Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite-5x HDI - problem, dziwne zachowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   bocian84

bocian84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaOsieczna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:B

Napisano 01 kwiecień 2014 - 16:39

Witam.

Zauważyłem dziwne zachowanie mojego echa po włączeniu z środka echosondy dobiegają dziwne "stuki" tak jakby  zwarcie, stuki sie nasilają kiedy zmieniam częstotliwość z 200hz na 83hz, na symulatorze one zanikają...

Czy to jest normalny objaw(praca procesora)? nad woda objaw ten sam przy podłączonym przetworniku... Echosonda działa poprawnie pokazuje w obydwu trybach (dsi, normalny), tylko ten dźwięk irytujący...

Ma ktoś podobne objawy?



#2 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 01 kwiecień 2014 - 17:54

Moim zdaniem odeślij jak najszybciej do serwisu. W środku nie ma nic takiego co mogłoby wydawać takie odgłosy no chyba że pochodzą  z głośniczka systemowego ale i on nie powinien się odzywać bez potrzeby. Trudno to ocenić po opisie ale w echosondzie odgłosy ma prawo wydawać tylko przetwornik.



#3 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 kwiecień 2014 - 18:04

Obstawiam, że to są właśnie dźwięki dochodzące z przetwornika, które kolega źle opisuje :)



#4 ONLINE   bocian84

bocian84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaOsieczna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:B

Napisano 01 kwiecień 2014 - 18:41

Czy przetwornik jest podłączony na wodzie czy nie  coś słychać a nasilają sie przy ustawieniu częstotliwości 83hz... Podczas właczenia symulaora odgłosy milkną.

Odesłać do serwisu, może być problem gdyż została zakupiona w Niemczech a nie wiem czy w Polsce będzie ważna gwarancja mimo że jesteśmy w UE.

Głośniczek systemowy... hmm no nie wiem bo wszystkie dźwięki wyłączyłem...

Kolego Paprykarz podaj maila a postaram sie jak najszybciej wysłać filmik z tymi  objawem o ile będzie to słychać.

Może być przyczyna w w źle dolutowanym przewodzie z bezpiecznikiem??przedłużyłem tez kabel minusowy o 10cm...


Użytkownik bocian84 edytował ten post 01 kwiecień 2014 - 18:53


#5 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 01 kwiecień 2014 - 19:20

A w życiu warszawy... Przedłużenie kabla nie spowoduje takich objawów. Wystarczy zresztą go usunąć i zobaczyć czy objawy ustąpią.



#6 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 02 kwiecień 2014 - 17:23

tak jak pisal thug to przetwornik,symulator nie potrzebuje przetwornika dlatego dzwieki zanikaja



#7 ONLINE   bocian84

bocian84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaOsieczna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:B

Napisano 02 kwiecień 2014 - 19:41

przetwornik??niech mnie ktos oswieci, bo do tej pory myslalem ze przetwornik to te czarne ustrojstwo co sie do wody wklada? tak?

i to ono jest odpowiedzialane za wysylanie i odbieranie sygnalu...a piszac "dzwieki z echosondy" mialem na mysli "ekranik" na ktorym to wyswietla sie co woda kryje...

tak wiec nie moge sie zgodzic ze te brzeczenie wydaje przetwornik.



#8 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 kwiecień 2014 - 07:54

Odsłuchałem kilkadziesiąt razy przesłany plik i nawet jak na przetwornik to są za głośne. Odgłosy są jednak bardzo podobne do odgłosów wydawanych przez przetwornik. Jeżeli jesteś pewien, że dobiegają z ekranu to echo powinno wrócić do serwisu. Sprawdź czy te odgłosy pojawiają się przy odłączonym przetworniku kiedy echosonda pracuje w trybie normalnym a nie w symulacji. Z "ekranu" nie ma prawa być słychać nic takiego.

Moja ocena jest postawiona na podstawie tego co usłyszałem a wolałbym jednak dokonać oceny mając urządzenie na stole.

Jeżeli masz gwarancję to wysyłaj do serwisu... koszt ewentualnej późniejszej naprawy, będzie na pewno wyższy niż koszt wysyłki teraz nawet do Niemiec. 



#9 ONLINE   bocian84

bocian84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaOsieczna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:B

Napisano 03 kwiecień 2014 - 13:48

te dźwięki były nagrywane przy odłączonym przetworniku i dobiegają z ekranu... żeby włączyć symulator to nie trzeba mieć podłączonego przetwornika za każdym razem ?? zbieram informacje co i jak odesłać...może do czerwca wróci już sprawne echo...

Najlepsze w tym że nie ma żadnych zakłóceń podczas pływania na wodzie na ekranie ładnie widać co woda kryje, tylko te brzęczenie irytuje...

Dzięki Paprykarz echo odsyłam do niemiec bo Parker nawet na maila nie odpisał.


Użytkownik bocian84 edytował ten post 03 kwiecień 2014 - 13:53


#10 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 03 kwiecień 2014 - 18:19

Parker pomoże jeśli echo jest z PL lub u nich kupione, do sprowadzonych wali kosmiczne ceny za pomoc. 



#11 OFFLINE   Michal 1980

Michal 1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaBłonie
  • Imię:Michal

Napisano 04 marzec 2018 - 15:52

Witam,pytanie do użytkowników  lowrance elit5x. Sonde mam od nowości jakieś 4 lata mało używana, coś zaczyna chyba niedobrego się dziać.Sonda potrafi się zawiesić w taki sposób że zatrzymuje się obraz a potem wyłączyć potrafi tak zrobić nawet 3-4 razy na dzień wędkowania i jeszcze jedna sprawa prędkość przesuwania obrazu mam ustawioną na najszybszą a obraz nie przesuwa się płynnie (nie zawsze),  jest to dużo wolniej jak jest włączona symulacja. Pytanie do użytkowników czy macie jakieś problemy z tym modelem,coś się dzieje u was? Czy serwis to tylko Parker w łomiankach czy ktoś jeszcze? a może jakaś aktualizacja oprogramowania ?  



#12 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2018 - 12:04

Witam,pytanie do użytkowników  lowrance elit5x. Sonde mam od nowości jakieś 4 lata mało używana, coś zaczyna chyba niedobrego się dziać.Sonda potrafi się zawiesić w taki sposób że zatrzymuje się obraz a potem wyłączyć potrafi tak zrobić nawet 3-4 razy na dzień wędkowania i jeszcze jedna sprawa prędkość przesuwania obrazu mam ustawioną na najszybszą a obraz nie przesuwa się płynnie (nie zawsze),  jest to dużo wolniej jak jest włączona symulacja. Pytanie do użytkowników czy macie jakieś problemy z tym modelem,coś się dzieje u was? Czy serwis to tylko Parker w łomiankach czy ktoś jeszcze? a może jakaś aktualizacja oprogramowania ?  

 

@Michal 1980
w Elite5x, Elite 5x HDI ani Elite 5x CHIRP nie zaktualizujesz oprogramowania.
Po prostu nie da się tego zrobic w tym modelu.

zresetuj do ustawień fabrycznych twardym resetem:
1. wyłacz echosondę
2. wcisnij i przytrzmaj przyciski Zoom In i Zoom Out
3. nacisnij i zwolnij  Power tak jakbyś chciał włączyć echosondę.
4.  jak wyskoczy komunikat po angielsku albo tabelka z byborem jezyków zwolnij Zoom In i Out.
 

nie korzystaj z kreatora ustawień ( w trybach wędkarskich bedzie wtedy użytek ogólny i tak zostaw), zmień jednostki na metryczne, wyswietl napięcie aku na ekranie. Nie włączaj żadnych filtrów.
Sprawdź akumulator.

 

o serwisie zapomnij takich echosond sie nie naprawia w serwisach,
Chyba ze nie jest starsze niz 5 lat od zakupu to wtedy Lowrance ma odpłatny program wymiany serwisowej zepsutych echosond.



#13 OFFLINE   Michal 1980

Michal 1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaBłonie
  • Imię:Michal

Napisano 06 marzec 2018 - 20:44

Cześć  dzięki za odpowiedz,akumulator odpada bo jest to drugi zestaw i jest podobnie. Rozumiem że o wymianę trzeba się pytać u przedstawiciela Lowrance czyli parker . Jeśli echo zepsuło by się kompletnie to miałbym motywacje do działania a tak to trochę ignoruje tylko denerwuje mnie czasem jej fochy.A wiesz może czy taka wymiana serwisowa jest korzystna czy wychodzi to jakbym dostał 10 procent rabatu na zakup nowej? :D



#14 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 06 marzec 2018 - 21:20

Twardy reset powinien pomóc, miałem podobne objawy. Sprawdź jeszcze styki na połączeniu kabel zasilający i akumulator, to połączenie lubi zaśniedzeć i występują podobne objawy związane ze skokami zasilania.

#15 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 18 kwiecień 2018 - 11:33

panowie czy wasze elitki 5 hdi po włączeniu i pojawieniu się napisu lowrance trzeba oczekiwać dłuższą chwilę [ok 20 s] żeby zaczęła obrazować,i czy normalne jest że monitor się nagrzewa.nie jest gorący lecz ręką czuć wyrażnie ciepło.poza tym po wyłczeniu i ponownym włączeniu nie zapamiętuje niektórych ustawień np poziomu podświetlenia-zaswsze ma 6 poziom.czy to normalne czy coś zaczyna szwankować.



#16 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 18 kwiecień 2018 - 14:54

panowie czy wasze elitki 5 hdi po włączeniu i pojawieniu się napisu lowrance trzeba oczekiwać dłuższą chwilę [ok 20 s] żeby zaczęła obrazować,i czy normalne jest że monitor się nagrzewa.nie jest gorący lecz ręką czuć wyrażnie ciepło.poza tym po wyłczeniu i ponownym włączeniu nie zapamiętuje niektórych ustawień np poziomu podświetlenia-zaswsze ma 6 poziom.czy to normalne czy coś zaczyna szwankować.

Tak, tak i nie .
  • Roberto70 lubi to

#17 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 18 kwiecień 2018 - 18:49

dzięki za konkretne odpowiedzi.jeśli jeszcze ktoś ma jakieś uwagi w temacie chętnie poczytam. 



#18 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Napisano 28 kwiecień 2018 - 03:01

Mam takie echo.Używałem kilka razy i tak jak napisałeś długo się uruchamia zanim zacznie obrazować. Co do nagrzewania to nie sprawdzałem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych