Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowisko Piaseczno na Kaszubach

piaseczno liniewo orle łososiowate

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jarek Ciesielski

Jarek Ciesielski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 20 październik 2008 - 19:04

Panowie moze był ktoś ostatnio w Piasecznie ? JAKIEŚ WIESCI?

#2 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 21 październik 2008 - 12:01

w Piasecznie (miasto) czy na Piasecznie (łowisku)???????

#3 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 21 październik 2008 - 17:42

A jak o łowisku to o jakim? Tym na Kaszubach z łosiosiowatymi,czy może tym ze swojego województwa,koło Świekatowa i Małych Łąk?
Łowisk Piaseczno jest pewnie tyle, ile Kowalskich.

#4 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 wrzesień 2015 - 07:46

Będę jakiś czas w okolicy Piaseczna ( łowiska ) i mam zamiar się tam wybrać, Był ktoś tam , jakie opinie i wrażenia i czy w ogóle warto tam podjechać bo licencja za dzień to 100zł .

A może ktoś ma ochotę sie tam wybrać na wspólne wędkowanie w drugiej połowie września ??



#5 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 01 wrzesień 2015 - 19:40

koledzy jeżdzą i sobie chwala ogladałem zdjecia z kwietnia i warto....ryby 60cm to norma a większe to też nic nadzwyczajnego..jednak temp. wody musi być zdecydowanie niższa żeby tam połowić przy takiej temp. ryby są bardzo głęboko. Jednak jak chcesz jechać we wrześniu to różnie może być z miejscami my rezerwowaliśmy na listopad ale jednym słowem warto

#6 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 wrzesień 2015 - 22:16

No to muszę się dowiedzieć jak z terminami ale napewno wybiore sie od pn - pt i poczekam na ochłodzenie. I napewmo dam znać co i jak.

#7 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 09 październik 2015 - 08:50

 

 

Zadzwoń do właściciela. Nam powiedział szczerze co i jak i nie namawiał do przyjazdu.



#8 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 10 sierpień 2016 - 14:15

Hej,
ma ktoś doświadczenia z Piaseczna?

Ja pora roku jest najlepsza? Wstępnie myślę o październiku/listopadzie.
Jaka taktyka się najbardziej sprawdza, jakie przynęty zabrać ze sobą (spinning)?
Jest szansa na inne gatunki poza tęczakami, czy raczej traktować je jako przyłów?


Jestem już po długiej rozmowie z łowiskiem, ale chętnie poczytam też opinie klientów.

Pozdrawiam


Użytkownik korol edytował ten post 10 sierpień 2016 - 14:15


#9 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 23 sierpień 2017 - 12:40

Witajcie,

 

Zanim napisałem tego posta długo szukałem czy nie było podobnego wątku dedykowanego temu łowisku. I ku mojemu zdziwieniu najwyraźniej nie było.

 

Czy ktoś łowił tam salmonidy (albo inne ryby) w tym roku? Ja zadebiutuję tam we wrześniu i chciałbym się dobrze przygotować :)

 

Pozdrawiam,

Wojtek



#10 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:07

Dziękuję, to pierwsze rzeczywiście dedykowane Piasecznu, ale przez kiepsko sformułowany temat i brak tagów trudniejsze do znalezienia. Z odpowiedziami lipa, a szkoda ...wydawałoby się, że w wątkach Piaseczna czy Wersminii powinny być setki gorących wypowiedzi...



#11 OFFLINE   tondromski

tondromski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 sierpień 2017 - 03:31

Hej, ja bylem kilka lat temu, i powiem Ci ze super sprawa, 3 dni lowienia i bodajze ze 40 ryb, najmniejsza zlowiona to troc 50  cm , szczupaki pod 90 cm , teczaki 60+ to norma, mi najlepiej sprawowaly sie woblery 5 cm imitacja pstraga teczowego, zaloz plecionke jak bedziesz trollingowal bo szczupaki ponadprzecietne tam maja :)



#12 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 25 sierpień 2017 - 11:08

Dzięki za podpowiedź, zastanawiam się właśnie czy nie zabrać też normalnej szczupakówki którą spinninguję/trollinguję (Beastmaster 14-40, plec 0.17) i typowych przynęt szczupakowych na wypadek gdyby salmonidy strajkowały albo mi się znudziło. A może warto orać też głęboko w toni Rapalą DT6?

 

Co do łososiowatych to wykombinowałem 2 zestawy:

- Daiwa Tournament Jigger 7-35 (w praktyce można łowić i lekkimi przynętami) z żyłką 0.18 ze względu na sztywność kija

- Zebco Hypercast 5-20 g (kij się dobrze ładuje podczas rzutu), ale z "niewidzialną" plecionką 0.10 bo glutowaty

 

Czyli sztywniejszy kij+żyłka i miękki+plecionka. To dobre założenia? Trochę się boję, że 5-kg tęczak będzie demolował takie zestawy, z drugiej strony muszę łowić jak najcieniej żeby w ogóle dorzucić małymi przynętami.



#13 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 25 sierpień 2017 - 12:41

Rzucać nie trzeba daleko, ale dobrze jest zejść z grubością bo woda prześwietlona a ryby przećwiczone. Przy wyższych temperaturach ryby mogą stać głębiej w toni a nie przy brzegach, więc głębiej schodzące wobki się przydadzą. Na miejscu pogadaj z Arturem to dowiesz się gdzie ryba jest aktualnie.



#14 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 25 sierpień 2017 - 13:00

Podziękował:) A konkretnie na szczupaka byś się też nastawiał?



#15 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 25 sierpień 2017 - 13:09

Nie nastawiałem się na nie celowo, moja żona miała dwa na wahadełka przy okazji polowania na salmonidy - większy koło 70.



#16 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 25 sierpień 2017 - 13:17

No dobra, jak będę na miejscu to zapytam czy ktoś celowo się na nie nastawia. Bo jak dotąd naczytałem się tylko o szczupakach, które się odgryzły z zestawu pstrągowego - przykre. Już kiedyś "operowałem" szczupaka na innym łowisku wyciągając mu starą przynętę z pyska. Jeśli znajdę miejsce w samochodzie na sprzęt to z ciekawości obtroluję łowisko pod kątem szczupaka.


Użytkownik skrzyp edytował ten post 25 sierpień 2017 - 13:22


#17 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 18:17

Kolego z tym szczupakiem to lepiej daj sobie spokon. Nie po to sie tam jedzie aby łowic śluzowce. Znam ta wode dość dobrze i mogę Ci poradzić dwie rzeczy. Po pierwsze żyłka max. 0,14 inaczej możesz zapomniec o rybach ( chyba że są w amoku ) a po drugie kombinujac z przynętą. Bran można sie tam spkwdziewać zarowno na malutkiego twisterka przez spora gume aż po wahadlo lub obrotówkę. Generalnie im dziwniej i nie sztampowo tym lepiej. Jak trafisz w przynetę to łowisz a inni są o kiju. Według mnie wobler to ostatnia dobra przyneta na tą wodę. Wszyscy na nie łowią. Chgba że jakieś nietypowe wynalazki to owszem.
  • ObraFM lubi to

#18 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 29 sierpień 2017 - 14:29

Dzięki, nie wyobrażam sobie że ktoś katuje na okrągło jakiegoś horneta nie próbując łowić inaczej. Mam tego trochę i zobaczę na co gryzą - gumy, imitacje raczków czy robali, obrotówki, cykady a może mini slidera? Na innych łowiskach najlepsze wyniki miałem na gumowe imitacje różnych stworzonek. Będę tam kilka dni, stąd też myśl o szczupaku jako przerywniku... :)

 

Jeśli chodzi o 0.14 to jednak strach, że strzeli pod większą rybą.. Taka średnica kojarzy mi się raczej z przyponem na leszcza...


Użytkownik skrzyp edytował ten post 29 sierpień 2017 - 14:30


#19 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 15:35

Jeśli zasosujesz grubszą żyłkę to skazujesz sie na zdecydowanie mniejsza ilość brań Twój wybor. Dobrze ustawiony hamulec w większości przypadków pozwala wyholowac rybę. Ja najczęsciej dowiązuje dwa trzy metry żyłki 0,14. I jeszcze jedna ważna rzecz na tym łowisku, ryby łowimy w toni raczej tuż pod powierzchnią. Nawet gdy pod łodzią masz 30 metrów wody....

#20 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 29 sierpień 2017 - 16:00

I jeszcze jedna ważna rzecz na tym łowisku, ryby łowimy w toni raczej tuż pod powierzchnią. Nawet gdy pod łodzią masz 30 metrów wody....

 

Dzięki, to ułatwia sprawę:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych