Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dlugi rzeczny uniwersał 2.90-3.20m

blank uniwersał boleń kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
314 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 maj 2014 - 08:48

A ja słyszałem o kontuzjach,kilku byłem świadkiem i wcale nie chodzi mi o ułomnosci produkcyjne,ale własnie różne inne sytuacje typu zamykające się drzwi samochodu lub mieszkania,wyrastający nagle za plecami pień drzewa czy gałąź nad głową,lub ekstremalne ucieczki przed  pasacymi się byczkami.

Wolę mieć komfort świadomości ,ze kijek dostanie drugą szansę a nie wyląduje w kiblu na śmieci :)

Słusznie Rafał prawisz, tylko to jest cena za dożywocie.Mimo tego, że mogą wylądować w koszu, moje 3 CD są nie do sprzedania :) .



#142 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 maj 2014 - 09:18

Słusznie Rafał prawisz, tylko to jest cena za dożywocie.Mimo tego, że mogą wylądować w koszu, moje 3 CD są nie do sprzedania :) .

O to, to właśnie. O kijki dbać trzeba a w toku normalnego użytkowania złamanie, to raczej........ Ja nie słyszałem.

Mówimy tu o wyższości Swiąt ale ja do CD gwarancji nie potrzebuję a jak sam złamię "klapą"?

Cóż. Tu żaden serwis.  

Tylko przysłowiowy kosz i nówka do zbudowania lub zakupu.


Użytkownik popper edytował ten post 04 maj 2014 - 09:18


#143 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 maj 2014 - 09:25

hmm tylko szkoda ze te blanki juz nie pordukowane sa.

Moze cos z batsona, phenixa st croix ?

Chodził mi po glowie : 
BAtson XST1144F / IST1144F / IST1265F /
Talon 100MXF2 - choc hot shot mało uniwersalny jest ;D
Phenix - wspomniany fx966- ale to juz kwestia do przemyslenia...

Coś może jeszcze jest ?

fx966 - dobry wybór..nie miałem lepszej 20 funtówki...



#144 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 maj 2014 - 10:08

Michał,- wysłałem priv.

Sory, że tak późno ale byłem w PL i udawałem, że łowię na Odrze  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


  • Meme lubi to

#145 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 04 maj 2014 - 11:04

Przyjrzyj się również konstrukcją z St Croix SCV Legend Elite. ( http://www.sklep.brc...egend-ELITE/294 )

Mysle ze blank o mocy 17 lb jest w stanie dużo znieść ;) ewentualnie mozna się pokusić o sprawdzenie 25lb


Stc 17 lb ,9,6 - przy gumie 3cale do 30gr jeszcze oki , powyżej już kiepsko , rzuty bardziej dostojne , podbicia gumy z kija brak siada szczyt

#146 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 04 maj 2014 - 11:54

Stc 17 lb ,9,6 - przy gumie 3cale do 30gr jeszcze oki , powyżej już kiepsko , rzuty bardziej dostojne , podbicia gumy z kija brak siada szczyt

Mam 17lb SCV ELITE i jak mówisz że spoko te przynęty ogarnie to ta ELITKA tak wygląda pzry TAJCE jak typowa "Bulwarówka przy Hamim". W zakresie pracy 15-35gr NIE MA NIC LEPSZEGO.- "Jak mówię to mówię ,a jak mówie to znaczy że wiem" :D  :D  :D  :D  :D

Co do MATAGI  to można by wziąć pod uwage ten model  http://www.sklep.brc...y-SeaBass-M/668, żeczywiście podobnie zbudowany i podobnie się gnący.

Wiem co mówię bo fundnołem go sobie w czasie ostatniego pobytu u Roberta - posiadam Matagi TR86 SILKY i sam czekam na te dłuższe.

 

  PS: klapy bagazników i drzwi samochodowe nie służą do profesjonalnego skracania długości wędki, a po mojemu robi się to w pracowniach i jeszcze jedno Jak to Waldek powiedział : "bo o wędki tża dbać i wtedy raczej do niczego nie jest potrzebna gwarancja". 


Użytkownik miramar69 edytował ten post 04 maj 2014 - 12:44

  • Karol Krause lubi to

#147 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 maj 2014 - 13:08

Mam 17lb SCV ELITE i jak mówisz że spoko te przynęty ogarnie to ta ELITKA tak wygląda pzry TAJCE jak typowa "Bulwarówka przy Hamim". W zakresie pracy 15-35gr NIE MA NIC LEPSZEGO.- "Jak mówię to mówię ,a jak mówie to znaczy że wiem" :D  :D  :D  :D  :D

Co do MATAGI  to można by wziąć pod uwage ten model  http://www.sklep.brc...y-SeaBass-M/668, żeczywiście podobnie zbudowany i podobnie się gnący.

Wiem co mówię bo fundnołem go sobie w czasie ostatniego pobytu u Roberta - posiadam Matagi TR86 SILKY i sam czekam na te dłuższe.

 

  PS: klapy bagazników i drzwi samochodowe nie służą do profesjonalnego skracania długości wędki, a po mojemu robi się to w pracowniach i jeszcze jedno Jak to Waldek powiedział : "bo o wędki tża dbać i wtedy raczej do niczego nie jest potrzebna gwarancja". 

Panowie piszecie o wedkach,które już posiadacie i które na tzw.dożywocie są praktycznie skazane :) Nawet atrakcyjna cena skutecznie pohamuje potencjalnego nabywcę,właśnie z powodu zakonczenia ich produkcji.Chyba ,że ktoś nie ma co robić z kasą ,a jest zafascynowany konstrukcjami CD i lubi je mieć.

Ta miłość, całe szczęście mi nie grozi i przy wyborze blanku kieruję się też innymi kryteriami jak sentyment. ;)

A sytuacje na rybkach bywają różne i stwierdzenie ,że o wędki się dba ,a przycinać je należy w pracowni ,pasuje czasem do nich jak kij do dupy :D No chyba ,że jesteście tak zapobiegliwi i posiadacie po 3 sztuki z modelu na tzw. dożywocie :D



#148 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 maj 2014 - 14:00

I to pisze ten co szuka AS90MHF2, toć to też zabytek.



#149 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 maj 2014 - 14:06

A kto tu o sentymentach prawi? :ph34r:

Rafał, budujesz, to wiesz. Każdemu inaczej w duszy gra i preferencje (te sprzętowe, rzecz jasna) ma inne nawet, jeśli pominiemy sprawy budżetowe. Ja po prostu lubię pracę BR, Taiahy, Lamiglasa CF i.......... Daiwy od Whiskera w górkę.  :lol:

Oczywiście konkretne modele różnią się i nie mogę generalizować ale tak już jest, że Avidy mi zupełnie "nie smakują", Elitki są "za ostre" a Phoenix" za suchy" (cokolwiek to znaczy dla każdego z nas ;) )

Panowie piszecie o wedkach,które już posiadacie i które na tzw.dożywocie są praktycznie skazane  :) Nawet atrakcyjna cena skutecznie pohamuje potencjalnego nabywcę,właśnie z powodu zakonczenia ich produkcji.

No a jak. Mamy pisać o tym czego nie znamy?

FX966 trzymałem w łapce jedynie goły blank. Mam pisać, ze fajny? Nie wiem. Może i fajny.

Za to Patryk wie i to właśnie napisał. I co lepiej. Ja Jemu wierzę. 

Wierzę też w to co Ty napiszesz, bo masz znacznie szersze spojrzenie na temat jako budowniczy.

 

A wracając do fascynacji. Tak mimochodem.  Patrz jakie emocje wzbudzają starsze modele kołowrotków. 

Może i na starsze patyki, przyjdzie jeszcze czas.

Nie zawsze "kosa" jest potrzebna. Nie każdy "kosy" lubi. Ba, nie każdy potrafi wykorzystać zalety tzw. "kosy" :)



#150 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 maj 2014 - 15:19

I to pisze ten co szuka AS90MHF2, toć to też zabytek.

To niezaprzeczalny wyjątek w moim przypadku :) Choć nie za wszelką cenę :D


  • popper lubi to

#151 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 04 maj 2014 - 15:20

Sentymenty sentymentami ,ale tak bywa że niektóre rzeczy mimo że są "starsze" nie nie mają swoich odpowiedników w dzisiejszych produkcjach. Poza tym są sprawdzone w boju a to już jest samama w sobie olbrzymia zaleta.

Poza tym nie jestem aż takim "ortodoksem" i podałem też coś z nowości na naszym rynku patrz - MATAGI. Te blanki przynajmnej z wyglądu i swojego zachowania już mi spasowały i tak jak powiedziałem są w śród nich fajne blanki pod łowienie o jakim dyskutujemy. Jest to seria SILKY (2,60m,2,90m, 3,20m wszystko 20lb), ale o nich nie powiem nic poza tym że są fajne z wyglądu. Posiadam jeden i czekam na resztę jak poskładam i wypróbuje wtedy możemy podyskutować ;) .

Talony też znam i parę Lami przewinęło się za lodówką nie wspominając o ST.CROIX bo od nich zaczołem swoje wejście w "dorosłe" wedkarskie życie - to moja druga jak na razie sprawdzona i ulubiona firma.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 04 maj 2014 - 15:21


#152 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 maj 2014 - 15:50

Każdy ma tutaj rację i każda jest mojsza od innych :) Założyciel wątku pyta o blank pod budowę kija . I jest obecnie  produkowanych lub też było kilka ciekawych propozycji,niewątpliwie każda z w/w zasługuje na uwagę.Polecanie kija na blanku już nie produkowanym,z pewnością jest kierowane niezwykłą estymą,choć daleko jej do racjonalności. Każdy z tu obecnych zapewne poleciłby jakis kij ,który ma na dożywocie,lub taki którego pozbycia się, w tej chwili żałuje.

Takim przykładem jest wspomniany przez Wojtka Avid. :angry:

Ale rozsądek podpowiada, spróbować czegoś nowego z zaworem bezpieczeństwa w postaci gwarancji.

I żeby nie było ,FXa 966 znam bardziej z opowieści np.kolegi Arka, z Patrykiem też zamieniłem kilka słów na jego temat,choć blank wyginałem ,jak i badyla na nim ukręconego.Ale nie powiem ,że definitywnie to jest to czego szukam.Być może Matagi 20lb,które niebawem mają być dostępne ,czym jestem żywo zainteresowany.



#153 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 04 maj 2014 - 19:24

Dziekuje wszytskim za swoje typy :)

Na razie po "rozmowach " wygrywa fx966 - choc nie powiem czekam na info apropo blanków matagi... :)

Jak cos wybiore i złoży sie dam znać :)



#154 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 05 maj 2014 - 15:46

Każdy ma tutaj rację i każda jest mojsza od innych :) Założyciel wątku pyta o blank pod budowę kija . I jest obecnie  produkowanych lub też było kilka ciekawych propozycji,niewątpliwie każda z w/w zasługuje na uwagę.Polecanie kija na blanku już nie produkowanym,z pewnością jest kierowane niezwykłą estymą,choć daleko jej do racjonalności. Każdy z tu obecnych zapewne poleciłby jakis kij ,który ma na dożywocie,lub taki którego pozbycia się, w tej chwili żałuje.
Takim przykładem jest wspomniany przez Wojtka Avid. :angry:
Ale rozsądek podpowiada, spróbować czegoś nowego z zaworem bezpieczeństwa w postaci gwarancji.
I żeby nie było ,FXa 966 znam bardziej z opowieści np.kolegi Arka, z Patrykiem też zamieniłem kilka słów na jego temat,choć blank wyginałem ,jak i badyla na nim ukręconego.Ale nie powiem ,że definitywnie to jest to czego szukam.Być może Matagi 20lb,które niebawem mają być dostępne ,czym jestem żywo zainteresowany.


Witam,

Jest jednak mała różnica pomiędzy paroma z nas a Tobą. My tak na prawdę nic konkretnego nie polecilismy bo owe 40 gram to za dużo do napierdzielania nawet Taiaha 20 lbs. W odróżnieniu od ciebie pisaliśmy o wedkach jakie mieliśmy w rękach, lowilismy Ty zaś z owym Phenixem masz małe doświadczenie. Czy mogę w takim wypadku zaufać i kupic sobie owe ptaszysko, założyć 40 gram i zapierdzielic po słynny juz horyzont. Reczysz, ze mi wędka nie pierdyknie ?

Wbrew temu co napisałeś wcześniej wybór jest strasznie ograniczony i to bardzo.

Bujo

P.S. Co warta jest gwarancja jeśli firma splajtuje ze tak sobie wspomnę o Shikari czy Atc?

#155 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 05 maj 2014 - 15:47

Dziekuje wszytskim za swoje typy :)
Na razie po "rozmowach " wygrywa fx966 - choc nie powiem czekam na info apropo blanków matagi... :)
Jak cos wybiore i złoży sie dam znać :)


Daj znać jak juz uzbroisz, chętnie spotkał bym sie nad Wisła w celu porównania z innymi konstrukcjami.

Pozdrawiam,

Bujo

#156 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 05 maj 2014 - 16:11

Daj znać jak juz uzbroisz, chętnie spotkał bym sie nad Wisła w celu porównania z innymi konstrukcjami.

Pozdrawiam,

Bujo

Czy to bedzie phenix, batson, st.croix czy inny wyrob - dam znac ;)

P.S.
Na razie szukamy dalej, choc latwo nie jest :)

Użytkownik meme174 edytował ten post 05 maj 2014 - 16:28


#157 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 maj 2014 - 19:58

W weekend pójdę z FX 966 na bieżnie do pobliskiej szkoły i zrobię kilka rzutów i pomiarów przynęt 10,20,30 i 40g.

Może liczby będą bardziej obiektywne niż nasze upodobania  ;) choć to tylko mała część tego co ważne to resztę trudno pomierzyć...

Tylko nie wiem czy to będzie wartościowe bo mój ptaszor nie w tytanach i nie zaczyna sie od Y 30  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 maj 2014 - 19:59

  • patu i Karol Krause lubią to

#158 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 05 maj 2014 - 20:04

W weekend pójdę z FX 966 na bieżnie do pobliskiej szkoły i zrobię kilka rzutów i pomiarów przynęt 10,20,30 i 40g.

Może liczby będą bardziej obiektywne niż nasze upodobania  ;) choć to tylko mała część tego co ważne to resztę trudno pomierzyć...

Tylko nie wiem czy to będzie wartościowe bo mój ptaszor nie w tytanach i nie zaczyna sie od Y 30  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Zdradź proszę tą tajemnicę jaką przelotkę startową posiada twój dożywotnik i z jakim młynkiem osiągasz te nad wyraz dalekie rzuty ;) .   


Użytkownik pawello edytował ten post 05 maj 2014 - 20:04


#159 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 maj 2014 - 20:07

To nie są żadne tajemnice,- przelotka otwierająca to dwustopkowy nie tytanowy Alps 30-ka czyli wysokość Y 25.

Kołowrotek Turek Z 3000 C plecionka Varivas 1,5 PE.

Ja nie wiem czy te rzuty są dalekie, mnie wystarczają ale to co mnie wystarcza może dla innych być zbyt mało lub zaledwie przeciętnie więc niech przemówią liczby.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 maj 2014 - 20:09


#160 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 maj 2014 - 20:14

Są plecionki i plecionki. Jedną dalej, drugą ........ nie dalej. To również należy brać pod uwagę. Podobnie jak sposób układania linki przez nawijak ;)

Tak po prawdzie, zmiennych jest ogrom.


Użytkownik popper edytował ten post 05 maj 2014 - 20:15

  • patu lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, uniwersał, boleń, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych