Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Batson Enterprises

blank batson

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
720 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 31 grudzień 2009 - 18:44

Niespodziewany przyłów ale sprawdził kijka znakomicie


#42 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 styczeń 2010 - 12:40

Fajny clip. Kijek widac dal rade.

Spora jape ma taka rybka :mellow:

Guzu

#43 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 12 styczeń 2010 - 12:55

Witam serdecznie,

Mam pytanie do miłośników i znawców blanków BATSONA.
Ponieważ nigdy nie miałem okazji pomachać kijem tej marki chciałbym poznać wasze zdanie czy poniżej wymieniony blank jest odpowiedni do budowy kija w wersji casting z przeznaczeniem na morskie trocie i belony.

IST1144F RX7 2 2,90 10-28 10-17 Mod/F Med

Z opisu mi pasuje. Długość odpowiednia, ciężar obsługiwanych przynęt ok, akcja mod/F - taką lubię.

Być może powiecie -to o co ci chodzi, jak ci wszystko pasuje-, z góry odpowiadam - chodzi mi o Wasze zdanie, opinię.

Mile widziane także inne propozycje Batsona na taka wędkę.

pozdrawiam
Rafał

#44 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 12 styczeń 2010 - 14:46

Jako że nigdy nie zasadzałem się na belony i morskie trocie, nie umiem powiedzieć, czy wspomniany Batson nada się akurat do tego celu; ani ze mnie miłośnik, ani znawca Batsonów - ale co tam, raz się żyje, wychylę się.

Spinningu na tym blanku używam raptem od połowy zeszłego sezonu, ale już zdążył stać się jednym z moich ulubionych. Obstalowałem go, szukając uniwersalnej – czy lepiej: kompromisowej – wędki do „średniego” rzecznego spinningu na lato i wczesną jesień; i choć raczej staram się rozbudowywać arsenał, i mieć liczne wędki dobrane idealnie do konkretnych okoliczności, Batson IST1144 jest tym spinningiem, który zabieram nad Wisłę kiedy „nie wiadomo, co się będzie działo”, czyli, w gruncie rzeczy, najczęściej. Dzięki dość łagodnej akcji (trochę w stylu Wild Riverów St. Croix - ale Batson ugina się bardziej równomiernie), sporo wybacza podczas łowienia z plecionką (używam do 15 lb), i dopiero w zestawieniu z nią zestaw osiąga czułość zdatną do sandaczowania (tu trzeba, biorąc poprawkę na ugięcie kija, zacinać hojniej); pozwala jednocześnie łowić z żyłką od 0,20 – 0,22 bez zwalania w czasie holu całej roboty na hamulec kołowrotka – może nie jest do kij do łowienia na wyjątkowe mikrusy, ale na woblery w okolicach Rapala Countdown 5 cm złowiłem na tę wędkę parę kleni 30 – 45 cm, i żaden nie „odbił się” ani nie spadł w czasie holu. Dobry wybór do łowienia szczupaków z plecionką, z którą na sztywniejszych wędkach notowałem częste chybione zacięcia i spady. Używam go też do miotania cięższych boleniowych błystek i bezsterowców – dobrze ładuje się już od 10-12 g, powyżej 15: katapulta; tylko znowu – dla zachowania kontaktu z przynętą na dużej odległości plecionka raczej niezbędna. Najmniej zdatny jest do jigowania – ale, jak już napisałem, z plecionką „da się”, blank, choć niezbyt szybki, lepiej przenosi drgania niż choćby wspomniany Wild River. W połączeniu z Sustainem 4000FE, który waży raptem 320 g, zestaw jest całkiem poręczny i przez całe długie, letnie popołudnie nie zauważam jego ciężaru.

O, i tak… Pół sezonu to niewiele, i nie trafił się żaden hol, który byłby prawdziwym wyzwaniem dla tej wędki, wspomniane klenie czy szczupaki do 60 cm jakoś tak same się na niej holowały. Ale co wiedziałem o tytułowym Batsonie– napisałem.


#45 OFFLINE   steryd

steryd

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • Lokalizacjałódż

Napisano 14 styczeń 2010 - 09:14

[quote title=rafael napisał(a) dnia Tue, 12 January 2010 12:55]Witam serdecznie,

Mam pytanie do miłośników i znawców blanków BATSONA.
Ponieważ nigdy nie miałem okazji pomachać kijem tej marki chciałbym poznać wasze zdanie czy poniżej wymieniony blank jest odpowiedni do budowy kija w wersji casting z przeznaczeniem na morskie trocie i belony.

IST1144F RX7 2 2,90 10-28 10-17 Mod/F Med

Z opisu mi pasuje. Długość odpowiednia, ciężar obsługiwanych przynęt ok, akcja mod/F - taką lubię.

Być może powiecie -to o co ci chodzi, jak ci wszystko pasuje-, z góry odpowiadam - chodzi mi o Wasze zdanie, opinię.

Mile widziane także inne propozycje Batsona na taka wędkę.

pozdrawiam
witaj
jezeli zamierzasz lowic brodzac to wybralbym batsona 3,2m
pozwoli ci to poslac przynete dalej
i nieco mocniejszego szczegolnie na trocie
belony lowie z lodki i mam do tego kijek 6,6' 1 oz 100% wystarcza lowie je na wachadla 26g
natomiast trotki lowie w rzece (w morzu jeszcze nie probowalem)w tym roku bede lowil
ale co zaobserwowalismy z kolega
mam kijka st.croix wild river 9,6' 1,1/4 oz i z linka nie ma problemow
natomiast zima przy zylce sa problemy z pozadnym zacieciem
plastycznosc zestawu jest dosc spora wiec jest tez dosc duzo spadow bo rybki sa niedociete
polecalbym ci batsona 3,20 do 1,1/2 oz lowilem tym kijkiem
wiem ze duzo mocniejszy kijek ale ma dosc subtelna szczytowke i mysle ze bardziej sie sprawdzi
no moze bedzie mniejsza przyjemnosc z holu
pozd



#46 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 14 styczeń 2010 - 10:40

chub norris, & steryd

Dzięki za informacje,

Steryd@, z tą długością 3,2 to jak dla mnie to trochę za dużo. W kwesti odległości 2,9 a 3,2 niewiele zmieni. Łowienie troci w morzu to jednak dość - monotonna dyscyplina - setki rzutów.
Skłaniam się w stronę trochę poręczniejszego wędziska niż 3,2.

Rozważam jeszcze:
IST1085F RX7 2,75 10-28 10-17 Mod/F Med/H

chociaż jakoś IST1144F z suchego opisu najbardzij mi pasuje.

Poczekam do targów w Poznaniu, Może będzie ktoś z Batsonem, np FC, lub SAKS.

dzięki i pozdrawiam.
Rafał

#47 OFFLINE   steryd

steryd

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • Lokalizacjałódż

Napisano 14 luty 2010 - 21:25

pytanko przede wszystkim do romka <_<
ale moze ktos bedzie szybszy i ma na ten temat wiadomosci :mellow:
czy batson produkowal blanki modelu rx6 w kolorze czarnym?
z rx 7 spotykalem sie z zielonymi i czarnym matem
natomist rx 6 tylko z niebieskim polyskiem
pozd

#48 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 14 luty 2010 - 21:54

Witam cie i zapewniam ze RX6 występuje tez w czarnym kolorze ale nie mat

#49 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 14 luty 2010 - 23:46

Maciek pytał o blanki muchowe Batsona jak sądzę Ja RX6 w innym kolorze niż niebiesko-granatowy nie kojarzę, zarówno tych starszych np 2 i 3 składowych , jak i obecnych: 2 i 4 składowych. Ale może któryś z moich kolegów coś wie więcej ode mnie...

Spinnigowe blanki z tej serii to naturalny kolor grafitu , lakierowane z połyskiem.

Pozdr

#50 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 15 luty 2010 - 09:27

Maciek pytał o blanki muchowe Batsona jak sądzę Ja RX6 w innym kolorze niż niebiesko-granatowy nie kojarzę, zarówno tych starszych np 2 i 3 składowych , jak i obecnych: 2 i 4 składowych. Ale może któryś z moich kolegów coś wie więcej ode mnie...

Spinnigowe blanki z tej serii to naturalny kolor grafitu , lakierowane z połyskiem.

Pozdr


Cześć Maciej,
dokładnie jest tak, jak Daniel pisze.

Pozdrawiam.
R.

#51 OFFLINE   steryd

steryd

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • Lokalizacjałódż

Napisano 15 luty 2010 - 10:03

dzieki bardzo
juz wiem wszystko B)
no prawie
pozd

#52 OFFLINE   rafek2m

rafek2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 marzec 2010 - 11:57

Witam wszystkich uczestników forum! Pytanie do uzytkowników jednoczęsciowych blanków Batsona ISB i IMB lub odpowiedników XSB i XMB. Proszę o wasze opinie i sugestie. Szukam blanku, który obsłuży przynęty gumowe na główkach 20-30gr+guma przy metodzie łowienia z opadu. Czułość,moc,przyjemność z wędkownia!
Osobiście mam swojego faworyta ale chcę to zweryfikować. Z góry dziekuję.

#53 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 03 marzec 2010 - 13:24

Witaj! IMB 784 1oz(7-28gr) ogarnie ci bezproblemowo te przynety.

#54 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 marzec 2010 - 13:35

Będziesz łowił na wodzie stojącej czy rzece?

#55 OFFLINE   rafek2m

rafek2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 marzec 2010 - 13:52

wyżej wspomniane blanki to kije od 1.98 do 2.13, chodzi tylko o łódkę i wodę stojącą...

#56 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 03 marzec 2010 - 14:21

Witaj,
polecam Ci wizytę na stronie Fishing Center, tam na Forum temat ten był kilkakrotnie przerabiany.
pozdrawiam.
Sławek

#57 OFFLINE   rafek2m

rafek2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 marzec 2010 - 14:47

Z Panem Irkiem juz na ten temat rozmawiałem i watki forum FC są mi znane, dlatego proszę o wypowiedzi tylko użytkowników konkretnych blanków a nie teoretycznych wypowiedzi. :wacko:

#58 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 03 marzec 2010 - 14:56

Witaj łowię na blankach RX 7 jak i RX8 i zdecydowanie polecam RX8 2,13dl 7-18g śmiało obsługuje gramatury o których piszesz, bardzo szybki i elektryczny nie sposób przespać brania na tym kijku czuć je w pietach i bardzo dobra cena za blank niewielka różnica cenowa miedzy 7 ,natomiast spora w czułości blanku

#59 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 marzec 2010 - 17:28

Odradzam IMB 784, to mocna pała, którą można pokusić się o lekki jerking... zero finezji. Warta rozważenia jest propozycja @matusiaka

#60 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 03 marzec 2010 - 19:32

A ja inaczej- jeżeli nie boisz się 'długości', to dla podanej gramatury tylko HS9001 Batsona B) ja juz posiadam chyba 4ty sezon i niezmienne chwalę- za czułość, moc (20lb) i walory użytkowe





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, batson

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych