Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Catch and Release a okres ochronny

catch and release catch&release

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 kwiecień 2014 - 09:36

A ten nowy dział nie będzie pretekstem do zamieszczania triumfalnych fotek ryb łowionych w okresie ochronnym ?

Takich jak ten http://fishingcafe.p...-kwiecien-2014/

Albo ten http://www.corona-fi...um_posty,21,272

Swojska wykładnia c&r , tak jakby niejedno ma imię :)  



#2 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 kwiecień 2014 - 11:34

A ten nowy dział nie będzie pretekstem do zamieszczania triumfalnych fotek ryb łowionych w okresie ochronnym ?

Takich jak ten http://fishingcafe.p...-kwiecien-2014/

Albo ten http://www.corona-fi...um_posty,21,272

Swojska wykładnia c&r , tak jakby niejedno ma imię :)  

No ale Twój monit,Sławku,nie pozostał jednak całkowicie bez odpowiedzi.Nawet ktoś się leciutko w klatę stuknął.Co do zamieszczania tutaj,na jerkbait.pl,ryb łowionych w okresie ochronnym,to zasady są chyba jasne i każdy powinien mieć świadomość że nie wolno,i tyle.Myślę zresztą że mod.odpowiednio na przemycanie takich fotek by zareagował.Nawiasem mówiąc,pokrętne tłumaczenia z linka który podałeś-faktycznie tragedia.Szczupaki piz...ją jak wściekłe w paporocha na troku ale co tam.Przecież to przyłów,ja wcale nie chciałem.Ale "zabawa"przednia...

Słabe.



#3 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 kwiecień 2014 - 12:55

Dragu .. Nie dalej jak wczoraj widziałem oficjalnie łowiących pod tym jakoś tam szczytnym wezwaniem - bolenie i szczupaki . Nie były to prymitywne dziady albo związkowe dziadki , ale śmiało brodząca , młodzieżowa ekipa .

To prawdziwie magiczne słowo , łamie nie tylko serca .. :)  



#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 kwiecień 2014 - 13:10

Panowie,
Nowy wątek bo to o czym dyskutujecie nie ma związku z ustaleniem fundamentalnych wskazówek dotyczących C&R. Proszę trzymajcie się tematyki wątków.

Pozdrawiam
Remek
  • pitt lubi to

#5 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 kwiecień 2014 - 14:10

Dragu .. Nie dalej jak wczoraj widziałem oficjalnie łowiących pod tym jakoś tam szczytnym wezwaniem - bolenie i szczupaki . Nie były to prymitywne dziady albo związkowe dziadki , ale śmiało brodząca , młodzieżowa ekipa .

To prawdziwie magiczne słowo , łamie nie tylko serca .. :)  

 


  Wiem.Też widziałem i też dochodzę do wniosku że szczytna w zamyśle idea C&R staje się dla wielu sposobem na zagłuszenie głosu przyzwoitości i tłumaczenie sobie(i innym dookoła też,tak jakby głupi byli)że przecież nic złego nie robię,bo wypuszczę.Że nie wspomnę o piętnastocentymetrowych żywcach,stawianych na okonie,a jakże...Niestety,wcale niemało jeszcze nad wodami ludzi którzy niby nowoczesnym i"światłym"podejściem maskują czysto gumofilcową mentalność.I proszę nie czepiać się słowa gumofilc,wszyscy wiemy kogo i co ma to określenie postponować.


Użytkownik drag edytował ten post 22 kwiecień 2014 - 14:12


#6 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 kwiecień 2014 - 14:14

Panowie,
Nowy wątek bo to o czym dyskutujecie nie ma związku z ustaleniem fundamentalnych wskazówek dotyczących C&R. Proszę trzymajcie się tematyki wątków.

Pozdrawiam
Remek

Rozumiem,się rozpędziłem :)



#7 Guest_Ghibli_*

Guest_Ghibli_*
  • Guests

Napisano 22 kwiecień 2014 - 15:10

Tym którzy, za fasadą C & R, w okresie ochronnym " przyławiają ", szczytówki wędek ucinałbym do połowy. Sekatorem.
Analogia do dawniejszego ucinania łap złodziejom.
Z drugiej strony, należałoby wypracować jakiś złoty środek. Tylko jaki?

Użytkownik Ghibli edytował ten post 22 kwiecień 2014 - 15:11


#8 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 kwiecień 2014 - 15:45

Tym którzy, za fasadą C & R, w okresie ochronnym " przyławiają ", szczytówki wędek ucinałbym do połowy. Sekatorem.
Analogia do dawniejszego ucinania łap złodziejom.
Z drugiej strony, należałoby wypracować jakiś złoty środek. Tylko jaki?

Ze złotym środkiem to jest tak,że...nie ma go.I nie jest potrzebny.Wystarczy po prostu nie łowic celowo ryb w okresach ochronnych i nie robić debili z siebie i z innych.


  • Kuba Standera lubi to

#9 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 15:57

Tym którzy, za fasadą C & R, w okresie ochronnym " przyławiają ", szczytówki wędek ucinałbym do połowy. Sekatorem.
Analogia do dawniejszego ucinania łap złodziejom.
Z drugiej strony, należałoby wypracować jakiś złoty środek. Tylko jaki?

Zakaz spiningu do 15 czerwca i po sprawie:)



#10 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 22 kwiecień 2014 - 16:51

Zakaz spiningu do 15 czerwca i po sprawie:)

:blink:

Faktycznie złoty środek....



#11 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 22 kwiecień 2014 - 17:05

:blink:

Faktycznie złoty środek....

 

Proponuję zakaz do 30 czerwca gdyż sum i od 1 września gdyż pstrąg. Złoty środek wyłania się sam - sam środek roku.



#12 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 kwiecień 2014 - 17:16

Zakaz spiningu do 15 czerwca i po sprawie:)

 


A mnie się wydaje że zastępowanie zakazami zdrowego rozsądku i przyzwoitości to nie jest dobra droga.


  • Filip14 lubi to

#13 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 22 kwiecień 2014 - 18:22

Ja jestem za zakazem spiningowania ( na zbiornikach wodnych typu jezioro czy zaporówka ) do 31 .V. Dotyczy też "żywca" ( tego bym generalnie zakazał całkowicie)

Żadnych okoni i tym podobnych.

Można wody podzielić na pstrągowe i inne. Wody pstrągowe inny zakaz a wody wymienione przeze mnie -inny zakaz. I po sprawie


Użytkownik staszek edytował ten post 22 kwiecień 2014 - 18:23


#14 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 18:34

Mam wrażenie że im więcej się tu mówi o C&R, tym coraz mniej to kogokolwiek obchodzi. 


  • ...not here lubi to

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 18:53

krzysku, najczesciej nie mowi sie w ogole na temat ... najczesciej sie, po prostu, pieprzy od rzeczy lub sztuka dla sztuki



#16 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 kwiecień 2014 - 18:53

Na pozór oba tematy są rozdzielne , a nawet bliżej ze soba niepowiązane , co jednak w pewien sposób zaciera obraz c&r stosowanego w praktyce , albo go rozdrabnia  na drobniejsze elementy , mitologizując jeden z nich - ten teoretyczny , akurat silniej eksponowany . C&r jako słuszna niewatpliwie filozofia gospodarowania jednak umocowana jest w naszej bylejakiej potocznej rzeczywistości , po równo idealistycznie co i niejednoznacznie . Wszystko może być c&r .. :)

Dziś sezonem i obyczajami członków stowarzyszenia zarządzają bezkrytyczne mody wywoływane przez tzw kultowe pisemka i rozpasany  związkowy regulamin . Połączone z ostentacyjnym debilizmem "posiadaczy" wędek , dały w sumie nieprawdopodobnie nędzny efekt ..


  • Guzu lubi to

#17 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 22 kwiecień 2014 - 18:55

Mam wrażenie że im więcej się tu mówi o C&R, tym coraz mniej to kogokolwiek obchodzi. 

Być może wynika to z tego że było za dużo "ortodoksji" bez możliwości dyskusji. Było się albo za albo przeciw , czarno białe widzenie . To wielu odrzuciło nawet od forum ....... . Znam kilka osób które są zdegustowane takim podejściem do tematu. Dlatego dobrze ze powstał dział gdzie na spokojnie będzie się rozmawiało o C&R ale nie będzie się wystawiało "laurek" niezdecydowanym czy szukającym ( a ja jestem takim "szukającym" czyli starającym się )



#18 Guest_Ghibli_*

Guest_Ghibli_*
  • Guests

Napisano 22 kwiecień 2014 - 19:03

 

Być może wynika to z tego że było za dużo "ortodoksji" bez możliwości dyskusji. Było się albo za albo przeciw , czarno białe widzenie . To wielu odrzuciło nawet od forum ....... . Znam kilka osób które są zdegustowane takim podejściem do tematu.

 
Smakosz - sybaryta zawsze będzie zdegustowany tym co go ogranicza.
Ustawowo i regulaminowo usankcjonowany zamknięty sezon ( własnie trwa :) ) wydaje się być właściwym rozwiązaniem.

Użytkownik Ghibli edytował ten post 22 kwiecień 2014 - 19:08


#19 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:37

Widzicie koledzy lekko wam się żyłka napięła na moją propozycję ale właśnie tak jest w moim okręgu. Na Rożnowie zakaz spina i żywca do maja a na Czorcie zakaz spina do 15 czerwca a żywca to już wogóle. Nie twierdzę, że to najlepszy sposób ale prznajmniej są proste zasady. Nie wmówisz strażnikowi, że polujesz na klonki wobkiem wielkości klonka.. Nie wolno i koniec. Ale jak widać dla kolegów nie mających takich ograniczeń u siebie jest to nie do pomyślenia..

#20 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:57

Mam wrażenie że im więcej się tu mówi o C&R, tym coraz mniej to kogokolwiek obchodzi. 

Dlaczego masz takie wrażenie?Dlaczego akurat w tym temacie?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: catch and release, catch&release

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych