Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jaka wędka do jerkowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pike87

pike87

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 09 luty 2006 - 13:29

Mam pytanie co de Wędki do jerkowania, jezeli chce zaczac bawic sie w ta metode to czy mozna jerkowac bez uzycia sprzetu castingowego(chodzi mi glownie o to bym nie musial naraz kupowac kija i multiplikatora, a tylko kij przystowsowany do stałej szpuli)??????????????

#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 09 luty 2006 - 15:10

Ależ oczywiście :D . W ofercie Jaxon'a jest kij Astral Jerk Spin pod stałą szpulę do jerkowania. Długość 1,98 m i c.w. 25-75 g, ale w jednym kawałku. Większą frajdę z łowienia będziesz jednak miał przy użyciu jerkówki i multika, bo jerkowanie stałą szpulą, rzucanie jerkami i reszta to nie takie proste :wacko: . Sam się przekonałem.
Pozdr.

P.S. W ofercie Jaxon'a jest już multiplikator typu baitcast za zachęcającą cenę (ok. 180 zł).

#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2006 - 15:13

@Pike87,

witaj na naszym forum. :D

Odpowiadam na twoje pytanie. Oczywiście, że można jerkować używając zwykłego zestawu spinningowego. Część osób, która nie używa w ogóle sprzętu castingowego także łowi na jerki stosując zestawy spinningowe i to z dobrymi rezultatami.
Co prawda, mi osobiście jerking kojarzy się wyłącznie z castingiem jednak dla chcącego nic trudnego. :D
Myślę, że powinieneś zwrócić uwagę na to jakimi jerkami masz zamiar łowić (ich wielkość i ciężar). Jeżeli będziesz to wiedział to łatwiej będzie ci dobrać odpowiedni kij spinningowy.
Wędzisko powinno mieć odpowiednią moc aby dobrze poprowadzić przynętę podczas stosowania techniki jerkowej.

Najważniejsze jest to aby nie zrażać się na początku. Daję ci gwarancję, że po pierwszym braniu szczupaka na jerka, ta metoda na stałe zawita w twe wędkarskie preferencje. :mellow:

W krajowej ofercie jest kilka kijów spinningowych zbudowanych specjalnie do łowienia techniką jerkową.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych