Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki T-Russell Matagi

blank matagi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 17:12

mlynek to shimano sahara 2000 s ,set przelotek nietypowo bo zbroilem od 12 stki ,10 torzikow dalem do niej 



#242 OFFLINE   Kreatywny

Kreatywny

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 marzec 2018 - 18:23

MATAGI T-Russell Auriga Area-II TR60ACS-XUL

Witam może miał ktoś styczność z powyższym blankiem? Mam zamiar sam uzbroić sobie ten blank pod multiplikator, ale nie jestem jak to zrobić i czy blank jest odpowiedni.

Przynęty jakich będę używał 2-3gr główki z gumkami do 7cm, maksymalnie 4gr cykady. Jeśli blank się nie będzie nadawał do moich potrzeb można podesłać jakieś propozycje, interesuje mnie tylko 1skład

Przelotki oczywiście Fuji TORZITE KR Titanium T-RVTG 69  teraz pytanie czy pierwsza przelotka nie będzie zbyt mała? Multik jaki będzie do niej podpięty to Daiwa SS Air

Zbroić w spirale czy normalnie? Jest to moja pierwsza wędka którą będę budował od podstaw dlatego te pytania :/ 

Dziękuję za wszelkie porady :)


Użytkownik Jano edytował ten post 21 marzec 2018 - 18:24


#243 OFFLINE   Kreatywny

Kreatywny

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 marzec 2018 - 18:25

MATAGI T-Russell Auriga Area-II TR60ACS-XUL



#244 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 kwiecień 2018 - 12:37

Dzień dobry koledzy...

Prosil bym o porównanie nastepujacych blankow z przeznaczeniem jako srednio ciezki uniwersal brzegowo - lodkowy o przeznaczeniu 70 % opad sandaczowy na glowkach 8-25 gram + guma 4 cale relaxa , 30 % ciężki jesienny bolen na gumy rh do tego woblery sterowe i bezstresowe.

Chcialbym nadmienic ze wcześniejsze blanki które brakem pod uwage tj st croix 5sc86mhf zostal odrzucony z uwagi na nie pracujacy , mocarny dolnik w następnej kolejnosci brany byl pod uwage phenix m1 sp862 mh lecZ blank nie jest dostepny i nie wiadomo kiedy bedzie. Wobec powyższych okolicznosci pewny kolega ukierunkowal mnie na blank ...
Lesson PT SUPER EIGHT M
2-Put Over
254cm 10-25g 8-16lb Fast Med 59g 12,1mm 2,0mm


Teraz moje pytanie

Jak ten blank po ww zastosowanie będzie sie nadawac. Nadmienie ze lubie kije szybki , szczytowe ale progresywne z uruchamiajacym sie dolnikiem lecz z równomiernym ugięciem bez przeskokow mocy. Wszystko ma sie giac płynnie. Pomoże ktos kto ma ten blank?

Pozdrawiam

#245 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 kwiecień 2018 - 13:20

Mam i polecam - oba M i H

 M - Szybki kijek który niczym nie ustępuje St.Croix i ma tą zaletę , że pomimo akcji fast i szczytowej pracy pod przynęta w czasie holu pracuje progresywnie.

Jest słabszy "dołem" od LES 8,6"MHF2 , ale mocniejszy "górą" od 8,6" MF2 . Odpowiednikiem pierwszego MH2F  jest bardziej model Leson - H.

 

Kijek który pogodził te dwa blanki , czyli ELITKĘ i LESONA ; to nic innego jak:  MATAGI SILKY SeaBass 8,6" 20lb - jak na razie mój faworyt  ;) w tej klasie mocy, długości .....

 

Mam oczywiście wszystkie z wymienionych  ;) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 03 kwiecień 2018 - 13:36

  • Krzysiek Rogalski i gregox lubią to

#246 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 03 kwiecień 2018 - 18:44

Dzień dobry koledzy...

Prosil bym o porównanie nastepujacych blankow z przeznaczeniem jako srednio ciezki uniwersal brzegowo - lodkowy o przeznaczeniu 70 % opad sandaczowy na glowkach 8-25 gram + guma 4 cale relaxa , 30 % ciężki jesienny bolen na gumy rh do tego woblery sterowe i bezstresowe.

Chcialbym nadmienic ze wcześniejsze blanki które brakem pod uwage tj st croix 5sc86mhf zostal odrzucony z uwagi na nie pracujacy , mocarny dolnik w następnej kolejnosci brany byl pod uwage phenix m1 sp862 mh lecZ blank nie jest dostepny i nie wiadomo kiedy bedzie. Wobec powyższych okolicznosci pewny kolega ukierunkowal mnie na blank ...
Lesson PT SUPER EIGHT M
2-Put Over
254cm 10-25g 8-16lb Fast Med 59g 12,1mm 2,0mm


Teraz moje pytanie

Jak ten blank po ww zastosowanie będzie sie nadawac. Nadmienie ze lubie kije szybki , szczytowe ale progresywne z uruchamiajacym sie dolnikiem lecz z równomiernym ugięciem bez przeskokow mocy. Wszystko ma sie giac płynnie. Pomoże ktos kto ma ten blank?

Pozdrawiam

Jak jesteś jeszcze na etapie szukania blanku to polecam ci blanki FishingArt 



#247 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 03 kwiecień 2018 - 19:08

Niestety, różnie to bywa. Dwa lata temu zacząłem poszukiwania blanku od mocniejszych Kraagów i efekt był taki, że pozbyłem się wędek na giełdzie (oczywiście ze stratą) a skończyło się właśnie na Matagi Lesson Super Seven :)



#248 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 kwiecień 2018 - 19:27

Ja obecnie mam całą gamę wędek na blankach MATAGI LESSON 8 - 3szt (jeden nie dostępny w PL LESSON EIGHT 8'4" - line PE 1-2;   piece -2;   tip 1.8;   butt 13) ; dodatkowo SILKY i SUPER SEA BASS - łącznie 5 szt wędek w długości 8,6"

 

- jestem zadowolony z tych blanków.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 03 kwiecień 2018 - 19:42


#249 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 03 kwiecień 2018 - 20:15

Bo to dobre blanki są ;) 



#250 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 05 kwiecień 2018 - 08:35

Ale  czy  na  pewno  chcesz  się  męczyć   z  długością  2,5-2,6 m  na  łódce  ??I i to  z  sandaczem  z opadu   .....2,30 to i tak  długo  może  Matagi SS  M/ MH   .....   ale  moim  zdaniem  to tak  max  2,13 m  .

 

co do  długości  8"6" możesz  jeszcze rozważyć  Avida  17 lb  / 28 g ...........niestety :D ale  raczej  trzeba  by   planować  dwa  kije ...



#251 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 kwiecień 2018 - 09:25

... zima się skończyła ; "podlodówki" najwyższy już czas schować do szafy  ;) :D  ...


Użytkownik miramar69 edytował ten post 05 kwiecień 2018 - 09:25


#252 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 kwiecień 2018 - 09:34

Ale  czy  na  pewno  chcesz  się  męczyć   z  długością  2,5-2,6 m  na  łódce  ??I i to  z  sandaczem  z opadu   .....2,30 to i tak  długo  może  Matagi SS  M/ MH   .....   ale  moim  zdaniem  to tak  max  2,13 m  .

 

co do  długości  8"6" możesz  jeszcze rozważyć  Avida  17 lb  / 28 g ...........niestety :D ale  raczej  trzeba  by   planować  dwa  kije ...

...  to ma być kij brzegowo-łódkowy , a nie łódkowo-brzegowy  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 05 kwiecień 2018 - 09:34


#253 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 kwiecień 2018 - 09:40

W Rosji lowilem kijem 2.85m z lodki i powiem ze nie zauwazylem jakiejs niewygody ;) Fajnie sie lowilo.


  • popper i suli102 lubią to

#254 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 05 kwiecień 2018 - 10:10

A w tej  Rosji łowiłeś    sandacza  z opadu   na  2,85 m ..?    czy  może  jakieś  większe  gumy  / woblery  i  inne  swimbaity  ....napisz  coś  więcej    ...........to ciekawe   do tej pory  szybkość  reakcji  przy   opdowym

 

sandaczu   kojarzyłem    z  krótkimi  kijami  z łódki    , a i  z  brzegu  często  stosuję  od  2,3 m do max  2,60  m  i więcej   nie  zamierzam  , no ale  z  przyzwyczajeniami  /  radami  nie  dyskutuję   ...........

 

jeśli coś  jest  do  wszystkiego    to  jest  do .......?   Tak  czy  inaczej moim  zdaniem  trudno  pogodzić   komfortowo  omawiany  temat ....



#255 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 kwiecień 2018 - 10:48

Pewnie ze nie sandacz, nie robmy jaj ;) Lososiowate na woblery.


  • popper i suli102 lubią to

#256 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 05 kwiecień 2018 - 12:47

Ja wczesniej na lodce uzywalem Legenda 9”6 do 21 gr do lowienia sandaczy wlasnie I lowi sie naprawde super tylko trzeba uwazac na kolegow na lodce:-)
  • Del Toro lubi to

#257 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 05 kwiecień 2018 - 20:56

Kierując się regułą, że kij na łódkę powinien mieć nie więcej niż 2,13 m należałoby wykluczyć z połowów łódkowych w zasadzie wszystkie Matagi Super Shore i Lesson Super. A jak wynika z forum, mają one nie najgorszą opinię jako kije na łódkę. Również do łowienia gumami.



#258 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 kwiecień 2018 - 21:06

Nie używam kijków krótszych do łowienia z łódki niż 240 / 260 cm i nie będę używał krótszych. Przerabiałem to i nie wrócę już do nich.

Dlatego właśnie pod pasowała mi cała seria blanków MATAGI   :) , ale tu nie tylko o długość chodzi    ;) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 05 kwiecień 2018 - 21:07


#259 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 06 kwiecień 2018 - 06:19

Wg mnie zasadnicza różnica tkwi w tym na jakiej wodzie łowimy z łódki. Na rzekach rzeczywiście 2,3m - 2,6m to nie jest za długo, krociaki 2 metrowe nie zdają egzaminu. Co innego na wodzie stojącej.
  • homax lubi to

#260 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4903 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 kwiecień 2018 - 20:52

Im dłużej siedzisz na łódce tym kij staje się krótszy, wyjątkiem jest, często stosowana, technika łowienia za pomocą kołowrotka w której długość lancy nie ma większego znaczenia. Technika młynkowa słabo sprawdza się w Polsce a szczególnie słabo podczas łowienia okoni oczywiście i tu jest wyjątek a dotyczy on trokowania.
  • homax lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, matagi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych