Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Slammer 260 / 360 wasze opinie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
440 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 lipiec 2009 - 10:29

Nie pamietam jak w 260 i 360 ale w wiekszych Slmmerach hamulec ma 10kg. Jest nawet jakis kawalek tworzywa sluzacy do odprowadzania ciepla.

Gumo

#22 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 lipiec 2009 - 10:53

Szpule zawsze można ręką przytrzymać w razie potrzeby. Chodzi o to czy bebechy wytrzymają taką operację.
Ale podejrzewam że częściej na zaczepach ta moc się przyda niż na rybach.
  • like lubi to

#23 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 lipiec 2009 - 11:25

Trafilo mi sie w tym roku kilka walk (a raczej knockoutow), gdy szpula byla dociskana palcem. Wlasnie w 360tce. Linka byla 30 lb a kijek super elastyczny seeker 1 kawalku...

Bebechy (kolowrotka) - moje gorzej - zniosly to bez problemu.


Guzu

#24 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 lipiec 2009 - 18:46

dla milosnikow slammera, wysylkowy sklep www.askari.de ma slammery na wyprzedazy, start od 59 euro, wysylaja do polski od 75 euronow wzwyz, dobrych zakupow :D

#25 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 08 lipiec 2009 - 21:08

Czy 260 nie różni się rzeczywiście wielkością bebechów od 360?

#26 OFFLINE   starfish

starfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2009 - 04:44

Różni się tylko wielkością rotora i szpuli.Korpus i reszta bebechów ta sama.

#27 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 13 październik 2011 - 18:52

http://www.pennreels.com/
Jakby kogoś interesowało to na tej stronie są dane dot. mocy hamulców poszczególnych modeli, nawojów, pojemności szpuli. I tak co ciekawe 260 Slammer ma moc hamulca większą niż 360- odpowiednio 11lb i 10lb. Nawój podany w calach- 25 i 28 cali. Waga 12.2 i 12.9 uncji. Dane fabryczne. Co ciekawe zdjęcia slammera są podobne do mojej wersji produkowanej w Chinach. Różni się uchwytem rękojeści. Z kolei w tym sklepie http://www.zbik.pl/wedkarstwo/kolowrotki/kolowrotki-spinning owe/penn-slammer wygląd kołowrotków jest jak starszych produkowanych w USA modeli. Ceny też raczej amerykańskie :wacko: Dane techniczne ze strony producenta trochę się różnią od mojej chińskiej wersji( chodzi o pojemność szpuli). Dzisiaj wypróbowałem hamulec mojego slammerka 460. Przeszedł test opuszczania własnego ciężaru na hamulcu. Ale przy maksymalnym dokręceniu pokrętła hamulca linka 0.35 zerwała się po kilkunastu cm. Czuć było zwiększony opór w pewnym momencie i nastąpiło zerwanie. Zdaję sobie sprawę,że linka była troche za słaba, ale jednak mała niedoskonałość hamulca wyszła w praniu.U mnie ten sprzęt będzie na dorsza, więc powinien dać radę :mellow:

#28 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 14 październik 2011 - 07:12

ad Maja 2

Dzisiaj wypróbowałem hamulec mojego slammerka 460. Przeszedł test opuszczania własnego ciężaru na hamulcu. Ale przy maksymalnym dokręceniu pokrętła hamulca linka 0.35 zerwała się po kilkunastu cm. Czuć było zwiększony opór w pewnym momencie i nastąpiło zerwanie. Zdaję sobie sprawę,że linka była troche za słaba, ale jednak mała niedoskonałość hamulca wyszła w praniu.

nie rozumiem Twojego testu. Urwać linkę 0,35 (bez znaczenia czy plecionka czy żyłka) pod ciężarem samego kołowrotka - szacun.

#29 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 15 październik 2011 - 20:28

[quote]
Dzisiaj wypróbowałem hamulec mojego slammerka 460. Przeszedł test opuszczania własnego ciężaru na hamulcu. Ale przy maksymalnym dokręceniu pokrętła hamulca linka 0.35 zerwała się po kilkunastu cm. Czuć było zwiększony opór w pewnym momencie i nastąpiło zerwanie. Zdaję sobie sprawę,że linka była troche za słaba, ale jednak mała niedoskonałość hamulca wyszła w praniu.
[/quote]
nie rozumiem Twojego testu. Urwać linkę 0,35 (bez znaczenia czy plecionka czy żyłka) pod ciężarem samego kołowrotka - szacun.
[/quote]
Przepraszam. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Oczywiście wyglądało to tak: hamulec dokręciłem na maksa, na szpuli miałem nawiniętą żyłkę 0.35, za którą ciągnąłem ręką. Początkowo hamulec oddał płynnie kilkanaście cm., a następnie się lekko zablokował i żyłka pękła. Od razu dodam, że przy mocniejszej lince bez wątpienia by ona przetrwała. Po prostu żyłka była za słaba, można by rzec balansowała na granicy wytrzymałości w stosunku do max. mocy hamulca.

#30 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 październik 2011 - 02:44

czy ktos jeszcze ma problem z urzywaniem slammera?
kablak mz odstaje za bardzo w kierunku stopki i poprostu za kazdym razem jak trzymam plecionke palcem wskazujacym i otwieram kablak to nieladnie przeskakuje po krawedziach rolki - zastanawiam sie na ile to niszczy linke... mowa o 260.

#31 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 18 październik 2011 - 09:23

Witam,
Ja osobiście używałem tego modelu 360 dosyć intensywnie przez ponad 2 sezony. Nie mam żadnych zastrzeżeń, moim zdaniem bardzo wytrzymały młynek.
Pzdr.

#32 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 18 październik 2011 - 10:19

Używam 260 od 2 tygodni bardzo intensywnie i jak na razie wszystko ok.Kolega ma 360 USA 6 sezon i jest bardzo zadowolony :mellow:

#33 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 19:40

panowie czy nie będzie przegięciem kupienie modelu 260 do wędki 2,7 m cw od 8 do 23 g.
Przeznaczenie klenie, bolenie i średniej wielkości szczupaki.
Przynęty to woblery od 3 cm do 8 cm, mniejsze gumy i wahadłówki, do tego żyłka 0,18 lub plecionka 0,15, rzeka narew,bug i wisła

  • Basss lubi to

#34 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2011 - 19:44

Bedzie przegieciem
Do takich zastosowan kup sobie kolowrotek Daiwy rozmiar 2500, albo Shimano 4000. Jesli kupisz sensowny model i go nie rozwalisz przez blad lub nieuwage to go nigdy nie zuzyjesz.A przyjemnosc uzytkowania bedzie DUZO wieksza niz w przypadku Slammera.



#35 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 20:35

http://allegro.pl/kolowrotek-spinningowy-penn-spinnfisher-42 0-ssg-i1950042030.html
Masa 221g, grafitowa obudowa :huh: Do dzisiaj nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Orientujecie się jaka jest realna wielkość tego młynka? Czy to będzie coś a'la slammer 260 czy raczej maleństwo podlodowe?

#36 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 19 grudzień 2011 - 22:07

Orientuje się ktoś ile można na 360 nawinąć plecionki 30lb i 40 lb?
  • Michal1977 lubi to

#37 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 19 grudzień 2011 - 22:51

Orientuje się ktoś ile można na 360 nawinąć plecionki 30lb i 40 lb?


30lb Broxxa weszło 112m + jakieś 20 m żyłkowego podkładu 0,30 mm. 40lb nie miałem okazji nawijać :D

#38 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 grudzień 2011 - 01:52

panowie czy nie będzie przegięciem kupienie modelu 260 do wędki 2,7 m cw od 8 do 23 g.
Przeznaczenie klenie, bolenie i średniej wielkości szczupaki.
Przynęty to woblery od 3 cm do 8 cm, mniejsze gumy i wahadłówki, do tego żyłka 0,18 lub plecionka 0,15, rzeka narew,bug i wisła


dzialac bedzie, ale przegiecie tez - takie 2 w jednym
chyba, ze sredniej wielkosci szczupaki to 90cm+
slammer kiepsko nawija zylke + jest dosyc pojemny nie widze sensu:
a
0,18 zylki to tam nawiniesz kilometr (no przesadzam, ale po kiego *ja ci 200m+ 0,18? (mi weszla cala szpula (135m?) sufixa 0,2 plecionki) mam kolowrotek w samochodzie nie chce mi sie leciec sprawdzac
b
po co ci kolowrotek z mocnym hamulcem i bebechami do takich przynet/zylek? na tej zasadzie multipikator morski tez da rade...
c
w mojej 260 regularnie plecionka wchodzi mi pod pokretlo hamulca - nie widze by cienka linka wytrzymala takie cos kilka razy...
d
bedziesz musial miec kawal kija by ten slammer go wywazyl ( u mnie jest w miare ok - srodek ciezkosci troszke przed foregrippem bez przynety na kiju) a mam ciezki kij - penn 2xs spinn - 3,00m (nie wiem, ile wazy, ale kazdy mowi o k*** jaki ciezki jak go bierze do lapy cw bodaj 20-40, ale i na grunt nim lapalem....)

#39 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 20:48

Na 360 30lb TYLKO 110m? U mnie weszło prawie 220 (30LB pp)

#40 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 grudzień 2011 - 21:40

Na 360 30lb TYLKO 110m? U mnie weszło prawie 220 (30LB pp)


mam 260. weszla cala szpula 0,20 nie wiem ile jej tam jest (weszla cala to pudelko poszlo w smieci)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych