Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rodbuilderzy prezentują – wędki sandaczowe (cz. I) - nowy artykuł

artykuł blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 październik 2008 - 14:10

Cześć,
Kolejny odcinek z cyklu rodbuilderzy prezentują jest chyba jednym z najbardziej oczekiwanych przez Użytkowników jerkbait.pl. Tym razem zbrojmistrze a zarazem forumowicze naszego portalu postanowili zmierzyć się z trudnym i stanowiącym wyzwanie dla wielu przeciwnikiem – sandaczem. W pierwszej części swoje propozycje kijów sandaczowych przedstawiają pracownie: Fishing Center, Fishing Art oraz Art Rod. Miłej lektury!'

Zapraszam serdecznie do lektury artykułu o wędkach sandaczowych. Jednocześnie chiałbym serdecznie podziękwoać naszym rodbuilderom za udział w wymianie doświadczeń oraz współpracę z jerkbait.pl. Dziękuję!

Pozdrawiam
Remek


  • a72adam lubi to

#2 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 październik 2008 - 14:42

Ale design !!! te dwie pierwsze od FC !

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 październik 2008 - 14:47

Brawo Panie Irku. Ta rękojeść wygląda kapitalnie

Panowie z Art-Rod. Nie zburzycie moich planów :D . Na blanku XSH 102 2MT ja wciąż widzę ....pstrągówkę :lol:

Świetnie, że powoli ale coraz szerzej możemy zapoznawać się z możliwościami blanków CTS

#4 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 październik 2008 - 14:57

Jeszcze nie mialem czasu przeczytac Embarassed


Ale mistrzowskie uchwyty Panowie dajecie! To jest to!

Guzu

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 październik 2008 - 19:51

bardzo interesujace propozycje, no i ten design, panowie 1-sza klasa! nie mam na mysli tylko kosmicznej wedki irka, wszystkie te wedki sa po prostu niesamowicie estetyczne

#6 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 30 październik 2008 - 20:20

Fantastyczny artykuł!

#7 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 30 październik 2008 - 22:18

Pierwsza klasa zreszta jak wszystkie z seri roduilderzy prezentuja:)
Czekam niecierpliwie na czII

pozdro

#8 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 30 październik 2008 - 22:19

Wędką Irka miałem okazję machnąć kilka razy na sucho podczas wizyty w FC. Żyletka :D Generalnie wszystkie kijki wydają sie ciekawe. Mi osobiście brakuje propozycjii jakiegoś ciężkiego króciaka do kogutów i generalnie śląskiej szkoły, może w kolejnej odsłonie :D

#9 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 październik 2008 - 23:46

Bardzo ciekawy artykuł, a HS opisany przez p.Irka to już kosmos :D . Myślę, że HS 2,60m będzie kolejnym kijkiem, który sobie uzbroję, właśnie jako uniwersał, tym bardziej, że szczególnie pasujący pod sandacza...

Mi osobiście brakuje propozycjii jakiegoś ciężkiego króciaka do kogutów i generalnie śląskiej szkoły, może w kolejnej odsłonie :D

A pod tym podpisuję się obiema rękami - taki kijek chcę sobie właśnie teraz uzbroić i chętnie przeczytałbym o rekomendacjach na przykładzie uzbrojonych już kijków.

#10 ONLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 31 październik 2008 - 08:36

Gratuluję artykułu wszystkim jego twórcom. Czekam jednak na drugą część , moze tam pojawi się coś co sprawi że zadzwonię do pewnej pracowni.Cast mnie jednak bardziej wciągnał niż spinn. A już cast i łódeczka i podbicia- bardzo mi to leży :)I pyknięcia czuć w multiku swietnie...

#11 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 31 październik 2008 - 10:50

W końcu coś na temat!
Ile by kosztowała w FC najtańsza wersja kijka HS1021F?
B)

#12 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 31 październik 2008 - 10:58

Łowię Batsonem HS9001 z FC.
Nie w tak wypasionej wersji (bez resonansu), ale i tak mogę śmiało powiedzieć, że lepszego kija do łowienia sandaczy na gumy nie miałem w ręku. Czułość, szybkość i moc - wszystko zamknięte w jednym kawałku o dł. 2,3m B) Transport trochę kłopotliwy, ale mam go 2 lata i, odpukać, nic się nie zdarzyło

#13 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 31 październik 2008 - 13:41

@Kwasik,
Mam na stojaku HS1021F w korku, na Hardloyu Y ze szczytowym SiC - 738 zł. Można jeszcze taniej na piance i Forecastach.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 październik 2008 - 14:47

Ja swego czasu szarpnalem sie na hot shota Talonika IM6+ 2,3m. No i jest w 2 kawalkach...na razie nie wyobrazam sobie nic lepszego do lodki, jesli chodzi o glowki do 25-30g. No i trolo sie lapie jak najbardziej..
Chcialem cos napisac tez kątem komentarza do artykolu ale nie wyszedlem jeszzce z szoku :huh: (pozytywnego <_< ) , a propos tych rekojesci...

Gumo

#15 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 31 październik 2008 - 20:20

Ja swego czasu szarpnalem sie na hot shota Talonika IM6+ 2,3m. No i jest w 2 kawalkach...na razie nie wyobrazam sobie nic lepszego do lodki, jesli chodzi o glowki do 25-30g. Gumo

No właśnie - ok. 2 m (czyli raczej? nieco krótszy niż Twój), cw. ten sam (główka max. 30g + guma = ok. 40g), hot shot +rezonans. To jest moje marzenie :D. Dołączam tym samym do paru przedmówców, którzy już o to prosili.
A Gumo poproszę o więcej szczegółów o tym Talonie, może jednak 2 części i te 2,3 m - to lepszy pomysł niż to co ja sobie wymyśliłem?

#16 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 październik 2008 - 21:37

Aleś Irku zaryczał tym kijem !! Mój bezwarunkowy podziw ..

Marcinesz , suponuję że swietnym i skromnym zarazem kijem do kogutowania byłby IMB 783 lub 784 . Jeśliby ograniczyć całą technikę do prostego walenia w dno , gdzieś na forum tak to skwitowano , to nic akuratniejszego i przystępniejszego nie znajdziesz . Waga koguta swoje robi , musi być naddatek mocy żeby pokonać jego bezwładność przy cięciu .
A one mają siłę i odpowiednią czułość . Cięcie jest iście mordercze ..
Jeśli chciałbys uprawiać nieco bogatszą wersję , bliższą jiggingowi , gdzie ruch i jego warianty również mają znaczenie , a łowienie nie ogranicza sie do rytmicznego bębnienia ciężarkiem , dochodzą jeszcze ISB . U Batsonów to równoważne z spinn jigami u innych .
Akurat do koguciarstwa nie jest niezbędny top topów . Przy łowieniu w linii , i do tego z multiplikatorem , precyzja łowienia jest doskonała , a kontrola włosianki nadzwyczaj pełna . Z holem juz tak świetnnie nie jest . Tylko szybka winda i rozłozony podbierak . Lubią sobie popluć kogutem ..

#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2008 - 13:40

Slusznie Doktorku, marzenia trzeba starac sie realizowac.
Z tym Talonem to mam wrazenie, ze juz zgrana płyta...ale jeszczze raz postaram sie odtworzyc... :D
Uwazam, ze model 2,6m jest bardziej uniwersalny, z racji swojej wiekszej dlugosci ale ten 2,3 daje mozliwosc niesamowitej szybkosci reakcji, czy to lowiac gumami czy przy trolu. Ponizej tej dlugosci juz bym nie zjezdzal...przy trolu lowiac nie jako sternik lecz pasazer juz ten 2,3 jest za krotki(chyba ze sie troluje z kajaka i nie zmienia kierunku plyniecia <_< ).
Zas przy lowieniu z rzutu, schodzac z dlugoscia wedki, mysle ze trudniej juz producentom nie wyprodukowac czegos kolkowatego.
A idea hot shota jest delikatna szzcytowka i potezny dolnik.

No i ten Talon taki dokladnie jest, szcytowka nr5 (2mm) i 2mm grubosc dolnika. Jak sie patrzy zwlaszzca na model 2,3m to wyglada to jak zabawka na pstragi, jednak jest w nim ukryta potezna moc, ktora ujawnia sie przy rybie bedacej w stanie ja porzadnie wygiac (co najmniej kilka kg - wtedy naprawde zaczyna pracowac dolnik). Przy mniejszych rybach tez jest wiecej niz dobrze, zadna wedka nie da takiej amortyzacji jak hot shot.
Ryba zlowiona na taka wedke jest biedna, wszytskie gwaltowne szarpniecia sa amortyzowane, nie ma takich odjazdow jak przy wedkach sztywniejszych.
W tym roku mial miejsce ostateczny sprawdzian (dokonany wedka 2,6m, ktora ma wieksza mozliwosc amortyzacji poprzez nieco wieksza lugosc), zlowilem na nia suma rzedu 25-30kg. Analizujac, mysle ze to jest juz pulap dla tej wedki (20LBS mocy).
Jezeli ktos sie przekonal do tego typu akcji wedki (nie wszystkimi metodami sie tak da ale mysle o tych metodach co sie da:)), czyli niezbyt sztywno = dobra amortyzacja to powinien zainteresowac sie blankami Talona, wsrod ktorych jest sporo modeli projektowanych pod tym katem.
Takich wedek nie jest wbrew pozorom duzo na rynku, a wsrod nich Talony hot shoty 2,3 i 2,6m sa rodzynkami. Co ciekawe sa to blanki lepiej znane w Polsce niz w ich ojczyznie.

Gumo



#18 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 01 listopad 2008 - 20:13

Gumo, serdeczne podziękowania. Jeszcze żebym nie błądził, numer blanku to 7'6MXF2 aktualna cena gołego blanku w FC 545 zł?:( ( http://fishingcenter.com.pl/fishingcenter.php?pg=talonspinin g)
Pozdrawiam
Piotr

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2008 - 20:44

Tak. Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisał Paweł z jednym małym zastrzeżeniem: 30 gram masy główki to za dużo jak dla mnie na te talonowskie HS-y. Bezpiecznie łowi się na jigi na głowkach do 22 gram. Nie chodzi tyle o zdolnośc zabrania jiga z dna, bo to by jeszcze poszło, ale o bezpieczeństwo przy rzucaniu - takie są przynajmniej moje odczucia. Łowiłem 25 gram + 10cm guma ale czuc juz było że w tym momencie kij wychodził poza optimum. Troche lzej i było akurat.

#20 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 01 listopad 2008 - 21:54

Szkoda że nie ma nic pod multiplikator.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych