Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DIAFLEX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 21 marzec 2015 - 08:33

Posiadam Spin Seta 10-30 kijek dwa razy mi strzelił na pierwszym składzie przed łączeniem, żeby nie wygrany w konkursie to byłby reklamowany. A tak guzik. Jak byłem z nim w Finlandii to ładnie połowie tym kijem ale tylko dwa dni. Kij jest dobry ale nie w trzy składzie.
  • Intro lubi to

#42 OFFLINE   Tadeusz67

Tadeusz67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Chojnowski

Napisano 21 marzec 2015 - 16:20

Z moim Spin Setem 10-30 wszystko OK.a traktuje go dość ciężko,główki 30-35g plus guma,blachy 30g,bardzo wygodny w transporcie,miejsce leżakowania to zawsze bagażnik,na razie jestem zadowolony.



#43 OFFLINE   Porzucz

Porzucz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 04 maj 2016 - 16:37

Witam kolegów! Nosze się z zamiarem kupna tego kijka. Chciałbym jednak przeczytać też kilka opinii na temat tej konkretnej wędki. Chodzi mi o ten model( nie wcześniejsze Diaflexy ). Czym tak na prawdę różni się robinsonowska technologia Hi Modulus 85 mln PSI od standardowych modeli innych producentów używających mat 40 mln psi czy 60 mln psi?

 

link do modelu:

 

http://robinson.pl/p...ex-zander-spin/

 

Pozdrawiam!



#44 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 04 maj 2016 - 16:50

Naprawdę to pewnie różni się bełkotem marketingowym czyli  w rzeczywistości niczym.


  • Jozi, andrklim i malinabar lubią to

#45 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 05 maj 2016 - 12:34

Witam. Miałem (i mam..) do czynienia z kilkoma wędkami z tej serii. Sam posiadam Diaflexa Jiggera 235 5-22 g (stara seria) a mój brat Lighta 245 do 20 g i Spin Set-a. Wędki naprawdę fajne choć tak jak pisali poprzednicy w tym wątku są problemy z uchwytem (potrafi się rozkręcić w czasie kilkugodzinnego machania i jest wąski) oraz korek się trochę wypłukuje. Da się jednak z tym pogodzić i przyzwyczaić. Poza tym wędki super - czułe, nieźle wykonane, dobrze leżą w ręce. Dla odmiany ostatnio znajomy zakupił sobie nowego Diaflexa Perch Jig 240 2-12 g. Powiem szczerze, że jeżeli chodzi o wykonanie to jest schludne - bez niedoróbek. Z tym że o ile poprzednie wędki z tej serii miały klasyczny/tradycyjny design to w tych postawiono na nowoczesność - wg mnie aż do bólu: korek zamieniony na węglową rękojeść, krzykliwe kolory omotek i napisy tzw blokowe "jak z komputera". Jeżeli ktoś lubi taką nowoczesność to będzie mu wędka pasowała. Podobnie jak stare Diaflexy wędka dobrze leży w ręce i jest baaaaardzo czuła (puknięcie okonka czuć w kręgosłupie). Jedyne co mi się nie podoba to to, że pod obciążeniem ma dosyć dziwną pracę - ugina się spory kawałek szczytówki a nie proporcjonalnie do obciążenia coraz to dłuższy odcinek wędki. Takie są moje obserwacje odnośnie tej nowej serii a te "Hi Modulus 85 mln PSI" to tak jak pisał przedmówca trochę technologii ubranej w bełkot marketingowy, której pewnie nie zauważy w praktyce żaden z nas  :) 


  • spitek lubi to

#46 OFFLINE   Porzucz

Porzucz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 07 maj 2016 - 11:17

Dzięki bardzo za odpowiedź rybakaw. Jak się ma ten Diaflex w porównaniu w najnowszymi wędkami Mikado czyli Kamisiori Zander 2.40 tez do 35 g i Sicairo MidiJig 2.40 do 35 g ? Czy różnica w cenie jest tylko dla tego, że to robinson czy jednak jest to juz wyższa technologicznie półka i komfort łowienia jest większy po stronie Diaflexa ? Pozdrawiam i dzięki za wszelkie rady!



#47 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 10 maj 2016 - 09:26

Jeżeli chodzi o porównanie najnowszy Diaflex (tak jak pisałem - machałem tylko najlżejszym Perch-em) a np. nowe modele Mikado (mogę porównać np. z Mikado Nihonto Flash Spin, na który łowię już od ponad pól roku) to prezentuje się wg. mnie podobnie. Różnice to niuanse i tyle. Może różnicę poczuję za kilka lat jak materiał będzie się starzał... Oby nie :)



#48 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 29 grudzień 2017 - 22:46

Hej koledzy. Mam pytanie czy modelem 2,95 m o cw 7-22 gramy ogarne woblerki klenio jaziowe od 3 cm 2 gore?

Jakie boleniowki maks ogarnie?

#49 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 29 grudzień 2017 - 23:17

Matko Boska Szerman... Ty kupisz coś wreszcie? ;)

Miałem tego Diaflexa 2,95 w ręku 2 dni temu. Jak najbardziej kleniowo - lekko boleniowa wędka. Taka: "wielkorzeczny kleń na ciężko - powierzchniowy boleń na lekko". Nie jest to z całą pewnością kij do smużaków i innych żuczków. Szybka, ale subtelna. Pod obciążeniem ładnie pracuje. Z powodzeniem będziesz rzucał 3 gr woblerkami. Jest bardzo podobna do Kongera Paladin Black Rider 3,00 7-28, ale odrobinkę delikatniejsza. Boleniowe 7 cm woblerki będą do niej super. Duże 10 cm, mocniej stające w nurcie, albo głębiej pracujące da się pociągnąć, ale komfortu nie będzie. Bardzo ładnie wykonana, lekka. Jak poszukasz promocji to znajdziesz w dobrej cenie. Da się to kupić nowe dobrze poniżej 4 stówek.


Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 29 grudzień 2017 - 23:35


#50 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 29 grudzień 2017 - 23:21

Nie rozumiem co ma moje pytanie do tego czy ja cos kupię czynie? Pytam jakie dolne cw i przynety ogarnie ten kij a nie czy ja mam go kupic czy nie. Wiem ze sie nada na bolenie i sandaczowe woblery wiec pytam czy i kleniowe wobki ogarnie

#51 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 29 grudzień 2017 - 23:54

Moim zdaniem sandaczowe woblery będą dla tej wędki zbyt duże. Nie ma kija który komfortowo obsługuje przynęty od Salmo Tiny do Widłowego głębokiego Zaczarowanego ołówka.



#52 OFFLINE   Funky

Funky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 styczeń 2018 - 14:15

Witajcie. Mam pytanie ktory kij bedzie bardziej odpowiedni do lowienia w rzece sandaczy na woblery 7-12 cm typu minnow. Waham sie pomiedzy :

1. Team Dragon 2,95 m 10-28 gram
2. Robinson Diaflex 2,95 m 7-22 gramy

Dzięki za ewentualne podpowiedzi

#53 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 12 styczeń 2018 - 15:01

Ten Diafle Light, o którym piszesz zdecydowanie za delikatny Wobki kleniowe pociągnie, lekki boleniowy i niestawiający dużego oporu wobek też. Na sandacze prędzej wybrałbym tego Dragona (choć nie miałem go w rękach).

#54 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 11:58

Niedawno miałem w ręce Diaflexa Pike Spina 2,70m i powiem ze zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie...lezy w ręce idealnie...sprawdzę jeszcze jak będzie to wyglądało z podpiętym slammerem 260 i kto wie, miałem w tym roku sprezentować sobie sashime na szczuki, ale teraz mam dylemat...kto ma jakieś doświadczenia z tym modelem?



#55 OFFLINE   Tomekoo

Tomekoo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Maciołek

Napisano 02 kwiecień 2018 - 13:25

Ja posiadam 3 Diaflexy , 300 CM do 50 g , 270 CM do 40 g oba to seria Clasic i teraz kupiłem wędkę 285 CM do 40 g z serii spin (stara seria ) o niej nic jeszcze nie mogę powiedzieć . Ta najcięższa armata dawała radę sumom i sandaczom rzecznym , zaś krótsza wersja świetnie leży pod szczupaki , żaden mi nie spadł z niego . Kije maja duży zapas mocy mimo iż są nie najszybsze z zacięciem Sandacza problemu nie maja . Mam nadzieję że kij który teraz do mnie przyjechał pomoże mi w odkrywaniu Holenderskich sandaczy z rz. Moza :-) 



#56 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 16 maj 2018 - 23:41

No i poszedłem po Sashimę a wróciłem z Diaflexem Pike Spin 240cm, 10-30g...tak go tylko przy okazji chciałem wziąć do ręki, poczuć jak się śmiga, no i mam..fajna lekka śmigła wędeczka, delikatna, a jednak jest moc..



#57 OFFLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 styczeń 2019 - 20:23

Czu ktoś się orientuje czy wszystkie modele pierwszej wersji diaflex percha miały takie same odległości od początku dolnika do stopki kołowrotka, zwłacza interesuje mnie model dł 2,15m do 8gr.



#58 OFFLINE   ttb

ttb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:tomek

Napisano 23 styczeń 2019 - 08:15

W nowym katalogu mamy nowe Diaflexy - SPEEDER.

Tak na szybko - dużo lżejsze, inny dolnik (chyba gorszy, skoro cena wyjściowa niższa niż Diaflexów tradycyjnych)

Ja już napisałem list do Mikołaja o :

Zander Spin 2,51 - 10-42g. Ale to dużo czasu i mogę zmienić zdanie:)

 

Załączone pliki



#59 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 22:05

po roku uzytkowania Diaflex Pike Spin mogę powiedzieć że jestem zadowolony.

Użytkuje w połączeniu z penn slammer 260, tworzą zgodną i zgraną parkę, używam go na szczupaki, sandacze, miałem kilka niewielkich sumków.

Wędka wygodna, czuła, przyjemnie sie nią rzuca, również lżejsze przynęty lecą daleko, wziąłem wersje krótszą bo jest taka bardziej "śmigła" od dłuższej.

 

Od czasu gdy kupiłem Diaflexa moja poprzednia szczupakówka nie była na rybach...



#60 OFFLINE   Astrofelis

Astrofelis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 luty 2019 - 13:06

Miał ktoś może okazję pomachać wyżej wspomnianym diaflexem z serii speeder ? Również zastanawiam się nad modelem zander 2,51 /10-42. Jestem ciekaw czy te kije są warte swojej ceny ? :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych