Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SAKS - ruszyła strona internetowa

pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2008 - 14:19

szperając w internecie natknąłem się na stronę jednego z naszych forumowych rodbuilderów - @sawala

http://www.saks-rods.pl/

Wydaje mi się że jest to świeża sprawa - Waldku, dlaczego się nie pochwaliłeś?

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 wrzesień 2008 - 15:29

Faktycznie przeglądając artykuły z serii Rodbuilderzy prezentują a konkretnie propozycje @Sawala byłem zaskoczony,że taka profesjonalna robota a pracowni ani widać ani słychać. Poszukiwania w google nie dały rezultatu więc zrezygnowałem a tu taka niespodzianka... :D

#3 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9486 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 wrzesień 2008 - 15:57

Waldek, gratuluję stronki

Załączone pliki

  • Załączony plik  aaa.gif   315 bajtów   1386 Ilość pobrań


#4 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 17:56

Witam,
Z tego co się orientuję, w najbliższych dniach strona będzie uzupełniona. Waldek to skromny człowiek, nie lubi się chwalić-robi swoje. Piękne wędki pod casta wychodzą spod jego ręki.
Strona fajna, ciekawa, inna niż wszystkie.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#5 OFFLINE   sawal

sawal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaŻary, lubuskie

Napisano 24 wrzesień 2008 - 20:36

@friko
Nie chwaliłem się, bo strona nie jest jeszcze całkowicie gotowa. Oficjalne otwarcie miało być w przyszłym tygodniu, ale przed Tobą to nie da się niczego ukryć :D
Dziękuję za pozytywne przyjęcie.

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:52

Waldku, bardzo ładna! Skromna, prosta ale taka właśnie powinna być. Witaj w internecie i powodzenia życzę.

Pozdrawiam
Remek

#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 26 wrzesień 2008 - 11:28

Waldku już wstawiłem adres stronki do zakładki z napisem -pracownie wędkarskie-.
Gratuluję i życzę wielu udanych konstrukcji kiji castingowych.

pozdrawiam :D :D :D

#8 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 27 wrzesień 2008 - 07:32

Waldku gratki nieźle się stronka zapowiada :D


#9 OFFLINE   sawal

sawal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaŻary, lubuskie

Napisano 27 wrzesień 2008 - 22:57

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pozytywne przyjęcie, i jeszcze raz zastrzegam, że stronka nie jest jeszcze całkowicie gotowa. Wkrótce pojawi się na niej kilka interesujących (mam nadzieję) elementów.
  • Sbaig lubi to

#10 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 28 wrzesień 2008 - 12:34

Waldek- gratuluję. Stronka jest napradę fajna. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!

Pozdrawiam

#11 OFFLINE   sawal

sawal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaŻary, lubuskie

Napisano 30 wrzesień 2008 - 22:17

Wielkie dzięki, Danielu.

#12 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 09 październik 2008 - 07:01

No to tak na otwarcie strony pozwolę sobie coś wkleić.

W kilku (no, może w kilkudziesięciu) słowach opiszę mój tegoroczny nabytek, wędkę wykonaną właśnie przez pracownię Saks.

Typ:
wędka castingowa

Parametry:
blank- Batson , oznaczenie- MB (Mag Bass) 784
materiał- RX6- Standard modulus (33 miliony PSI)
długość- 6 stóp 6 cali (198 cm)
c.w.- 1/4-1 oz. (7-28g)
linka- 12-20 lb
akcja- fast
moc- heavy
ilość części- 1
ilość przelotek- 8+1 szczytowa (Alconite)
uchwyt- castingowy pełny (brak opisu co do producenta i typu)
rękojeść- dzielona
cena- nawet jak na kij używany to cena była po prostu rewelacyjna!!!
wyposażenie dodatkowe- uśmiech Waldka

Przeznaczenie:
wędka stosowana jest do połowu szczupaków na jeziorach i zbiorniku zaporowym na jerki, głównie: Sławkowe, Slidery i Fatso o rozmiarze 10 cm i mniejszym oraz jerkowania gumami do 15 cm. Wędka współpracuje w połączeniu z Shimano Curado 201 B i plecionką o mocy około 30 lb.

Wrażenia wizualne:
Wędka podoba mi się bardzo, gdyż lubię prostotę i brak fajerwerków. Poza tym nie wyobrażam sobie łowienie wędką z piankową rękojeścią. Blank posiada ulubiony przeze mnie (w wędziskach) kolor czarny i nawet zbytnio nie przeszkadza mi, że jest lakierowany. Dzielona, wykonana z dobrej jakości korka rękojeść. Krótki rezrgrip zakończony gulałką z mielonego korka. Przyzwoitej jakości uchwyt, szkoda jak dla mnie, iż nie jest odkryty. Jakość wykonania omotek perfekcyjna. Żadnych naddatków, ani też braków lakieru. Omotki w kolorze blanku. Praktyczny uchwyt do przynęt, no i oczywiście opis parametrów blanku z logo pracowni. Reasumując, prostota którą uwielbiam, estetyka wykonania na bardzo wysokim poziomie. Jak dla mnie nie można wymagać niczego więcej.

Walory użytkowe:
Moja poprzednia jerkówka (starszy model Rozemeijer-a o c.w. 80-120 g), nota bene mój pierwszy castingowi kij, nie spełniała do końca moich oczekiwań. Był ciężki, a niepotrzebny zapas mocy skłaniał bardziej do używania tego kija na dorsze niż na szczupaki. W zasadzie jerkuję na tyle rzadko, iż nie planowałem zakupu nowej jerkówki lecz kiedy zobaczyłem „Saks-oński” wyrób to od razu stwierdziłem- „Muszę ją mieć”. Wziąwszy kijaszka do ręki wiedziałem już, że jest to to czego potrzebuję do „swojego” jerkowania. Łowiąc poprzednią jerkówką szybko zdałem sobie sprawę z tego jakie posiada ona wady. Rzeczony Batsoniak ich nie posiadał. Po pierwsze masa, która sprawia, że w odniesieniu do poprzedniego kija, ten wydawał się piórkiem. Czytając opis c.w. ktoś pewnie zadał sobie pytanie- jak kij do 1 oz. może być jerkówką? Otóż, jak najbardziej! Dla mnie, stosując przynęty, których maksymalny rozmiar to 10 cm (mowa oczywiście o jerkach) moc kija jest po prostu idealna. Czuć w nim zapas mocy nawet „ciepając” przynętami o masie 50 g. Ale nie od dziś wiadomo, że amerykańskie blanki są dużo niedoszacowane. Jakby było tego mało kij naprawdę znakomicie radzi sobie z przynętami o masie oscylującej koło dolnej granicy c.w. Powiem szczerze, iż właściwości rzutowe tej wędki bardzo, bardzo miło mnie zaskoczyły. Praktycznie wszystkim co założę na koniec linki znakomicie się rzuca. W moim przekonaniu dużo lepiej niż kijami wykonanymi na blankach o wyższym module. Ale przecież nie to jest najważniejsze, a to jak się łowi. Otóż kijem łowi się znakomicie. Akcja kija z jednej strony pozwala na nawet bardzo agresywne prowadzenie przynęt, z drugiej zaś dobre zacięcie i znakomite trzymanie ryb w trakcie holu, co jest dużym mankamentem większości jerkówek. Podejrzewam, że jest to również „sprawka” niskiego modułu blanku, który bardzo „cieplusio” ugina się pod rybkami, nawet tymi o niezbyt imponujących rozmiarach. Powiem, iż w tym sezonie nie zanotowałem żadnego spadu podczas holu! Nie jest to kij posiadający jakąś hiper czułość ale taka od jerkówki nie jest w moim mniemaniu wymagana. Dla mnie czułość wędki jest w pełni wystarczająca. Będąc przyzwyczajony, że koniec wędki opiera się na łokciu byłem zaskoczony, iż krótsze oparcie (mniej więcej na połowie ramienia) w niczym nie przeszkadza. Trochę nie mogę przywyknąć do zakrytego uchwytu ale to naprawdę drobny szczegół. Tak więc walory użytkowe wędki określam jako bardzo dobre.


Podsumowanie:
Biorąc pod uwagę relację ceny do jakości to jest ona wyśmienita. Co prawda zakupiłem kij używany ale prócz ubrudzenia korka nie nosił żadnych śladów użytkowania. Jestem pod wielkim wrażeniem, że kije wykonane na blankach Batona, które są relatywnie tanie mają tak dobre parametry i walory użytkowe. Moje zadowolenie z wędki jest ogromne. I to co piszę nie jest wyrazem wazeliniarstwa w kierunku mojego ziomka lecz faktem. Jeśli chodzi o jerkówkę moje oczekiwania od tego rodzaju kija zostały spełnione i wiem, że waldkowy wypust ma u mnie „dożywocie”.

Załączone pliki

  • Załączony plik  s4.jpg   16,79 KB   93 Ilość pobrań
  • Załączony plik  s3.jpg   35,09 KB   102 Ilość pobrań
  • Załączony plik  s1.jpg   46,49 KB   122 Ilość pobrań


#13 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 09 październik 2008 - 21:14

Smaczek w pełni potwierdzam to co piszesz na temat tej jerkówki.Jest naprawdę świetny do jerków.Na poczatku tez miałem taki mały dylemat czy dobrze jest ten kij opisany!,ale własciwości użytkowe wpełni mnie utwierdziły że moc w sobie ma wielką i nie boi się śmigania 10 cm sliderami czy fatsiakami.Poprostu konkretny kij do konkretnych przynęt (czyt.jerków).


Załączone pliki

  • Załączony plik  Mb 784.jpg   43,44 KB   516 Ilość pobrań


#14 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 10 październik 2008 - 06:01

Trout ,sorki za offtop ale ,czy Ty jerkujesz z przyponem z Fluorocarbonu .Bardzo jestem ciekaw <_<

#15 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 10 październik 2008 - 16:30

Zdjęcie ma już prawie trzy lata,wtedy troszkę eksperymentowałem z przyponami.Ostatnio jerkuje coraz mniej ale jakoś mi tak zostało i w dalszym ciągu używam grubego fluocarbonu.Owszem czepia się ten przypon czasami kotwic ale jakos daje sie z tym żyć.Przez ten czas mojej zabawy z jerkiem nie udało mi się go urwać,jedynie to wymieniam teraz agrafki na większe bo oryginalne to do d... są i przez nie troszkę przynęt straciłem.Szczupak też niezdołał mi żaden przeciąć fluocarbonu.Poprostu przyzwyczajenie pomieszane zaufaniem :unsure: ,zresztą w spinningowaniu też prawie wyłącznie używam fluorocarbonu i nieważne czy jade na bolka,szczupaka czy pstrąga.

#16 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 27 maj 2011 - 18:02

Tak wędeczka ukręcona na blanku z muchówki Daiwa Amorphous Whisker 86 w klasie 4-6.Przelotki Fuji Alconite ułożone spiralnie plus Fuji SiC na szczycie.Uchwyt Matagi-Andrews Fishing.Sparowana z CC51+Avail szpula i hamulec razi na imponujące odległości wobkami od 3g.Fotki średnie ale zrobię jej sesję nad wodą niebawem.Bardzo finezyjny sprzęcik.Doskonale leży w ręce kapitalnie czuć pracę małych woblerków.Wykonanie Pan Waldemar-PRACOWNIA SAKS RODS-w terminie i bardzo starannie.

Załączone pliki



#17 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 17:56

Testy rzutowe tym razem nad wodą.Wobki w wadze ok.3g latają zadowalająco i od 1grama w masie skupionej też można.Na fotkach ugięcie kija do momentu od którego dostaje power w dolniku.Projekt wstrzelił w dziesiątkę i wyszło to co było w zamiarze.Następnym projektem będzie kij pod Bolenia też na blanku muchowym w klasie 8-9.

Załączone pliki



#18 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 czerwiec 2011 - 20:16

Tommy powiem szczerze kijek jest poezja :D .Przepiękne ugięcie.

#19 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 03 czerwiec 2011 - 21:06

Tommy powiem szczerze kijek jest poezja :D .Przepiękne ugięcie.


W wersji pierwotnej czyli jako muchówka, też się nietragicznie zgina... :mellow:
Chyba się Pan Tommy ciut za wcześnie wyrwał z tymi obrazkami i chyba się właśnie rozmyśliłem... :unsure: <_<

#20 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 21:14

[quote]
Tommy powiem szczerze kijek jest poezja :D .Przepiękne ugięcie.
[/quote]

W wersji pierwotnej czyli jako muchówka, też się nietragicznie zgina... :mellow:
Chyba się Pan Tommy ciut za wcześnie wyrwał z tymi obrazkami i chyba się właśnie rozmyśliłem... :unsure: <_<
[/quote]
Panie Zorro nie wk...j mnie Pan nawet.Matagi nie matagi zakupione już pod ten blank.Stało się rybeńko :mellow: i jeszcze Ci coś powiem tą aftm 7 też mi sprzedaż :lol:
  • kedar lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych