Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

DAIWA MAG SEALED konserwacja?

daiwa serwis mag sealed

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 październik 2016 - 20:14

Czyli  cos takiego bedzie dobre do uzupełnienia mag sealed ?http://audiovideomax...wych-1ml/p,7713

 

też mnie to właśnie interesuje...



#42 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 30 październik 2016 - 01:38

wystarczy zwykły uczciwy ferrofluid ale jak zawsze kilka ale ;) po pierwsze , jeśli go łapami nie wytrzesz to nie trzeba wymieniać go przy pierwszym czy drugim serwisie bo najnormalniej w świecie zostaje między tulejką oporówki a magnesem....nr dwa , najważniejsze ! nie zakraplać, nie nakładać nie nalewać ! ma być oczko na końcu strzykawki i równo rozprowadzasz to nad magnesem aby uzyskać widoczny olejowy oring pomiędzy, w mniejszych maszynkach nie ma z tym większych problemów, w tych dużych można się ładnie oszukać i sprawić, że kołowrotek się sklei magnesem, rotor będzie stał dęba, duże saltigi cierpią na tę przypadłość, po ubytku płynu , tulejka oporówki w słabiej spasowanych młynkach przyczepia się do magnesu i nie da się ruszyć korbą (rotor zablokowany) miałem już 3 jednakowe przypadki, 2 z jerkbaita :)  dodam ,że w maszynkach 5000+ w mniejszych nawet bez płynu śmigały bezproblemowo.


  • Guzu i Maciek. lubią to

#43 OFFLINE   grizzly83

grizzly83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjaokolice Krakowa
  • Imię:Michał

Napisano 26 marzec 2017 - 22:24

Odświeżę trochę temat. Przymierzam się do freamsa 2508A. Ktoś może go już rozbierał bo mam 2 wątpliwości:1. czy rzeczywiście trzeba go smarować po zakupie, a dwa czy mag oil wytrzyma serwis, zakładając, że nie będę mył części tylko dołożę troszkę oryginalnego smaru Daiwy...



#44 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 27 marzec 2017 - 09:17

Odświeżę trochę temat. Przymierzam się do freamsa 2508A. Ktoś może go już rozbierał bo mam 2 wątpliwości:1. czy rzeczywiście trzeba go smarować po zakupie, a dwa czy mag oil wytrzyma serwis, zakładając, że nie będę mył części tylko dołożę troszkę oryginalnego smaru Daiwy...


Tulejke wyjmujemy z magnesem i nic się nie zmienia cała reszta to normalny kołowrotek :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: daiwa, serwis, mag sealed

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych