Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Maly stabilny statyw na nierówny brzegowy teren


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 13 maj 2014 - 17:46

Hejo

Szukałem tematu o takim statywie i nie znalazłem (był temat ale statyw do telefonu) ja potrzebuję do zwykłego aparatu cyfrowego,więc spytam znających temat :P

Potrzebowałbym mały statyw który idzie wbijać w ziemię (coś np jak podpórka) -najlepiej by się wmieśćił do plecaka a gdyby miał regulacje ustawienia  ( w sensie bym mógł sobie aparat obrócić lekko w dół góra to by bajka była)

Są takie do kupienia czy to tylko Hand Made wchodzi w grę? Widziałem ludzie mają,ale robili je sami  z podpórek i innych materiałów..

Fotki to moja pięta achillesowa...chciałbym na początek mieć chociaż taki statyw...co mi po aparacie nawet gdybym w niego zainwestował skoro nie mam jak i gdzie go nad wodą położyć...

 

Kupiłem kiedyś jakiś mały statyw za 15zł to na nierównym terenie się nie nadaje do niczego (wywraca się)..takiego bubla nie chce,jedynie do robienia "słit foci" w pokoju się nadaje i to jak przeciągu nie ma :lol:

Stąd  też szukam takiego do wbijania w kamienie ,glebę itd na nierówności  w klimacie brzegów rzeki

Musi się mieścić w średniej wielkości  plecak...

 

 

 

 

 

 



#2 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 maj 2014 - 17:51

A może coś tego typu ?

http://shrap-drakers...-pomocna-rzecz/


  • popper lubi to

#3 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2014 - 17:53

Mam podobny, bardzo dobrze się sprawdza.



#4 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 13 maj 2014 - 18:17

Dzięki za podpowiedź

No nawet można to przemyśleć,bo są widzę różne rozmiary S,M,L ...Mi w miarę wysoki by pasował .

Myślicie,że lepiej wydać z 50-60zł a nie brać takiego za 12?? Droższy będzie bardziej stabilny?



#5 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2014 - 18:20

Ciężko mi powiedzieć czy droższy będzie stabilniejszy, no chyba, że go obciążysz bilonem. ;)

Stabilniejszy powinien być ten największy z racji największego pola manewru ramionami/nóżkami.

Zajrzyj do sklepu foto, ja tak kupiłem, cena była podobna do tych z allegro, a mogłem powybrzydzać.



#6 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 maj 2014 - 18:33

Dokładnie, jak @Dagon prawi. Poza tym, większy i lustro utrzymywał mi całkiem przyzwoicie (wersja L)

http://allegro.pl/go...4205349535.html

Jeden mankament. Do kieszonki, to może..... na plecach. 23 cm x 3 nogi to już trochę jest ;)


Użytkownik popper edytował ten post 13 maj 2014 - 18:34


#7 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 13 maj 2014 - 18:56

bobesku a jakbyś sam sobie zmajstrował np ze starego, niewielkiego teleskopa a jako uchwyt np:

http://www.dx.com/p/...4#.U3JbXigdSf4

(gwint zdaje sie pod każdy aparat pasuje)

 

plus ten element zamocowany do teleskopa (bez przyssawki oczywiście):

http://www.dx.com/p/...72#.U3Jb0ygdSf5

 

wszystkie art. z tej stronki są z darmową przesyłką, dość często od nich biorę różne pierdoły a i wybór wszelaki.


Użytkownik vBartek edytował ten post 13 maj 2014 - 18:58


#8 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 13 maj 2014 - 20:46

Ja mam coś takiego przygotowanego, klasyczny monopod z usuniętą gałką na dole i zagnieciony do wbijania w ziemię. 

 

Załączony plik  mono02.jpeg   49,18 KB   4 Ilość pobrań

 

Załączony plik  mono01.jpeg   50,19 KB   3 Ilość pobrań

 



#9 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 13 maj 2014 - 20:59

w drugim poście fajny patent pewnego klenio-łowcy :)

 

http://haczyk.pl/for...ghlight=#258307



#10 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 14 maj 2014 - 20:32

Hej Kuba.

Ja osobiście od około 10lat używam prostego statywu własnego pomysłu i wykonania.

Stworzyłem go do niewielkiej kompaktowej "małpki",ale kilka razy zagościło na nim duże "lustro" ze sporym szkłem i dał radę.

Koszt zakupu elementów do budowy nie powinien przekroczyć 15 max 20pln.,a w Twoim przypadku pewnie około 10pln.

2aicjzj6p1pc_t.jpg n9i9k4qoqq2q_t.jpg jv1fa3aytst6_t.jpg

81aerrq63udp_t.jpg

 

Najdroższymi elementami będzie podpórka oraz najtańszy mini statyw z którego pozyskamy głowicę do mocowania aparatu.Dzięki temu będziesz miał możliwość regulacji pochylenia aparatu od 0 do 90* i zrobienia fotek w orientacji poziomej i pionowej.

Jako że łowisz też na spławik to podpórkę zbędną pewnie posiadasz,a mini statyw nabędziesz w Biedronce,Lidlu bądź innym dyskoncie.

Potrzebował będziesz też jedną śrubkę 6x40 ,nakrętkę M6 ,niewielką ilość kleju(Distal,Poxipol) i zatyczkę/pokrywkę? od markera/zakreślacza w dowolnym kolorze do osłonięcia ostrza podpórki.

Jako  że sprzęt używany będzie w mokrym środowisku śrubkę i nakrętkę polecam wykonane z nierdzewnej stali.Podpórka też powinna mieć wewnętrzny element z rurki a nie aluminiowego pręta bo nie wkręcisz w niego śrubki.W zdemontowaną ze statywu głowicę wkładasz łeb śrubki (w miarę osiowo) i zalewasz klejem.Po zastygnięciu kleju nakręcasz nakrętkę i całość wkręcasz w wewnętrzną rurkę teleskopowej podpórki.Jeżeli planujesz przenosić gotowy statyw w kieszeni (na plecach kamizelki jak robię to ja) ,zmierz jaka długość się tam zmieści.Po dokonaniu pomiaru utnij na odpowiednią długość zewnętrzną i wewnętrzną rurkę ,złóż wszystko do kupy i zabezpiecz grot.

Można ruszać nad wodę :clappinghands: .

 

Pozdrawiam Tomi B)

 


  • mifek i bobesku lubią to

#11 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 15 maj 2014 - 12:48

Dzięki Tomi za "patencik" :P



#12 OFFLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 15 maj 2014 - 15:15

 Ja mam podobny do "Tomikowego" wynalazku,tylko w 3 składzie.

Po złożeniu ma 32 cm. a w pełnym wydaniu 67 cm.:

 

         Załączony plik  DSC01635.JPG   35,88 KB   4 Ilość pobrań

 

P.T.



#13 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 15 maj 2014 - 15:22

http://allegro.pl/ma...4237924825.html



#14 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 10 lipiec 2017 - 22:17

Tak , na bardzo szybko fotki były robione z rybami  . Statyw w kamizelce i nie było czasu na więcej gimnastyki , teren nieprzyjazny dla człowieka . W przypadku życiówki mały kamyczek robił za statyw . Muszę do pokrowca od statywu wszyć szlufkę i przytwierdzony do paska będzie dostępny od ręki .  Jedynie co , to samowyzwalacz ustawiłem . Krajobraz pod słońce robiony , chaszcze chyba w auto . Z aparatu jestem zadowolony . Wymazany w błocie  i śluzie , opłukany dokładnie  - działa  :)   W RAW jedynie w domu coś tam pstrykałem . Z terenu będę miał to podeślę  ;)

Mateusz wiem , że to nie miejsce na dywagacje sprzętowe , ale w terenie używam czegoś podobnego http://www.treq.com....tyczny,166.html . Wystarczy kawałek bardziej lub mniej równego podłoża ( pudełka z przynętami ) lub gałęzi , na której można zapleść odnóża pająka  :) . Mieści się wszędzie - kamizelka lub kieszeń spodni . 


  • gulf lubi to

#15 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 lipiec 2017 - 23:39

Mateusz wiem , że to nie miejsce na dywagacje sprzętowe , ale w terenie używam czegoś podobnego http://www.treq.com....tyczny,166.html . Wystarczy kawałek bardziej lub mniej równego podłoża ( pudełka z przynętami ) lub gałęzi , na której można zapleść odnóża pająka  :) . Mieści się wszędzie - kamizelka lub kieszeń spodni . 

Odpiszę tutaj a moderator jak może to przeniesie we właściwy wątek . Statyw , którego używam i najlepiej mi się sprawdził to hama w pełnym rozłożeniu nóg 43cm . Jest lekki bo waży ok 300g i mobilny po złożeniu . Mam także polaroida 100cm ale ten troszke już przyciężkawy 450g . I dokładnie taki sam model , przynajmniej z wyglądu , jaki zalinkowałeś . Ten to mi się nie sprawdził w terenie niestety . Na biurko , szafkę jest ok  :)


  • malinabar lubi to

#16 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 18 lipiec 2017 - 11:08

Nie wiem nawet skąd mam takie średniowieczne urządzenie. Małe, lekkie, można schować do kieszeni, wkręt wkręcić w jakieś drzewo.

Ale jeszcze go nie używałem :)

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  s2.jpg   49,1 KB   5 Ilość pobrań
  • Załączony plik  s1.jpg   45,35 KB   5 Ilość pobrań


#17 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 lipiec 2017 - 15:37

Nie wiem nawet skąd mam takie średniowieczne urządzenie. Małe, lekkie, można schować do kieszeni, wkręt wkręcić w jakieś drzewo.

Ale jeszcze go nie używałem :)

Miałem identyczny. Świetnie sprawdzał się w terenie........... parkowym. Teraz mam bardzo podobny, sygnowany przez HAMA.

Te "trójnożne kulki" też mam ale, wbrew pozorom, mało z nich korzystam.

Zresztą, w wędkarskiej rzeczywistości wysokie trawy, to problem podstawowy chyba. Przewyższają każdy statyw, w wersji "kieszonkowej".


Użytkownik popper edytował ten post 18 lipiec 2017 - 15:38


#18 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 18 lipiec 2017 - 17:45

Ja się już wyleczyłem z fotografowania na rybach.

Kiedyś dźwigałem cały plecak, a przynajmniej samą lustrzankę.

Teraz mi się zdarza zrobić telefonem zdjęcie rybie czy łowisku, ale sobie - NIE :)



#19 ONLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 11 czerwiec 2023 - 18:34

Szukam czegoś w tym stylu jak na załączonym zdjęciu. Widział ktoś coś podobnego? Szukam mocnego monopoda wbijanego w ziemię i wszelkiego rodzaju grunt. Miałem chwilę jakiś chiński teleskopowy ale złamał się na pierwszej próbie wbicia w twardy brzeg.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych