Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wacky rig, no sinker rig


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 14:20

  Może ktoś z Kolegów przybliżyć te metody połowu tzn. stosowane przynęty, sposób ich zbrojenia, prowadzenie, miejsca zastosowań itp?

 Przyznam, że jeszcze nie łowiłem takimi sposobami i byłbym wdzięczny tym, którzy mają tu jakieś doświadczenia i zechcą się nimi podzielić.



#2 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 31 marzec 2014 - 21:25

niema lepszej i skuteczniejszej metody połowu jak na główkę jigową,pozdro



#3 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 31 marzec 2014 - 21:36

niema lepszej i skuteczniejszej metody połowu jak na główkę jigową,pozdro

A próbowałeś Texas,Carolinę,cokolwiek?Skąd teza postawiona powyżej?Jakieś uzasadnienie?



#4 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 31 marzec 2014 - 23:18

Dokładnie VOJT@S zdziwiłbyś się. Wiadomo, że dla osób łowiacych w 99 % na główkę to ona będzie najskuteczniejsza. Mnie już nie raz chociażby Carolina Rig pokazała, że potrafi zmiażdżyć skutecznością zwykłą główkę.

Tak więc jak by ktoś miał jakieś cenne informacje i porady na temat wymienionych w tytule metod to chętnie poczytam.

#5 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 31 marzec 2014 - 23:36

Dokładnie VOJT@S zdziwiłbyś się. Wiadomo, że dla osób łowiacych w 99 % na główkę to ona będzie najskuteczniejsza. Mnie już nie raz chociażby Carolina Rig pokazała, że potrafi zmiażdżyć skutecznością zwykłą główkę.

Tak więc jak by ktoś miał jakieś cenne informacje i porady na temat wymienionych w tytule metod to chętnie poczytam.

Moim zdaniem jest nie tylko i nie tyle skuteczniejsza,co znacznie ciekawsza i dająca o wiele więcej możliwości.Absolutnie nie mam zamiaru dyskredytować łowienia przynętą na główce,każdy z nas najczęściej łowi tak jak lubi.Chodzi tylko o to aby nie zamykać się w granicach jednej techniki,gloryfikując ją ponad wszystko(tym bardziej że tej całej reszty często po prostu się nie zna)Więcej technik,więcej możliwości-większa frajda :) .

Przepraszając autora za OT kończmy go i wróćmy do tytułowych,też chętnie poczytam praktyków, wacky i no sinker (jeszcze :) )nie próbowałem.


  • SkiDivPL i eRKa lubią to

#6 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 01 kwiecień 2014 - 08:13

Więcej technik,więcej możliwości-większa frajda :) .

 

I kolejne graty do noszenia(wożenia) dźwigania/.

Niekiedy lepiej zmknąć sie w ramach jednej metody(techniki).



#7 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 01 kwiecień 2014 - 08:37

Vojt@s i Migotka wy tak poważnie?



#8 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 01 kwiecień 2014 - 08:50

Ja dość poważnie.

pudło z cykadami. Drugie z woblerami i jiggwoblerami. Blachy w kolejnym pudle.

następne pudła z główkami jiggowymi i gumami.

Ty wiesz ile to waży?

dobrze że łowię tylko z łodki to mam jak sie zabrać :)



#9 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 01 kwiecień 2014 - 21:01

Wacky rig używałem dosłownie trzy razy na łowiskach specjalnych. Była to bez zaczepowe łowisko i mogłem użyć delikatnego zestawu. Bassy były aktywne więc ta metoda się sprawdziła ale tylko przy rybach średniej wielkości. Nie wiem czy łowiąc w Polsce wacky  da pożądane efekty ? 

Jak już chcesz połowić nietypowo okonie to do tego celu lepiej nadaje się neko rig



#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2014 - 06:50

' neko rig ' - powiem szczerze o czyms takim nie slyszalem, moglbys napisac troche wiecej Jarku ?
  • LusiaTw lubi to

#11 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 kwiecień 2014 - 08:46

O tej metodzie kiedyś wspomniał Kamil (@Predatorhunter) i dzięki niemu wiem że taka istnieje :) . Przynętę prowadzi się przy dnie ale jest mniej zaczepowa ze względu na wysoko umieszczony punkt mocowania haka.

 

Załączony plik  P1020276.JPG   55,85 KB   25 Ilość pobrań

 

Na głębszych łowiskach gdy potrzeba większego obciążenia sprawdzają się dedykowane ciężarki , najlepiej gdy mają mniejszą średnicę od przynęty, łatwiej się prześlizgują między kamieniami i się nie klinują. Ja łowię na płytkiej i stojącej wodzie . Za obciążenie wtedy służą tzw. : "gwoździe". 

Przynęty to przeważnie dłuższe i cienkie senko. Dobrze jak mają komorę powietrzną. Można wtedy ( przy przejrzystej wodzie) pobawić się w miejscu kusząć wybraną rybę.

W tym roku wypróbuje Savage Gear Sandeel Slug. 

 

Załączony plik  P1020277.JPG   59,76 KB   26 Ilość pobrań

 

Zestaw powinien być delikatny i to w moim przypadku bardzo zawęża kiedy mogę go użyć(tylko okres letni gdy bassy rozejdą się po łowisku).


  • Friko lubi to

#12 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 08 kwiecień 2014 - 14:48

Aaaa tak :) widziałem już ten typ zbrojenia tyle, że nie wiedziałem jak to się nazywa.

Tutaj fajnie pokazane od 1:03


  • jbk lubi to

#13 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 10 kwiecień 2014 - 07:20

Moim zdaniem jest nie tylko i nie tyle skuteczniejsza,co znacznie ciekawsza i dająca o wiele więcej możliwości.Absolutnie nie mam zamiaru dyskredytować łowienia przynętą na główce,każdy z nas najczęściej łowi tak jak lubi.Chodzi tylko o to aby nie zamykać się w granicach jednej techniki,gloryfikując ją ponad wszystko(tym bardziej że tej całej reszty często po prostu się nie zna)Więcej technik,więcej możliwości-większa frajda :) .

Przepraszając autora za OT kończmy go i wróćmy do tytułowych,też chętnie poczytam praktyków, wacky i no sinker (jeszcze :) )nie próbowałem.

moim zdaniem niema żadnej innej metody która daje taki precyzyjny kontakt z rybą podczas brania i kontakt z przynętą podczas prowadzenia



#14 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:59

moim zdaniem niema żadnej innej metody która daje taki precyzyjny kontakt z rybą podczas brania i kontakt z przynętą podczas prowadzenia

Ale czasami przydaję się trochę luzu w zestawie aby skusić te najbardziej cwane okazy. Dlatego jest tyle możliwości oprócz główki jigowej plus guma


  • przem lubi to

#15 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 kwiecień 2014 - 10:58

Ale czasami przydaję się trochę luzu w zestawie aby skusić te najbardziej cwane okazy. Dlatego jest tyle możliwości oprócz główki jigowej plus guma

Dokładnie.Czasami sposób prezentacji przynęty(tak jak np.w Carolinie)okazuje się ważniejszy niż bezpośredni kontakt z z przynętą na główce jigowej.Ja przynajmniej coraz częściej wspomniane możliwości prezentacji stawiam wyżej niż bezpośredni kontakt i główkę jigową.Nie wspominając już o mniejszej zaczepowosci takich zestawów i możliwosciach pogrywania w miejscach praktycznie niedostępnych dla główki.



#16 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 12 luty 2018 - 20:08

Pozwolę sobie trochę odkopać temat. Mam zamiar w tym sezonie trochę poeksperymentować z 'amerykanskimi' metodami jak carolina , drop shot, whacky czy neko rig. O ile drop shot jest już u nas dosyć popularny , carolinę czy texasa kazdy zna ale niewielu praktykuje to whacky czy neko rig u nas są dość niszowe. Jest ktoś kto może coś więcej napisać o skuteczności tych metod w naszych warunkach na nasze drapieżniki ? Jakie rigi , obciążenia , przynęty itd sprawdzały się wam najlepiej w jakich porach. Może porównanie ich w specyficznych sytuacjach do naszego opadingu ? Kiedy poszczególne metody sprawdzały się lepiej od innych itd?



#17 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 14 luty 2018 - 14:17

Mi wszystkie z wymienionych metod sprawdzają się w określonych warunkach.

Niedawno próbowałem NEKO RIG podczas zimowego łowienia okoni i zagrało elegancko.

Kwestia popróbowania ;)

ntcwsOJ.jpg


  • malinabar i Del Toro lubią to

#18 OFFLINE   Aries

Aries

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjaobok S7
  • Imię:Maciej

Napisano 24 luty 2018 - 21:01

Ciężarki nail sinker kupujecie w Polsce, czy za granicą? W naszych sklepach widzę tylko w kształcie naboju a w kształcie gwoździa nie mogę znaleźć. Co sądzicie o obciążeniu nail sinker z aliexpresu.

 



#19 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 24 luty 2018 - 21:56

Ja biorę z Ali ;)

#20 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 25 luty 2018 - 10:21

W razie czego, jak nie ma pod ręką nail sinkerów mozna użyć małej wkętki do gumy i podczepic małą czeburaszke. Przynajmniej wydaje mi sie ze to moze działać :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych