Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coraz mniej ryb na Mazurach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 09 styczeń 2015 - 12:40

Widziałem zdjęcia na stronie gminy jak jeden dzierżawca zarybiał szczupakiem... tylko że tego szczupaka ładował dzień wcześniej z siatek do koszy. A że potrzeba było parę rąk do pracy to miejscowi spod sklepu zawsze w tej mazurskiej biedzie chętny. Dwoma piwami zawsze rozwiążesz im język i dowiesz się wszystkiego...także o ukrytych oczkach w lesie

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

#22 OFFLINE   wichu79

wichu79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Artur

Napisano 09 styczeń 2015 - 12:46

Co do oczek i dziewiczych łowisk można się zgodzić.Białej ryby jest.Ale jeśli mówimy o drapieżnikach to spadek jest ogromny.Nie jest tak że co roku są podobne efekty.O ile w roku 2013 na wodach GR jeszcze cokolwiek udało mi się złowić tak w roku 2014 mogę powiedzieć że zakończyłem go z niczym:-(Nie wspomnę że na każdym zbiorniku natykałem się na jakieś siatki,sadze,sznury,rury itp.Jakbym chciał sobie porzucać dla sportu to bym się wybrał do portu obok domu,po drodze nawet wypił piwko i posłuchał muzyki:-)

#23 OFFLINE   Olsztyniak

Olsztyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Damian

Napisano 09 styczeń 2015 - 14:47

Macie rację koledzy sytuacja jest tragiczna. Kiedyś chciałem uczestniczyć przy zarybianiu w PZW ale oczywiście nikt nie był mi w stanie powiedzieć gdzie kiedy i o której. Najbardziej boli to że tyle pięknych jezior wokoło a żeby coś połowić muszę jechać grubo poza region. Ale dalej czekam może w swoim życiu się doczekam poprawy :)

#24 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 15:13

Nie bylem na mazurach z 16 lat albo i wiecej .Jak czytam wasze komentarze to zal tyłek ściska i scyzoryk sie w kieszeni otwiera

Musze w tym roku  pojechać i odwiedzic moje ukochane mazury w okolice Piecek,Leleszek,Swietajna,Szczytna  i innych miejsc ,ktore kiedys czesto odwiedalem przez caly rok.Na wiosne lowielm piekne plocie,liny karasie ,lato -rekkreacja ,jesien -leszcze ,szczupaki, ,zima -okonie z Leleskiego do dzis mi sie snia a woda tam byla przeczysta jak na nasze warunki.Teraz zapene nie ma juz co tam lowic ale  klimat zapewne zostal , Trzeba koniecznie jechac na tydzien -dwa tylko lezec i lowic ,znowu lezec i znowu lowic  bez telefonow  ,tv,radia .Poranki na jeziorach sa przepiekne ehhh 

 

Piasutno - znak ktos te male jeziorko -


  • wobler129 lubi to

#25 OFFLINE   wichu79

wichu79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Artur

Napisano 09 styczeń 2015 - 20:28

Ogólnie można stwierdzić że podstawowa sprawa to znikoma częstotliwość kontroli na wodach.Bynajmniej mi się to nie zdarzyło od 2 lat.Wiadomo....Jest tyle zbiorników do skontrolowania że nie trafi się zawsze na dany dzień gdy ktoś sobie chce "przyłupić".A z drugiej strony podawane są telefony alarmowe w razie W gdzie podejrzewam znikoma ilość wędkarzy łapie za telefon i dzwoni z informacją że "coś się dzieje niedobrego".Problem nie zniknie zapewne nigdy ale może coś by się dało z tym zrobić?

#26 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 09 styczeń 2015 - 21:52

co do tel. do strażników to lipa ,dzwoniłem że siaty stoją na jeziorze to w odpowiedzi usłyszałem że jak będą w okolicy to sprawdzą :blink:

wody w okręgu Elbląg trochę się poprawiają ale te w stronę Olsztyna dzierżawione przez Bogaczewo to wołanie o pomstę do nieba .

Nie lepiej jest też na Kaszubach tam też jest orka do ostatniej płotki :(



#27 OFFLINE   Houdini

Houdini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 styczeń 2015 - 23:25

co do tel. do strażników to lipa ,dzwoniłem że siaty stoją na jeziorze to w odpowiedzi usłyszałem że jak będą w okolicy to sprawdzą :blink:

wody w okręgu Elbląg trochę się poprawiają ale te w stronę Olsztyna dzierżawione przez Bogaczewo to wołanie o pomstę do nieba .

Nie lepiej jest też na Kaszubach tam też jest orka do ostatniej płotki :(

To prawda, na wodach GR Bogaczewo patrząc z perspektywy lat jest masakra... Co do okręgu Elbląskiego, to miejmy nadzieje, że ta tendencja się utrzyma! ;)



#28 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 09 styczeń 2015 - 23:43

Nie bylem na mazurach z 16 lat albo i wiecej .Jak czytam wasze komentarze to zal tyłek ściska i scyzoryk sie w kieszeni otwiera

Musze w tym roku  pojechać i odwiedzic moje ukochane mazury w okolice Piecek,Leleszek,Swietajna,Szczytna  i innych miejsc ,ktore kiedys czesto odwiedalem przez caly rok.Na wiosne lowielm piekne plocie,liny karasie ,lato -rekkreacja ,jesien -leszcze ,szczupaki, ,zima -okonie z Leleskiego do dzis mi sie snia a woda tam byla przeczysta jak na nasze warunki.Teraz zapene nie ma juz co tam lowic ale  klimat zapewne zostal , Trzeba koniecznie jechac na tydzien -dwa tylko lezec i lowic ,znowu lezec i znowu lowic  bez telefonow  ,tv,radia .Poranki na jeziorach sa przepiekne ehhh 

 

Piasutno - znak ktos te male jeziorko -

 

Ostatni pobyt 2012 czerwiec Leleskie / Elganowo - 10 lat rok w rok , co rok słabiej a w 2012 nawet rybacy  sieciami nic nie złapali ciekawego , pare ładnych linków i leszczy z naciskiem na PARE, w okolicach przepompowni trochę okonia i szczupaka, a z białej nadal piekne krasnopióry. Ogólnie odpuściłem zabili kolejne jezioro.



#29 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 23:52

Widzisz Ryszardzie znasz te piękne jezioro i wiesz jaki potencjal kiedys mialo a teraz mozemy tylko powspominac ,miałem tam kiedys dzialeczke kupic urzekła mnie okolica a zwłaszcza czystość wody.No i garby łowione spod lodu - największego jakiego widziałem w zyciu  na żywo mial  55 cm -niestety nie mój .

Ciekawe czy nurkują tam jeszcze ? Rozmawialem kiesdy z jednym z nurkow i mowil ze piekne esoxy tam plywaja ale to bylo kiedys i se ne wrati 



#30 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 10 styczeń 2015 - 15:11

Ja jako stary komuch ;) / nigdy nie należałem ale w tamtych czasach łowiłem.... :lol: / się pytam: gdzie ta niewidzialna ręka rynku ??? Gdzie????

Jak były państwowe PGR w których ponoć wynoszono wszystko i kradło się na potęgę to wtedy łowiłem węgorze po 110cm, leszcze po 5kilosów, okonie podchodzące pod 2 . Jechałem na Warmię czy Mazury i wszędzie się nałowiłem .

Ale to było złe  bo państwowe . Wypaczone jakieś przez komunizm bo niczyje . Ale teraz !!!!! Oooooooooooo , teraz to jest dopiero super /nareszcie.../ bo każda woda ma  swojego gospodarza .



#31 OFFLINE   alfilo

alfilo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 10 styczeń 2015 - 15:31

Witam wszystkich. Na mazurach łowię coraz rzadziej bo często rozmawiając z miejscowymi słyszę jak to połowili po 30 szczupaków – a w dalszej rozmowie pada stwierdzenie że 1 to miał nawet ze 40 cm - i wszystko do wora. Kiedyś spiningowałem brodząc wzdłuż brzegu ( bo oczywiście dostępu do wody z brzegu brak z powodu ogrodzeń do samej wody) i zapiął się krótki szczupły - podczas wypuszczania ryby jakiś dziadek siedzący na pomoście łowiący jakąś drobnicę stwierdził "Panie jak nikt nie widzi to brać!!!" -Ręce opadają!!!



#32 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 styczeń 2015 - 15:39

Ja jako stary komuch ;) / nigdy nie należałem ale w tamtych czasach łowiłem.... :lol: / się pytam: gdzie ta niewidzialna ręka rynku ??? Gdzie????

Jak były państwowe PGR w których ponoć wynoszono wszystko i kradło się na potęgę to wtedy łowiłem węgorze po 110cm, leszcze po 5kilosów, okonie podchodzące pod 2 . Jechałem na Warmię czy Mazury i wszędzie się nałowiłem .

Ale to było złe  bo państwowe . Wypaczone jakieś przez komunizm bo niczyje . Ale teraz !!!!! Oooooooooooo , teraz to jest dopiero super /nareszcie.../ bo każda woda ma  swojego gospodarza .

Dobrze napisałeś :)  gospodarza nie właściciela. Właściciel pilnowałby swojej własności, zarybiał. A dzierżawcy wyciągają z jeziora ile się da.


  • wobler129 lubi to

#33 OFFLINE   wichu79

wichu79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Artur

Napisano 10 styczeń 2015 - 16:34

Nawet się nie ma co pytać oficjalnie gdzie można jeszcze coś złowić bo ktoś kto wie woli to zachować dla siebie i jak najdłużej się da powędkować na zbiorniku.Fama idzie szybko i możemy się obudzić z "ręką w nocniku" a tu już pozamiatane:-)

#34 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 10 styczeń 2015 - 17:02

Staszek, kiedyś rybacy byli w robocie. Mieli wykonać normę i tyle. Jak nie wyrobili to może nie mieli premii, ale odrobili sprzedając stonce ryby na lewo. Teraz prowadzi się gospodarkę rabunkową bo brak jest odpowiedzialności za dzierżawione wody. Gdyby to były prywatne jeziora wyrybione bardzo szybko musiałby być sprzedane za grosze (podatki) lepszym gospodarzom. Nie to żebym chciał prywatyzacji, ale chwycenie za ryje wszystkich dzierżawców i kontrolę rybostanu przywitałbym z oklaskami.

#35 Guest_anonymous_*

Guest_anonymous_*
  • Guests

Napisano 10 styczeń 2015 - 18:38

Niestety ryb na mazurach a konkretnie w okolicach Szczytna bardzo mało. Jeziora dzierżawione przez Mazowiecki Okręg to porażka. Sama woda i drobnica. Nawet leśne piękne jeziorka typu Płociczne , Natać i inne puste. Totalna gospodarka rabunkowa. Na większych jeziorach typu Sasek Wielki , Wałpusz , Brajnickie i inne -słabizna. Cały czas stoją siaty i to słusznych rozmiarów, a na wspomnianym wcześniej Sasku Wielkim praktycznie codziennie przez okres letni można zaobserwować panów stawiających siatki. Na Wałpuszu były postawione na okres kilku tygodni. Ja osobiście w tym roku zezwolenia nie będę wykupował i dorabiał "PZW" , które wędkarzy ma gdzieś. "Mazury cud natury" :( Nie polecam z wielkim bólem nikomu przyjazdu w okolice Szczytna tylko i wyłącznie w celach wędkarskich.



#36 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 10 styczeń 2015 - 19:10

A Jezioro Łańskie?Zostało coś tam jeszcze?Różne opinie słyszałem na temat tego jeziora.Proszę o info na priv. ewentualnie.



#37 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 10 styczeń 2015 - 19:23

A Jezioro Łańskie?Zostało coś tam jeszcze?Różne opinie słyszałem na temat tego jeziora.Proszę o info na priv. ewentualnie.


A czemu na priv ??? Ja bym też z chęcią usłyszał coś ciekawego o tym zbiorniku.

#38 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 10 styczeń 2015 - 20:25

Dobrze napisałeś :)  gospodarza nie właściciela. Właściciel pilnowałby swojej własności, zarybiał. A dzierżawcy wyciągają z jeziora ile się da.


Dokładnie, dlatego też nie miałbym nic przeciwko sprzedaży jezior, a nie tylko ich dzierżawie.

#39 OFFLINE   Olsztyniak

Olsztyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Damian

Napisano 10 styczeń 2015 - 20:32

A Jezioro Łańskie?Zostało coś tam jeszcze?Różne opinie słyszałem na temat tego jeziora.Proszę o info na priv. ewentuaNa 

Na tym jeziorze chyba tylko można połowić na zamkniętej części dla vip-ów byłem tam parę razy w części ogólno dostępnej a wyniki to parę szczupaczków do 55 cm trochę okoni ale bardzo małych, napotkany prze zemnie wędkarz mówił że bardzo ładne płocie można tam połapać. Ogólnie jezioro utrzymuje klimat Warmińsko-mazurski :) 



#40 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 10 styczeń 2015 - 20:42

Taka jest kolej rzeczy w  tym dziwnym kraju i jeszcze dziwniejszym tworem PZW, ale co do Mazur to nie wyobrażam sobie roku bez nich. Nie ważne chyba tak naprawdę te rybki, ( tak tylko mówię ) ale 2-3 razy to standard bez którego nie potrafię, zawsze na pontoniku czy łódce ładuje baterie. Kiedyś łapało się duże i dużo , dziś cieszy pare szczupaków w tygodniu, nawet króciaków , ale ten spokój widoki o poranku i klęgor żurawi , tego nie zastąpi nic. Wiem , że jednak wreszcie się ktoś opamięta i przerwie to zabijanie jezior, że może pozdychają ci kłusownicy ,( panie Janku o panu piszę ) i nowe pokolenie będzie myślec innymi kategoriami. Czy będą duże ryby szczupaki czy płoteczki ja i tak będę tam wędkował. Nie potrafię inaczej.


  • buszmen lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych