Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza sprzętu wędkarskiego - MULTIPLIKATORY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 maj 2014 - 15:28

TESTY SPRZĘTU - KATALOGI WIKI

 
W dniu dzisiejszym do Waszych rąk oddajemy testowo pierwszy KATALOG SPRZĘTU WĘDKARSKIEGO - MULTIPLIKATORY. A w nim wiele katalogowo zebranych informacji - parametry, zdjęcia, schematy. Rozpoczęliśmy od multiplikatorów w przyszłości planujemy kolejne. Zanim to jednak nastąpi kilka słów wyjaśnień.
Skąd ten pomysł?
Testy sprzętu są dobre jednak często subiektywne. Sam pisałem wiele artykułów na temat multiplikatorów ale były to tylko moje subiektywne spostrzeżenia. Jerkbait.pl chce podejść inaczej do TESTÓW SPRZĘTU - oddajemy użytkownikom opiniotwórczą rolę. JESTEŚCIE NAJLEPSZYMI TESTERAMI i możecie wystawić najlepszą rekomendację. Dlaczego tego nie zrobić?
Dlaczego testowo?
Przez miesiąc od dnia dzisiejszego zbieramy wszystkie uwagi dotyczące funkcjonowania niniejszego katalogu. Chcemy stworzyć wersję bazową, taką która będzie najbardziej funkcjonalna, która pomoże Wam w podejmowaniu decyzji zakupu, identyfikacji sprzętu, wymieniania się spostrzeżeniami na ten temat itd. Od Was zależy rozwój tego produktu i kolejnych bo na bazie multiplikatorów będziemy budować kolejne. Wszelkie uwagi zgłaszajcie w niniejszym wątku. Dziękuję!
Co robimy?
1. ROZWÓJ BAZY
- BRAK MULTIPLIKATORA W BAZIE? - wpisujcie kolejne pozycje, kolejne multiplikatory, których używacie. Chcielibyśmy by baza żyła, rosła.
- UŻYWACIE I CHCECIE PODZIELIĆ SIĘ SPOSTRZEŻENIAMI - pod każdym wpisem macie możliwość dodawania swoich komentarzy dotyczących użytkowania mutliplikatora. Wpiszcie choć kilka słów - "polecam ponieważ ...", "nie polecam ponieważ ...".
2. PRZYSZŁOŚĆ BAZY - zgłaszacie uwagi, pomysły. My zbieramy uwagi i wprowadzamy. Na tej podstawie stworzymy kolejną bazę.
- co dodać?
- jak chcielibyście z niej skorzystać?
- jakie inne bazy chcielibyście by powstały?

3. ROLA SPOŁECZNOŚCI JERKBAIT.PL
Podzielcie się z innymi użytkownikami swoimi opiniami na temat używanego sprzętu. Wpiszcie krótką recenzję dlaczego uważacie, że warto kupić, Użytkować, dlaczego nie warto. każda opinia jest na kagę złota. Pomocne pytania:
- Ocena produktu w skali 0-5
- Dlaczego wystawiłeś taką ocenę?
- Co lubisz a czego nie lubisz?
- Komu byś polecił ten sprzęt?

 

Później wystarczy tylko opisać swoje doświadczenia, albo wylistować "+" oraz "-" (minusy) które zauwazyliście podczas użytkowania.

Jednocześnie bardzo chciałbym podziękować forumowiczom, którzy wzięli na swoje barki opracowanie katalogu oraz wprowadzenie danych - @Pitt, meme174, krystiano1981r. Dziękuję! Panowie będą zarządzać katalogiem - zostali nominowani na opiekunów katalogu.
 

KATALOG SPRZĘTU WĘDKARSKIEGO - MULTIPLIKATORY



Życzę owocnego użytkowania!
Pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 16 maj 2014 - 15:52

Świetnie zorganizowane. Marzy się dla stałoszpulowców taki dział.

Tyle że...czy chłopaki wytrzymają  :D i nie będzie jałowych dyskusji w miejsce konkretów ;) .

E, no...wytrzymają :D .


  • pitt, Meme i krystiano1981r lubią to

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 maj 2014 - 16:05

Świetnie robert67! Chcieliśmy dać miejsce gdzie forumowicze będą mogli napisać o swoich odczuciach na temat użytkowania danego sprzętu. Choć kilka zdań. Wiedza to potęga! Mam nadzieję, że choć trochę ulatwiliśmy życie poszukującym.


  • robert67 lubi to

#4 OFFLINE   ZeBas

ZeBas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaŚląsk częściej Francja

Napisano 16 maj 2014 - 16:59

jeśli taka baza byłaby ustawiona alfabetycznie to już byłby wg mnie miód np stałoszpulowce ( takimi się posługuje :) : kołowrotki na literę A - modele następnie na B - modele itd..., pozdrawiam .

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 maj 2014 - 17:43

Można sortować - wystarczy kliknąc w nagłówek kolumny (szare pole) np. Model. Ale trzeba przejść do widoku listy - tutaj -> http://jerkbait.pl/p...iplikatory.html



#6 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 maj 2014 - 17:57

Mały bałaganik jest na płaszczyźnie model/seria jednak to początkowa wersja i pewnie jeszcze sporo zmian i poprawek zaistnieje :)



#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 maj 2014 - 17:58

Mały bałaganik jest na płaszczyźnie model/seria jednak to początkowa wersja i pewnie jeszcze sporo zmian i poprawek zaistnieje :)

 

Co masz na myśli - daj przykład to zaraz będziemy poprawiać. My już mamy oczopląsy :)



#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 maj 2014 - 18:10

Co masz na myśli - daj przykład to zaraz będziemy poprawiać. My już mamy oczopląsy :)

Abu c3 i c4 ma inaczej, sam już jak czytam to nie wiem co jest serią a co modelem :D

Dalej jeśli chodzi o abu to wszelkie revo również należą do ambassadeur, ale nie mi decydować jak to powinno być ujęte, ponieważ pełna nazwa jest kiluczłonowa i problemem jest to ująć w 2 kolumnach.

W katalogu jest np. (model)Revo (seria)S, (model)Premier (seria)Revo, (model)Toro 51NaCl (seria)Revo



#9 OFFLINE   ZeBas

ZeBas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaŚląsk częściej Francja

Napisano 16 maj 2014 - 18:28

super jest , ale producentów dałbym na początku , przeważnie wszyscy opierają się najpierw o nazwę producenta np fin nor a następnie model np ahab 12 , to wg mnie miód malyyna :)
  • remek lubi to

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 maj 2014 - 18:31

Tyle że...czy chłopaki wytrzymają  :D i nie będzie jałowych dyskusji w miejsce konkretów ;)

 

jalowosc zawsze mozna killim :)



#11 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 maj 2014 - 18:39

Abu c3 i c4 ma inaczej, sam już jak czytam to nie wiem co jest serią a co modelem :D

Dalej jeśli chodzi o abu to wszelkie revo również należą do ambassadeur, ale nie mi decydować jak to powinno być ujęte, ponieważ pełna nazwa jest kiluczłonowa i problemem jest to ująć w 2 kolumnach.

W katalogu jest np. (model)Revo (seria)S, (model)Premier (seria)Revo, (model)Toro 51NaCl (seria)Revo

Abu tak wyróżnia multiplikatory

Abu Garcia- kołowrotek staloszpulowy 
Abu Garcia Ambasadure - z ruchoma szpula


Użytkownik meme174 edytował ten post 16 maj 2014 - 18:49


#12 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 16 maj 2014 - 19:01

jalowosc zawsze mozna killim :)

 

Nie wypada :lol: , trzeba grzecznie poprosić i upominać :lol: .



#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2014 - 19:04

Też bym podzielił na kilku głównych producentów i pozostałe. Zaraz postaram się coś dorzucić.



#14 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 maj 2014 - 19:19

Dodawać dodawać - czym więcej osób doda coś od siebie tym lepiej :) 


  • remek lubi to

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 maj 2014 - 20:03

super jest , ale producentów dałbym na początku , przeważnie wszyscy opierają się najpierw o nazwę producenta np fin nor a następnie model np ahab 12 , to wg mnie miód malyyna :)

 

Tak zrobiłem. Zerknij czy dobrze.



#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 maj 2014 - 20:04

Dodawać dodawać - czym więcej osób doda coś od siebie tym lepiej :)

 

Dokładnie! Niewielki nakład pracy. Po prostu wpiszcie kilka słów komentarza na temat + i - 



#17 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 16 maj 2014 - 20:11

Panowie może by tak dodać rubrykę  możliwość tuningu szpulka/hamulec .



#18 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 16 maj 2014 - 20:26

witam

 

Super pomysl.

 

Kilka pytan:

1.) Zalozmy ze nie ma multika w bazie i chcilabym dodac jego opis.

Jak rozumiem, moge wstawic zdjecia chocby robione moim aparatem czy jakies "ladne" z sieci?

 

2.) No i druga sprawa, zalozmy ze nie wiem wszystkiego o danym multiku, np: masy szpuli.

     Mam prawo wstawic nowa pozycje czy nie?

 

pozdr



#19 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 16 maj 2014 - 20:33

Dobra, przyznam się :D.

Zżera mnie złość i zazdrość  :lol: .

Nie łowię na "komplikatory" a ten dział to rewelacja i gdyby taki powstał dla młynków ze stałą szpulą to,... no byłaby druga rewelacja :D .

Tyle osób zadaje ciągle te same pytania na temat kołowrotków a tu ! Odnajdujemy w spisie szukany model i ciach ! Opinie na otwartej dłoni i od zaufanych ludzi ;) :) .

Powiedzcie że się da i zrobimy :D .



#20 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2014 - 20:34

Dodałem Exsence DC z godzinkę temu. Czemu jeszcze nie ma w bazie? Czeka na weryfikację ?

I na pożądaną Tatulke czekamy...

 

Czy baza była budowana w oparciu o plik "katalog multiplikatorów " z działu Baitcasting czy też od podstaw?


Użytkownik godski edytował ten post 16 maj 2014 - 20:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych