Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coraz mniej ryb na Mazurach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 23 kwiecień 2014 - 17:32

W jeziorach na Warmii i Mazurach jest coraz mniej ryb, a odpowiedzialne za zarządzanie nimi Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej w Warszawie i Gdańsku nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Tak wynika z raportu NIK.

 

Więcej pod linkiem

http://biznes.onet.p...39,1,news-detal



#2 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 23 kwiecień 2014 - 17:49

Tylko na Mazurach taka lipa !?  :D


  • popper i Fugazi lubią to

#3 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 23 kwiecień 2014 - 18:06

NIK,niech się lepiej w Kolumba nie bawi,bo to co teraz "odkrył" to My wędkarze wiemy od lat... :unsure:


  • popper, Marcel i filu lubią to

#4 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 23 kwiecień 2014 - 18:10

Dokładnie.Zadajmy sobie pytanie kiedy były tam ryby? Lata 70-80 ? Bo jak ja żyję to nie słyszałem o eldorado na Warmii i Mazurach.

NIK,niech się lepiej w Kolumba nie bawi,bo to co teraz "odkrył" to My wędkarze wiemy od lat... :unsure:



#5 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 kwiecień 2014 - 18:18

Odkryciem byłoby gdyby ktoś napisał gdzie ryb przybywa. Chętnie przeczytam pozytywne info.


  • Bootleg lubi to

#6 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 23 kwiecień 2014 - 18:29

Odkryciem byłoby gdyby ktoś napisał gdzie ryb przybywa. Chętnie przeczytam pozytywne info.


To mam dla Ciebie znakomite wieści :)
Przybywa mi ryb w akwariach :P Ostatnio pojawiły się młode Apistogramma sp. Abacaxis i Apistogramma paucisquamis.
  • logun74 lubi to

#7 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 23 kwiecień 2014 - 18:49

To mam dla Ciebie znakomite wieści :)
Przybywa mi ryb w akwariach :P Ostatnio pojawiły się młode Apistogramma sp. Abacaxis i Apistogramma paucisquamis.

Uważaj bo jak NIK się dowie to możesz mieć niespodziewaną wizytę w domu. :ph34r: ;) Wiesz jak to z nimi jest,podobnie jak z kasjerkami w sklepie.jeśli mają przy rozliczeniu za mało kasy to "wylot" bo kradniesz a jeśli za dużo to też "wylot" bo to oznacza,że "coś" się kombinuje... :huh: ;)


  • gregor269 lubi to

#8 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 26 kwiecień 2014 - 18:37

Przybywa u nas wody które zostały oddane przez PGR powoli się odradzają zasada jest prosta nikt rybą nie przeszkadza w tarle... No ale teraz nie wolno przez raport NIK-u więc RZGW zrobi na szybko przetargi i sytuacja wróci do normy wròci PGR i za brak ryb znowu winny będzie kormoran i wędkarz...

#9 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 27 kwiecień 2014 - 16:22

A u mnie nie wiem co jest , na pewno nie  jest lepiej niż 10 lat temu ale w ubiegłym roku trafiłem taki moment że w pół godziny złowiłem 9 szczupłych .Brały jak okonie jeden się wychaczał a drugi się wieszał , tak że chyba coś w tej wodzie jeszcze pływa.

 

Pozdrawiam.



#10 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 12:54

brak ryb to głównie wina kormoranów bez skrzydeł :) tych z wedkami i z siatkami :)



#11 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 grudzień 2014 - 13:14

Ja z kolei od jednego dziadka nad rzeką dowiedziałem się, że "kiedyś to się worami nosiło a teraz...wydry wszystko wybrały"


  • Majkel S lubi to

#12 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 grudzień 2014 - 14:01

Ja z kolei od jednego dziadka nad rzeką dowiedziałem się, że "kiedyś to się worami nosiło a teraz...wydry wszystko wybrały"

Kobiety klusowniczki ? :o
  • kris1 lubi to

#13 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 grudzień 2014 - 14:25

Nie przesadzajcie. Przecież nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :D



#14 OFFLINE   wichu79

wichu79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Artur

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:27

Panowie....No przyznam ze na Mazurach panuje tragedia:-)Im głębiej w centrum tej krainy,tym gorzej.Od kilkunastu lat ze tak powiem pomorek sie pogłębia.Na wodach GR od tego roku juz nie będę łowił.Znajomy wędkarz-nurek potwierdzil moje słowa.Za to w wodach PZW Olsztyn widział naprawdę sporo ryb i to pokaźnych.Generalnie mam wrażenie że im dalej "idziemy"palcem po mapie w lewo tym mozemy liczyc na lepszy połów.
  • Lars i Houdini lubią to

#15 OFFLINE   robal12

robal12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:42

Ostatnio rozmawiałem z przypadkowo spotkanym człowiekiem ,a propos jednego z jezior niedaleko Lublina dzierżawionym przez prywatnego dzierżawce .Na pytanie jak tam z rybkami ,odpowiedział ze szczerością -miejscowi już siatek nie stawiają bo i tak już nie ma po co.Oczywiście jezioro jest udostępnione dla wędkarzy za dodatkową opłatą.Rabunkowa gospodarka prowadzona przez dzierżawców ,mimo obowiązujących umów ,brak kontroli doprowadza do okreslonych skutków niestety.



#16 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 08 styczeń 2015 - 22:12

przykład Narie co oni zrobili z jeziorem i wiele im podległych Zakład Rybacki Bogaczewo

dobrze że Drużna nie dostali a mało brakowało


  • mtmisiu i Houdini lubią to

#17 OFFLINE   Houdini

Houdini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 styczeń 2015 - 09:40

Przebywając coraz więcej czasu na Mazurach wcale się nie dziwię, że zablokowali nawet drogę w zeszłym roku w ramach protestu ;)


  • Guzu lubi to

#18 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 09 styczeń 2015 - 11:40

Na Mazurach jest gorszy rybostan niż u nas a do tego opłaty tragiczne. Mam rodzinę w Wydminach i zawsze będę powtarzał że jak się zasięgnie języka miejscowych to naprawdę ładnie można połowić w leśnych oczkach. Kiedyś na innym forum opisywałem takie łowisko i dziwnym trafem zaraz dzierżawca jeziora obok takiego stawku pojawił się z siatkami i nawet w nocy próbował prądem walić. Doszli do konfrontacji z leśniczym i na dzień dzisiejszy przegrał w sądzie. Ma jednak konkretny układ w Warszawie i każdy o tym wie bo jest następcą swojego ojca kontynuując gospodarkę pseudorybacką. Tak jest na większości zbiorników. A zakazy nocne są po to żeby miejscowym nikt nie przeszkadzał sznurów stawiać na węgorze. Ja jako turysta pogodziłem się z tą sytuacją i łowię tylko po lasach w zbiorniczkach "no name".

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

#19 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 09 styczeń 2015 - 11:55

Byłem ostatnio na mazurach okolice Piecek.Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym miejscowym o stanie jednego z jezior. Powiedział żę od ośmiu lat nie było żadnych zarybień,a rybacy tłuką wodę prądem 4-5 razy w roku.Facet też nurkuje, szczupaka ,sandacze i okonia nie uwidzisz. Za to lina całe ławice.  



#20 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 09 styczeń 2015 - 12:37

Widziałem zdjęcia na stronie gminy jak jeden dzierżawca zarybiał szczupakiem... tylko że tego szczupaka ładował dzień wcześniej z siatek do koszy. A że potrzeba było parę rąk do pracy to miejscowy spod sklepu zawsze w tej mazurskiej biedzie chętny. Dwoma piwami zawsze rozwiążesz im język i dowiesz się wszystkiego...także o ukrytych oczkach w lesie

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych