Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OPTYMALNY ZESTAW - katalog


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 21 listopad 2016 - 20:06

200 gram dotyczyło mozliwości tego Svartzonkera Signature 40-140 gr, a to właśnie przykład kija bejsbolowego. Przy realnym wyrzucie 200 gram tak jak sugerujesz prawdopodobnie nie będzie kija (przynajmniej wśród seryjnych w budżecie 400 zł), który się będzie w miarę uginał pod metrówką. Ja szukam czegoś co sprawnie miotnie 110-130 gr i liczę, że przy tym realnym cw coś się jeszcze trafi z fajnym ugięciem. Jak kolega wrzuci foty to zobaczymy jak to wygląda w tym Svartzonkerze Black Series.


Aaa widzisz to źle zrozumiałem :-) myslalem ze chodzi o kij ktory miota pod 200 seryjnie :-)
  • Maciek. lubi to

#62 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 21 listopad 2016 - 21:43

 Najwcześniej w weekend coś wrzucę .Nie mam tak ciężkich przynęt ale powieszę dwa Jack-i ,czyli będzie 140 gram ;-) - chyba będzie miarodajnie :-) 


  • Adam1109 i Xibi lubią to

#63 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 22:49

Ok dzięki :) Fajnie gdybyś mógł zrobić tak jak chłopaki tutaj wrzucają http://jerkbait.pl/t...owa-baza-ugięć/ tzn foty pod obciążeniem np 90, 140, 500 gr, 1 kg i 2 kg, a już idealnie jeśli podczepiłbyś linkę gdzieś przy podłodze i wtedy pociągnąć kija w górę - taka mała symulacja pracy pod dużą rybą. Myślę, że sporo osób skorzysta jak wrzucisz to do bazy ugięć, bo nie ma na rynku za dużo kijków tego typu w tej cenie.



#64 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 25 listopad 2016 - 23:31

Nosiłem się z zamiarem zakupu Abu Svartzonkera Signature 40-140 gr podchodziłem do niego i macałem kilka razy, wczoraj był już w koszyku i zapłacony ale okazało się że jak przyjechałem po niego po pracy to nie mieli go już na stanie bo został podwójnie sprzedany :angry: . Trochę mnie to ruszyło ale nic nie mogłem zrobić. I wtedy pokazano mi kijek Savage Gear Custom Jerk do 125 gr 6'8'' - pomacałem, ponaginałem, podpięliśmy Okumę Komodo i Daiwe Zilliona TWS100, zrobiliśmy testy pod obciążeniem.

Na koniec był % bonus i SG wyjechał ze sklepu.

Jest delikatniejszy i lżejszy od Abu, ładnie pracuje, ale sztywny na tyle żeby miotać dużymi jerkami i gumami. Na koniec to się cieszyłem, ze ten Abu został sprzedany i miałem okazję sprawdzić SG Custom Jerka. Cast warty uwagi dla zainteresowanych dużymi jerkami i gumami. Kijek ma około 200 gram i pięknie pasuję się z komodo KDR364 (300 gr) a jeszcze lepiej z Zillionem TWS Daiwy (215 gr). Za tydzień dobiorę multika i przetestuję zestaw nad wodą.

Ponadto SG jest lepszy pod względem materiałów. Maty toray w SG a Svartzonker na IM7 graficie. Warto naprawdę zainteresować się seria Custom Predator od SG również pod bardzo duże przynęty 150-300 gr.



#65 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 26 listopad 2016 - 00:00

 Daj znać po testach ,czy te 125 gram jest realne  .Mam SG Butch Lighta do 100gr. i realnie jest do 80gr. powyżej jest już przeciążony . Ale jest sztywny i do jerkowania zdecydowanie lepszy niż pod gumy . Trzymałem w ręku kilka kijków o podobnym ciężarze wyrzutu i Abu Signature to typowy sztywniak pod jerki moim zdaniem . Seria Mc Tail'n'Glide to zupełnie inne kije ,tak jak napisałeś - pod większe gumy i jerki .



#66 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 14:48

Oglądałem tego custom jerka - ważył 176 gr i kosztował pod 6 stówek. Na moje oko jego maks to ok. 100 gr ewentualnie z małych plusem przy łowieniu gumą, ale faktycznie fajnie się ugina i jest dobrze wykończony - seria custom to wyższa półka w SG. Tak czy inaczej moim zdaniem to inna liga niż Signature, bo tamtym miotniesz 200 gr. Wrzuć relacje jak połowisz :) PS. A co do multika to spraw sobie do tego custom jerka Tatulę HD Custom 150 - będziesz miał super lekki i mocny zestaw który obsłuży 100 gr. Komodo 364 to fajny multik, ale waży 300 gr i ma sens przy gramaturach 100gr+.


Użytkownik raven edytował ten post 26 listopad 2016 - 14:59


#67 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 26 listopad 2016 - 15:38

 Byłem sam więc zdjęć do "bazy" nie zrobiłem ale mam dwa zdjęcia MacTaila z jednym Jackiem(70gr) i z dwoma Jackami(140gr)  ;-)

Załączone pliki


  • Maciek., SID i MarCinFin lubią to

#68 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 26 listopad 2016 - 15:42

Popatrzyłem dziś na swoją ciężką artylerię i na 33 sztuki tylko 5 przekracza 115 gr z maksem 140 gr dla wegorza (króla parkietu) od SG. Tym zestawem ogarniam pajki XXL i podpinam je do spina beastmastera dx do 120 gr. Ale to nie to samo jak z castem. Z Tatulą pomyślę, wiem że są wśród użytkowników jerbaita popularne ale osobiście jestem do niej sceptycznie nastawiony. Znajomy przewodnik z Fin, który ma sprzęt dla klientów mocno mi odradzał tatulę hd.


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#69 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 26 listopad 2016 - 16:37

Czytam czytam i widzę, że tatula HD custom 150 to ulepszona wersja HD. Zobaczymy, jak uda mi się ją znaleść i sprawdzić to może, może podepniemy ją do SG Custom Jerka.



#70 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 20:08

Popatrzyłem dziś na swoją ciężką artylerię i na 33 sztuki tylko 5 przekracza 115 gr z maksem 140 gr dla wegorza (króla parkietu) od SG. Tym zestawem ogarniam pajki XXL i podpinam je do spina beastmastera dx do 120 gr. Ale to nie to samo jak z castem. Z Tatulą pomyślę, wiem że są wśród użytkowników jerbaita popularne ale osobiście jestem do niej sceptycznie nastawiony. Znajomy przewodnik z Fin, który ma sprzęt dla klientów mocno mi odradzał tatulę hd.


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Tzn, że rzucasz tymi przynętami beastmasterem dx do 120 gr? Pytam bo sam nim łowię, ale więcej niż 60 gr nie rzucam, bo to już dla mnie granica komfortu. Rzuci 70-80 gr, ale to już mega ostrożnie.


  • esoxmar lubi to

#71 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 20:13

Z mutlików rozkmiń sobie jeszcze Abu Revo Beast. Ostatnio w Moritzu były za połowę ceny czyli jakoś 700-800 zł, może jeszcze zostały. Mniejszy i lżejszy (265gr) brat Revo Toro Beast, ale też konkretny pancernik (hamulec 10 kg) i dobry na solankę. A Tatuli HD Custom 150 w EU nie znajdziesz, bo to wersja na JDM.


Użytkownik raven edytował ten post 26 listopad 2016 - 20:16


#72 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 26 listopad 2016 - 20:38

Tzn, że rzucasz tymi przynętami beastmasterem dx do 120 gr? Pytam bo sam nim łowię, ale więcej niż 60 gr nie rzucam, bo to już dla mnie granica komfortu. Rzuci 70-80 gr, ale to już mega ostrożnie.

Przy jerkach komfort rzutu mam znacznie większy niż przy gumach, ale masz rację, że powyżej 80-90 gr trzeba uważać szczególnie z gumami. W zeszłym tygodniu miotałem K.P Pike Shad 9"  90 gr i przy krótkich rzutach było ok ale jak chciałem go posłać dalej to już był problem. 



#73 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 26 listopad 2016 - 20:43

Z mutlików rozkmiń sobie jeszcze Abu Revo Beast. Ostatnio w Moritzu były za połowę ceny czyli jakoś 700-800 zł, może jeszcze zostały. Mniejszy i lżejszy (265gr) brat Revo Toro Beast, ale też konkretny pancernik (hamulec 10 kg) i dobry na solankę. A Tatuli HD Custom 150 w EU nie znajdziesz, bo to wersja na JDM.

Będę się rozglądał.
Tatulę custom z japońskiego ebaya za 220 euro można przytulić.



#74 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 21:05

Będę się rozglądał.
Tatulę custom z japońskiego ebaya za 220 euro można przytulić.

 

Chodziło mi właśnie o to, że jest dostępna tylko wysyłkowo, bo pisałeś, że chcesz podpiąć i sprawdzić.



#75 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 30 listopad 2016 - 08:41

Zestaw już skompletowany :D  do SG custom jerk dołączyła Daiwa Zillion TWS. Dziś wieczorem wsatwię fotki z pracy na sucho (dla porównania dorzucę Shimano Beastmastera dx do cw.120g)  a w sobotę może uda się sprawdzić pod szczupakiem. 



#76 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 01 grudzień 2016 - 20:10

Fotki na sucho wrzuciłem do bazy ujęć:

 

http://jerkbait.pl/t...a-ugięć/page-16


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 01 grudzień 2016 - 20:16

  • blacharz lubi to

#77 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 czerwiec 2020 - 07:26

Nie chce tworzyć nowego tematu wiec postanowiłem napisać tutaj :)
W końcu dojrzewam do 3 zestawu i chciałbym coś na sandacza? Jaki zakres wagowy byłby najlepszy? Myślałem ze coś między 10-40g . Czy shimano Curacao dc będzie Ok czy lepiej zastanowić się nad czymś innym?

#78 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 22 czerwiec 2020 - 15:43

Da radę. Wdzięczny multik.



#79 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 czerwiec 2020 - 20:17

Jakie przełożenie na sandacza najlepiej ?:)

#80 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 23 czerwiec 2020 - 21:12

Mam 7.3 w zillionie i jest git.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych