Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Worek/mata do ważenia szczupaków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gajda696

gajda696

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 20 styczeń 2009 - 09:54

tu masz fajna torbe do wazenia po zlozeniu miesci sie w bocznej kieszonce torby posiadam taka na karpie i jestem zadowolony



a tu masz link do ogloszenia http://www.krokodyl.sklep.pl/shop.php?a=opis_prod&id=017 98&categorie=22

Załączone pliki



#22 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 maj 2014 - 10:48

http://jerkbait.pl/t...upaków/?hl=mata

 

Ważna rzecz(y) ! Temat już jest , więc można byłoby podpiąć do właściwego działu i kontynuować ..... :)


  • robert67 i mag lubią to

#23 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 14 czerwiec 2014 - 22:44

Zwilżona mata z miarką to chyba najlepszy sposób na bezpieczne zmierzenie dużych okazów ryb, czy to w łodzi, czy też na brzegu.

Zwinięta w rulonik nie zabiera wiele miejsca i niewiele waży. Może zrobilibyśmy sobie coś takiego w ramach jerkbait.pl?

 

U mnie na Wyspie znalazłem coś takiego:

 

http://shop.fishingi...products_id=133

 

Mata jest sygnowana przez tutejszy związek wędkarski.

 



#24 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 15 czerwiec 2014 - 09:38

Ostatnio coraz bardziej powszechne takie maty, nadodrzańskie kluby na podobnych matach zawody na żywej rozgrywają od jakiegoś czasu.

Może chłopaki z Głogowa coś dopowiedzą w temacie, oni niedawno robili takie maty na swoje zawody.

Od siebie dodam, ze po zrolowaniu mieści się w kieszeni na plecach kamizelki.

Mam foto, ale bolusia 43 nie będę wstawiał ;)


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 15 czerwiec 2014 - 09:56

  • tpe lubi to

#25 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 15 czerwiec 2014 - 09:53

Dzięki Hektor, już mamy jakiś trop.



#26 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 15 czerwiec 2014 - 10:12

Tomasz, poszło.

Może Marcin, abo Karol będą mogli coś więcej w temacie podpowiedzieć.

Sami w klubie myślimy czy nie zrobić czegoś podobnego na własny użytek. Najszybszy sposób udokumentowania pomiaru, ale chyba sprawdzi się tylko przy małej ilości ryb, przy dziesiątkach okoni "sędzia informatyk" może nie ogarnąć wszystkiego...



#27 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 15 czerwiec 2014 - 10:16

Tomasz, poszło.

Może Marcin, abo Karol będą mogli coś więcej w temacie podpowiedzieć.

Sami w klubie myślimy czy nie zrobić czegoś podobnego na własny użytek. Najszybszy sposób udokumentowania pomiaru, ale chyba sprawdzi się tylko przy małej ilości ryb, przy dziesiątkach okoni "sędzia informatyk" może nie ogarnąć wszystkiego...

 

Dzięki Piotr. Mnie zawodnicze łowienie okonków dawno przeszło ;) Przy 20-30 szt. sędzia faktycznie może mieć problem ;)



#28 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 czerwiec 2014 - 11:05

To z linku raczej wygląda na dużą miarkę niż na solidną matę , bezpieczną matę :)



#29 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 czerwiec 2014 - 11:38

Załączony plik  mata.jpg   15,4 KB   2 Ilość pobrań

Taką matę polecam do większych ryb drapieżnych , szczupakowatych i sandaczowatych . Jest długa na 130cm szeroka na 70cm . Ciężka , zajmuje duzo miejsca . Przy czym solidna , gruba , wygodna ;)  Zajechałem jedną matę budżetową , taką która była niewielka po złożeniu i wogóle była niewielka (ok1mx0.5m) , która nie była wygodna  i na pewno nie nadawała się do większych ryb .

Do mniejszych ryb mata mniejsza , zwykła , prosta ale z grubszą pianką . Te najtańsze , które mieszczą się w "kieszeni kamizelki" można sobie darować . Szkoda wydanych pieniędzy , po sezonie robi się z tego zwykła szmatka .

Mi osobiście , już , nie przeszkadza targanie maty . Przyzwyczaiłem się do tego . Mam styl łowienia taki , że raczej dokładnie obławiam miejscówkę przez dłuższy czas ale też w uk mam mocno ograniczone te miejscówki , niestety :rolleyes:



#30 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 czerwiec 2014 - 17:01

Tomasz, poszło.

Może Marcin, abo Karol będą mogli coś więcej w temacie podpowiedzieć.

Sami w klubie myślimy czy nie zrobić czegoś podobnego na własny użytek. Najszybszy sposób udokumentowania pomiaru, ale chyba sprawdzi się tylko przy małej ilości ryb, przy dziesiątkach okoni "sędzia informatyk" może nie ogarnąć wszystkiego...

Zaraz zrobię fotkę jak wygląda ta mata. A z tymi dziesiątkami ryb to chyba przesada w tych czasach.W ciągu kilku lat nie pamiętam żeby na Odrze ktoś na zawodach przyniósł komplet okoni. Teraz jest to wynik ciężki do osiągnięcia.



#31 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 czerwiec 2014 - 17:46

http://fotoo.pl//out...09_dsc-0765.jpg

 

Mata jest z wytrzymałego materiału, którego używa się do produkcji plandek samochodowych.


Użytkownik Krzysiek184 edytował ten post 15 czerwiec 2014 - 17:47


#32 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 15 czerwiec 2014 - 18:56

Potwierdzam słowa Krzyśka. :)

Mata wykonana jest z miękkiego elastycznego  tworzywa łatwo zmywalnego a po zrolowaniu mieści się w kieszeni kamizelki.  :)

Można spokojnie zwilżyć powierzchnie maty przed położeniem na niej ryby.

Maty te wykorzystujemy podczas zawodów wedkarskich w formule ''na żywej rybie''

Koszt wyprodukowania niewielki a zalet jest sporo  ;)

 

Przepraszam za wielkość ryby ( nie spełnia forumowego wymiaru) a zdjęcia załączam dla zobrazowania jak wygląda mata.

Załączone pliki


  • aTomek, *Hektor* i Krystekwolf lubią to

#33 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 21:26

To je dobre. Lubie to.



#34 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 czerwiec 2014 - 21:51

Zwykła cerata ze skalą do wygodnego pomiaru ryb :)  Ale toto mało ma wspólnego z matą do bezpiecznego , że tak powiem , obchodzenia się z rybą . Mam taką zawodniczą ceratkę o szerokości kilku cm z wyraźną podziałką , którą to powinno kłaść się na odpowiedniej macie .

W tej ceracie co koledzy zamieścili na fotkach jest i pozytyw taki , że lepsza cerata niż panierka w piachu , błocie czy inna tam :)


Użytkownik matt edytował ten post 15 czerwiec 2014 - 21:52

  • Dienekes lubi to

#35 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 czerwiec 2014 - 22:13

Fajne to!

Pomysł jest, projekty również. Teraz tylko zebrać wszystkie nasze złote myśli, uwagi i sugestie. Wyciągnąć jak najwięcej i.....biorę to! :)

 

Zawsze można taką podziałkę podbić czymś grubszym, bardziej miękkim, coby nie była to tylko cienka cerata. Zajmie może nieco więcej miejsca, ale na nierównym, ostrym kamienistym podłożu będzie pewniejsze w użyciu, żeby rybę położyć gdzie się chce, a nie latać z matą i rybą, gdzie by tu ją ułożyć. Albo wzorem karpiowych mat obszyć jakiś syntetyczny materacyk/piankę(dowolnie) właśnie taką ceratą z podziałką...

 

 

Pozdrówka

Kamil



#36 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 16 czerwiec 2014 - 19:24

To i ja dorzucę swoją fotkę z zawodów. Dodrze, że organizatorzy LŚO posłuchali rad zarządu naszego koła, choć na początku byli bardzo przeciwni. Jednak uważam to za świetny pomysł. Kto lubi startować w zawodach może to robić z czystym sumieniem, a plusem dla zawodnika jest to, że nie trzeba ograniczać zawodników sektorami.

Załączone pliki


  • Karol Krause i *Hektor* lubią to

#37 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 czerwiec 2014 - 19:30

Zwykła cerata ze skalą do wygodnego pomiaru ryb :)  Ale toto mało ma wspólnego z matą do bezpiecznego , że tak powiem , obchodzenia się z rybą . Mam taką zawodniczą ceratkę o szerokości kilku cm z wyraźną podziałką , którą to powinno kłaść się na odpowiedniej macie .

W tej ceracie co koledzy zamieścili na fotkach jest i pozytyw taki , że lepsza cerata niż panierka w piachu , błocie czy inna tam :)

Mateusz nie ma co krytykować  ;) to i tak krok na przód i lepsza taka ''ceratka'' niż rozgrywanie zawodów na bitej rybie.

 

Nie od razu zbudowali Rzym  ;)

Dobrze że coraz więcej osób chce coś zmienić w mentalności wędkarzy.

Wszelkie pomysły ,które dążą do zmiany zachowań i promowanie idei C&R powinny być uwidocznione  i wspierane.

 

Co do samej ''maty'' pomysłów jest wiele z jakiego materiału można to wykonać  ;) i każdy z tych materiałów bedzie 100% lepszy niz kamienie i panierka.


  • joker i *Hektor* lubią to

#38 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 19:40

Mateusz nie ma co krytykować  ;) to i tak krok na przód i lepsza taka ''ceratka'' niż rozgrywanie zawodów na bitej rybie.


Karol, @matt ma tu po części rację, na pewno lepiej jak ryba leży na takiej ceracie niż panieruje się w piasku.
Z drugiej strony weź to połóż na kamienistym podłożu, gdzie kamole są stosunkowo duże i na to rybę ? - pomiar i tak niedokładny.
Taka mata na pewno rozwiązała by wszelkie dysputy w wieściach znad wody, na temat czy ten boleń miał 72cm czy nie miał, bo widoczna podziałka ucina wszelkie gdybanie delikwentów w temacie wymiaru.
Jak dla mnie jakby ta cerata była podklejona choćby czymś w rodzaju pianki z jakiej wykonuje się karimaty to biorę od ręki :).

A sama cerata z podziałką, jakoś średnio do mnie przemawia <_<.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 19:43

  • Dienekes lubi to

#39 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 czerwiec 2014 - 19:43

Dlatego napisałem ze kwestia zastosowania innego materiału na ''podbitke''- to żaden problem , kwestia ceny i ilości zamówionych mat

 

Mata z fotki służy jedynie w czasie zawodów.

Osobiscie uważam że dużo bardziej bezpieczniejsze dla ryby jest jej odhaczanie bezposrednio w wodzie , bez koniecznosci jej przenoszenia itp.


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 19:46

  • *Hektor* lubi to

#40 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 czerwiec 2014 - 19:46

My zrobiliśmy pierwszy krok jak może wyglądać taka mata z wierzchu. Teraz czekamy na jakąś propozycję wykończenia od spodu. ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych