Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

St. Croix Legend Tournament Cast Rod 7'9" Heavy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 16 październik 2008 - 22:01

Witam,

Czy ktokolwiek mial okazje zetknac sie z wedka St.Croix Legend Tournament Cast Rod 7'9 Heavy 30 - 65 lbs 2 - 6 oz.

Szukam na szybko jakiejs '' potworowki'' bedacej w stanie rzucac najwiekszymi bulldawgami , gumami 10''czy jerkami z brzegu. Za wszelkie informacje nie koniecznie wyzej wymienionej wedki ale calej seri Legend Tournament Musky bede bardzo wdzieczny.

Jesli chodzi o multik to jedynym rozsadnym rozwiazaniem wydaje sie byc Daiwa Luna 253L szczegolnie, ze przy takich przynetach plecionka musi miec 50-65 lbs. Jesli ktos ma inne propozycje bede widzieczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Bujo

#2 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 październik 2008 - 22:26

Witaj

na tym konkretnym modelu niestety nic nie robiłem za to parę patyków skleciłem na Downsizer'ze z tej serii czyli 7'3 20-50 lb.

Kij potwornie mocny, podany ciężar przynety nijak ma sie do rzeczywistości, faktycznie kij rzuca na looziku przynety 200 gramowe. Niesety nikt z moich klientów nie używa go jako kkija na szczupaki, za to jest rewelacyjny jako kij na czarniaki i dorsze
Dośc czuły, hol np 15 kg czarniaka na tym kiju to pestka, małe, kilkukilogramowe ryby nie robia na nim żadnego wrażenia, nawet nie pracuje za mocno. Za to jest bardzo lekki i przyjemny w łowieniu.


O podanych parametrach przez ciebie robiłem kije na blankach Avida: 7'6 30-65 lb 2-6 oz. To są dopiero potwory: 300 gramowy pilker nie robi na tym kiju absolutnie żadnego wrażenia, ryba mniejsza niz 5 kilo jest niewyczuwalna, 15 kilowe juz go lekko naginają...Ogólnie wg mnie ten kij na szczupaki, nawet te z Irlandii jest o wiele za mocny....

Jako ciekawostkę mam u siebie , co juz kiedyś wspominałem , blank muskie 7'9 65-100 lb ....Tylko ciekaw jestem czy kiedykolwiek żyły na tej planecie szczupaki na które by się nadawał , kije na zaglice i marliny które widziałem były delikatniejsze...

Pozdr
  • vastus lubi to

#3 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 16 październik 2008 - 22:41

Witam,

Daniel- dziekuje serdecznie za informacje.Jest tez St.Croix Legend Tournament Cast Rod 7'9 Heavy 1-4 oz ale balem sie ze moze nie wytrzymac przynet 150 gram ( 10'- 12' bulldawgi) ale po tym co napisales wydaje sie byc lepszym rozwiazaniem :D :D :D

Tu, gdzie mieszakam, najwieksze szczupaki lapie sie w jeziorach obficie zarybianych pstragiem teczowym, np Rutland. Stad pochodza rozmiary przynet odpowiadajace swiezo wpuszczanym rybom. Chodzi o sama mozliwosc zarzucenia przynety jak i mocnego zaciecia. Szkoda stracic rybe zycia, ktora w kazdym momencie moze usiasc na koncu zestawu.

Cos takiego powinno sie tez przydac przy polowie sumow na moim ukochanym Bugu jak juz wroce :D

Pozdrawiam,

Bujo





#4 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 październik 2008 - 22:52

Powiem ci tylko z praktyki ze na ogół 3 oz Avidy Muskie, czy też wspomniany Downsizer do 2 1/2 oz spokojnie pracują z przynetami do 200 gr, i nie mówię tu o wypuszczaniu przynety lecz o normalnych rzutach ...Niestety to wg mnie dośc charakterystyczne dla jednocześciówek StCroix że opis na wędkach jest duzo zaniżony, a podane maximum jest na ogół dolną wartościa od których kij zczyna pracować... Nie jest to sricte wada , ale trzeba niestety o tym pamiętać wybierając blank czy gotową wedkę...

Ale ogólnie Tournament to wg mnie bardzo dobry wybór, bardzo lubię tę serię, chyba najbardziej ze wszystkich Croixów....

Pozdr

#5 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 17 październik 2008 - 05:04

@Bujo,

Czysto teoretycznie: od pewnego czasu zbieram info nt. swimbait rods. Na Tackle Tour, Swimbait Nation i temu podobnych. Na TT jest krótki wywiad z Matt Newman i on zwraca uwagę na komfort wędkowania - ciężar kija (na SN też robi jako ekspert). Może Ciebie to zainteresuje. Wybór kołowrotka idealny, no tylko Corrado może konkurować z Luną. :D

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 październik 2008 - 05:34

@bujo
ten st.croix to fajny kij i bardzo lekki, tylko troche dlugi i raczej malo poreczny do jerkowania twardymi baitami, za to kapitalny do duzych gum jak bull dawg, ale do 10 softjerkow typu slug-go sie kompletnie nie nadaje, z tego samego reglu polecam TM76XHF i TBC73XHF, obydwie sa bardzo szczupakowe pod kazdym wzgledem
luna 50-cio funtowym spectronem pozamiata

#7 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 17 październik 2008 - 21:35

Ostatnio nabylem kij Pete Maina Signature Series Muskie Rods 7'6 wyrzut 2-10 oz. i co mnie bardzo cieszy jest 2 skladowy- cena $99. Mialem juz okazje pomachac nim kilka razy, kij naprawde z duzym zapasem mocy dla przynet takich jak Bull Dawg, najwieksze Fatso czy inne. Co ciekawe kije tej serii sa wyposarzone w obciazony dolnik( balance system) ktory mozna samemu regulowac wywazajac kij do wlasnych upodoban. Wiecej info na stronie www.basspro.com

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 październik 2008 - 11:40

Bujo,
Jedziesz na musky? W US łowiłem właśnie na Legend Tournament ale krótszy niż wspomniany oraz Lunę. Machałem tym 8 dni. Na prawdę świetnie to pasowało do siebie. Obsługiwałem większość przynęt jakie mieliśmy ze sobą na łodzi. Luna - super sprawa, żadnych zastrzeżeń i bardzo pasuje do takiego ciężkiego łowienia. Kijek? Osobiście wolałbym zdecydowanie dłuższy taki właśnie około 8' lub nawec coś ponad ze względu na specyfikę łowienia tej ryby (chodzi o te ósemki na końcu, które im dalej się robi od łodzi i im są obszerniejsze tym lepiej). Kijkiem rzucałm przynęty przynęty sporo ponad 150g i było OK.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 październik 2008 - 12:44

A z innej beczki - patrzyłem ze jest pete maina 1-4oz, 8'6
Zastanawiam się - nadało by się to na sumy?? Biorąć pod uwagę że inny kij (1-4, 6'6) jest chyba od 4oz :mellow:

#10 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 18 październik 2008 - 15:39

Luna - super sprawa, żadnych zastrzeżeń i bardzo pasuje do takiego ciężkiego łowienia.

Pozdrawiam
Remek



Remku, a jakim numerem Luny łowiłeś- 253, czy mniejszym? Fajnie jak multik ma zewnętrzną regulację ustawienia hamulca rzutowego, wygodne to jest.

PS. Kurcze, chłopaki, gadacie o takich potężnych kijach i rybach. Ja po ostatnich wyprawach na moje jeziora i Bug- myślę o jakimś ultralajcie, albo, nie daj Boże, bocznym troku. Bronię się przed tym jak mogę, ale nie wiem jak długo wytrzymam :D

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 październik 2008 - 16:27

Herman,
Przyznam szczerze, może być to śmieszne, ale ... nie bardzo mnie to interesowało. Wiem, wiem ... śmieszne ale ... tak jest więc nie będę kombinował. Z tego co pamiętam była to największa Luna obecnie dostępna na rynku czyli 300L. Co do hamulca to nie ustawiam go prawie nigdy podczas wędkowania, zwłaszcza w multikach tych do cięższych przynęt. Do lżejszych ... podobnie. Ustawiam raz, na początku jak kupię i zapominam o nim.

Pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 październik 2008 - 19:47

(...) Ustawiam raz, na początku jak kupię i zapominam o nim.

Pozdrawiam
Remek



remek to pewnie dlatego ze ty jesteś z innej bajki ;)

przeciez wiadomo ze hamulec z mozliwoscia nastawow z zewnatrz jest po to by nim krecic :mellow:

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 październik 2008 - 23:00

Mifciu, nie wpadłem na to :lol:

Szczerze? W ogóle nim nie kręcę. Tak jak napisałem - pstrągowe ustawiam na jeden bloczek. Na DC ustawiam na najmniejszą kontrolę. Na magnetykach ... coś około 2-4 (sam nawet nie pamiętam) i ... na ryby. Najważniejsza jest technika rzutu i ... brak trawy w okolicy bo jedno źdźbło może wyeliminować na baaaardzo długo, ale ja cieprliwość do rozplątywania bród mam.

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 październik 2008 - 23:05

ja z braku techniki na pstrągi 3-4 bloczki, w dc max, magnetyku 3/4. I zawsze za daleko leci. jakiegoś tawotu musze napchać w środek czy co??

#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 19 październik 2008 - 06:03

oooo to ja jestem jakiś abnormalny :mellow: w magnetyku mam ustawienie 0-1 w DC naczesciej L-0 czasami M-0 a w svs jeden bloczek albo nawet pół bloczka. Tylko jak na szpuli Fluorocarbon to żadnego chojractwa 2-3 bloczki trzeba wrzucić koniecznie. Podobnie przy pitchingu wieksze hamowanie jest konieczne :D

pozd JW :D



#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 październik 2008 - 09:48

I tutaj pojawia się kolejna prawda o zależnościach. Każdy z nas będzie podawał inne ustawienia bo ... inaczej łowi. Ty Jurku pewnie musisz rzucić za horyzont, my ze Standerusem ot przed siebie ... pewnie stąd te różnice.

Pozdrawiam
Remek

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 19 październik 2008 - 09:58

I Ty Jurku pewnie musisz rzucić za horyzont, my ze Standerusem ot przed siebie ... pewnie stąd te różnice.

Pozdrawiam
Remek



To prawda, czasami ryby sa tak daleko, że nawet maksymalne wejscie do wody, jak na zdjeciu poniżej :o :o ....

.


.... i rzut kijem 2,75 nie pomaga ich złowić. Innym razem ryby pływaja do okoła nas. Ja wychodze z prostego założenia, że jeśli tylko jest taka możliwosć to należy rzucać jak najdalej. Poprostu im wabik dłuzej w wodzie tym wiecej łowiska obławiamy i wieksze szanse na złownie ryby.

Trochę odeszliśmy od tematu STC elite ;) :unsure:

Załączone pliki



#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 październik 2008 - 11:37

Dokładnie o tym chciałem napisać bo ustawienie L-0 wydaje mi się kozackie :D Ja nigdy tak nie rzucałem, ale wykorzystywałem też krótkie wędziska. Gdybym miał wędkę 8' i dalej pewnie i z tej opcji bym korzystał. Przy krótkim kiju L-2 jest już OK.

Pozdrawiam
Remek

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 19 październik 2008 - 12:23

L-0 i tak jeszcze odczuwalnie działa na szpule. Mój przepis na mega rzut krótkim kijem jest taki: :D

Travel ATC/Rodmas o długosci 7 i c/w do 70g do tego Antares DC7 (L-0) z pełną szpulą 15 funtowej hybrydy Yo Zuri, na końcu 30g pilkerek yo-zuri o długosci 7-8cm i ... rzut na 70m nie jest żadnym specjalnym osiągnieciem. Oczywiscie o ile bardzo silny wiatr nie wieje nam w twarz. W przypadku takich warunków lepiej jest ustawić DC na M-2 i rzuty są dalekie a zarazem bezpieczne.

na kiju 2,75 DC moim zdaniem spisywał się kiepsko. kij był za miękki i łatwiej sie rzucało w takeij konfiguracji SVS albo Magforce PE.

JW :D

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 październik 2008 - 16:38

Tutaj poryszyłeś dwie kwestie:
1. Krótkim kijkiem i pilkerem - fakt, da się spokojnie używać L-0. Rzucałem kasmasterami w takiej konfiguracji i nie było żadnego problemu.

2. Długość kijka - fakt, musiałby być mocniejszy, sztywniejszy. Jeśli wyraźnie pracuje pod przynętą to DC będzie sprawował gorzej niż magnetyk. Podobnie jest z wędkami szklanymi.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych