Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
- - - - -

SHIMANO EXSENCE DC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 maj 2015 - 18:58

Jak traficie na białe noce to ten model ma rekomendację producenta na łowienie w takich okolicznościach przyrody, gdyż ma tryb nocny  :P



#22 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 maj 2015 - 20:12

z czujnikiem zmierzchowym ? ;)



#23 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 17 maj 2015 - 05:10

Jeszcze trochę i w multikach oprócz czujnika zmierzchowego będzie aparacik do rybnych sesji oraz echosonda z GPS ;)

A tak poważnie to faktycznie da się nim rzucać w trybie nocnym lotną przynętą bez kontroli szpuli nawet przy wpadaniu wabia do wody(i to nie pod nogi), mechanizm jednak wg predysponowany do metod gdzie wybiera się luz linki :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 17 maj 2015 - 12:07


#24 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 czerwiec 2015 - 20:15



Mam jeden problem ze smarowaniem i temperaturą poniżej 4C - ale tutaj podejrzewam akurat mój aktualny smar :)

Jak jesteś z wawy to możemy się umówić to pokażę Tobie go i pogadamy lub daj znać jakie masz dodatkowe pytania


Problem rozwiązany:)
Rozwiązanie było banalnie proste i wynikło z mojego niedopatrzenia:(

Szpula nie jest ażurowana i podczas nawiniecia plecionki nie użyłem plastra, stąd przy niskich temperaturach plecionka slizgala się na szpuli:)

#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 czerwiec 2015 - 20:22

Do mnie właśnie leci ... pierwsze próby w Szwecji na zlocie. Mam nadzieję, że da radę - przeznaczenie - guma z dłuższym kijem 7'11"

 

Kupiłem i solidnie przetestowałem podczas wyjazdu. Niestety nie wierzyłem, że można nim łowić szczupaki. Przede wszystkim moje zapały ochłodziła pojemność szpulki. Wydawało mi się, że jest zbyt płytka. SzymuS namówił mnie na nawinięcie plecionki 20lb i okazało się, że ... całości linki nie mogłem wyrzucić :) więc ... postanowiłem nim łowić. Wyciągnąłem kilka ryb w przedziale 70-80cm. Łowiłem na gumy oraz duże obrotówki. Podsumowując - wyśmienite właściwości rzutowe, można śmigać z zamkniętymi oczami. Szczerze? Nawet nie wiem po co jest tyle tych trybów rzucania. Ustawiłem na początku na taki, który wydawał mi się najodpowiedniejszy (po opisie) i tak rzucałem nim w ciemno cały wyjazd.

 

Hamulec pięknie oddaje linkę. No i przełożenie .... bajka! Szczupaki ok, ale nareszcie mam młynek na bolki gdzie mogę, w razie potrzeby, szybciej ściągać linkę. Płynna praca, świetne wykonanie. Polecam.


  • Piotrek Milupa lubi to

#26 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 październik 2015 - 20:40

A jak u niego panowie z mocą ? Duże przełożenie jakos nie przemawia do mnie... Ale szukam czegos z dc w rozsądnej cenie :D
  • mietek lubi to

#27 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 październik 2015 - 20:49

A jak u niego panowie z mocą ? Duże przełożenie jakos nie przemawia do mnie... Ale szukam czegos z dc w rozsądnej cenie :D

Z mocą nie jest najgorzej, dawało radę i spinnerbaity ciągać chociaż to nie jego przeznaczenie.



#28 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 październik 2015 - 23:01

Tak mi coś chodzi dać jeszcze raz szanse dla castingu przy połowie bolków - tylko że z kijem jdm seabassowym pod casta i szukam maszynki z która mozna by było to połączyć :P



#29 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 09 październik 2015 - 05:47

Tak mi coś chodzi dać jeszcze raz szanse dla castingu przy połowie bolków - tylko że z kijem jdm seabassowym pod casta i szukam maszynki z która mozna by było to połączyć :P

Podpowiem tylko tyle, że każda gramatura z CC201DC leci mi lepiej niż z exsence dc, można rzucać nim z zamkniętymi oczami to fakt, ale czy to taki demon odległości...coś taniego na bolka chyba bym postawił na tatulę hlc. No i dc w exsence brzęczy niemiłosiernie, co mniej oblatani wypatrują nadejścia ufo  :ph34r:


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 09 październik 2015 - 05:47


#30 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 15 luty 2016 - 09:43

Panowie dostałem info iż przekładnia w exsence dc szybko się wysypuje. Teraz jest czas przed sezonowego smarowania więc proszę zerknijcie dokładniej na bebechy i proszę napiszcie co nieco.

#31 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 lipiec 2016 - 19:24

Stalem sie szczęśliwym posiadaczem tego shimaniaka
Mógłbym prosić o pomoc i wyjaśnienie dotyczące poszczególnych programów dc?
Ktory do czego i o co chodzi ?
Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

#32 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 07 lipiec 2016 - 19:51

min do max do plecionki  F do floro karbonu BB do dużych przynęt SP do łowienia w nocy ,szczerze MIN plus 1 w górę a reszta nie potrzebna      


  • Guzu lubi to

#33 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 lipiec 2016 - 19:55

min do max do plecionki F do floro karbonu BB do dużych przynęt SP do łowienia w nocy ,szczerze MIN plus 1 w górę a reszta nie potrzebna


Dzieki :)

Wisze Ci PIWO :)

Pozdrawiam
  • arturbukowski lubi to

#34 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 maj 2023 - 12:01

zanim sam sprawdze  :rolleyes: chetnnie bym poczytal opinie od kolegow, ktorzy zaprzegli go do boleniowych zestawow,- moze sa tacy na forum?

Konkretnie intersuje mnie:

- jakich linek PE uzywacie 

- jak sprawuje sie multik pod katem odleglosci rzutow przy lzejszych boleniowkach w granicy 5-7g

pozostale informacje juz sobie wygooglowalem albo dowiedzialem sie od paru uprzejmych kolegow ;)

Niestety konkretne informacje na naszym forum sa albo bardzo rozproszone albo czysto "teoretyczne".

Rozumiem zaleznosc panujaca chyba w kazym hobby, mowiaca, ze im drozsze zabawki sa w czyims posiadaniu tym bardziej zasilaja one gabloty a w rekach laduja tylko wtedy gdy sa otoczone miekkimi obiciam fotela.

Za informacje znad wody z gory dziekuje  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 21 maj 2023 - 12:51

  • Paavo i HaDe lubią to

#35 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 maj 2023 - 06:35

No to wyszlo jak zwykle... B) zanim ktos cos napisal sam sprawdzilem... :lol:

Zaznacze tylko, zeby nie wyszlo jakies nieupranione uproszczenie/przeklamanie, ze nie bede pisal o modelu 2017 jak moi poprzednicy, ale o modelu 2022 , ktorego na razie sprawdzilem tylko po czesci <_<  bo wialo wczoraj jakby sie ktos powiesil 6-7m/s i wiaterek oczywiscie po skosie w pysk. Mimo wszystko rzucilem bardzo pilna robote w kat i popedzilem nad rzeke. Mimo tych niesprzyjajacych warunkow multik sprawowal sie nader przyzwoicie i mysle ze w przecietnych warunkach bede bardzo zadowolony z niego. Pierwsze odczucia sa takie:

1. Ze wzgledu na kolor wydaje sie on nieduzy, ale w porownaniu z posiadanymi Daiwami jest wyzszy ale jakby wezszy co nie zmienia doznania, ze lezy w mojej dloni bardzo wygodnie.

Pisze o tym dlatego, ze na zdjeciach i filmikach multik ten moze wydawac sie w swojej bryle maly, dlatego po wzieciu go do reki, mozna sie zdziwic!

2.Juz pierwsze wrazenie przy ustawianiu oporu opadajacej przynety pokazuje duzo plynniejszy zakres regulacji niz w moich Zilionach, szczegolnie przy przynetach ok 5g.

W Zilionie, bez wzgledu na to jak lekka szpule montuje nie jestem w stanie ustawic tego parametru dla 5g przynety precyzyjnie a tu nawet 4 g (i pewnie mniej takze) dziala baaardzo precyzyjnie

3.System DC jeczy oczywiscie przy rzucie, ale tylko nieznacznie glosniej jak w moich Zilionach, wiec jest to dla mnie do zaakceptowania,- przynajmniej na razie :lol:

4. przy tak silnym wietrze rzucajac pod wiatr 6cm woblerem typu minow (Widel - Renska 6-tka)  wazacym 5g udawalo mi sie osiagnac dystans 20m. Zasieg jak chodzi o wartosc bezwzgledna oczywiscie nie powala ale przy tym wietrze robi na mnie duze wrazenie


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 maj 2023 - 06:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych