Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kamizelka Graffa - muchowa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 wrzesień 2008 - 19:01

Witam

Ostatnio przeglądając internetowe sklepy wędkarskie, natknąłem się na dobrą i w dość niskiej cenie kamizelkę firmy Graff.

http://www.bogdangawlik.pl/product_info.php?arabianbazaar=KA MIZELKA_GRAFF&products_id=1021

Mam zamiar sobie taką jutro zamówić.Dobry wybór?

#2 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 12 wrzesień 2008 - 19:09

Cześć
Mam kilka wyrobów tej firmy min. kamizelkę z bratexu-podobna do tej z linku i uważam, że są to rzeczy warte uwagi. Firma z Wałcza daje radę :mellow:
Pzdr

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 wrzesień 2008 - 19:39

Cześć
Mam kilka wyrobów tej firmy min. kamizelkę z bratexu-podobna do tej z linku i uważam, że są to rzeczy warte uwagi. Firma z Wałcza daje radę :mellow:
Pzdr

Mam zdecydowanie odmienne zdanie. Mam ten typ kamizelki identyczną lub tylko nieco dłuższą (spinningową), od ok. 2 lat.
Nigdy nie miałem gorszej.
Dziwaczny pomysł z zamkami na okrętkę w górnych kieszonkach. Równie nieciekawe rozwiązanie, z podwójnymi suwakami w dolnych-bocznych.
To sprawia, że nigdy nie jestem pewien, czy już mam zapięte kieszenie czy zaraz coś wyleci w trawę.
Gdy wypełnię kieszenie niezbędnymi drobiazgami zaczyna pracować jak worek na wieszaku.
Za tą cenę pogłaby mieć usztywnione wzmocnienie w części naramiennej.
Materiał jasny, bardzo podatny na zabrudzenie (pot na karku i jego ślady na kołnieżu to norma). Trudno utrzymać w czystości.
W lecie nawwet siatka na plecach nie uchroni przed przegrzewaniem.
Osobiście bardzo jej nie lubię i dlatego nabyłem ostatnio zestaw kieszeni na szelkach, sygnowanych Klobba a na lato kupię choćby Jaxona. Byle z płótna i z normalnym eklerem.
Ale, każdy ma prawo do własnych osądów.

#4 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:02

Prawda jest taka, że ciężko dostać coś dobrego w cenie +/- 200zł, dlatego uważam, że Graff może być najlepszym rozwiązaniem.

#5 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:20

Może. Jedni wolą brunetki inni .....

Zapewne jest sporo zwolenników tej odzieży skoro ją produkują. Popyt dyktuje podaż (jak sądzę). Nie moda.
Nie zamierzam się spierać. To tylko mój prywatny osąd tego, co noszę czasami na grzbiecie. A może materiał zwany Bratexem mi nie służy?

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:21

Cześć. Miałem taką kamizelkę. To chyba starszy model, taki dość jasny. Obecnie te kamizelki są w sklepach ale w troszkę innych kolorach. Ja widziałem w kolorze ciemno- szarym np. Może są dostępne i inne kolory. Moja kamizelka (identyczna jak na zdjęciu) służyła mi kilka lat, w końcu się porwała, pewnie zmęczenie materiału (puściła nie na szwie). Na forum muchowym wypowiadali się o tym modelu różnie. Moje zdanie o tym Graffie jest takie- to bardzo dobra kamizelka. Przynajmniej moja taka była. Jedna wada to, że nie była zbyt pakowna. Ale to względna wada, zaraz wytłumaczę. Poza tym nie miałem uwag. Ta kamizelka w realu wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Na mnie leżała super. Fajnie się w takiej wygląda. Dobrze leży, jest praktyczna. Zdecydowanie polecam. Ja teraz mam Simmsa. Jest super pojemna. Wejdzie w nią wszystko, wszystkie pudełka muchowe jakie mam, dokumenty, komórka, aparat fotograficzny, kilka kołowrotków muchowych, kurtka, termos by tez wszedł jeszcze i wiele drobniejszych pierdół. Ale odstające w Simmsie kieszenie troszkę przeszkadzają przy rzutach. Poza tym ta kamizelka po miesiącu użytkowania się rozpruła na szwie! Byłem zdegustowany Embarassed

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   59,19 KB   867 Ilość pobrań


#7 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:25

@Herman mógłbyś podać mi wymiar tych dwóch większych kieszeni(na samym dole po lewej i prawej strony), bo zastanawiam się czy wejdzie tam dwustronne pudełko Plano o wymiarach:
16cm(długość) x 10(szerokość) x 5cm(wysokość).

Z góry dzięki.

#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:33

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 15:24


#9 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:34

Ja również użytkuję kamizelkę Graffa, z tym że, podobnie jak @popper, spinningową. Co prawda służy mi drugi sezon, ale nie mam dobrego zdania na jej temat. Po pierwsze materiał bardzo słaby, rozpruła mi się pod pachą obok szwu przy zakładaniu bez użycia większej siły. Poza tym materiał po kilku miesiącach strasznie wypłowiał. Tkanina bratexowa mająca odprowadzać wilgoć?? :unsure: (można włożyć między bajki) Do tego notorycznie wypruwają się zamki.

Tutaj http://www.taimen.com/mt/product_info.php?cPath=65_82&pr oducts_id=2110 znajdziesz kamizelkę Simmsa w dobrej cenie. Podpytaj @patu jak się sprawuje, używa jej od kilku miesięcy także może coś podpowie.

Fakt faktem w Polsce ciężko dostać coś w miarę solidnego w dobrej cenie, ale taka nasza rzeczywistość :angry:

#10 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:37

No ten Simms może być bardzo dobry, a i cenna bardzo przystępna :D
Trzeba teraz wszystko przemyśleć...

Tylko z tego co ja widzę, to tylko dostępny jest rozmiar S?

#11 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:42

@Herman mógłbyś podać mi wymiar tych dwóch większych kieszeni(na samym dole po lewej i prawej strony), bo zastanawiam się czy wejdzie tam dwustronne pudełko Plano o wymiarach:
16cm(długość) x 10(szerokość) x 5cm(wysokość).


Ale w Simmsie (mogę zmierzyć), czy w Grafiie (nie mam jej przy sobie)?

#12 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:45

@Herman chodziło mi o Graffa, ale jak nie masz jak zmierzyć to mówi się trudno, może ktoś inny mi pomoże z tymi wymiarami :D

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 wrzesień 2008 - 21:03

Jak już pisałem mam tylko spinningową. Kieszenie boczne są podwójne, naszywane.
W mniejszą, zewnętrzną, spokojnie mieszczę pudełko, o wymiarach 18x9x4 cm, na podstawie tego oceniam, że Twoim wymiarom też sprosta. Ale jak jest w muchowej????

#14 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 wrzesień 2008 - 21:05

Kamizelka muchowa, ale będzie używana do spinningowania.

#15 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 wrzesień 2008 - 06:58

Uzywałem kilku kamizelek Graffa z Bratexu, starczały mi srednio na sezon. Co do innych towarów w/w firmy ( polary, spodnie jesienne) nie mogę powiedzieć nic złego, to o kamizelce mozna mówić w samych negatywach. Pęka na szwach, wzdłuż siatek materiału oddychajacego, i jest niewygodna. Teraz użytkuję za podobne pieniądze Geoffa i Simmsa i sa o niebo lepsze ( ukłony w stronę Simmsa). jeżeli chcesz mieć kamizelke na min. 2 sezony to odpuść sobie oddychajacego Graffa, chyba, że będziesz zakładał ją sporadycznie. Jeżli juz , to zwykłe, lub ze starszego modelu Bratexu..tamten był o niebo wytrzymalszy

#16 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 15 wrzesień 2008 - 13:33

Poza tym ta kamizelka po miesiącu użytkowania się rozpruła na szwie! Byłem zdegustowany Embarassed


Czy możesz podać model prującego się Simms’a? Ciekaw też jestem jak przebiega/przebiegał proces reklamacji (jeśli takową złożyłeś).


#17 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 15 wrzesień 2008 - 13:36

Jeszcze kamizelki nie kupiłem, patrząc na Wasze opinie o tym Graffie trochę się zniechęciłem.

Którą dokładnie polecacie, w podobnej cenie, bądź trochę droższą od tej Graffa?

@patu tą Simmsa co posiadasz to kosztuje -/+ 350zł, więc trochę przekracza to mój budżet.

Najbardziej podobają mi się krótsze kamizelki tzw. muchowe i takową chciałbym zakupić.

Może nie muchowa, ale chyba dość ciekawa(cena bardzo przystępna):
http://www.kogutomania.pl/kamizelka-profus-zielona-p-6821.ht ml

#18 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 wrzesień 2008 - 06:33

... mam również Profusa Geoffa, wg mnie jest taka sobie. Ciekawy materiał, ale mała ilośc kieszeni. Podsatawową wadą jest brak miękkeigo kołnierzyka przez co kamizelka staje się upierdliwa w szyję, po załadowaniu pudełek do kieszeni. Brak jej równiez dużej kieszeni na plecach, na Twoim miejscu poszukałbym czegos ze zwykłego materiału ( lub ze starszej serii Graffa), lub dołozył parę złociszy do czegoś lepszego...

#19 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 17 wrzesień 2008 - 21:41

Cześć, wydaje mi się, że najsłabszy produkt Graffa to właśnie kamizelki. Miałem kiedyś jedną i będe każdemu je odradzał. Obecnie posiadam do spinningu Geoff Anderson Zinga, jest krótka i dobrze uszyta. Lepiej dołożyć trochę i mieć dobry produkt na lata niż co sezon dwa kosztować sie na kolejny miernej jakości... i się z nim męczyć, takie moje zdanie.
pozdrawiam serdecznie
Paweł nizinny

#20 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 17 wrzesień 2008 - 21:44

Niestety zakup kamizelki przesunął się na początek października z powodu innych wydatków.
Jeżeli się przesunął na późniejszy termin to można wydać ciut więcej, myślałem o Simms Classic Guide Vest, teraz jest ciekawa promocja, wydaje mi się, że kamizelka ta już trochę ze mną pochodzi :D

http://www.taimen.com/mt/product_info.php?cPath=65_82&pr oducts_id=1803

Co o niej myślicie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych