Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolor przynęty na szczupłego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   El_Mariaczi

El_Mariaczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Marek

Napisano 27 kwiecień 2014 - 20:52

u mnie klasyka flagowce, perła i czarny lub niebieski grzbiet, herbata z pieprzem, zółte +domieszki czerwonego, i wszelkiego rodzaju oczojeby 



#22 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 27 kwiecień 2014 - 21:09

Ja generalnie używam klasyków, jeśli mowa o gumach - najchętniej oczojeby, a później zdarza mi się zejść na bardziej naturalne kolory (nie mniej na każdej wodzie jest inaczej...). Z kolei jerki i woblery - rzadko sięgam po naturę, raczej papuga, ostre kolory i jazda [to rzadko zawodzi :) ]



#23 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 30 kwiecień 2014 - 10:56

Michał, nie chcę zadawać niedyskretnego pytania (nie musisz odpowiadać), ale czy tych jaskrawych gum używasz na jeziorach Warmii i Mazur na początku sezonu i masz na nie "wyniki"?


  • mendes lubi to

#24 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 30 kwiecień 2014 - 11:10

Gdyby wyników nie było nie wspominałbym o tych kolorach :) Nie mniej, dużo zależy od warunków na wodzie, bo czasami stonowane kolory są lepszym rozwiązaniem...



#25 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 30 kwiecień 2014 - 12:17

Dzięki! Odp na priv.



#26 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 05 maj 2014 - 19:40

Mnie zdziwiła stara poczciwa i zapomniana przeze mnie Sandra Dalalande 9 cm" flagowiec" na główce 7,5g. Poczciwy twisterek a okazał się numerem jeden na ostatnim wypadzie.

Pike'i fajnie współpracowały na wolnym opadzie a brania(choć bardzo delikatne) następowały zaraz po poderwaniu przynęty z dna. 



#27 OFFLINE   świstak

świstak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jarek

Napisano 07 maj 2014 - 18:31

U mnie podobnie sprawdziły się białe przynęty z czerwoną głową, wszelkiego rodzaju kolory fluo oraz białe gumy z niebieskim grzbietem. Były to zawsze najłowniejsze przynęty. Za to nie znalazłem jeszcze koloru na którego zębaty by się wcale nie skusił ;o jeżeli takowe znacie to proszę o podpowiedź ;)



#28 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 07 maj 2014 - 23:50

Cześć nie biorą na te na które nie lowimy i odwrotnie a wiadomo czerwony to mięcho na wierzchu czyli osłabiona ofiara, białe i różne brązy to naturalne kolory wielu ryb, a jak leci coś różowego czy żółtego czy inny nietypowy to z ciekawości trza go dotknac a rączek nie mamy to paszczą go , a w wodzie o przejrzystości metr to moim zdaniem możemy się łudzić że to kolor miał znaczenie

#29 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2014 - 15:01

Gdyby tak było, że wszystko z ciekawości tyc pyskiem, nie trzeba by było tak kombinować z przynętami ;)



#30 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 08 maj 2014 - 15:11

Kombinować trzeba bo te prawie bezmózgie cholery szybko się uczą.
  • pickok lubi to

#31 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 09 maj 2014 - 09:13

 te prawie bezmózgie cholery 

Trochę szacunku dla swojego ,,przeciwnika". Jaki by on nie był. 



#32 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 maj 2014 - 09:29

Kombinować trzeba bo te prawie bezmózgie cholery szybko się uczą.

 

Moje się nie uczą.

Dwa wyjazdy wstecz łowiłem jedną rybę trzykrotnie na te same kolory, bardzo zbliżone przynęty (trzy dni pod rząd). Dwukrotne złowienia zdarzają mi się regularnie, często na ten sam model przynęty w tym samym kolorze.



#33 OFFLINE   świstak

świstak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jarek

Napisano 09 maj 2014 - 09:31

@krzysiek może po prostu łowisz bliźnianki i ci się wydaje że to ta sama ryba ;)



#34 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 maj 2014 - 09:38

Niektóre "bliźniaki" mają nawet te same uszkodzenia płetw lub deformacje ;)

Co ciekawe wielokrotne złowienia zdarzają mi się zarówno na wodach trzepanych do bólu (ale mimo to rybnych), jak i na bardzo, bardzo rzadko odwiedzanych przez wędkarzy. Nigdy natomiast nie zdarzyło mi się dwukrotne złowienie tego samego dużego okonia, mimo że w tym roku trafiliśmy parę konkretnych sztuk. Dopatrywałem się na fotkach tych samych znaków szczególnych i wśród ponad 20 złowionych w podobnych miejscach okoni 40+ nie znalazłem "powtórki"



#35 OFFLINE   świstak

świstak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jarek

Napisano 09 maj 2014 - 09:52

No tak to już ze szczupakami jest że lubią się powtarzać, na pewnych zawodach z kolegą na łódce mieliśmy jednego szczupaka z 5 razy na wędce pomimo to nie dał za wygraną, ot taki był cwany ;)

Okoniowi już z racji swego wieku nie wypada dać się wykiwać na tą samą sztuczkę. Taki okaz 40cm to już ma chyba z 30lat a więc nie jedno w życiu widział i pewnie też wyciąga z tego wnioski :D


  • świeżak lubi to

#36 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 maj 2014 - 09:57

Mieliśmy i taki przypadek: Harry wypuścił rybę 80+, zarzucił ponownie, poczuł że ma bicie na obrotówce, wyciągnął, wyprostował drut, przeprowadził wzdłuż łodzi, żeby sprawdzić, czy dobrze chodzi i zapiął tego samego szczupaka na krótkim dyszlu :) Bardzo był zdeterminowany ten zębacz :)



#37 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 09 maj 2014 - 16:41

Hej , to temat już opisany w innym wątku i też podobną sytuację miałem jak kol. Harry ale jak wytłumaczyć sytuację odwrotną : jak przeprowadziłem się do Wloch ( taka dzielnica) i poszedłem na tutejsze glinianki to po którymś razie powiedziałem, ze w studni nie ma sensu łowić ,po paru latach jak przyszła przyszła przyducha to zobaczyłem te ok 1 kilo okonie czy szczupaki ok 4 kg , ale już nie do zlapania, a jeszcze się dowiedziałem że na żywca to ciągle ktoś je łapał, znam inną wodę gdzie niezmiernie trudno jest coś złapać nawet na żywca , a co jakiś czas wypływa umierajaca mamuśka ponad metr . Woda ok 20 h , do 4 m głębokości ok 50 chłopa ganiajaca za drapieżnikiem, skuteczne czasem bywają nowości. Pewnie byśmy się mocno zdziwili po spuszczeniu wody z np . Zegrza ileż takich 110 cm pływa

Użytkownik kostom63 edytował ten post 09 maj 2014 - 16:43


#38 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 09 maj 2014 - 16:50

Trochę szacunku dla swojego ,,przeciwnika". Jaki by on nie był.

Ryby mają naprawdę małe mózgi :)

#39 OFFLINE   Urko

Urko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaKPN
  • Imię:Marek

Napisano 09 maj 2014 - 17:59

Z kolorów to wczoraj skuteczny był biały korpus z żółtym ogonem ;).  2 razy w tym samym miejscu ten sam szczupły w odstępie około 2 godzin. Tyle, że ten mój to w sumie młodziak jeszcze i to go trochę tłumaczy.



#40 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 09 maj 2014 - 18:28

Na szupłego od wielu lat  zielony i niebieski ,może być z brokatem, no i standardowo oczojebne.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych