Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęty do podbierania ryb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 14 wrzesień 2008 - 21:20

Witam,od dłuższego czasu poszukuje jakiegoś przyrządu do podbierania ryb na łódkę,głównie szczupaków,oczywiście w miarę możliwości staram sie podebrać rybę pod skrzela,lub pod brzuch jednak nie zawsze się da,w sumie przy szczupłych grip załatwia sprawę ale czasami nie chcą pokazać zębów i wtedy zaczynają sie schody.
I chyba najwięcej plusów daje używanie podbieraka,szybko i bezpiecznie dla ryby i ręki.Potem powstaje problem z wyczepieniem przynęty z siatki i wyjęciem ryby,nie mówiąc już że cały śluz z ryby jest na podbieraku.
Ostatnio udało mi się wyczaić taki podbierak(ostatni model)

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/rozemeijer-podbierak i-g5-a201-p1063-k5570.html

Używa ktoś takiego ustrojstwa z gumową siatką,dobre to?
Nie będzie problemów z podebraniem dużej ryby?

Dzięki

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2008 - 22:34

Podbieraki z gumowaną siatką zawsze będą dobre do podbierania ryb.
Ważne w takim podbieraku jest to, aby miał wystarczająco dużą siatkę, żeby pomieścić okazową rybę.
Druga ważna sprawa to bardzo solidna rączka podbieraka, która będzie w stanie wytrzymać ciężar każdej dużej ryby.



#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 wrzesień 2008 - 05:11

ten podbierak roze to raczej na sandacze :D
pod szczupaka i lodki polecam najwieksze modele, z duzymi oczkami, gleboka siatka i bezwezelkowe ... fabrykant raczej nie gra roli

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 wrzesień 2008 - 07:04

Obawiam się, że tak płytki podbierak sprawdzi się tylko w przypadku jakiegoś zdechlaka. Każda ryba, która zachowała trochę siły, będzie się starała z niego wyskoczyć. Taka głębokość siatki oznacza, że rybę można podnieść tylko trzymając podbierak poziomo. To męka dla sprzętu i wędkarza. Duża matnia gwarantuje, że po zagarnięciu ryby możemy spionować podbierak i podnieść całość za obręcz. Nie walczymy wtedy dźwignią, co niestety ma miejsce przy płytkiej siatce. To ważne szczególnie przy dużych rybach.

#5 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 15 wrzesień 2008 - 07:05

Używam podbieraka z gumową siatką. Niestety jest to model pstrągowy, czyli mogę jedynie napisać o materiale. Dla mnie to wielki plus- nie włażą kotwiczki i haczyki, nie czepia się ostów, jeżyn itp., nie trzeba go suszyć i nie śmierdzi. Minusy -stawia większy opór w wodzie i jest nieco cięższy- ale odkąd zmieniłem model noszony na boku na model wieszany na plecach wady są nieistotne. Polecam.

#6 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 15 wrzesień 2008 - 08:15

Wskazany gumowy podbierak faktycznie jak mówi Pitt służy raczej do podbierania sandaczy. Powodem jest to, że podbierany sandacz nie skacze, aż tak jak szczupak. Dzięki temu jesteśmy go w stanie utrzymać w podbieraku mimo stosunkowo płytkiej siatki.

Podbieraki do okazów szczupaka, to faktycznie wielkie i głębokie bezwęzełkowe i impregnowane siaty. Przede wszystkim takich podbieraków nie wyciąga się z wody z rybą, a służą jedynie do przytrzymania zdobyczy przy burcie łodzi. Wszystkie czynności wykonuje się w wodzie i rybę wyciąga się z podbieraka tylko do kilku zdjęć.

#7 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 wrzesień 2008 - 09:26

Pitt mógłbyś pokazać jak wygląda taki podbierak??
A co powiecie o podbierakach używanych przez karpiarzy?

#8 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 wrzesień 2008 - 09:28

Chyba mają zbyt gęstą siatkę. Splątania murowane. Osobiście kiedyś w takim podbieraku po prostu musiałem pociąć siatkę. Teraz uważam, że im rzadsza siatka, tym lepsza.

#9 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 15 wrzesień 2008 - 13:24

Zapomniałem dodać, że ten gumowy podbierak Rozemeijera nabyłem jak tylko pojawił się w sprzedaży. :mellow:

a wygląda to tak: http://www.boa-adventures.com.pl/joomla/index.php?option=com _jportfolio&cat=11&project=75&Itemid=6

i jest bardzo solidnie wykonane.

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2008 - 13:30

Jestem w posiadaniu tego podbieraka, ktory jest najwiekszy z siatka gumowa, jaki widzialem.
W sumie ok, lecz ma on jednak pewne wady. Po 1 jest niemilosiernie ciezki. Po 2 (ma to zapewne zwiazek z po 1) ma na naprawde wielkie szczuple za krotka siatke.
Gdyby siatka byla dluzsza ciezar wzroslby dwukrotnie i malo kto dalby rade tym operowac swobodnie...
Byc moze, ze siatka ta z czasem sie troche wyciagnie...ja w kazdym razie mialem klopoty z wkladaniem szczuplych powyzej 1m do tego podbieraka.

Gumo

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 wrzesień 2008 - 16:43

przede wszystkim frabill, frabill robi znakomite podbieraki na lodzie, tutaj klikanascie do wyboru, drogie, ale jakosc sie zgadza!
http://www.frabill.com/cgi-bin/frabill/results.html?category =Landing%20Nets&store=spring
sa tez produkty europejskie, takie jak rozemeijer monster, to wielki podbierak, tylko niestety nie wiem, czy bezwezelkowy?
duze podbieraki karpiowe, sa z reguly OK dla ryby, tylko jak ktos juz wyzej wspomnial, do duzych przynet i kotwic z zadziorami nadaja sie srednio, wyjscia sa dwa, albo kosekwetnie eliminujemy zadziory ... albo mamy problem z taka siatka

jest jeszcze takie wyjscie, kupujemy wielki i solidny podbierak, mam na mysli rame i mechanike, a do niego dokupujemy w USA zapasowa siatke (tak, sa takie siatki do nabycia za bezcen) w odpowiednim rozmiarze ... sam tak kiedys zrobilem

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 wrzesień 2008 - 20:33

Podbieraki gumowe to nie zachcianka a wymaganie podczas niektórych zawodów rozgrywanych w USA. Po prostu regulują to odpowiednie przepisy. Podbiera się nim nie tylko sandacze, bassy, pstrągi ale również szczupaki.

Zdjęcia z Bass Pro Shop, które udało mi się akurat zrobić prezentują wybór - tyle jest tam typów podbieraków. Dla każdego coś odpowiedniego. Te gumowe nie są aż tak ciężkie :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  us_004.jpg   134,48 KB   625 Ilość pobrań
  • Załączony plik  us_003.jpg   111,68 KB   625 Ilość pobrań
  • Załączony plik  us_002.jpg   182,82 KB   629 Ilość pobrań
  • Załączony plik  us_001.jpg   161,87 KB   633 Ilość pobrań

  • grisza-78 lubi to

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2008 - 20:40

Ten na zdjeciu z gumowa siatka wyglada na taki jak moj (zwlaszzca ze moj tez z BPS).
Ten z dolnego zdjecia - j...k...ja p... :huh:

Gumo

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 wrzesień 2008 - 20:51

Ten gdzie musky, czyli Bena był mniejszy niż Jerrego :D Do Jerrego to bym Ciebie Gumo zapakował :D

#15 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:01

o w morde niezłe te podbieraki

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:11

Tomku one po prostu muszą takie być. Hol muskiego i podbieranie jest dość specyficzne :D Ben po prostu biegał po łodzi (długość 20 stóp) jak na bieżni sprinterskiej. Akcja jest krótka i ... zdecydowana. Hol musky'iego nie przypomina szczupaczego.

#17 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:15

O w mordę! Ale jazda! :lol:
Remku, przyznaj się, więcej czasu spędziłeś w BPS niż na polowaniu na ryby! :mellow: <_<

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:23

Nie. Ale ... jak wszedłem do Cabelasa zachowywałem się jak samochód na rondzie. Nie wiedziałem w którą stronę iść. W BPS już było inaczej - ochłonąłem trochę. Ale BPS dla mnie jest o wiele lepszym/ładniejszym sklepem. Mam zdjęcia - też będą :D No i ... te ceny na ciuchy. Oj ... szkoda gadać. Kupiłem Goretexy za śmieszną cenę. Teraz jestem ubrany od stóp po głowę :D

#19 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 wrzesień 2008 - 10:17

Remku,

Moze troche offtop - ws pobierakow zdjecia pokazaly co i jak i teraz tylko szukac, kupowac, sprowadzac :D

Pytanie o Ben po prostu biegał po łodzi (długość 20 stóp)

Czym plywaliscie ?
Dlugosc robi wrazenie.


Guzu

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 wrzesień 2008 - 10:43

Wrzucilem do watku Nasze lodzie (przedostatnia strona). Ben ma Rangera 620vs.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych