Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolor przynęty na szczupłego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 18 listopad 2015 - 09:39

Najskuteczniejsza przynęta to ta dobrze dobrana do łowiska :), na pewno nie zawsze będzie to guma. Co do plecionki, to jestem przekonany, że często jej sztywność jest zaletą, także w sytuacji kiedy chcemy poprowadzić przynętę bardzo agresywnie.WW

W kwestii przynęty nie sposób sie nie zgodzić ...(każde łowisko ma swoje prawa i zasady czyli jaką przynętę zastosujemy i w jakiej technice prowadzenia. Jednak w przypadku sztywności plecionki to jednak mam pewne obawy (być może w sezonie letnim to wskazane jednak z mojego doświadczenia obecnie (jesień,zima) jak najbardziej zbliżone naturalnemu zachowaniu powinno być prowadzenie i tempo
 


  • futym lubi to

#102 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 29 grudzień 2015 - 17:00

Masz racje ponad 10 lat do tyłu miałem niezłe wyniki na zielonogórskich jeziorach dotyczy gum fiolet denaturat z brokatem. :lol:

 

Ten kolor w czystej wodzie i piaskiem, żwirkiem  na dnie nadal rządzi! nic przez 10 lat się nie zmieniło :D



#103 OFFLINE   kammien

kammien

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kamiński

Napisano 19 styczeń 2016 - 22:14

Nie wiem ja nie mogę się przekonać do ciemnych kolorów tylko białe i żarówy.



#104 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 19 styczeń 2016 - 22:46

Ja używam kolorów naturalnych lub zblizonych oraz seledyn. Zdziwiony jestem ze są jeszcze zwolennicy żyłek bo ja o niej zapomnialem od kilku sezonów i w nadchodzącym sezonie spróbuje polapac bardziej finezyjniej właśnie na żyłkę.

#105 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 styczeń 2016 - 08:01

<...> Zdziwiony jestem ze są jeszcze zwolennicy żyłek bo ja o niej zapomnialem od kilku sezonów i w nadchodzącym sezonie spróbuje polapac bardziej finezyjniej właśnie na żyłkę.

hmmm, dość pokrętna logika... mysli.gif


  • Hesher lubi to

#106 OFFLINE   dober

dober

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kuba

Napisano 20 styczeń 2016 - 23:10

Na szczupaka najczęściej sprawdzają mi się odcienie naturalne, szczególnie perła z czarnym grzbietem, ale to nie reguła. Czasem fluo, sporadycznie fiolet.

#107 OFFLINE   blady00

blady00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 styczeń 2016 - 08:00

Dawno temu łowiłem na odcienie białego, teraz też podobnie

#108 OFFLINE   kapiq99

kapiq99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 22 styczeń 2016 - 18:13

Seledyn, biały, perła i okoniopodobne akcenty :)



#109 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 22 styczeń 2016 - 18:42

biała perła i uwaga rózowy



#110 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 28 styczeń 2016 - 23:08

często używam woblerów rapala,efekty mam na x-rapy 10cm koloru GGH i skrajnego HH.

#111 OFFLINE   SALMOO

SALMOO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Salmo
  • Nazwisko:Salmo

Napisano 30 styczeń 2016 - 19:14

A ja dla odmiany na niebieskie

#112 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 31 styczeń 2016 - 15:56

Czysta woda + gładka tafla wody + dobra widoczność/prześwietlenie = kolory naturalne

Trącona woda + gładka tafla wody + dobra widoczność/prześwietlenie = kolory naturalne + lekko rozjaśnione naturale (również w kolorze wody)

Trącona woda + mocne zafalowanie + słaba widoczność/małe prześwietlenie = kolory lekko rozjaśnione (również w kolorze wody) + oczojeby + kontrastowe połączenia firetiger itp

Brudna lub ciemna woda + gładka tafla wody + dobra widoczność/prześwietlenie = kolory jasne i ciemne  + oczojeby + UV

Brudna lub ciemna woda + mocne zafalowanie + słaba widoczność/małe prześwietlenie = kolory bardzo jasne + bardzo ciemne + kontrastowe połączenia firetiger itp + oczojeby + UV

 

Nocą, świtem i zmierzchem = czarne + białe + UV + fluo oczojeby z firetigerem na czele + inne bardzo kontrastowe połączenia

 

Na dużych głębokościach = bardzo kontrastowe połączenia + UV + FLUO oczojeby  ( firetiger i hotiger )

 

Na głebokości 2m-4m = firetiger + hottiger + UV


Użytkownik ictus edytował ten post 31 styczeń 2016 - 16:02

  • lukson lubi to

#113 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 31 styczeń 2016 - 22:06

Prawde mowiac takie wypisywanie kolorow na dana wode, pogode czy pore dnia nie ma specjalnego sensu. Na wodach ktore dobrze znam lowie mala liczba kolorow i jeszcze mniejsza roznorodnoscia przynet.

Na nowej wodzie trzeba jednak od czegos zaczac. Ciekawi mnie od jakich kolorow z zaleznosci od wody wy byscie zaczeli?

#114 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1620 postów

Napisano 31 styczeń 2016 - 23:37

Cześć, no nie wiem czy nie ma sensu . Schemat który przytoczyłeś mniej więcej powielam na nowych wodach , albo na znanych jak się nic nie dzieje , dochodzi wariacja przynęty małe, duże, nieznane ... to i godzinę można stać w jednym miejscu , a na to czasem nie mam cierpliwości niestety

#115 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 10 luty 2016 - 18:52

Prawde mowiac takie wypisywanie kolorow na dana wode, pogode czy pore dnia nie ma specjalnego sensu. Na wodach ktore dobrze znam lowie mala liczba kolorow i jeszcze mniejsza roznorodnoscia przynet.

Na nowej wodzie trzeba jednak od czegos zaczac. Ciekawi mnie od jakich kolorow z zaleznosci od wody wy byscie zaczeli?

😊

Użytkownik Marioo edytował ten post 10 luty 2016 - 19:01


#116 OFFLINE   Lysy...

Lysy...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaChoszczno
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 luty 2016 - 22:46

Perła z niebieskim grzbietem lub żółty z czerwonym grzbietem lub żółty z czarnym grzbietem. Najczęściej na takie  kolory łowie i są wyniki.



#117 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 luty 2016 - 18:53

Prawde mowiac takie wypisywanie kolorow na dana wode, pogode czy pore dnia nie ma specjalnego sensu. Na wodach ktore dobrze znam lowie mala liczba kolorow i jeszcze mniejsza roznorodnoscia przynet.

Na nowej wodzie trzeba jednak od czegos zaczac. Ciekawi mnie od jakich kolorow z zaleznosci od wody wy byscie zaczeli?

To rzetelne zestawienie, Pawle. Wielu kolegom się na pewno pokrywa.Pytasz, od jakiej przynęty, na nowej wodzie zacząć? To, co napisałeś w swoim zestawieniu plus: głębokość wody,rodzaj (rzeka, woda stojąca) i dostępność do potencjalnej miejscówki ( brzeg, środek pływający).



#118 OFFLINE   Arios

Arios

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaNad Wartą

Napisano 15 luty 2016 - 11:41

W starych czasach,gdy jeszcze nie było gum czy woblerów,dziadek klepał wahadłówki z łyżek stołowych i miał świetne efekty. Fakt też,że ryb było zatrzęsienie. Dziś w świecie "kolorowych jarmarków" produkowanych tak na prawdę na pokuszenie wędkarza trzeba sporo kombinować aby coś złowić,a tym bardziej na łowiskach z ogromną presja wędkarską.


Użytkownik Arios edytował ten post 15 luty 2016 - 11:41


#119 OFFLINE   Stafford

Stafford

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 20 luty 2016 - 19:55

Poprzedni rok, płytka i mocno zarośnięta woda, duża jasna guma z niebieskim grzbietem i czerwonym łbem.

Co ciekawe taka sama guma z czarnym lub żółtym grzbietem brań duuużo mniej.

 

I co też ciekawe guma w tym samym kolorze o 1 nr mniejsza prawie bez brań...



#120 OFFLINE   X.rut

X.rut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów

Napisano 20 luty 2016 - 20:33

Na moich polskich łowiskach najlepsze wyniki mam na gumy w kolorach naturalnych, zdecydowanie najłowniejsze są perly z czarnym grzbietem. Wiele osób chwali żółte gumy - u mnie bez efektów.

2-3 razy w roku wyjeżdżam na tydzień do Austrii do miasta położonego nad Dunajem. Tam efekty (szczupaki, sandacze) mam jedynie na gumy pomaranczowe.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych