Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spodniobuty YORK i LEMIGO- opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2008 - 20:46

Ja już drugi sezon smigam po pas i głębiej w tych lemigo i dopiero teraz zaczynają lekko cieknać...
Hlehle chyba też w takich chodzi.

#22 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 24 październik 2008 - 21:11

Ja mam jakieś Geologic i są ok,przedzieram się przez krzaki,chodze po kamieniach w wodzie i jest ok,a mam je już 3 czy 4 sezony.Pozdrawiam

#23 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 24 październik 2008 - 21:33

Rozpatrze kazda propozycje napewno. Poczekam jeszcze do niedzieli z zakupem może ktoś jeszcze się wypowie :D

#24 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 październik 2008 - 22:21

Mam takie spodniobuty Lemigo już trzeci sezon i specjalnie ich nie oszczędzam nad Wartą i mniejszych, często mocno zakrzaczonych rzeczkach. Dopiero w połowie tego roku zaczęły lekko przeciekać na łączeniach z kaloszami i gdzie nie gdzie nieznacznie się przeciarają. Myślę jednak, że jak na tą cenę, to rozsądny wybór - mam nadzieję, że następne też mi wytrzymają ze dwa sezony.

#25 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 październik 2008 - 22:30

A te ktoś już testował?

#26 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 24 październik 2008 - 22:53

Ja używam spodniobutów o nazwie WIKING. Mam je już ponad 6 lat ( nie pamiętam, ale chyba nawet więcej niż 6 ) - jeszcze po Tacie :lol: Są całe :huh: Raz były tylko rozcięte sierpem, ale skleiłem je i cały czas żyją. Tata płacił za nie kiedyś 200zł. Pamiętam jeszcze jak byłem całkiem mały i szedłem je odebrać - ledwo je doniosłem do domu :lol: Więc to raczej było bardzo dawno temu.

Jestem z nich zadowolony, tyle, że śmierdzą - kiedyś Tata się skąpał i zostawił spodniobuty na jakiś czas z wodą w środku... nieprzyjemny zapach :lol: :unsure:

#27 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 październik 2008 - 23:36

[quote]
Ja używam gumowych woderów Lemigo już 6 sezonów i nie mam zastrzeżeń kumpel w międzyczasie zakatował wodery sraxona i też przestawił się na Lemigo
[/quote]


tutaj nie chodzi o wodery tylko o spaodniobuty

wodery sa cale gumowe wiec nie dziwne ze wytrzymuja tez sam mam jakies co chyba maja z 10lat i smigaja az milo :D


[/quote]

Ja się wypowiedziałem na temat firmy , że mam o niej dobre zdanie.
Zobacz te:
http://www.allegro.pl/item457854073_spodniobuty_behr_pvc_hit _cenowy_44_super_lekkie.html
[/quote]


Behry odradzam u mnie doszło do tego,że dosłownie jest łata na łacie, a mam je od 1,5 roku.
Kolega kupił ten sam model i już po pierwszym paro godzinnym wypadzie nad wodę oddał je do sklepu na gwarancje.
Przecierają się tak samo jak Lemigo od wewnętrznej stornie ud. Ogólnie tak się dzieje z woderami/spodniobutami powlekanymi nylonem - i to bez względu na firmę.

Shakespeary jeśli są z grubszego PCV jak wodery to mogą być ciekawą propozycją :D

#28 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 25 październik 2008 - 06:03

A nikt nie zna tych spodniobutów Shimano, Daiwa, Cormoran?

#29 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 25 październik 2008 - 09:29

Ja mam cormorany takie jak ktoś podał link z allegro z torbą w komplecie. Na zdjęciach wyglądają ok, w rzeczywistości inaczej, cieniutkie jak cholera, na pierwszej wyprawie już zrobiłem dziurkę nie wiem nawet gdzie, potem zaraz drugą, a tak naprawdę byłem w nich na wiśle może z 10 razy, za cienkie są. Kolega ma Lemigo, ale takie jasne z grubego nylonu podobne jak z cabelasa i są na razie bardzo dobre. Ja miałem wodery Lemigo z cienkiego nylonu = mega szmelc na pstrągi się nie nadaje, przetarcia wszędzie po kilku miesiącach. Teraz kupiłem niby rewelacyjne OCEAN, ale wykonane troche nogami, szczególnie połączenia buta z resztą..jeden sezon wytrzymały jak na razie , tylko jedna łatka, nie ma przetarć, a to ocean ten tańszy cieńszy, ale czy polecać nie wiem...model OCEAN z grubego nylonu może byc całkiem OK, ale prawie 200 zł kosztuje woder...chyba jak mówi Robert Cabelas jest 100 razy lepszy niż nasze padalce. Całkowicie gumowe czarne wodery Stomilu wytrzymują na pstrągach 1,5 roku potem sie przecierają wewnątrz, więc ich też nie polecam...więc sam nie wiem...

#30 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 25 październik 2008 - 19:25

Posiadam od ok. 8lat spodniobuty z pcv Fisherman. Nic złego się z nimi nie dzieje. Tyrałem w nich trochę po dżungli nad Wisłą. Nawet jeżyny im nie straszne. Są zwinięte w torbie bo nie mam miejsca w domu gdzie mógłbym je rozwiesić. Nigdy nie były talkowane mimo to guma nie parcieje.
Natomiast przy zakupie woderów nie polecam modeli które mają paski do mocowania z pcv.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych