Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano- Stradic ci4 czy Biomaster fb?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MaSsAcReR

MaSsAcReR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Bartek

Napisano 08 maj 2014 - 14:10

Witam loledzy. Potrzebuje porady, ktory kolowrotek wybrac. Ma on sluzyc do sredniego spinningu

Interesuja mnie 2 modele, aczkolwiek jestem otwarty na inne sugestie w podobnym przedziale cenowym. Modele, ktore mam na oku to

Shimano ci4 (3000)

shimano Biomaster fb (3000)

Z gory dziekuje za opinie


Użytkownik MaSsAcReR edytował ten post 08 maj 2014 - 14:10


#2 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 maj 2014 - 14:22

Shimano ci4 (3000) co to za model? Sprecyzuj.

Ci4 to  materiał z którego wykonany jest korpus.


Użytkownik Krzysiek184 edytował ten post 08 maj 2014 - 14:22


#3 OFFLINE   MaSsAcReR

MaSsAcReR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Bartek

Napisano 08 maj 2014 - 14:28

oczywiscie zapomnialem dopisac w watku (w tytule napisalem. Chodzi oczywiscie o stradica ci4



#4 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 08 maj 2014 - 14:33

Shimano Rarenium 


  • NAD BUGIEM lubi to

#5 OFFLINE   MaSsAcReR

MaSsAcReR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Bartek

Napisano 08 maj 2014 - 14:38

ktora generacja? jakies argumenty? 



#6 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 08 maj 2014 - 14:54

FA, użytkuje 4000, nie narzekam. Wszelkie informacje na jego temat możesz znaleźć w zasobach forum 



#7 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 08 maj 2014 - 14:55

Shimano Rarenium 

Zapewne koledze chodziło o starą generację ...sprawdzone i dobre kręcioły...  



#8 OFFLINE   MaSsAcReR

MaSsAcReR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Bartek

Napisano 08 maj 2014 - 14:56

wlasnie chodzi o to ze czytam o nich juz 3ci dzien rozne, czesto sprzeczne opinie i coraz bardziej jestem w tym pogubiony. Moze jest ktos kto uzytkowal oba wymienione przeze mnie mlynki i ma doswiadczenia z 1 reki?



#9 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 maj 2014 - 14:58

Do jakiego patyka go będziesz podpinał?

 

Stradic Ci4 jest szybki, ma 6,0 przełożenie. Pytanie czy taki szybki do zwykłego kręcenia Ci potrzebny? Jest lżejszy za to od Biomastera FB, co przy bardzo dobrym i lekkim kiju będzie zaletą, przy średnim spinie może byc wadą, bo będzie źle wyważał całość.

 

Ogólnie bardziej polecam wspominanego wcześniej Rarenium. Ma mniejsze przełożenie 5,1 i dodatkową szpulę w komplecie. No ale cena tez wyższa, choć akurat można znaleźć dobre używki (sprzedałem wczoraj Rarenium w stanie sklepowym za 600zł ;) )

 

Ogólnie, Stradic Ci4 i Rarenium Ci4 to te same kręcioły, różniące sie przełożeniem, kolorem i dodatkową szpulką w Rarenium ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 08 maj 2014 - 14:59

  • cristovo lubi to

#10 OFFLINE   MaSsAcReR

MaSsAcReR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Bartek

Napisano 08 maj 2014 - 15:06

kij ma dlugosc 2,13 jednosklad. Przynety jakimi nim bede miotal, to w wiekszosci gumy 10 cm na glowkach do 15g (raz na ruski miesiac do 20g max) woda bez badz z malym uciagiem. Dlatego mysle, ze 3000 wystarczy. Zalezy mi na lekkosci bo zwykle macham tym po 12-14h. Jednak za cene sporo lepszej jakosci jestem w stanie zaakceptowac te 30-50 g wiecej. Ten ci4 bralbym w ciemno gdyby wlasnie nie te duze przelozenie. Mysle, ze na moje potrzeby cos rzedu 4,8- 5:1 byloby odpowiednie. Gdzies na amerykanskich forach wyczytalem, ze te stradic ci4 najlepiej spisuja sie w wedkach o akcji med. Ja lowie na xfast z kolei. Szczerze to bardziej jestem za tym biomasterem (przyjrze sie glebiej tez tym rarenium) ale ciekawi mnie jak trwalosc tych nowych generacji. Nie mialem tego w rekach, a w ciemno strach troche kupowac dlatego z checia poslucham opinii jak i rozwaze ewentualnie inne propozycje. Dzieki


Użytkownik MaSsAcReR edytował ten post 08 maj 2014 - 15:09


#11 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 maj 2014 - 21:07

A jakie pieniądze chcesz wydać na kręcioł?

 

Szybki Stradic będzie dobrym rozwiązaniem do szybkiego wybierania luzy linki przy podbijaniu gumy. Wg mnie szybkość i rodzaj kręcioła nijak się ma do rodzaju akcji kija, tu wg mnie nie ma zależności, bo i jaka?

 

Jak chcesz to mam na sprzedaż idealnego Twin Powera 2500FC, z odbiorem osobistym u Ciebie. Na Twojej wodzie będzie idealny, bo domyślam się gdzie łowisz ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 08 maj 2014 - 21:09


#12 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 maj 2014 - 23:25

Witam, ja jakiś czas temu zastanawiałem się nad kupnem dwóch kołowrotów. Pierwszy miał być pod okoniówkę do 10g, drugi pod szczupaka (używam max 15g główka + guma). Na początku chciałem kupić 2500FB Biomaster i 4000FB Biomaster lecz po przemyśleniu wybrałem 2500FA Rarenium pod okonia i 4000 FB Biomaster pod szczupaka. Chciałem z jednej strony mieć lekki kołowrotek do lekkiego kija( Rarenium) a z drugiej strony możliwość porównania dwóch innych kołowrotków. Teraz po doświadczeniach nad wodą wybrałbym dwa kołowrotki Biomaster. Rarenium chodzi płynnie na sucho lecz pod obciążeniem czuć znacznie opór. W Biomasterze nic takiego nie występuje nawet przy 15g główkach (więcej nie próbowałem) cały czas kręci płynnie i lekko. W Rarenium trochę mnie denerwuje że jest taki moment w którym nie można do końca otworzyć kabłąka, takie ma rozwiązanie zbijania. Ja na twoim miejscu do takich potrzeb wybrałym 4000FB Biomastera ponieważ 3000 to raczej to samo co 2500 tylko różni się pojemnością szpuli. Jak dla mnie trochę za delikatny do takiego łowienia. Różnica wagi 2500FB Biomaster a 4000FB to tylko 35g więc nie wiele. Decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam



#13 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 09 maj 2014 - 05:15

Gdzies na amerykanskich forach wyczytalem, ze te stradic ci4 najlepiej spisuja sie w wedkach o akcji med. Ja lowie na xfast z kolei.

 

dobre


  • cristovo lubi to

#14 OFFLINE   MaSsAcReR

MaSsAcReR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Bartek

Napisano 09 maj 2014 - 05:32

 

 

Jak chcesz to mam na sprzedaż idealnego Twin Powera 2500FC, z odbiorem osobistym u Ciebie. Na Twojej wodzie będzie idealny, bo domyślam się gdzie łowisz ;)

Zapraszam do Oxfordu :D swoja droga zdziwilbys sie bo w pl lowilem wlasnie na Twoich wodach :)

 

 

dobre

tez sie zdziwilem bo nie widze zadnej zaleznosci

 

 

Witam, ja jakiś czas temu zastanawiałem się nad kupnem dwóch kołowrotów. Pierwszy miał być pod okoniówkę do 10g, drugi pod szczupaka (używam max 15g główka + guma). Na początku chciałem kupić 2500FB Biomaster i 4000FB Biomaster lecz po przemyśleniu wybrałem 2500FA Rarenium pod okonia i 4000 FB Biomaster pod szczupaka. Chciałem z jednej strony mieć lekki kołowrotek do lekkiego kija( Rarenium) a z drugiej strony możliwość porównania dwóch innych kołowrotków. Teraz po doświadczeniach nad wodą wybrałbym dwa kołowrotki Biomaster. Rarenium chodzi płynnie na sucho lecz pod obciążeniem czuć znacznie opór. W Biomasterze nic takiego nie występuje nawet przy 15g główkach (więcej nie próbowałem) cały czas kręci płynnie i lekko. W Rarenium trochę mnie denerwuje że jest taki moment w którym nie można do końca otworzyć kabłąka, takie ma rozwiązanie zbijania. Ja na twoim miejscu do takich potrzeb wybrałym 4000FB Biomastera ponieważ 3000 to raczej to samo co 2500 tylko różni się pojemnością szpuli. Jak dla mnie trochę za delikatny do takiego łowienia. Różnica wagi 2500FB Biomaster a 4000FB to tylko 35g więc nie wiele. Decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam

 

 

DZIEKI WIELKIE HOZEL  :) przyznam szczerze, ze tez najbardziej sklanialbym sie wlasnie do biomastera. Kurde troche uparty jestem na te 3000/2500 (roznica glebokosci szpuli tylko) Myslisz, ze powaznie za lekki do moich wymagan? Jesli tak to przegapilem na aukcji fajna okazje bo 4000 nowka poszla za £80 :/


Użytkownik MaSsAcReR edytował ten post 09 maj 2014 - 05:36


#15 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 maj 2014 - 06:48

Majac Zalew pod nosem jak mozna szukac innej wody ;)

Jak bedziesz zainteresowany tym TP i bedziesz w Polsce to daj znac. Czesto przejezdzam przez Braniewo jadac na Zalew.

#16 OFFLINE   MaSsAcReR

MaSsAcReR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Bartek

Napisano 09 maj 2014 - 08:02

to samo moge powiedziec o martwej wisle:) wedkowanie na zalewie mnie jakos nie bawi. No chyba, ze po ruskiej stronie. u nas za duzo chamstwa, barbarzynstwa (tak jak podczas tarla sandacza) i ogolnie zabawy z niewymiarami. Jedyny plus tam to dla mnie okon. Co do kolowrotka to odezwe sie jak do tego czasu niczego nie kupie


  • zibbi lubi to

#17 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 09 maj 2014 - 12:37

Witam, ja jakiś czas temu zastanawiałem się nad kupnem dwóch kołowrotów. Pierwszy miał być pod okoniówkę do 10g, drugi pod szczupaka (używam max 15g główka + guma). Na początku chciałem kupić 2500FB Biomaster i 4000FB Biomaster lecz po przemyśleniu wybrałem 2500FA Rarenium pod okonia i 4000 FB Biomaster pod szczupaka. Chciałem z jednej strony mieć lekki kołowrotek do lekkiego kija( Rarenium) a z drugiej strony możliwość porównania dwóch innych kołowrotków. Teraz po doświadczeniach nad wodą wybrałbym dwa kołowrotki Biomaster. Rarenium chodzi płynnie na sucho lecz pod obciążeniem czuć znacznie opór. W Biomasterze nic takiego nie występuje nawet przy 15g główkach (więcej nie próbowałem) cały czas kręci płynnie i lekko. W Rarenium trochę mnie denerwuje że jest taki moment w którym nie można do końca otworzyć kabłąka, takie ma rozwiązanie zbijania. Ja na twoim miejscu do takich potrzeb wybrałym 4000FB Biomastera ponieważ 3000 to raczej to samo co 2500 tylko różni się pojemnością szpuli. Jak dla mnie trochę za delikatny do takiego łowienia. Różnica wagi 2500FB Biomaster a 4000FB to tylko 35g więc nie wiele. Decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam

Jak mozna porownywac moc kolowrotka wielkosci 2500 z 4000?
Moj Rarenium 2500FA bez problemu radzil sobie z glowkami 15g z kopytkiem 2.5-3 cala.

#18 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 maj 2014 - 14:00

Witam, ja nie porównuję mocy kołowrotków 2500 z 4000 tylko kołowrotek Rarenium do Biomastera. Dlatego widzę dużą różnicę ponieważ gdy łowie 10 minut jednym a następnie 10 minut drugim to momentalnie to widać. Dodam że na Rarenium nie zakładam więcej niż 7g główka + guma. Dzisiaj również byłem na trzy godzinki nad wodą i specjalnie zwróciłem na to uwagę. Pewnie gdybym łowił tylko Rarenium różnica byłaby mniej wyczuwalna. Pozdrawiam



#19 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 09 maj 2014 - 14:28

Ciekawe jakby to porownanie wypadlo z Biomkiem 2500 FB :unsure:
Pytanie tylko czy ta ewentualna roznica w pracy na + jest warta tych dodatkowych 60g...
  • Zandermann lubi to

#20 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 10 maj 2014 - 19:14

Mam pytanie odnosnie tego materialu Ci4+.

Wczesniej Ci4 bez plusa.

Co to wlasciwie jest ?. Oprocz tego, ze lekki  czy to twarde jest i wytrzymale ?.

Bo rozkrecalem do smarowania Rarenium Ci4 i zastanowilo mnie to, ze zamiast srubek uzyte byly wkrety.

Pozdr., Leslaw.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych