Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 09 luty 2006 - 16:18

Muszę się pochwalić. Dzisiaj zakupiłem pierwszą wędke castingową - YAD Houston 2,4 m i c.w. 40-120g. Szukałem takiej wędki o takim c.w. w katalogu Jaxon'a ale znaleźć nie mogłem. Zdziwiłem się jak sprzedawca powiedział, że ma wędke z cynglem bo jeszcze nigdy nie wydziałem takich wędek w jego sklepie. Pierwsze spojrzenie i słowo Biorę!. Wspaniałe wykonanie, wędka miodzio :mellow: . Jeszcze do tego zamówiłem nowy multik Jaxon'a o nazwie Long Cast, zobaczymy jak się spisze cały zestaw. Artykuł z pierwszej wyprawy napewno napiszę i wyśle do remka .
Pozdr.
Salmo

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2006 - 16:31

@Salmo,

fajnie, że dołączasz do jerkomaniaków. :D
Życzę powodzenia w nauce i w pierwszych połowach.

Tą wędkę widzieliśmy na targach. Myślę, że to dobry wybór. Rozsądna wędka za dobrą cenę.

#3 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 09 luty 2006 - 17:15

Thnx :D . Nie mogę się doczekaj jak przywiozą kołowrót i zobaczę jak wygląda cały zestaw. A tym bardziej nie mogę się doczekać wiosny :D . Jeszcze pytanie: jaką plecionkę i jakie stalki kupić??

#4 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 09 luty 2006 - 17:28

Polecam Power Pro 30lb

#5 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 09 luty 2006 - 18:11

A jaka średnica i ile na szpuli??

#6 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 09 luty 2006 - 18:42

Nie pamiętam jaką to ma średnicę ale zdaje się że 30lb to 0,23 (mogę się mylić) A ile na szpulce? Zasadniczo to wydaje mi się że tyle ile wejdzie Ci na multi.

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 luty 2006 - 18:51

kupiles ja do jerkowania czy moze masz jakis inny zamiar?

#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2006 - 20:29

@Salmo,

polecam plecionkę PP. Do tej wędki proponuję linkę około 20-30 lb. Przypony mogą być bardzo różne (plecionki stalowe, fluorocarbon, druty, itd.), zależy na co będziesz chciał łowić. :D

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 luty 2006 - 20:59

Cześć Salmo_Salar,
Widzę, że Pitt już się dopytuje do czego taka wędka. Salmo_Salar, powiem Tobie tak. Widziałem tą wędkę już w czasie podróży po sklepach warszawskich, na targach oczywiście też. Rzeczywiście podzielam Twoje uwagi. Wędka solidnie wykonana. Poza tym ... pewnie uznacie mnie za nudziarza ale docenisz jej długość nawet przy jerkowaniu. Moim zdaniem to bardzo dobry wybór i chciałbym byś był z niej zadowolony. Jeśli chodzi o mnie to postaram się właśnie taki kij zabrać również do Szwecji by ją dokładniej poznać. Moim zdaniem wędka ta raczej nie wyrzuci komfortowo klocka 120g ale ... na pewno 80g przynętami będziesz rzucał bez najmniejszego jęknięcia!

Gratuluję i czekam na Twój artykuł.

Pozdrawiam
Remek


#10 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 09 luty 2006 - 21:10

Gratuluję i czekam na Twój artykuł.

Aby do wiosny, a potem poleci
Dziękuje Wszystkim za komentarze i rady w nich zawarte.
Pozdr.
Salmo

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 luty 2006 - 15:48

Widzę, że Pitt już się dopytuje do czego taka wędka

ja znam ta wedke od dwoch lat, wiec dopytuje sie, czy kolega ma jakis inny zamiar niz jerkowanie

ja nia lowilem i wiem, ze do jerkowania, to ona sie nie nadaje


#12 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 10 luty 2006 - 16:31

[quote]


Widzę, że Pitt już się dopytuje do czego taka wędka
[/quote]
ja znam ta wedke od dwoch lat, wiec dopytuje sie, czy kolega ma jakis inny zamiar niz jerkowanie

ja nia lowilem i wiem, ze do jerkowania, to ona sie nie nadaje

[/quote]
@pitt
A wg Ciebie czemu ona się nie nadaje do jerkingu??
Pozdr.

#13 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2006 - 16:36

Wow, @Pitt, a dlaczego tak uważasz?
Co prawda nie łowiłem tą wędką ale uważam ją za dobry wybór do jerkowania. Osobiście wolę krótsze ale...

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 luty 2006 - 16:48

Cześć,
Pitt, oczywiście to nie jest typowa jerkówka. Jednak moim zdaniem do jerkowania przynętami max. 80g będzie ok. Wiem, wiem ... dużych przynęt nie pociągniesz tym kijem - np. gum Castaic'a. Plasowałbym go raczej do łowienia średniociężkimi przynętami. Poza tym pamiętasz jaką ocenę on otrzymał w „Der Raubfisch” - dobry.

Pozdrawiam
Remek


#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 luty 2006 - 18:03

wedlug mnie jest stanowczo za dlugi, z ta nieszczesna dlugiscia wiaze sie duzy ciezar i nieporecznosc (kij leci na glowe a to z kolei meczy nadgarstek), po kilku godzinach machania po prostu rece odpadaja

pewnie, ze pamietam, w koncu tlumaczylem ten artykul, ten kij dostal 'dobry', bo byl dwa-trzy lata temu dostepny, na niewielkim, europejskim, rynku jerkowym, ja bym mu dal dzis nawyzej 'dostateczny+' jako wedka, a jako jerka 'niedostateczny' - jednym slowem sa lepsze wedki za te same pieniadze lub nawet tansze

#16 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 10 luty 2006 - 18:37

jednym slowem sa lepsze wedki za te same pieniadze lub nawet tansze

Wymień i podaj cenę (w zł).

Coś mi tutaj za bardzo czarójecie :wacko: . Będe musiał sam sprawdzić nad wodą.
Pozdr.

#17 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 10 luty 2006 - 18:52

Salmo-Solar
Ja nie wiem czy gorsze czy lepsze, ale na pewno staranniej wykonane i chyba trochę tańsze są w ofercie krajowej. Nie jestem fachowcem od jerkingu i nie łowię tą metodą więc Ci nie wybiorę kija, ale mogę napisać, że szczególnie po ostatnich targach jest co najmniej kilka dobrych kiji w ofercie.
Przeczytaj sobie 2 recenzje z targów, wybierz kijki, wejdz na firmowe strony i obejrzyj sobie temat dokładniej.

pozdrawiam

#18 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 10 luty 2006 - 19:05

Salmo-Solar

I przestań Thymallus mylić mój nick. Jakoś ludzie mają trudniejsze a ja ani razu nie pomyliłem się w ich pisowni.
Pozdr.

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2006 - 23:13

@Salmo

jak juz masz ten kij, i wybierasz sie z niem nad wode, to poprobuj na tym kiju duzych ripperow (+15cm) sredniociezko zbrojonych (np. 10 gram). Tu dlugosc kija moze akurat pomagac.

Pozdrawiam

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 luty 2006 - 23:16

Cześć Salmo_Salar :D

Coś mi tutaj za bardzo czarójecie Confused . Będe musiał sam sprawdzić nad wodą.

Doszedłeś do sedna sprawy. Widzisz jerkujemy z Pittem już od dłuższego czasu a każdy z nas ma odmienne preferencje i inne doświadczenia. Rzeczywiście może być to troszkę denerwujące jeśli spotykasz dwóch ludzi z tego samego teamu, którzy mówią zupełnie przeciwstawnie ale tak to jest. Każdy ma swoje preferencje a odczucia są subiektywne.

Widzisz, na początku łowiłem wędkami średniego kalibru (chodzi o moc), później bardzo mocnymi (na muskie), później dłuższymi i słabszymi. Tak na prawdę przechodziłem dwukrotnie wielką fascynację jerkowaniem. Oczywiście na początku i drugi raz w momencie zastosowania dłuższego kija. Osobiście bardzo przypadło mi do gustu castingowanie wędkami około 7' (210 cm) i dłuższymi nawet 7'10 (235 cm). Moim zdaniem musisz koniecznie iść nad wodę i rzucić kilka razy tą wędką. Później opowiesz jak było. Jestem pewien, że będziesz zadowolony. Dlaczego? Zobaczysz.

Czy długa wędka przeszkadza w jerkowaniu, czy jest męcząca? Zachęcam wszystkich do zastosowania ciężkich jerkówek do 3oz. Zobaczycie dopiero co to jest ciężka orka. Tutaj mimo, że wędka może być fantastycznie wyważona i tak będzie to bardzo odczuwalne dla rąk. Dodatkowo w wędce do 3 oz. każdy błąd konstrukcyjny będzie kosztował 3x więcej niż w innych lżejszych.

Osobiście spróbuję wziąć taką jerkówkę do Szwecji (oprócz kilku innych :D) i zobaczymy jak się nią łowi.

Długość jerkówki oczywiście powinniśmy ustalać indywidualnie. Pod uwagę powinniśmy wziąć takie czynniki jak:
- czy z brzegu, czy z łodzi,
- wzrost osoby łowiącej,
- przynęty, na które będziemy łowić
- typ łowiska.

Czy na rynku polskim można znaleźć coś lepszego. Pewnie, że można. Jednak Salmo_salar na samym początku napisał, że wziął to co było. Myślę, że gdyby był wybór w tego rodzaju sprzęcie to długo by się zastanawiał wybierał. Jednak taka wędka jak sam powiedział jest odpowiednia i wpadła mu w oko. I o to chodzi. Idź na ryby i złów jakiegoś potwora - bo to najważniejsze w tym wszystkim.

Czy zbrojenie jest nie takie? Panowie, do każdego zbrojenia można się przyczepić. Oglądając jednak tą wędkę nie widziałem szczególnych uchybień.

Życzę Tobie przyjemności w używaniu tego wędziska. Będzie odpowiednie. Łów na przynęty do 70g. Zobaczysz, że można.


Pozdrawiam
Remek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych