Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Offset za i przeciw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 26 czerwiec 2014 - 23:09

a wogole to sa takie rozmiary hakow ? najwiekszy jaki widzialem to 6 ,ale to juz byl klocek niemilosierny


  • Dominik202 lubi to

#22 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2014 - 23:15

Tak, mam takie. Nawet 12/0. Najważniejsze, że mają wysoki łuk kolankowy. Jak chcesz to wrzucę kilka linków.



#23 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 26 czerwiec 2014 - 23:20

to juz kawal druciska,i naprawde trzeba kija ktorym zatniesz tym 12/0


Użytkownik didi edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 23:21


#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2014 - 23:26

Tych 12/0 jeszcze nie używałem. Nie mam takich gum. 



#25 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 05 sierpień 2014 - 07:29

W zeszłym sezonie dużo łowiłem ofsetem.
Faktycznie spadów było sporo.
Można polepszyć wyniki stosując bardzo miękkie gumy np. Sebille lub soft4play lub duże gumy do drop shota. ( całkowitą pomyłką są gumy Dragona rzekomo przeznaczone do offsetu )
Dodatkowyo sytuację poprawia nieznaczne odgięcie haka odrobinę do góry i w bok ( jakieś 5* ). Trzeba też pamiętać że do offsetu musi być hak offsetowy czyli taki który w części gdzie ma przesunąć się w gumie nie stawia dodatkowych oporów.
No i na koniec gumą musi być przecięta nożem a nie tylko nabita na hak.
  • Przemek_M lubi to

#26 OFFLINE   jeryk

jeryk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKalety
  • Imię:Jarek

Napisano 15 sierpień 2014 - 20:28

Do tej pory hakami ofsetowymi łowiłem tylko z przynętami soft4play 15cm i powiem szczerze że skuteczność zacięć bardzo dobra .Łowiłem Okonie i Szczupaki ale zawsze na plecionkę i kił super fast być może w tym leży przyczyna .


  • Przemek_M lubi to

#27 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 sierpień 2014 - 23:30

Do tej pory hakami ofsetowymi łowiłem tylko z przynętami soft4play 15cm i powiem szczerze że skuteczność zacięć bardzo dobra .Łowiłem Okonie i Szczupaki ale zawsze na plecionkę i kił super fast być może w tym leży przyczyna .

Chyba kolego trochę koloryzujesz. Co to za okonie na softplay 15 cm i to jeszcze w offsecie? 40-50 cm czy większe?


Użytkownik godski edytował ten post 16 sierpień 2014 - 00:38


#28 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 sierpień 2014 - 07:41

Łapały za ogonek i dostawały szczękościsku :D:D:D

Tak w ogóle to chyba raczej 13cm, bo w soft4play nie pamiętam żeby 15-tki były, bo nie sądzę, że o model 19cm chodziło :D



#29 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 12:51

Witam,
 
Freedom Tackle Corp. ma świeżą ofertę dla wędkarzy nie specjalnie poirytowanych skutecznością zacięć offsetem, celowo łowiących w zatopionych jeszcze drzewach i zielsku lub biernie zabezpieczających się przed zaczepami.
 
Jest to dociążenie główką jigową silikonowego raka, żaby, robaka lub ryby na wymiennym haczyku offset. Ma przegubowo ruchome połączenie haczyka z główką na szybkozłączkę. Zamek schowany w główce. Ekscentryczne dociążenie, którego środek ciężkości przesunięty jest ku dołowi, porządkuje naturalne wahania swimbaitów czy jigów i wyklucza przypadkowe pływanie na boku, grzbietem do góry, wirowanie, itp.
Freedom Tackle jighead działa chyba podobnie jak bolszewicka czeburaszka z ołowianej plomby. Konieczny jest dodatkowo stalowy przypon na muskie lub szczupaka.
 
Montaż Freedom head, N. Tamburro Co Founder
 
1)Główka jigowa vs Freedom Football head, 2)zbrojenie bezpośrednio dociążonym hakiem vs Freedom Hydra head
 
Brak stalowego przyponu ale tak w ogóle OK
 
Czy, np. taki opływowy Freedom Stealth head zastąpi texas rig? Wędkarzom bazującym na gotowych produktach pewno tak ale tym co celebrują przypony/rigs i rzuty z pod fjut/pitch pewno nie. Tym bardziej, że łudząco podobną jak nie lepszą pracę jigów i swimbaitów można uzyskać na własnych rigach z haczykami offset i twist lock dociążonych połówką ołowianej oliwki. I to pomimo tego, że środek ciężkości dla połówki oliwki leży dokładnie na jej centralnej osi, jest położony centrycznie. Wykonanie takiego Triga chyba dość mętnie już opisywałem. :)
 
A tak nawiasem oferta dla zmutowanych grunciarzy zarzucających silikonowego robaka i rybkę jest imponująca: texas r, carolina r, punch r, jig, drop shot, wacky r, neko r, senco r, shaky head, swimbait, jerkbait, czeburaszka, opad itp. Główki Freedom Tackle Corp. ogarniają z tego sporo tematów.
 
Pozdrawiam

Użytkownik king edytował ten post 12 marzec 2015 - 13:01


#30 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 20:29

 

Witam,
 
Freedom Tackle Corp. ma świeżą ofertę dla wędkarzy nie specjalnie poirytowanych skutecznością zacięć offsetem, celowo łowiących w zatopionych jeszcze drzewach i zielsku lub biernie zabezpieczających się przed zaczepami.
 
Jest to dociążenie główką jigową silikonowego raka, żaby, robaka lub ryby na wymiennym haczyku offset. Ma przegubowo ruchome połączenie haczyka z główką na szybkozłączkę. Zamek schowany w główce. Ekscentryczne dociążenie, którego środek ciężkości przesunięty jest ku dołowi, porządkuje naturalne wahania swimbaitów czy jigów i wyklucza przypadkowe pływanie na boku, grzbietem do góry, wirowanie, itp.
Freedom Tackle jighead działa chyba podobnie jak bolszewicka czeburaszka z ołowianej plomby. Konieczny jest dodatkowo stalowy przypon na muskie lub szczupaka.
 
Montaż Freedom head, N. Tamburro Co Founder
 
1)Główka jigowa vs Freedom Football head, 2)zbrojenie bezpośrednio dociążonym hakiem vs Freedom Hydra head
 
Brak stalowego przyponu ale tak w ogóle OK
 
Czy, np. taki opływowy Freedom Stealth head zastąpi texas rig? Wędkarzom bazującym na gotowych produktach pewno tak ale tym co celebrują przypony/rigs i rzuty z pod fjut/pitch pewno nie. Tym bardziej, że łudząco podobną jak nie lepszą pracę jigów i swimbaitów można uzyskać na własnych rigach z haczykami offset i twist lock dociążonych połówką ołowianej oliwki. I to pomimo tego, że środek ciężkości dla połówki oliwki leży dokładnie na jej centralnej osi, jest położony centrycznie. Wykonanie takiego Triga chyba dość mętnie już opisywałem. :)
 
A tak nawiasem oferta dla zmutowanych grunciarzy zarzucających silikonowego robaka i rybkę jest imponująca: texas r, carolina r, punch r, jig, drop shot, wacky r, neko r, senco r, shaky head, swimbait, jerkbait, czeburaszka, opad itp. Główki Freedom Tackle Corp. ogarniają z tego sporo tematów.
 
Pozdrawiam

 

 

,,Audycja zawierała lokowanie produktu"

 

 :)



#31 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 12 marzec 2015 - 21:47

,,Audycja zawierała lokowanie produktu"

 

  :)

Nie wnikam, ale to zwykła czeburaszka w malowaniu jest tylko mocowanie po "amerykańsku".



#32 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 13 marzec 2015 - 08:30

. ...Ekscentryczne dociążenie,...

na czym polega ekscentryczność tego dociążenia?


  • Tomek88 lubi to

#33 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 marzec 2015 - 11:57

na czym polega ekscentryczność tego dociążenia?

Zapewne na cenie.



#34 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 13 marzec 2015 - 13:12

Nie wiem czy sie mogę wypowiadać bo na offsety łowię dopiero niecały rok , a zainteresowałem sie nimi  przez Maćka - @wobler129.  Miałem też problemy z pustymi braniami , spadami ryb , wcięciem ogólnie ryby. A potem zmieniłem  sprzęt. Zamiast sztywnego szybkiego patyka , plecionki , użyłem  średnio szybkiego, bardziej miękkiego i żyłki 0.30mm. Taki zestaw pozwala na nawet niecelowe spóźnienie zacięcia, i o to chodzi :) . Ryby siadały, ja pewniej wcinałem a i spadów było  dość mało już jak  lekko to wszystko opanowałem. Pozdrawiam ;) .


  • Przemek_M lubi to

#35 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 16:35

Witam,
 
sposobem na dociążenie samej przynęty na haczyku, bez dodatkowego obciążenia ołowiem, możne być kształt haczyka. Nie ma on wpływu na zasięg rzutu przynętą ale zdecydowanie poprawia naturalną jej pracę. Niektóre sztuczne muchy, by dobrze latały a w zasadzie naturalnie lądowały na wodzie, zbroi się na haczykach z ugiętym oczkiem. Ugiętym względem centralnej osi trzonka haczyka.
 
Ten sam sposób stabilizacji ale silikonowej przynęty zastosował OWNER w Down Shot, offset hook:
 
Szczegół może drobny w konstrukcji haczyka ale np. kolega @Mikas jest zachwycony nowością bo choć "drogi ale wart każdych pieniędzy":
 
Może o to chodzi ?
 
Pozdrawiam


#36 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisano 21 marzec 2015 - 16:48

Witam,

 

sztuczna mucha nie jest najlepszym przykładem celowego zbrojenia weedless ale można tego spróbować.

 

Podpatrzony, naciągany muskie bunny na offset przez @Darecki 72:
http://jerkbait.pl/t...miesiace/page-4

  

Ubiegłej jesieni spudłowałem kolejnego ładnego szczupaka ale mnie może nawet kilka takich mamuś w roku nawiewać. Problemem mogą być łańcuchy, liny, traktory, koparki i powyciągane z wody  pnie drzew na brzegu rzeki.

Fatalny rig był na Gamakatsu standard EWG 5/0, super na średniego szczupaka ale na paszczę dużego za plastyczny. Lepsze gatunkowo haki przezornie zostały w pudełku. :) Odpowiedniejsze, bo bardziej kruche jak zęby, są: standardowe z dodatkowym węglem - superline EWG oraz z grubszego drutu z dodatkowym węglem - monster EWG. Monster ma także większe rozmiary 6/0, 7/0 ale złoty środek to chyba superline 5/0. Lepszych haków na szczupaka nie idzie zginać palcami a ich zaczep jest nie do ruszenia.                                                                                                                                       

Dwa słowa jeszcze o małym Owner down shot offset.

Kolanko ma celowo ugięte chyba dla naciągania gumek. Takie dwie równie pochyłe po których elastyczna przynęta może się zsuwać i pomiędzy którymi jest punkt przegięcia. Na pierwszej pochylni robak nasuwa się i przylega do ostrza haka a po braniu może przeskoczyć na drugą i zsuwając się odsłonić jego ostrze.

Pogromca głodomorków.

 

Pozdrawiam


Użytkownik king edytował ten post 21 marzec 2015 - 16:51


#37 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 24 sierpień 2015 - 00:41

Chyba kolego trochę koloryzujesz. Co to za okonie na softplay 15 cm i to jeszcze w offsecie? 40-50 cm czy większe?


Odgrzewam kotleta,ale powiem że okoń 35cm łyka taką gumę bez problemu
  • yffea lubi to

#38 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 24 sierpień 2015 - 20:00

Znalazłem dość ciekawe zbrojenie hakami offsetowymi gum SG S4P, hak jest jest w gumie poziomo - wstawiam linka, zdjęcia są na dole strony. Ciekawe jak sprawdza się takie zbrojenie, wg. mnie hak ma do "przejścia" mniejszą powierzchnię gumy, to jest na plus. Minusów na razie nie widzę, może ma ktoś z Was doświadczenia w takim zbrojeniu gum?



#39 OFFLINE   SebastianRzy

SebastianRzy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 20:52

Odgrzewam kotleta,ale powiem że okoń 35cm łyka taką gumę bez problemu

popieram!!! Na zdjeciach okonie na relaxa 6 cali i swepera 14cm:) Pozdrawiam

Załączone pliki


  • Tomek88 lubi to

#40 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:46

'lyka taka gume bez problemu' to troche naciagane twierdzenie. Zdarzaja sie p r z y p a d k i, ale zeby pisac o tym jak o regule...? ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych