Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

do znawcow silnikow spalinowych do lodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 październik 2008 - 11:53

Ja bym nie wnikał, trzeba zrobić pawęż z grubej sklejki i po sprawie



#42 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 03 październik 2008 - 11:09

W weekend postaram się zrobić fotki i podać wymiary łódki. Pewnie do wątku nasze łodzie. Na razie dzięki.

#43 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 październik 2008 - 11:16

doktorku,
I tak wiele uchwytów silników spalinowych nie doktęci się do powierzchni o grubości 1 cm - być może będziesz musiał podkładać kawałek deski. Po co kombinować? Jak zrobisz pawęż to możesz spokojnie powiesić silnik 4-6KM.


#44 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 04 październik 2008 - 11:48

Ja bym nie wnikał, trzeba zrobić pawęż z grubej sklejki i po sprawie



Nie ma innej opcji, a jeszcze dodam, że ta pawęż ze sklejki powinna być z obu stron pawęży z laminatu.

#45 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 październik 2008 - 17:00

To jeszcze tylko dorzucę, że warto ją polakierowć, żeby nie brała wody i nałożyć arkusz nierdzewki, to nie będzie się siepać przy zakładaniu/zdejmowaniu/dokręcaniu silnika.



#46 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 07 październik 2008 - 19:10

Niestety fotek nie zrobiłem (aparat zabrała córa na wycieczkę). Ale tak: pawęż w miejscu mocowania silnika jest solidnie pogrubiona i ma ok. 8 cm grubości, więc o to się nie martwię. Pewnie ją wzmocnię blachą zeby silnik jej nie rysował. Męczy mnie nadal czy w czasie transportu łódki na przyczepce z zamontowanym silnikiem, po jakimś czasie nie nastąpią jakieś mikropęknięcia itp.? Może lepiej przewozić silnik na leżąco w łodzi (umocowany jakoś) albo i w bagażniku (zapach?)?
W zasięgu finansowym :( mam 2 silniki Suzuki i Tohatsu 8 KM, 2-cylindrowe , 2-suwowe (rocznik 2000-2002). Oba ważą ok. 26 kg. Cięższe odpadają bo nie mogę tyle dźwigać. 4-suwy są za ciężkie i za drogie.
Który wybrać?

#47 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 październik 2008 - 21:16

1. Sprawdź czy silnik się dokręci do tak wąskiej pawęży (z tego względu jednak wrzuciłbym sklejkę).
2. Raczej bym nie przewoził na pawęży silnika, który nie jest umowcowany na stałe.
3. Pojęcia nie mam, ale sam mam Suzukę D5 (dwusów,dwa cylindry) z 97r (teraz już tylko jako zapasowy) i mogę polecić.



#48 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 październik 2008 - 10:27

Panowie,

Dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi i porady - dzięki też dla rognisa za telefoniczną konsultację.

Konkluzja: szukam więc 2-suwa lub 4-suwa (preferowany ten drugi) Yamaha 8HP z krótką stopą, z gumową tuleją w osi śruby. Na strefę ciszy poszukam zaś nie za mocnego elektryka (np. 40lbs) i do tego akumulator 100Ah.

Odnośnie ww. Yamahy - znalazłem ofertę sprzedaży Yamahy 6hp (2-suwa), z możliwością wzmocnienia do 8hp. Jaki charakter ma to wzmocnienie i czy nie osłabia to żywotności silnika?

#49 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 08 październik 2008 - 10:30

Tutaj masz co nieco:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=107508 &#msg_107508

#50 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 październik 2008 - 10:32

Pisz do Peresady, on to robił u siebie

#51 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 08 październik 2008 - 11:49

Odnośnie ww. Yamahy - znalazłem ofertę sprzedaży Yamahy 6hp (2-suwa), z możliwością wzmocnienia do 8hp. Jaki charakter ma to wzmocnienie i czy nie osłabia to żywotności silnika?


To są takie same slniki (poza mocą). Nic się nie stanie


#52 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 08 październik 2008 - 11:56

Panowie,

Dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi i porady - dzięki też dla rognisa za telefoniczną konsultację.

Konkluzja: szukam więc 2-suwa lub 4-suwa (preferowany ten drugi) Yamaha 8HP z krótką stopą, z gumową tuleją w osi śruby. Na strefę ciszy poszukam zaś nie za mocnego elektryka (np. 40lbs) i do tego akumulator 100Ah.

Odnośnie ww. Yamahy - znalazłem ofertę sprzedaży Yamahy 6hp (2-suwa), z możliwością wzmocnienia do 8hp. Jaki charakter ma to wzmocnienie i czy nie osłabia to żywotności silnika?


6 i 8 hp to te same silniki. 6hp jest po prostu zdławiona.
zdławienie polega na zwężeniu wydechu. cała operacja oddlawienia to wymontowanie rury wydechowej i rozwieracenia wstawionej w niej zwężającej przepływ rurki. koszt w moim przypadku ( kupiłem nową rurę wydechową bo nie chciało mi się rozwiercać ) to $35.
czyli nowa rura, uszczelka wydechu i uszczelka bloku silnika.
operacja jest banalnie prosta i zajmuje 1-2h. podobno w starszych silnikach wymienić trzeba również dyszę w gaźniku.
w moim 2007 nie było takiej potrzeby. koszt takiej dyszy to $10 mniej wiecej.
pozdrawiam!




#53 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 23 październik 2008 - 21:03

Witajcie
Co sądzicie o Mercurym 3,5 w czterosuwie??
Miał ktoś z nim kontakt?

#54 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów

Napisano 24 październik 2008 - 01:03

Marcinesz - na Twoim miejscu kupiłbym spalinę - 2 cylindrową yamahę 6hp jak ma Peresada, lekki silnik, Tornado też kiedys chyba chwalił.
Elektryków plus to chyba tylko strefy ciszy, ale tam też osobiście brałbym spalinę w razie w - chyba może na łodzi być przyczepiona jeśli nie używasz, a jak nagle pogoda padnie to masz jak wrócić.


Byłem ostatnio na rybach ze znajomym, który uzywał właśnie 2-cylindrowej yamahy, nie pamietam niestety jakiej mocy. Jedno moge powiedzieć, 2 cylindry są naprawdę ciche! Przy trolowaniu praktycznie nie słychać silnika. Jakbym miał kupowac silnik to tylko 2-cylindrowy.

#55 OFFLINE   mateoce

mateoce

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjamc
  • Imię:mc
  • Nazwisko:mc

Napisano 25 lipiec 2018 - 17:30

ma ktoś silnik z allegro za 500zł ? ?

wiem ze to badziew , od kosy silnik , ale czy da rade kilometr pod prąd pociągnąć rzeką (nurt średni 2-3kmh, ponton 3m)

Prosze o odp tylko tych co mają / mieli taklie cudo

* Dodam ze nie mam kasy na droższy ani tez nie znam się na używkach...



#56 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 lipiec 2018 - 18:02

ma ktoś silnik z allegro za 500zł ? ?
wiem ze to badziew , od kosy silnik , ale czy da rade kilometr pod prąd pociągnąć rzeką (nurt średni 2-3kmh, ponton 3m)
Prosze o odp tylko tych co mają / mieli taklie cudo
* Dodam ze nie mam kasy na droższy ani tez nie znam się na używkach...

Mam taki silnik w chińskiej kosie spalinowej i się w miarę sprawdza, ale jako napęd na wodę ci go nie polecę, tym bardziej, że jak piszesz nie znasz się na silnikach. Możesz zaryzykować, najwyżej dokupisz wal i będziesz miał kosę. Te silniki trapią po prostu drobne usterki, które w ogrodzie powodują, że najwyżej coś nie będzie przycięte, a na wodzie, że będziesz dymał ten kilometr na wiośle.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 25 lipiec 2018 - 18:03


#57 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 25 lipiec 2018 - 18:21

Złota łopata dla kol. @mateoce :) :)

#58 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2018 - 18:43

Też się nie znam na używkach, kupilem od kolegi na jerku uzywany za 500 zl, zrobiłem normalny przeglad i pracuje bez problemów. Wiadomo że używany to często ryzyko. Przy Twoim budżecie ciężko coś doradzić

#59 OFFLINE   mateoce

mateoce

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjamc
  • Imię:mc
  • Nazwisko:mc

Napisano 25 lipiec 2018 - 19:02

...jest tego masa na allegro, wiec chyba nie jest to aż taki szajs, skoro są dziesiątki kupujących...

Pytam zatem ponownie : kto ma i kto płynął choćby raz z takim pod prąd

 

* A jak nie to polecajcie coś od 50.000 pln wzwyż :)  :) hehe

** kose odpalam 9/10 razy bez problemu



#60 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 25 lipiec 2018 - 19:37

Jeszcze sluchawki wygluszajace beda ci potrzebne, bo te silniki za 500 zl to chodza jak kosiarka - nie iwem tylko jaki sens jest robic taki halas plynac na ryby ;] Co z tego ze doplyniesz

jak wszystkie ryby odplyna bo sie demona wystrasza ;] Trafisz nie daj boze na kogos z normalnym silnikiem to mu pozamiatasz caly dzien :D

 

Spotkalem pare razy ekipy na takiej kosiarce, jak to nap.. to masakra. Wydaje z siebie taki wkur.. dzwiek ze nie da sie wytrzymac. Pytanie czy chcesz wstapic do elitarnego klubu Madox-Demon czy byc normalnym wedkarzem - przyjaznym dla przyrody i innych kolegow po kiju


Użytkownik horac edytował ten post 25 lipiec 2018 - 19:41

  • WojtekCIN lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych