Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z CNC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   zahar

zahar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 16 luty 2015 - 23:18

So, have fun.



#22 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2015 - 23:27

Jaziowy cukierek ciernik na razie bez steru z dwóch części.
Załączony plik  DSC_2448~2~2.jpg   37,83 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  DSC_2449~3.jpg   21,44 KB   12 Ilość pobrań
  • pietrus, Dagon i Emson lubią to

#23 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 27 luty 2015 - 11:20

Mimo że to inny lurebuilding niż ja "wyznaje", ten temacik trochę mnie odpycha...

Ale te Twoje cierniczki zrobiły na mnie wrażenie :) BRAWO!

Permanentny kolorek pomiędzy 2 połówki (kalka dla "produkcji" będzie prościej... "fuj"), żywica na płetwach usunie mętny kolor i staną się przezroczyste...

 

A tutaj taki mój przykładzik, rok temu eksperymentowałem z przezroczystymi i coś podobnego da się zrobić 100% ręcznie ;)
xnurl2.jpg
 


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 27 luty 2015 - 11:22


#24 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2015 - 15:03

Super te Twoje woby :) jeszcze chciałem się odnieść do tych sceptycznych opinii. Każdy kto robi woby wie ile to pracy kosztuje, stworzenie projektu cnc z którego powstanie działający wobler kosztuje równie dużo czasu a może nawet więcej niż wystruganie takiego woblera z lipy czy balsy.
W ddzisiejszych czasach mało kto bawi się w wycinanie sterów czy gięcie drutu, wszystko się zamawia. Tak więc pierwiastek maszynowy jest obecny przy większości konstrukcji. Nie mowie ze coś jest lepsze albo gorsze, czy ma,,dusze" czy nie,ale wszystkie nasze twory mają w sobie cząstkę nas więc nie powinno się umniejszac ani jednych ani drugich. Osobiście mam możliwości i materiały wiec kombinuje i sprawia mi to olbrzymia frajdę i satysfakcję:) ot taka dygresja dla podtrzymania rozmowy ;)
  • *Hektor*, spinnerman i bryka lubią to

#25 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 27 luty 2015 - 15:47

Ech, co do sposobów wykonywania mnie nie przekonasz ;)

Moje rybki to tylko takie eksperymenty, zabawa do której może za rok, może za 2 wrócę ( w tym "sezonie" już czasu braknie...). Pokazałem je bardziej, pod kontem maskowania ołowiu i drutu.

Wtedy jak je robiłem sam się zastanawiałem, czy nie zamówić u Konrada takich uklei, ale z poliwęglanu 1mm łatwo się te kilka sztuk ręcznie wycina, trochę papierkiem, żywica, farbka i jest gotowe...

Domyślam się że ten cierniczek z poliwęglanu?.

Twój sposób na rybki CNC jest fajny i o wiele prościej (po napisaniu programu) i ładniej to można zrobić.  Pomiędzy te 2 warstwy tylko kalka (też jej nie uznaję ;) ) z wyraźnym kręgosłupem (zamaskuje większość drutu), cieniami umaszczenia, promieniami płetw itd.

Gdyby mi się to nie spodobało, to bym przemilczał temat, a tak to oczami wyobraźni widzę jakie fajne przynęty można zrobić tą metodą i z ciekawością będę śledził te "wytwory techniki" :D


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 27 luty 2015 - 15:55


#26 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2015 - 21:42

Robie z trochę grubszego poliwęglanu 2,5-4mm jedna część. Na pewno kilka ciernikow pomaluje w rzeczywiste barwy a kilka zostawię przezroczystych jako imitacje narybku. Co do dalszych projektów to chyba kielbika zrobię albo małego krapia. Być może zamieszczę komory powietrzne ale te wobki będą już malowane Aby było estetycznie. Jeszcze zrobię aluminiowy wobler z jajem z komora powietrzna to może być fajna konstrukcja.

#27 Guest_Dariusz Lipka_*

Guest_Dariusz Lipka_*
  • Guests

Napisano 27 czerwiec 2017 - 20:21

Ja to bardziej chciałbym zobaczyć jak się wycina z drewna taki kształt woblera na CNC niż już pracującego w wodzie, gotowego woblera. Zawsze zamiast cnc można złapać Chińczyka, zamknąć w piwnicy i kazać mu strugać ręcznie za wyżywienie. :) 



#28 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2017 - 09:36

Gdzieś mam filmik więc jak znajdę to zamieszczę:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych