Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Kośno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   qban

qban

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 kwiecień 2014 - 13:28

Slavecki w ogóle nie wiem czym się oburzasz... Tam masz tylko 4 jeziora jedziesz odpocząc na Warmię to chcę Tobie zakomunikowac że w około samego Olsztyna czyli niecałe 20km od Butryn masz 11 jezior:) Masz w czym chłopie wybierac i niepotrzebnie drążysz temat:)

 

Pozdrawiam



#42 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 kwiecień 2014 - 13:49

Ciekawe jak tutaj układa się współpraca : http://www.naszdadaj.pl/



#43 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 04 kwiecień 2014 - 14:06

Ciekawe jak tutaj układa się współpraca : http://www.naszdadaj.pl/

Współpraca układa się świetnie... dopóki aktorzy graja swoje role, teatr wystawia przedstawienie - wilk syty, owieczka wydymana...


  • rybak109 i n15 lubią to

#44 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 14:55

nie uwazam, zebym bagatelizowal, tak jest na calym swiecie, ze wlasciciel ustala reguly gry a klient moze zagrac albo niezagrac, napisalo to juz kilkanascie osob i doprawdy nie wiem, jak mozna tego nie zrozumiec? przyklad z mojego podworka? gdybym chcial oblowic cale jezioro czterech kantonow aka vierwaldstättersee to musialbym wylozyc ponad 2500 SFr, przy tym wykupilbym tylko te zezwolenia ktore sa dostepne, sa tez takie odcinki wody, ktore nie sa dostepne - nawet za pieniadze ... a gdzie reszta lowisk: ren, zugersee, aare, lauerzersee, muota, reuss, lorze, ägerisee, limmat, sihl czy sihlsee? (to wszystko w zasiegu reki) ... bandyterka? nie, przymus? tez nie, to sie nazywa: realia

 

 

Biorąc pod uwagę to co napisał @pitt, realia są takie:

 Jezioro Czterech Kantonów : powierzchnia ok. 116km2 , przykładowa cena zezwolena na wędkowanie 2600 CHF, licząc po kursie 1 CHF=3,42 PLN cena ta wynosi 8892 PLN. 

Jezioro Kośno: powierzchnia ok. 560 ha = 5,6 km. Analogicznie, biorąc pod uwagę stosunek powierzchni obu zbiorników cena zezwolenia na Kośno powinna wynieść 429 PLN.

 

Licząc w drugą stronę: Jezioro Kośno pow. 5,6 km, cena zezwolenia "zwykłego" to 1500 PLN, cena zezwolenia VIP to 2500 PLN.  Przy kursie 1 CHF=3,42 PLN, cena zezwolenia zwykłego wynosi 439 CHF, a cena VIP 731 CHF. Poprzez analogię, biorąc pod uwagę stawki z j.Kośno oraz stosunek powierzchni obu zbiorników cena zezwolenia za wędkowanie na Jeziorze Czterech Kantonów powinna wynosić za zezwolenie zwykłe: 31071 PLN czyli 9085 CHF, za zezwolenie VIP: 51786 PLN czyli 15142 CHF.

 

Nie uważam tego porównania za najbardziej właściwe, ale myślę że daje ono jakiś obraz.


  • suhhar lubi to

#45 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 15:06

 

Nie uważam tego porównania za najbardziej właściwe, ale myślę że daje ono jakiś obraz.

 

Mi żadnego obrazu nie daje. Co ma powierzchnia do cen licencji?

 

Dniówka na niedużej rzece w UK - 500 pln

Dniówka na olbrzymiej rzece w Rosji - 10 pln



#46 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2014 - 15:33

Slavecki w ogóle nie wiem czym się oburzasz... Tam masz tylko 4 jeziora jedziesz odpocząc na Warmię to chcę Tobie zakomunikowac że w około samego Olsztyna czyli niecałe 20km od Butryn masz 11 jezior:) Masz w czym chłopie wybierac i niepotrzebnie drążysz temat:)

 

Pozdrawiam

 

Kiedy ja zakochany w Łajsie jestem... :)



#47 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 04 kwiecień 2014 - 15:33

Widomośc od żródła nie ma jedniodniówek bo konserwator przxyrody sie nie zgodził.Buzujecie sie na kośno a dlaczego nikt nie pisze ze podobna sytuacja jest na Drużnie z tym tylko że tam sa jedniodniówki, ale tez ograniczona liczba "miejsc"



#48 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2014 - 15:40

Tia... i wyjdzie na to, że pan konserwator konserwuje... kłusownictwo... ;-(

Nie ma wędkarzy = więcej kłusoli...

Ciekawe, że nie ma zakazu korzystania ze środków pływających....

Czyżby wędkarz bardziej płoszył kormorany ;-) niż kajakarz, żeglarz czy turysta w łódce z silnikiem elektrycznym?

A może chodzi o bieliki? Nonsens..

Wystarczy popatrzeć na dużą i silna populację bielika na mazowieckim odcinku Wisły, gdzie presja i ruch ludzi nad wodą są ogromne...

Ech ci konserwatorzy... :-(

 

S.


Użytkownik Slavecky edytował ten post 04 kwiecień 2014 - 15:41


#49 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 15:42

Kiedy ja zakochany w Łajsie jestem... :)

 

Jakoś przeżyjesz ten zawód miłosny :)

Skoro to takie bezrybie to na prawdę warto odwiedzić inne jeziora, bo zostały jeszcze perełki, w których można nieźle połowić.



#50 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 04 kwiecień 2014 - 15:53

Temat Warmińsko - Mazurskich konserwatrów zabytków, przyrody lepiej przemilczeć. Po co sie denerwować jeszcze komuś żyłka pęknie i bedzie miał problem


  • Slavecky lubi to

#51 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 04 kwiecień 2014 - 16:16

... i wyjdzie na to, że pan konserwator konserwuje...

... a ja będę dalej się upierał, że pan konserwator jest kobietą: http://bip.olsztyn.rdos.gov.pl/... No, chyba, że o innego konserwatora chodzi - to przepraszam :).



#52 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 kwiecień 2014 - 16:57

Mi żadnego obrazu nie daje.

Możesz wziąć kredyt w CHF :P



#53 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 kwiecień 2014 - 16:58

Współpraca układa się świetnie... dopóki aktorzy graja swoje role, teatr wystawia przedstawienie - wilk syty, owieczka wydymana...

Bajki Ci się pomyliły. Wilk syty bo zjadł babcię a wydymana nie owieczka a Czerwony Kapturek



#54 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 04 kwiecień 2014 - 18:25

Cóż jedyne co zostaje to przestać marudzić, zebrać się w kupę, wydzierżawić jakieś bajorko i samemu ustalać składki, zasady łowienia i zarybiania. Dzierżawca może ustalać zasady użytkowania wody jak mu się podoba, takie jego wilcze prawo i nikomu nic do tego, chyba że umowa dzierżawy stanowi inaczej. Koniec i kropka.

A jak chcesz być dobrze obsłużonym, obsłuż się sam.



#55 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 04 kwiecień 2014 - 18:33

Cóż jedyne co zostaje to przestać marudzić, zebrać się w kupę, wydzierżawić jakieś bajorko i samemu ustalać składki, zasady łowienia i zarybiania. Dzierżawca może ustalać zasady użytkowania wody jak mu się podoba, takie jego wilcze prawo i nikomu nic do tego, chyba że umowa dzierżawy stanowi inaczej. Koniec i kropka.

A jak chcesz być dobrze obsłużonym, obsłuż się sam.

Czy Ty aby nie jesteś tym z jednych dzierżawców ? :D



#56 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:03

Nie, nie jestem. Natomiast na forum aż roi się od znawców wód, ichtiologii, hodowli ryb, ekologii, jaki problem zebrać się w grupę i wydzierżawić sobie wodę, na której to samemu będzie się ustalać jedynie słuszne zasady?


  • Dagon i kotwitz lubią to

#57 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:22

To jest myśl. Do wody na Mazurach/Suwalszczyźnie bym sie dołożył. Tylko , że z pilnowaniem lipa. Za daleko z W-wy....


  • Guzu lubi to

#58 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:31

To dawaj Andrzej przeprowadzamy się na Suwalszczyznę, zrobimy jakieś siedlisko nad jeziorem, super łowisko i będziemy gościć wędkarzy z rodzinami z Wawy ..:)


  • Guzu lubi to

#59 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:51

Moim zdaniem idea jest słuszna. Dlaczego 2500zł? ano dla tego, że chcąc upilnować wodę o tej powierzchni (w zasadzie każdą inną też) należy zatrudnić ludzi którzy będą sumiennie i profesjonalnie chronić wodę, należy im kupić sprzęt, drut kolczasty, amstafy i Karabiny HK416 a to kosztuje. Nikomu chyba nie trzeba jakoś specjalnie tłumaczyć. Przyjmijmy, że wielu w tej chwili nie będzie na to stać ale znajdzie się 100 os. które zapłacą a za 10 lat kiedy woda rzeczywiście nabierze "kolorów" wielu będzie błagało żeby móc zapłacić 2500zł i łowić sezon piękne okazałe sztuki bez tułaczki po norwegiach, to chyba też jest jasne. Jeśli chcesz wędkarzu korzystać z pięknych dziwiczych terenów płać tj zasponsoruj utrzymanie owych w dziewiczej postaci.

 

Życzyłbym sobie żeby teoria poszła w końcu w parze z praktyką i żebyśmy w końcu zrozumieli, że utrzymanie wód w niezmienionej dzikiej postaci staje się co raz bardziej kosztowne.


  • Guzu i maxtip lubią to

#60 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 20:02

Sławek mądre to co piszesz ale...do Szwecji nam daleko strasznie daleko i nie ta mentalność. W polsce jedyną gospodarką jaka jest prowadzona to gospodarka rabunkowa innej odkąd się urodziłem to nie widziałem.


  • Harjer lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych