Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kanał Żerański


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1593 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 23 listopad 2017 - 15:50

Wszystko niby fajnie😁ale punkt 3 daje wielką swobodę i będzie kusił do obchodzenia zakazu😂 Moim zdaniem powinni go zmienić by ten zakaz był w miarę skuteczny😁A i powinni go poszerzyć go o Samicę .

Przecież Samica jest ujęta w regulaminie.

#702 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 listopad 2017 - 17:56

Ta pobieżnie przyjżałem się zakazowi😂i z góry założyłem że samicy znowu odopuścili jak 2 lata temu kiedy był zakaz na kanale

Użytkownik Karas06 edytował ten post 23 listopad 2017 - 17:58


#703 OFFLINE   Maro 123

Maro 123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Bojanowski

Napisano 23 listopad 2017 - 22:59

Powinni jeszcze zakazać połowu ryb z lodu na kanale, pada dużo płoci,okoni ,w portach za Auchan , jak i pilnować nocą co się dzieje na wodzie , bo nie jedna siata nad ranem jest ściągana ,za to nikt się nie weźmie

#704 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 23 listopad 2017 - 23:23

Panowie, spokojnie. Jak się uda cokolwiek to już dobrze, a przepisy można zawsze poprawić. Na hura nikt się nie zgodzi, a taktyką salami może jakoś pójdzie. Nie od razu Kraków zbudowano.


Użytkownik psulek edytował ten post 23 listopad 2017 - 23:25


#705 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2017 - 05:29

Maro 123 to może jeszcze zakazać😉 połowu na ZZ lub Gnojnie spod lodu bo tam tyle ryb pada że porty za Auchan i kanał się "chowają "😁😁😁

#706 OFFLINE   Maro 123

Maro 123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Bojanowski

Napisano 24 listopad 2017 - 06:45

Karas piłem w drugą stronę Wkurza mnie to że każdy patrzy pod kątem wędkarzy i zabieranych przez nich ryb,a nikt nie wie co się dzieje nad kanałem całym rokiem nocą,teraz trochę trudniej zlokalizować miejsca gdzie wodowano ponton i wyciągano siaty , latem da się zauważyć poniszczona roślinność w wodzie i na brzegu,czy nie wystarczy częściej kontrolować skuteczniej nie ograniczać się do wpisu w karcie ,Ina całej długości , a nie tam gdzie można wjechać autem . Sami wędkarze powinni się pouczać nawzajem , łowię ryby od 7 roku życia mam ochotę to wezmę wypuszczę,

#707 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 listopad 2017 - 07:50

Na siaty sposobu raczej nie będzie, są stawiane w nocy i ściągane w nocy.

#708 OFFLINE   Maro 123

Maro 123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Bojanowski

Napisano 24 listopad 2017 - 07:58

Grzegorzk będzie wystarczy tego pilnować ale trzeba ludzi,nie spędzić jednej nocy i się zniechęcać z braków wyników , jeden dwoch ujętych na kłusownictwie z hukiem w mediach dziesięciu zniechęci,
  • homax lubi to

#709 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2017 - 08:02

Z tym co piszesz zgadzam się w 100% ale,mało realne do spełnienia za mało strażników czy to Psr czy SSR by cały kanał był efektywnie kontrolowany. Cieszmy się tym że w tym roku i tak są częste kontrole (jest lepiej niż było).A co do pouczania-pilnowania się nawzajem to w większości przypadków nikt "nie widzi"jak ktoś "kitra"do torby czy plecaka np jakiegoś niewymiarka itp. itd.

#710 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5785 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 listopad 2017 - 08:22

Karas piłem w drugą stronę Wkurza mnie to że każdy patrzy pod kątem wędkarzy i zabieranych przez nich ryb,a nikt nie wie co się dzieje nad kanałem całym rokiem nocą,teraz trochę trudniej zlokalizować miejsca gdzie wodowano ponton i wyciągano siaty , latem da się zauważyć poniszczona roślinność w wodzie i na brzegu,czy nie wystarczy częściej kontrolować skuteczniej nie ograniczać się do wpisu w karcie ,Ina całej długości , a nie tam gdzie można wjechać autem . Sami wędkarze powinni się pouczać nawzajem , łowię ryby od 7 roku życia mam ochotę to wezmę wypuszczę,

Zawsze możesz skrzyknąć kolegów i zrobić kilka patroli w nocy jak chłopaki z OSY pilnują rzek trociowych. Nie musisz interweniować, a wystarczy że zawiadomisz Policję. To na pewno będzie lepsze dla ryb niż wkurzanie się za klawiaturą.


Użytkownik wujek edytował ten post 24 listopad 2017 - 08:22


#711 OFFLINE   Maro 123

Maro 123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Bojanowski

Napisano 24 listopad 2017 - 08:22

Mało strażników zgodzę się, można też legalnie popływać sobie łódką z hałasujących silnikiem od ZZ po kanale z naciskiem na Nieporęt koło straży gdzie jest najwięcej polawianego bialorybu jesienią wiosna rybą to nie zaszkodzi , a łowiących zniechęci że wysypał do wody zanęty za parę złotych wydał pieniądze,a tu mu ryby straszą :-) plączą zestawy :-) itp ,

#712 OFFLINE   Maro 123

Maro 123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Bojanowski

Napisano 24 listopad 2017 - 08:37

Wujek zdarzyło mi się być na rybach latem na kanale w rejonie mało uczęszczanym ,bez dojazdu samochodem nad wodę ,i dzwonić że ktoś pływa po kanale pontonem nie oświetlony i że prawdopodobnie kłusuje ,padlo pytanie czy na pewno kłusuje ,potem że przyjęliśmy zgłoszenie, do świtu gdzie noce są krótkie nikt się nie zjawił , sami narobiliśmy hałasu , zaczęliśmy świecić latarkami,osobnicy szybko się oddalili ,raczej miejscowi z okolicznych działek domów od strony Aleksandrowa,

#713 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2017 - 08:43

Kolego coraz ciekawsze pomysły prezentujesz na "oczyszczenie kanału więc niecierpliwością czekam na kolejne😁😁😁niech moc będzie z tobą 😁😁😁

#714 OFFLINE   Maro 123

Maro 123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Bojanowski

Napisano 24 listopad 2017 - 08:52

Hehe z braku osób upoważnionych do kontroli , jedna, dwie łódki od czasu do czasu wystarczą by widzieć i słyszeć złość łowiących że z 3 kilo mniej złapali,

#715 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5785 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 listopad 2017 - 08:56

Cieszmy się że jest no kill i to na początek powinno wystarczyć, a kłusownictwo pewnie będzie tym bardziej jak zakazali zabierać ryby. 


  • Piotrek Milupa i grzegorzyk lubią to

#716 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 listopad 2017 - 12:03

Jak wyżej, cieszmy się z NK,tym bardziej jeśli będzie obowiązywał przez cały rok.
Kanał trochę odżyje.

#717 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 24 listopad 2017 - 12:20

Panowie nie rozumiem tego zagadnienia. Podobno według teorii którą głosi nasz kochany związek jest epidemia, plaga, pandemia i nie wiem co jeszcze białorybu na ZZ. Jest zachwiana równowaga itp itd. Dlatego, że jest za dużo białorybu to się zarybia wody linem, dlatego że jest za dużo leszcza płoci krąpia to wprowadza się strefę no kill. Skoro wprowadza się taki całoroczny zakaz dla wędkarzy to rozumiem że rybacy też będą łowić w sieci i wypuszczać ryby? Bo rozumiem że nie chodzi w tej strefie no kill tylko o to żeby na wiosnę zapełnić sieci rybakom. Proszę wytłumaczcie mi o co w tym wszystkim chodzi.

#718 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 listopad 2017 - 12:23

Panowie nie rozumiem tego zagadnienia. Podobno według teorii którą głosi nasz kochany związek jest epidemia, plaga, pandemia i nie wiem co jeszcze białorybu na ZZ. Jest zachwiana równowaga itp itd. Dlatego, że jest za dużo białorybu to się zarybia wody linem, dlatego że jest za dużo leszcza płoci krąpia to wprowadza się strefę no kill. Skoro wprowadza się taki całoroczny zakaz dla wędkarzy to rozumiem że rybacy też będą łowić w sieci i wypuszczać ryby? Bo rozumiem że nie chodzi w tej strefie no kill tylko o to żeby na wiosnę zapełnić sieci rybakom. Proszę wytłumaczcie mi o co w tym wszystkim chodzi.

Rybacy legalnie w OM mogą łowić od 1 czerwca do 31 grudnia.


Użytkownik vako edytował ten post 24 listopad 2017 - 12:34


#719 OFFLINE   Maro 123

Maro 123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Bojanowski

Napisano 24 listopad 2017 - 12:31

Pinciu co nie których wkurza że nie mają gdzie spiningiem pomachać bo akurat tam gdzie okoń i inny drapierznik skubie to siedzą grunciarze,splawikowcy i sobie białą rybę łapią, mają łowy w listopadzie do puki lód nie scisnie, i na wiosnę jak lody puszczą do końca maja , gra toczy się o kawałek wody od ujścia do mostu w Aleksandrowie, pozostaje jeszcze no killa na rzadzy wprowadzić gdzie wiosną liny łowią kilogramami

Użytkownik Maro 123 edytował ten post 24 listopad 2017 - 12:32


#720 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 24 listopad 2017 - 12:44

Pierwszy czerwca to jeszcze wiosna. A jak dobrze doczytałem to no kill wędkarzy obowiązuje cały rok. Rozumiem że no kill wprowadzony nie jest dlatego że kogoś strasznie boli że ryby są kaleczone hakami i potem barbarzyńsko podrzyna im się gardła. Myślę że no kill wprowadzono dlatego że uznano że jest słabo z rybą. Dlatego dziwi mnie że jednemu z użytkowników wody wprowadza się zakaz a drugiemu użytkownikowi wprowadza się nakaz odłowów. Nie widzę tu sensu.
Co do grunciarzy i spławikowców. Płacą takie same składki jak spiningiści są takimi samymi użytkownikami i mają takie same prawa i wydaje mi się również że łowią te same liny karasie płocie czy leszcze które są podobno plagą na Zegrzu które to gatunki ryb mają nakaz odławiać rybacy na Zegrzu pod groźbą odebrania użytkowania wody PZW . Nie widzę tu logiki skoro jest plaga białorybu i nakazuje się odłowy rybakom to czemu wprowadza sie zakaz wędkarzom.

Użytkownik Pinciu edytował ten post 24 listopad 2017 - 12:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych