Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Awaria silnika spalinowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 listopad 2008 - 07:57

Jak w temacie, mam awarie silnika. Najpierw przez nieprawidłowe leżakowanie wyciekł mi olej ze spodziny a teraz nie chce odpalic. Olej zgodnie z zaleceniem uzupełniłem i myślałem ze przyczyna tego że nie odpala jest pompa paliwowa.. okazało sie jednak ze pompa jest ok tylko problem leży w tym, ze przy każdym pociągnieciu szarpaka jest zalewana świeca benzyną.

Pytanie do osób które znaja sie na silnikach, dlaczego tak się dzieje że zalewana jest ta swieca?? Niezależnie od tego czy na ssaniu czy normalnie próbuje sie odpalić swięcę zalewa. Silnik to HONDA BF 5 z 2007 roku.

Dzieki za odpowiedzi

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 listopad 2008 - 08:18

Czy jesteś pewien, że to był olej ze spodziny, a nie z układu smarowania silnika? Jeżeli jesteś pewien, to prawdopodobnie chodzi o tonący pływak (w gaźniku). Jeżeli nie jesteś, to najprawdopodobniej czeka Cię kosztowny przegląd i czyszczenie silnika.

#3 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 listopad 2008 - 09:48

Stan oleju w silniku po wycieku był ok więc to był najprawdopodobniej ten ze spodziny. Wyciekał tymi kanalikami koło sruby. Problem w tym ze nie ma iskry bo przy nawet jednym pociagnieciu zalewa benzyna świecę i nie ma szans zeby odpalił.

@krzysiek jesli to ten tonacy pływak co musze zrobic w tej sytuacji??

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 listopad 2008 - 20:01

1. oddać do serwisu
lub
2. rozebrać gaźnik, wyjąć pływak, sprawdzić czy do środka nalało się paliwo, wymienić pływak lub opróżnić go i uszczelnić (np. zalutować).

Niezależnie od tego wcześniej na wszelki wypadek sprawdziłbym, czy jest iskra.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych