Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o wyczyszczenie i przesmarowanie kołowrotka / multika

serwis kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
968 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 08 maj 2015 - 10:27

A jeszcze wyjmij se "tę niebieską", wszyściutko, i elementy, i w środku do błysku proszę wyczyścić, potem ładnie wszyściutko posmarować, wsadzić też podkładeczkę od Przemka, i nie marudzić więcej, że się nie kręci...


  • MATIG lubi to

#782 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 maj 2015 - 10:32

Yes Sir!  :lol: Pewnie że tak zrobie. Dzięki. 



#783 OFFLINE   Hubert77

Hubert77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 08 maj 2015 - 14:44

A czy potrzebne są takie podkładki przy wymianie tulejki w rolce na łożysko w niebieskiej daiwie TdR i Caldi X. A jeżeli tak to ile sztuk?



#784 OFFLINE   tymof

tymof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bogdan

Napisano 08 maj 2015 - 18:54

Cześć Hubert , i jak poradziłeś sobie z korbą do stelli ?



#785 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1487 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 maj 2015 - 19:43

Temat do usunięcia. Kołowrotek sprawny dzięki kol. blackabyss. :)

#786 OFFLINE   Hubert77

Hubert77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 11 maj 2015 - 10:09

Cześć Bogdan. Próbowałem w weekend, ale niestety się nie udało. Ale sprawdziłem już nad wodą i kręci ok. Zastanawiałem się nawet czy nie było kiedyś wymieniane koło i może stąd ten dystans?



#787 OFFLINE   bubas

bubas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaLeszno

Napisano 11 maj 2015 - 12:57

Witam. Szukam kogoś z Leszna Wlkp i okolic. Kto dobrze serwisuje kołowrotki(shimano). Odpowiedzi proszę na priv.

50 km też nie będzie  problemem. 



#788 OFFLINE   tymof

tymof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bogdan

Napisano 12 maj 2015 - 19:38

Hubert , ale wymiana koła nie powinno mieć wpływu na dystans , ale najważniejsze że wszystko jest dobrze 

pozdrawiam 

Bogdan 



#789 OFFLINE   Pluton

Pluton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKujawy
  • Imię:Sebastian

Napisano 13 maj 2015 - 21:24

Witam Panowie. Właśnie zabrałem się za konserwację świeżo zakupionego na forum Morethana Branzino 3000 i po wykąpaniu  kołowrotka w ekstrakcyjnej znalazłem dwie maleńkie podkładki, których nie zauważyłem w trakcie demontażu. Zgodnie z ze schematem są to prawdopodobnie części oznaczone nr 70. I tu moje pytanie:  gdzie je zamontować i w jaki sposób ???? Tam, gdzie pokazuje schemat wcisnąć się ich nie da ( no chyba, że źle interpretuję rysunek) :unsure:. Wcześniej we własnym zakresie konserwowałem swoje Certate 2500r Custom i Luviasa i takowych podkładek nie znalazłem. Pomożecie?   http://www.plat.co.j...00-00055294.pdf


Użytkownik Pluton edytował ten post 13 maj 2015 - 21:32


#790 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 14 maj 2015 - 07:14

Wg schematu nr 70 to powinna być tuleja lub oring nachodzący na trzpień mimośrodu. Podkładek nie powinno tam raczej być bo i po co. Nie spełniały by swojego zadania. Podeślij może jakieś fotki tych podkładek.



#791 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 15 maj 2015 - 11:16

Część nr 70 to jest gumowy oring a nie podkładka.Podkładki które Tobie zostały dawane są między korpus a boczny panel i w każdej daiwie mogą byc w innym miejscu,albo nie być wcale.A miejsc masz trzy tyle ile śrubek nr 76.Lepiej ,żeby wróciły na fabryczne miejsce.



#792 OFFLINE   Pluton

Pluton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKujawy
  • Imię:Sebastian

Napisano 15 maj 2015 - 20:39

Wg schematu nr 70 to powinna być tuleja lub oring nachodzący na trzpień mimośrodu. Podkładek nie powinno tam raczej być bo i po co. Nie spełniały by swojego zadania. Podeślij może jakieś fotki tych podkładek.

 

 

Część nr 70 to jest gumowy oring a nie podkładka.Podkładki które Tobie zostały dawane są między korpus a boczny panel i w każdej daiwie mogą byc w innym miejscu,albo nie być wcale.A miejsc masz trzy tyle ile śrubek nr 76.Lepiej ,żeby wróciły na fabryczne miejsce.

 

Zgadza się Panowie, po prostu źle odczytałem schemat. Podkładki trafiły na swoje miejsce :) .

Dziękuję za odzew i pozdrawiam.



#793 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 15 maj 2015 - 20:48

Zgadza się Panowie, po prostu źle odczytałem schemat. Podkładki trafiły na swoje miejsce :) .

Dziękuję za odzew i pozdrawiam.

Te maleństwa ( podkładki ) które nieraz są pomiędzy korpusem a panelem bocznym nie są uwidocznione na żadnym schemacie Daiwy.

Sztuką teraz jest założenie ich we właściwych miejscach skoro się przegapiło gdzie właściwie były.Nieodpowiednie,w niewłaściwych miejscach zamontowanie zaowocuje wypaczeniem geometrii przekładni.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


  • Guzu lubi to

#794 OFFLINE   Pluton

Pluton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKujawy
  • Imię:Sebastian

Napisano 16 maj 2015 - 19:51

Te maleństwa ( podkładki ) które nieraz są pomiędzy korpusem a panelem bocznym nie są uwidocznione na żadnym schemacie Daiwy.

Sztuką teraz jest założenie ich we właściwych miejscach skoro się przegapiło gdzie właściwie były.Nieodpowiednie,w niewłaściwych miejscach zamontowanie zaowocuje wypaczeniem geometrii przekładni.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

 

Czyli nie koniecznie 1 podkładka pod każdą śrubkę? Wczoraj kołowrotek  skręcony na sucho pracował przyjemnie, jednak dziś pod obciążeniem nie było już tak kolorowo :angry: . Panie Józefie, czy jest taka  możliwość, abym przesłał Panu Morethana celem  doprowadzenia go do porządku?


Użytkownik Pluton edytował ten post 16 maj 2015 - 19:51


#795 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 17 maj 2015 - 10:41

Czyli nie koniecznie 1 podkładka pod każdą śrubkę? Wczoraj kołowrotek  skręcony na sucho pracował przyjemnie, jednak dziś pod obciążeniem nie było już tak kolorowo :angry: . Panie Józefie, czy jest taka  możliwość, abym przesłał Panu Morethana celem  doprowadzenia go do porządku?

Proszę dokończyć dzieła. Jak Pan pisał zostały dwie maleńkie podkładki,które mogą być umiejscowione na powierzchni korpusu pod panelem bocznym. Najczęściej pod przednią górną śrubką i tylną lub pod obiema przednimi,ale to rzadziej.Generalnie istnieją trzy możliwości kombinacji. Pod śrubka powinna znalezc się tylko jedna podkładka,nigdy dwie.

Podkładki zastosowane pod panelem są opcjonalne dla danej serii kołowrotków,a ustalane jest to u producenta.

Są stalowe o średnicy zewnętrznej 4,8 mm z otworem 2,5 mm i grubości najczęściej 0,10 mm.

Ps.

Mogą także pochodzić spod płytki mocującej łożysko oporowe tak jak w Daiwa Exist i innych modelach,ale to by było zaznaczone na schemacie.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 17 maj 2015 - 10:54


#796 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 22 maj 2015 - 08:49

Po zabraniu młynka nad wodę czułem, że jest suchy jakiś i do tego szum. Dziś mając czas rozebrałem go w celu sprawdzenia i w środku jest tak.

 

33354827795869967922.jpg

 

Moje pytanie jest takie czy ten młynek miał dwa miesiące temu serwis ? Do tego łożysko szumi te pod rotorem.

 

PS; przed zrobieniem zdjęcia usunąłem trochę czarnego smaru z koła głównego.

 

Na 99% to łożysko szumi https://youtu.be/QKcMjGYGNCI?t=2m14s


Użytkownik Spinnigista edytował ten post 22 maj 2015 - 08:55


#797 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 22 maj 2015 - 09:03

Smarowany był niedawno ale czy miał konkretny serwis to nie wiem. Jak łożysko szumi to kup nowe - Ezo to koszt 20-25 zł.



#798 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 22 maj 2015 - 16:35

widac od razu ze byl w rekach fachowca :D,czyz to nie slynny molykot,wes to chlopie wywal z tego kolowrotka ,wyczysc i posmaruj delikatnie saucem,tylko smaru daj tak 5x mniej,podejrzewam dostanie nowe zycie

szumi napewno oporowka,az po dekiel bialy

fantazjowal serwisant,nie zapomnij zatankowac ekstrakcyjnej(sporo bedzie potrzeba,co by dojsc do ladu)


Użytkownik didi edytował ten post 22 maj 2015 - 17:20


#799 OFFLINE   robertouno

robertouno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaTerespol
  • Imię:Robert

Napisano 22 maj 2015 - 19:53

Z tego co widać na zdjęciu ja bym powiedział że osoba która serwisowała ten kołowrotek dowaliła tylko tego białego smaru  gdzie się tylko dało bez uprzedniego dokładnego umycia przed smarowaniem , a tak przy okazji to ten słynny molykot jest całkiem niezły tylko nie do wszystkich kołowrotków



#800 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 22 maj 2015 - 22:44

molykote to smar ktory posiada czasteczki grafitu,napewno jest dobry do wiekszych przekladni ale nie tych w kolowrotku,do hamulca napewno tez nie, jest za lepki,bo wlasnie smarow na bazie grafitu uzywa sie rowniez do tarcz hamulca w kolowrotkach np ace2 czy tez calls to tez smary grafitowe,do morskich rowniez nie sa lepsze wynalazki







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek, multiplikator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych