Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Pierwszy kijek

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 27 marzec 2014 - 18:27

Taśma byłaby prostsza w użyciu, ale w/g rady zastosuję arbor grafitowy który mam nawiasem mówiąc.Muszę tylko dorobić wiertło do jego rozwiercenia t/j albo dospawam  do wiertła łopatkowego prowadzenie albo do pręta 6mm [średnica  arboru]przyspawam odwrotnie uciętą łopatkę.Przetoczyłem  uchwyt i wstępnie wygląda takZałączony plik  005.JPG   22,62 KB   48 Ilość pobrań


  • Del Toro lubi to

#22 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 27 marzec 2014 - 19:39

Wiertło chyba będzie za ostro i za szybko zbierało materiał i łatwo przesadzić.

Ja używam okrągłego tarnika i pilnika które mają rosnącą średnicę podobnie jak blank, można łatwo i dobrze dopasować arbor do blanku.

Jak to mówią łatwiej kijek pocienkować niż go później pogrubasić.



#23 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 27 marzec 2014 - 20:03

Wiertło chyba będzie za ostro i za szybko zbierało materiał i łatwo przesadzić.

Ja używam okrągłego tarnika i pilnika które mają rosnącą średnicę podobnie jak blank, można łatwo i dobrze dopasować arbor do blanku.

Jak to mówią łatwiej kijek pocienkować niż go później pogrubasić.

To na pewno lepsze rozwiązanie niż wiertło, można jeszcze inaczej - grube tomiska postów napisano  w temacie.

Rozwiertaki z połamanych blanków.



#24 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 28 marzec 2014 - 18:03

Mam taki rozwiertak zrobiony ze starego blanku. Jednak stożek zaczyna się od 9mm . Więc w/g rady pilnik a póżniej rozwiertak,Choć znając siebie  w wolnej chwili zrobię takie wiertło.



#25 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 28 marzec 2014 - 19:51

A teraz rozmieszczenie przelotek .Rozmiary to szczytowa sic+5,5,5,6,8,10,16,20 i 25 minimy.Jak to wygląda?Załączony plik  015.JPG   19,77 KB   38 Ilość pobrań



#26 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 28 marzec 2014 - 23:54

Zbrojenie dość konserwatywne aby nie powiedzieć archaiczne ale kiedyś tak się zbroilo .Jakieś 10 lat temu uznano by je za szczyt finezji

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 29 marzec 2014 - 00:25


#27 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 29 marzec 2014 - 08:20

..Rozmiary to szczytowa sic+5,5,5,6,8,10,16,20 i 25 minimy...

Chyba cos kolega skopał z tymi rozmiarami? 25-16-10 raczej?


  • j1001 lubi to

#28 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 29 marzec 2014 - 14:54

Chyba cos kolega skopał z tymi rozmiarami? 25-16-10 raczej?

Potwierdzam zdecydowanie 25-16............25-20 nie bardzo mi pasuję w takim kiju



#29 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 29 marzec 2014 - 18:56

Sorry!Żle wpisałem.Oczywiście jest 25.16 jak we wstępie.



#30 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2014 - 08:08

Zestaw przelotek jest przyzwoity, nie przejmuj sie opniami ludzi ktorzy wypowiadaja sie co bylo 10 lat temu a rodbuildingiem zajmuja sie.... powiedzmy ze ZNACZNIE krocej ;)

Teraz tak , ogladam to na telefonie, ale czy moglbys podac odleglosci pomiedzy przelotkami? Oraz od pierwszej przelotki do szpuli kolowrotka?

Zastanawiam sie czy nie byloby warto rozsunac nieco pierwsze trzy przelotki od kolowrotka a przyblizyc do siebie przelotki w srodkowej czesci.
  • bardziu lubi to

#31 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 30 marzec 2014 - 17:51

Odległości wynoszą s-11,5[5]13[5]14[5]15[6]16[8]18[10]20[16]23,5[25i odległość do stopki kołowrotka58cm.I jeszcze mała refleksja. Gdy zmontowałem to wszystko na sucho,dowiązałem do plecionki butelkę wody mineralnej gazowanej i naprężyłem linkę .Wędka wygieła się w łuk a mnie ogarneło niesamowite zadowolenie. Ale frajda.



#32 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2014 - 18:11

Zerknij do excela - na górze jest tak jak masz a na dole tak jak ja bym spróbował. Z tym że nie wiem czy stożek Ci się ułoży wg drugiego wariantu, ale generalnie powinno być "coś koło tego". Moim zdaniem masz trochę za małą odległość pomiędzy dwiema pierwszymi przelotkami od kołowrotka a trochę za dużą na szczytówce

 

Załączony plik  Kalkulator Spacingowy_MCD.xls   20,5 KB   237 Ilość pobrań



#33 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 marzec 2014 - 22:32

Zestaw przelotek jest przyzwoity, nie przejmuj sie opniami ludzi ktorzy wypowiadaja sie co bylo 10 lat temu a rodbuildingiem zajmuja sie.... powiedzmy ze ZNACZNIE krocej ;)

Teraz tak , ogladam to na telefonie, ale czy moglbys podac odleglosci pomiedzy przelotkami? Oraz od pierwszej przelotki do szpuli kolowrotka?

Zastanawiam sie czy nie byloby warto rozsunac nieco pierwsze trzy przelotki od kolowrotka a przyblizyc do siebie przelotki w srodkowej czesci.

Nie ważne ile lat zajmuje się R.B ale ważne że wiem jakie były trendy 10 lat temu :D :D :D :D  a najważniejsze że wędkarstwo to moje hobby już 40 lat :) 

Ty z kolei wypowiadasz się o R.B pewnie już z 10 lat no może i więcej a nie zrobiłeś żadnego kija, więc taka licytacja jest idiotyczna , nieprawdaż ?  :ph34r: 


  • Riqelme lubi to

#34 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 01 kwiecień 2014 - 19:14

mrWhite!  10 lat temu szczytu finezji szukałem w zupełnie innym miejscu,a tu po prostu się pomyliłem.20 to była odległość między16 a 10.Choć z drugiej strony w moim urozmaiconym życiu bardzo ceniłem surowe opinie.Jestem w tym miejscu bo może chciałbym zrobićwędkę na którą ktoś spojrzy i powie-  to Ja ci odradziłem naklejkę, lub -zmień spacing.A ja Ich posłucham



#35 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 01 kwiecień 2014 - 19:40

Mc.D nie ma co, pokaż nam lepiej co tam już ulepiłeś :) Zapowiada sie dobrze :)

#36 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 01 kwiecień 2014 - 19:46

Nie brałem pod uwagę pomyłki, myślałam że chcesz zrobić taki długi i wolno schodzący stożek. Właśnie takie były kiedyś modne 😊
Co nie jest niczym szczególnym. Tradycyjnie zbroi się cięższe wędki i jest to zamierzone i funkcjonuje.
  • Paavo lubi to

#37 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 02 kwiecień 2014 - 14:14

Wybrałem najgorszy okres na robienie wędki .W związku z pracą  dni w okresie przedświątecznym wypełnione mam po brzegi.Dlatego trochę wolno to idzie. A tak wyglą a spacing w/g rady Friko.Załączony plik  021.JPG   22,12 KB   30 Ilość pobrańZałączony plik  020.JPG   18,43 KB   31 Ilość pobrań



#38 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2014 - 14:41

Mało widać na tych zdijęciach , chyba blank za mało obciążony. Nie widzę kątów linki między przelotkami. Patrzyłeś jak układa się stożek ? Wiesz jak to robić ?

 

Kurcze ciężko będzie tak na odległość widzę. Jednak co innego wziąć blank do ręki.



#39 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 02 kwiecień 2014 - 18:20

Może na tych będzie coś widać.Jeśli chodzi o kąty jakie tworzy linka przechodząc przez przelotkę czy powinny być one takie same?O ile  gotowe spacingi dla różnych długości blanku są dostępne, to nie natknąłem się na zasady przy rozmieszczaniu przelotek .Co do stożka to o ile rozumiem zasadę takiego zbrojenia to jednak  czy jest on prawidłowy  nie jestem pewien.Załączony plik  031.JPG   24,66 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  032.JPG   24,7 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  033.JPG   22,66 KB   28 Ilość pobrań



#40 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2014 - 20:46

Wyglada w miare ok moim zdaniem nie ma co cudowac. Jesli chodzi o stozek to coz, tak na odleglos zostaje wariant uproszczny.

Sprawdz czy trzy pierwsze przelotki od strony kolowrotka ukladaja sie w jednej linii. Najlepiej to zrobic przykladajac blank z przelotkami do jakiejs dlugie prostej krawedzi - moze byc stol albo deska podlogowa. Punktem odniesienia sa konce ramki przelotki - jak przytkniesz te trzy przelotki koncami do tej prostej linii to wszystkie powinny byc w tej linii.

Na stronie rodbuilding.org jest dzial Library a w tym dziale artykul New Concept Primer - tam jest zdjecie / rysunek ktore pokazuje o co chodzi.
  • MarcinZ lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych