Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza sprzętu wędkarskiego - MULTIPLIKATORY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 maj 2014 - 12:30

Moim zdaniem nieodzowne jest również podawanie która to generacja modelu ewentualnie daty produkcji. Np Abu Revo S/SX/STX wyszła już trzecia generacja. I mocno różni się wyglądem i parametrami od poprzedników.

Można by też pokusić się o podanie materiału korpusu i ewentualnie pokrywki.

 

w bardzo latwy sposob mozna dodac odpowiedni model, wyroznic rocznik czy tez generacje I, II lub III, dodac odpowiednie zdjecia i schemat, a cala reszta bedzie juz samotlumaczaca (co za slowo?) ze tak powiem ...  pomysl dodatkowych, informacji typu: panel, kolor i ilosc dzirek w szpulce uwazam za niepotrzebne rozbudowanie, ktore bedzie trzeba administrowac ... keep it simple and stupid :)

 

Edit: Całe szczęście, że nie jestem upierdliwy, bo gdybym był to pomyślałbym, iż okiem laika nie wiadomo w jakich jednostkach jest podana moc hamulca metrycznych/imperialnych (zwykły dopisek "kg" byłby satysfakcjonujący)

 

bylo dyskutowane ale najwyrazniej przeoczylismy, zapewne remek bedzie mogl to w latwy sposob poprawic :)

 

Kiedy katalog blanków?

 

mam nadzieje, ze nigdy, kazdy producent blankow ma taki katalog na swojej stronie, to byloby przedsiewziecie podobne do katalogu plecionek czy hakow ... ogromny naklad pracy i ciagle zmiany bez gwarancji rzetelnej informacji ... kto by to administrowal? sorry :)


  • Tomek88 lubi to

#42 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 17 maj 2014 - 12:47

Haha to przyjmij, że spodziewałem się takich uwag i to była prowokacja ;)

A jak już ważyłem to pamiętając forumowe doświadczenia postanowiłem udokumentować to zdjęciem, byle jakim, aby było, bo mogłeś przecież podjąć dyskusji wagę szpulki jeśli czepiasz się twórczego nieładu ;)

Co do dzieła katalogu a tym pseudofotkom to nigdzie nie pisałem ani nawet nie przeszło mi przez myśl żeby miałaby się ewentualnie w katalogu znaleźć :D

 

No to, już raczej oszczędź sobie prowokacji bo, właśnie fakt iż nie zaznaczyłeś tego jasno, sprowokował moją reakcję ;) .

Takich fotek " na razie " na portalu jest znacznie za dużo ;) . Szkoda serwera  ;) .



#43 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 maj 2014 - 12:49

bylo dyskutowane ale najwyrazniej przeoczylismy, zapewne remek bedzie mogl to w latwy sposob poprawic :)


Poprawione
  • Tomek88 lubi to

#44 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 maj 2014 - 12:55

:excl: uwaga, wazne  :excl: 

 

mam prosbe do wszystkich wstawiajacych wpisy i zdjecia, prosze, nie wstawiajcie wlasnych zdjec, pozostawcie to teamowi, podczczas zatwierdzania zostana wstawione zdjecia odpowiedniej jakosci, dziekuje w imieniu krystiano, meme, remka i wlasnym :)


  • robert67 lubi to

#45 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2014 - 12:59

Dodajcie hamulce odśrodkowe typ : IVCB , IVCB -II , IVCB-III, IVCB-IV . Niestety te stare poczciwe odśrodkowe nie przypominają zupełnie tych dzisiejszych "odśrodkowych".

 

Pozdro ;)



#46 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 17 maj 2014 - 17:54

Masz zakladke inne :D



#47 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2014 - 17:57

Albo robimy fuszerkę albo coś na poziomie 

 

;)



#48 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 17 maj 2014 - 19:11

mam nadzieje, ze nigdy, kazdy producent blankow ma taki katalog na swojej stronie, to byloby przedsiewziecie podobne do katalogu plecionek czy hakow ... ogromny naklad pracy i ciagle zmiany bez gwarancji rzetelnej informacji ... kto by to administrowal? sorry :)

Szkoda, fajne byloby coś na ksztalt bazy ugięć. Gdzie kazdy mógłby zrecenzować używany przez siebie blank, bez zbędnych danych katalogowych. Przeszukiwanie tematów jest upierdliwe.

Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 17 maj 2014 - 19:13


#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 maj 2014 - 06:58

Dodajcie hamulce odśrodkowe typ : IVCB , IVCB -II , IVCB-III, IVCB-IV . Niestety te stare poczciwe odśrodkowe nie przypominają zupełnie tych dzisiejszych "odśrodkowych".

Pozdro ;)


Zrobione - jest już w bazie. Teraz które multiki mają takie hamulce? By szybko to podmienić?


Sent from my iPad using Tapatalk HD

#50 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 18 maj 2014 - 07:56

Remku np. MGX którego wrzuciłem wczoraj ma IVCB-IV . Najnowszą generację hamilca odśrodkowego :)



#51 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 18 maj 2014 - 08:07

zmeinione - zajme sie reszta bo tak naprawde chyba tylko morumu i tpowoe revo mialy icvb - tylko niech mi gardlo zacznie pracowac :D



#52 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 maj 2014 - 17:14

jak by nie patrzec jest to system hamulca odsrodkowego, podobnie jak konkurencyjny svs, moim zdaniem wystarczyloby dodac icvb bez podawania generacji, wedlug mnie zbyt duzy wybor to kolejna komplikacja i ewtl. zrodlo bledow



#53 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 19 maj 2014 - 18:14

Pitt , przecież w necie a nawet w instrukcji danego multika jest ładnie napisane jaki typ hamulca posiada :) Myśle że żadych niedomówień nie będzie.



#54 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 20 maj 2014 - 08:40

Abu Revo Toro 51

 

Szpulka:

masa                    29           gr

zewnatrz             39           mm

wewnatrz           11-12,5 mm(w środu węższa niż po bokach)

szerokosc           32,5       mm



#55 OFFLINE   Przychistal

Przychistal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Wilczak

Napisano 25 lipiec 2014 - 07:19

Dobry pomysł z tą bazą, tylko szkoda że nie ma linków do najkorzstniejszych cen w sklepach internetowych. Ja wiem, że musielibyście mieć z tego jakąś korzyśc finansową - bo to promocja produktów danego sklepu. Użytkownicy byliby wdzięczni za podsunięcie pod nos dobrej cenowo oferty. Wiem że to tylko tak prosto napisać :)



#56 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 25 lipiec 2014 - 07:27

Miło Cię powitać oraz, że się przedstawiłeś w odpowiednim dziale.

Nawiązując do cen, jest tam tak dużo młynków, które jako nowe ciężko kupić w polsce doliczając różnicę cen u nas oraz cenę tam i ryzyko importu, że podanie właściwej ceny lub źródła mija się z celem, to tak jakby chcieć podać najlepszy komis z używanymi samochodami, trzeba po prostu trafić na swój model, ot co :)



#57 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 lipiec 2014 - 06:28

Niestety byłoby bardzo trudne do realizacji - chodzi o utrzymanie aktualnej bazy danych.

#58 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 26 lipiec 2014 - 06:43

Ja bym prosił o uzupełnienie revo toro 51 danymi, które podawałem 2 posty wyżej



#59 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 lipiec 2014 - 08:27

done



#60 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:13

Dodałem do bazy nowe cu201hg ale chyba coś nie poszło dobrze, dziś widzę, że już nie mogę nic dodać. Tam gdzie był przycisk dodania teraz jest "Nie możesz napisać tematu" trochę nie wiem teraz jak to się robi :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych