Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DIAFLEX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 sierpień 2009 - 08:35

Witam
Interesują mnie opinie użytkowników na temat wędki Robinson Diaflex. Słyszałem na jej temat różne skrajne opinie i ciekawy jestem jaka jest wasza.
pozdrawiam

  • Wobler M.M lubi to

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 08:49

skrajne opinie albo odrzuca sie z zalorzenia, kiedy ma sie sporo innych danych, albo jak to czesto wychodzi w przypadku sprzetu wedkarskiego swiadczy o nierownej jakosci produktow danej firmy. Bardzo czesto na forum sa przytaczane skrajne opinie na temat danego mmodelu wedki czy kolowrotka.

Z tego wniosek, ze powinienes interesujacy cie kij poprostu wziac do reki i go sprawdzic.

pozd JW

#3 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 12 sierpień 2009 - 11:14

Witaj, ja mam Diaflexa trouta do 15gram, dł 240cm, szczerze to kupiłem go z przeznaczeniem na szczupaki; kolega ma identycznego, generalnie bardzo fajna wędka, kwestia gustu musisz tak jak mówi kolega złapać go do ręki :D ja moge polecić :D

#4 OFFLINE   Robcyk

Robcyk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 12 sierpień 2009 - 16:55

damian88888 ja też mam DiaFlex Trout ale o ile dobrze pamiętam to on ma długość 2,55m.Do Michała- bardzo fajna wędka którą mam 3 lata i nic złego z nia się nie dzieje. Łowiłem na nią pstrągi, klenie, jazie, okonie i czasem szczupaki też się czepiały. Ale na szybkiej wodzie na np wirówkę comet 2 trochę nie dawała rady.Za bardzo ją gięło. ;) Generalnie wydaje mi się dużo fajniejsza niż porównywalny Team Dragon.Szybki kijek i ładnie się gnie pod rybką. I nawet dobrze leci z niego. Tylko korek w moim egzemplarzu był słabej jakości.Szpachla powypadała znacznie. Teraz mam 2 nowe ekstra kijki i ten leży. Ale dzięki za przypomnienie to go sobie wezmę ma rybki żeby odetchnał :mellow:

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2009 - 20:06

Witam
Interesują mnie opinie użytkowników na temat wędki Robinson Diaflex. Słyszałem na jej temat różne skrajne opinie i ciekawy jestem jaka jest wasza.
pozdrawiam


Cześć.

Na początek powiem to co uważam za najważniejsze. Obojętnie czy dane wędzisko jest polecane, czy nie jest polecane, decyzję o zakupie warto poprzedzić wzięciem kija do ręki i pomachaniem nim trochę. Jednym dane wędzisko leży, a innym nie. Zawsze ci, którym nie pasuje dane wędzisko będą je krytykowali. Oczywiście zawsze warto wysłuchać opinii innych użytkowników danego sprzętu, ale nigdy nie ma to jak sprawdzenie go samemu.

Wracam do twojego pytania.
W tym roku mam okazję użytkowania 3 różnych wędzisk z seri Diaflex. Są to Diaflex Trout 2,55m do 15g, Diaflex Light Spin 2,95m do 22g oraz Diaflex Spin 2,7m do 32g.
Ogólnie można powiedzieć, że kije na pierwszy rzut oka są dobrze wykonane. Są dobrze uzbrojone. Posiadają przelotki Fuji i uchwyt Fuji. Co mi się w nich podoba najbardziej? Są bardzo lekkie w porównaniu do innych kijów tej klasy. Pomimo swojej lekkiej wagi nie mają skłonności do łatwego uszkadzania się blanku. Jedyne co mi się nie podoba to sposób lakierowania blanku.
Przejdźmy do konkretów. Wszystkie z ww. kijków sprawdzaliśmy na kilku łowiskach, w różnych sytuacjach. Naprawdę mogę powiedzieć, że tymi kijami łowi się bardzo miło i wygodnie. Dobrze dobrany kołowrotek idealnie wyważy wędzisko, co daje możliwość dużego komfortu łowienia.

Kijem z serii Trout łowiliśmy oczywiście pstrągi. Jest to naprawdę fajnie przygotowany kij do łowienia tego gatunku. Jednak jak dla mnie jest to kij zbyt delikatny podczas spotkań z naprawdę dużymi kropkami. Chętnie zobaczyłbym podobne wędzisko z większą mocą i większą gramaturą wyrzutu.

Kijem Light Spin wyholowałem w tym roku około 100 jazi i kleni. Spodobał mi się ten kij. Łowi się nim bez zmęczenia. Wędzisko fajnie pracuje, jest czułe, nadaje się zarówno do malutkich przynęt kleniowo-jaziowych, jak i tych większych, na które łowi się okazy tego gatunku. Wyholowałem tym kijem zarówno małe ryby, jak i naprawdę duże okazy. W trakcie holu wędka pracuje bardzo dobrze i można powiedzieć, że przy odpowiednim holu dobrze trzyma ryby.

Kij z serii Diaflex Spin sprawdzaliśmy na boleniach. Wyholowaliśmy na niego sporo ryb. Mój brat :D stwierdził, że jest to taki właśnie kij, jakiego potrzebował... No cóż. Świetnie wyrzuca się nim lekkie i ciężkie boleniowe przynęty. W trakcie holu ryby kij pracuje idealnie. Jest dość delikatny, ale za razem tak mocny, że bez problemu wytrzumuje szybkie odjazdy dużych boleni w szybkim nurcie. Podczas jednego z polowań na bolenie, przyłowiliśmy tym kijem suma około 160cm. Ryba została wyholowana, a wędzisko nie było oszczędzane. Oczywiście nie jest to kij na tego typu drapieżniki, ale swoje wytrzymał.



Załączone pliki



#6 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 22:17

Sebastian,

Czyli, trout dupa..., a reszta ujdzie. Nie wyczułem zachwytu w Twojej opowieści. :(

Ale, testy muszą potrwać trochę dłużej. Na podstawie Twojej relacji na www.przewodnicywedkarscy.pl, postanowiłem złożyć kij w XRods. Niestety, nie będzie to Robinson <_<

#7 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 sierpień 2009 - 22:50

@Michał34 uprzedziłes mnie z tym pytaniem bo wlasnie jestem przed dbiorem kijka Robinson Diaflex Light 295 7-22g :mellow: .Kijkiem trzeba pomachac i stwierdzic czy Ci lezy i pasuje a opinie zawsze beda różne.Najważniejsze zebys Ty byl zadowolony. :D

#8 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 sierpień 2009 - 10:40

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Oglądałem, myslałem i zdecydowałem sie na Robinson Diaflex Spin 270 10 - 30 gr.
pozdrawiam

#9 OFFLINE   Tadeusz67

Tadeusz67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Chojnowski

Napisano 06 kwiecień 2014 - 18:42

Najchętniej użytkowników spin. Robinson diaflex classic 3m cw.10-50g oraz diaflex  SPIN SET 10-30g poproszę o opinie.Qpinie firmowe znam, najbardziej zależy mi na użytkownikach Za wszystkie opinie z góry  dziękuje i POZDRAWIAM.


  • Drozd lubi to

#10 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 06 kwiecień 2014 - 18:59

Miałem kilka różnych kijów z tej serii i jak dla mnie rewelacja, czucie jak w najlepszych scv, wykonanie bdb. Może jeden minus to masa, ale nie ma tragedii. Diaflex Zander 225/32 zastąpił St.Croix 5S68MXF w uganianiu się za sandaczem i póki co nie ma konkurencji.

#11 OFFLINE   Lukasz-7

Lukasz-7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 kwiecień 2014 - 19:32

Cześć,

 

Mam Classica 3m cw.10-50g i jestem mega zadowolony. Kijek pięknie podaje przynęty praktycznie w całym opisanym przedziale wyrzutowym, świetnie przenosi wszelkie kontakty. Jedynym minusem może być uchwyt, wydaje się jakiś taki dziwnie wąski, miałem problem z wkręceniem Penna. Ale generalnie polecam kijek w 100% :)



#12 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 kwiecień 2014 - 19:33

Bardzo zacne kijki, używałem wędziska 2,85 10-40, czucie extra i jest moc, a kijaszek 2,95 7-22 ma u mnie raczej boleniowe dożywocie



#13 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 06 kwiecień 2014 - 19:43

diaflexto bardo udana seria i jak kolega wyżej bardzo ją sobie chwalę i cenię ale.... używałem tylko wklejek w których same wklejki dość łatwo ulegały uszkodzeniu, oczywiście były to uszkodzenia ewidentnie z mojej winy przez wkręcenie krętlika itp. poza tym kije na prawdę świetne i polecam.



#14 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 06 kwiecień 2014 - 19:44

Cześć,

 

Mam Classica 3m cw.10-50g i jestem mega zadowolony. Kijek pięknie podaje przynęty praktycznie w całym opisanym przedziale wyrzutowym, świetnie przenosi wszelkie kontakty. Jedynym minusem może być uchwyt, wydaje się jakiś taki dziwnie wąski, miałem problem z wkręceniem Penna. Ale generalnie polecam kijek w 100% :)

Z tym uchwytem to masz rację,wąski jest choć Slammer 360 spokojnie pasuje..tylko potem jakoś chamsko się takim zestawem łowi :D . Zakładam TP i jest fajowo. Kijek ładnie przekazuje pracę woblerków nawet 5 cm(instinct,minnow).   


Użytkownik Ricci edytował ten post 06 kwiecień 2014 - 19:55


#15 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 06 kwiecień 2014 - 19:44

Mam zamiar zakupić 2,95 do 30g.

Widzę że, chyba to będzie dobry wybór. Machałem na próbę i leży mi jak ta lala.

 

Cześć,

 

Mam Classica 3m cw.10-50g i jestem mega zadowolony. Kijek pięknie podaje przynęty praktycznie w całym opisanym przedziale wyrzutowym, świetnie przenosi wszelkie kontakty. Jedynym minusem może być uchwyt, wydaje się jakiś taki dziwnie wąski, miałem problem z wkręceniem Penna. Ale generalnie polecam kijek w 100% :)

Uchwyt w tych kijkach jest standardowy, to Penn ma szerszą stopkę


  • Tadeusz67 lubi to

#16 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 06 kwiecień 2014 - 20:25

mam diaflexa 7-25g,starsza serie,super kijek ,lekki,bardzo szybki,fajny pod sandala,mankamenty tak jak koledzy wyzej pisali,podpinalem go pod libre3000 i musialem ponadcinac korek przy uchwycie,nie wchodzila dobrze stopka(w zasadzie lekka kosmetyka).byc moze w nowszych wypustach naprawili ten problem,reszta w zasadzie same superlatywy,bardzo lubie ten kijek!!!


Użytkownik didi edytował ten post 06 kwiecień 2014 - 20:26


#17 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 07 kwiecień 2014 - 12:18

Mam 2,7 10-38g i 2,45 do 32 g - oba sobie chwalę. Nie są tak szybkie jak dwa phenixy, które mam i to mi bardzo odpowiada.



#18 ONLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 07 kwiecień 2014 - 18:27

Witam

Posiadam trojga do 15 gr fajny kijek ,lecz wklejki do 8 gr trzci raz w reklamacji nie z mojej winy.
A serwis tragedia.

Pozdrawiam

#19 OFFLINE   Tadeusz67

Tadeusz67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Chojnowski

Napisano 08 kwiecień 2014 - 21:46

Dięki za informacje,troche tego już jest, proszę o więcej.Zależy mi też na użtkownikach R Diaflex Spin Set 2,70 cw.10-30 jeśli takowi są.Pozdrawiam.



#20 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 09 kwiecień 2014 - 10:47

Za takie pieniądze[mówię o cenach niższych jak na początku w sklepach[450-550zł] czyli okolice 300zł za nowy kij] blanki są super, uzbrojenie w przelotki może być ale rękojeść to lekka porażka, korek słabej jakości i małej średnicy, za mały uchwyt i ogólnie proporcje rear mogły by być inne przynajmniej w lekkich i krótkich wklejkach ale wartość użytkowa niezła. Mam do tej pory 4 szt. a miałem 7szt. i fajnie się nimi wędkuje.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych