Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Batson Enterprises

blank batson

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
720 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 15 sierpień 2006 - 16:00

poszukuje opini i informacji dodtyczących blanków Batsona ISA 1086F rx7 oraz ISA 1266F(3.2m) rx7 oraz Talona 9'0'' MHXF2 (VI plus i ITM) i 10'0'' MHXF2 VI plus. zamierzam wybrać którąś z tych wędek i potrzebuje jakichkolwiek informacji dotyczących parametrów, uzytkowania itp. pozdrawiam!



#2 OFFLINE   barto92

barto92

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 20 kwiecień 2008 - 21:42

batson IP840

 

Witam
Mam zamiar złożyc fajny kijek okoniowy na tym blanku proszę o pomoc.
Może ktoś mi podpowie czy ten kijek nadawałby się na okonia i być może wzdręge.
Pozdrawiam



#3 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 12:29

Witam,
Jeżeli potrzebujesz delikatnej wędki na lekkie przynęty-wybór jest trafny. Blank wymaga bardzo lekkiego uzbrojenia.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2008 - 20:43

Potwierdzam to co pisze Irek, przy lekkim zbrojeniu wyjdzie z tego bardzo finezyjna wędeczka do lekkiego łowienia. Dolnik z tego co pamiętam, jak na deklarowane chyba 6lb, ma niezły zapas mocy.

#5 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 20:15

Witam,
Myślę, że warto poinformować o nowościach 2008/09 Batsona. Są już dostępne dwa nowe blanki z serii XST 1024F i 1085F. Nowy IST1144F będzie z pewnością świetną propozycją do budowy rzecznego uniwersału. Całkowicie nowa seria blanków Spinn Bass i Mag Bass z RX8 będzie z powodzeniem konkurowała z propozycjami innych firm z grafitów IV i V generacji. Dostępne są również nie sprowadzane dotychczas serie Crank Bait oraz Casting z RX7.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski



#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2008 - 19:08

Miałem okazję zapoznać się z nowymi modelami i muszę powiedzieć że zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Mocne, spinningowe modele do 17lb i 1uncji, tj. XST1085F i IST1144F to blanki w których czuć dynamit i konkretne mięso w ściance - XST jest bardzo szybki, IST nieco wolniejszy ale również szybki, oba wchodzą w ładne środkowe ugięcie i sa nieźle wyważone. Myśle że odpowiednio uzbrojone w przelotki na ramce LV mają szansę stać się bardzo uniwersalnymi kijami, przede wszystkim na dużą rzekę.

RX8 to oodzielny temat, przede wszystkim nowy materiał. Przypomina RX8+ w lakierowaniu XST :D blanki nie są tak ekstremalnie szybkie jak RX8+ jednak. Do gustu przypadly mi dwa modele: RX8 spin bass 822.5, wysmakowana jednoczęściówka do finezyjnego jiga z zapasem mocy w grubościennym dolniku, oraz RX8 mag bass 844.

Myślę, że jak ktoś ma okazję to warto żeby wybrał się do pracowni i sam przyjrzał z bliska nowościom Batsona :D


Pozdrawiam

ps. Irek, a gdzie były castingi z RX7? schowałeś je przede mną, czy jak ?


#7 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 25 wrzesień 2008 - 19:53

@Friko, nie schowałem :lol: , Waldek położył na nich rękę. Zabrał wszystko z castingów i prawie wszystko z CB i nowych RX8. Przy okazji jeżeli mogę nadmienić, @Sawal jest dealerem FC szczególnie w zakresie wędzisk castingowych. Taki podział asortymentu (Sawal-casting, SPECJALISTA-mucha, FC-pozostałe) powinien spowodować skrócenie czasu oczekiwania na wędki.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#8 OFFLINE   sawal

sawal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaŻary, lubuskie

Napisano 25 wrzesień 2008 - 22:22

Batson rzeczywiście uzupełnia swoją ofertę o modele poszukiwane przez wędkarzy. IST1144 to jakby brakujące ogniwo do wielkorzecznego łowienia, podobnie jak IST 1142. Cała seria X-ów z RX8 (XST, XSP, XMB) zasługuje na uznanie - blanki są (w porównaniu do odpowiedników z RX7) lżejsze i mają znacznie lepszą dynamikę. Mnie osobiście bardzo przypadły do gustu (oprócz rzeczywiście wyjątkowego XSB822.5) także XSB782, b.lekki, o wzorcowym ugięciu i XMB783 - finezyjny, mimo że MagBass. Casting w Polsce rozwija się b.dynamicznie i dobrze, że FC wprowadził na rynek klasyczne blanki castingowe IC(z RX7) oraz jeszcze bardziej klasyczne crankbaity CB(też z RX7)- b.ciekawy jest CB66MH: 1 oz, 20lb, a rzuca niemal od zera :D

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 21:31

jak wyglada oferta w segmencie 14-15 lb o akcji typowo ex-fast (pod softjerki i multi)?

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2008 - 18:56

@pitt

jak chcesz extra-extra fasta to wejdz w RX8+. to jest material bez szkła podobno, sam wegiel.

W RX8 jest troche szkła w scrim, a ponad to sama szczytówka jest z RX7 zeby bylo bardziej udarowo. Łaczenie materiałów zeby osiagnac podobny efekt jest teraz bardzo popularne, wiem ze Batson pracował nad tym od dłuzszego czasu bo rozmawiałem juz ponad rok temu z jednym z testerów na rodbuilding.org. Wiec RX8 nie beda tak igłowate jak RX8+ - dla mnie to zaleta :D ale jak lubisz blank który nie drgnie przy wyrzucie, to RX8+

ps. pogadaj z Bujo jak wyglada 822.5 w wersji RX8+ - zdaje sie ze ostro testował ten blank, wiec bedziesz mial info z pierwszej reki jak by sie nadal pod softjerki. Ja bym obstawial odrobine mocniejszy, RX8+ S 823.

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 wrzesień 2008 - 21:30

@pitt

jak chcesz extra-extra fasta to wejdz w RX8+. to jest material bez szkła podobno, sam wegiel.
...
ps. pogadaj z Bujo jak wyglada 822.5 w wersji RX8+ - zdaje sie ze ostro testował ten blank, wiec bedziesz mial info z pierwszej reki jak by sie nadal pod softjerki. Ja bym obstawial odrobine mocniejszy, RX8+ S 823.

bujo? :D chodz pogadamy :mellow:

#12 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 10:20

Witam,

Wywolany do tablicy stawiam sie :D

Faktycznie od ponad roku lapie spiningiem zbudowanym na blanku 822.5. Do softjerkow jak dla mnie jest troche za slaby i za dlugi ale to juz bardziej moje preferencje. Moze dobrym rozwiazaniem bylo by zbudowanie wedki na 17 lbs 6'6'' oczywiscie jesli nie bedzie za mocna. Samo ugiecie blanku mozna zobaczyc tutaj: http://www.jerkbait.pl/?p=163 - czwarta fortka od gory. Blank od tego czasu jeszcze jest u zbrojmistrza ale tylko i wylacznie z mojej winy bo ciagle zmieniam koncepcje wykonczenia. Mysle ze juz niedlugo bede mogl napisac cos wiecej na temat wedki ( casta) na nim zbudowanej.

Jestem wielkim fanem wedek z RX8+. Akcja wybitnie szczytowa predysponuje je do jerkow ( w zakresie c/w) i gum. Niesamowite czucie wszystkiego co dzieje sie z przyneta. Dochodzi jeszcze jedna bardzo istotna zaleta tych blankow- strasznie szybko mecza rybe. Trzeba naprawde czegos specjalnego zeby zrobila sie parabola :D :D :D Wytrzymalosc tych jakze wysoko-modulowych wedek zostala sprawdzone wielkrotnie w boju i sam zadnych zlaman sie nie boje.

Jesli chodzi o uzbrojenie pod multika widze tylko jedna mozliwa wade- minimalny ciezar wyrzutu bedzie troche wyzszy od innych konstrukcji wlasnie ze wzgledu na wybitnie szczytowe ugiecie.

Pozdrawiam,

Bujo



#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 19:36

dzieki stary :D

#14 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 29 wrzesień 2008 - 19:54

Michał, czy to ten patyk na którym holowałem tą piękną gęś??? :lol:

#15 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:30

Witam,

@ Pitt- Nie ma sprawy.Mam nadzieje ze do czegos sie przyda :D

@Pablom- to juz by bylo przegiecie- wedka 14 gram i latajaca ges pewnie z piatke :D :D :D

Miales w rekach 7'2''do 1 1/4 oz. Mozesz sie sam wypowiedziec o jej zaletach jesli takie byly :D Rekojesc bedzie zmieniona jak tylko odbiore ja z Irlandi.

Pozdrawiam,

Bujo

#16 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 30 wrzesień 2008 - 09:42

5-kę to miał, na pewno :lol: Przynęty jakie miałem, to chyba do 60g dochodziły, najmniejsze to obrotówki 3. Prezentacja przynęt w tym przedziale nie stanowi problemu (choć są tacy co i 2 razy większe by założyli <_< ) Hol w wykonaniu tego kija - wspomniana już gęś dzielnie walczyła, ale dojechała do brzegu w pełni wymęczona, choć hol raczej nie trwał dłużej niż 2 min. Pozwoliła się w spokoju wyhaczyć, czego bohatersko dokonał Michał. Co do ryb - tego dnia nie dopisały - tylko 1 szczupak, ale i tak nie miał szans. Przy rybach większych niż 60cm, hol to czysta frajda.


#17 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 11:51

Witam,

@Pablom- Catch&Release jak zawsze, nawet gesi :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 grudzień 2008 - 19:33

Dzisiaj miałem krótką chwilę żeby zapoznać się z kolejnymi nowościami z oferty Batsona.

Tym razem były to materiały na rękojeści - korek i pianka.


Jeżeli chodzi o gotowe komponenty korkowe na rekojeci to naprawdę Batson ostro pojechał - korek jest wyśmienitej jakości. Dawno nie widziałem tak dobrego korka, aż nie chce mi się wierzyć że ktoś zrobił tak dobry półfabrykat. Jest też wiele kształtów do wyboru - wszytskie są zakonczone z obydwu stron mielonym korkiem w barwie ciemnobrązowej/rudej.
Jest też minus, czy też konsekwencja tej jakości - cena, która jest wysoka co tu kryć.

Równie pozytywne wrażenia mam odnośnie gripów piankowych, i tutaj już bez żadnych zastrzeżeń - bo nie dość że pianka jest supertwarda i jak twierdzi Irek daje się łatwo obrabiać, to jeszcze na dodatek jest bardzo przystępna cenowo - 10-calowy reargrip kosztuje tylko 16zł (!). To pozwoli znacznie obniżyć cenę gotowej wędki.

Przyglądając się nowościom Batsona odnoszę wrażenie że zarówno nowe blanki jak i komponenty wprowadzone do oferty to bardzo przemyślane, dopracowane i nieprzypadkowe propozycje. Firma z roku na rok podnosi jakość wyrobów, wprowadzając do oferty coraz więcej asortymentu z wyższej półki. Mam nadzięję że trend ten będzie kontynuowany w kolejnych latach.




#19 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 grudzień 2008 - 20:25

Widziałem tą nową piankę, bajka.

#20 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 luty 2009 - 18:02

Cześć i czołem.
Krótki casting 4-8lb jest, ale nie zadowolony jestem gdy stane za trzcinami lub na wysokim brzegu wiadomo kijek za krótki.
Rozglądam się za czymś dłuższym, jedynie blank jest to wyboru bo reszte zrobić master custom :D
Kijek coś 2,55-2,75 2pieces do CC51S do lekkich wabików praktycznie każda przynęta od gumek i troczka po woblerki i cykadki w przedziale 3-8gram. Kijek ma być 100% okoń, ciepły, miękki, amortyzator. Fundusze ? jak je rusze to myśle że max. 400złoty za blank.
Myślałem nad:
Batson
XST1141F 4-8lb 2,90m ( trza skrócić :D )

IST1081F 4-8lb 2,75

mieliście takie blanki ? jakie doznania ? może inne modele ?
pozdrawiam B)






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, batson

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)