Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 18 luty 2019 - 18:25

Siema!

 

Planuję zakup nowego silnika do vikinga 390, co lepsze i dlaczego według was? Evinrude podobno szybciej wstaje i jest lżejszy pytanie jak z trwałością tej konstrukcji? Yamaha wydaje się pewniejszym wyborem.

Łódź ma ograniczenie do 18,5kw - czy 30 nie będzie problemem?

 

Evinrude 30km/25km 21500zł

Yahaha 30km + zegary i montaż gratis 22500zł

 

A może coś innego wartego uwagi? Koniecznie el. trym i manetka.

 

Do tego drobne pytanie o Echo, biorę pod uwagę Garmina 7sv - czy jest dla niego jakaś sensowna konkurencja? Można dostać w cenie około 2000zł na ebay.

 

Z góry dzięki za sensowne wypowiedzi!

 

Konrad

1) 18,8 kw to 25KM więc legalnie będzie z tym problem. Po drugie przy łódzi 390cm 25KM pozwoli jej fruwać.

2) Evin to dwusów ze wszystkimi przypadłościami

3) Evin jest szybszy na starcie (poszukaj porównania na YT), ale Yama mniej pali i będzie cichsza

Ja miałem przez ubiegły sezon nowe Suzuki 20KM i teraz szukam tylko dobrej oferty na nowy silnik tej firmy, bo podobało mi się spalanie, serwis. Dodatkowo oglądałem film porównujący cztery silniki 40KM i Suzi była w czołówce. Suzi robi najlżejsze silniki.

 

Pozdrawiam,

Mariusz



#1022 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 luty 2019 - 19:10

@KonradJ weź pod uwagę masę Yamahy. Dupa mocno siądzie. Ja chcesz 4T to szedłbym w 25/30 w trzech garkach Tohatsu/Mercury/ Honda/Suzuki. Yamaha jest od nich o połowę cięższa.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
  • lexi lubi to

#1023 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 27 luty 2019 - 23:51

Nadchodzi sezon na pływanie i pojawiają się rozterki zakupowe. Mam sempera 440xt z dziobowcem, lifepo (60kg) na dziobie i czasem kolegą (pewnie 110-120kg z osprzętem).

 

Chcę dobrać mocny, pozwalający na szybkie wejście w ślizg nowy silnik - miałem 20KM suzuki - dawała radę, ale czas wejścia w ślizg był bardzo niezadowalający a osiągnięcie Vmax zajmowało 500-700m.

Moje wymagania to: power trym, rozrusznik, natychmiastowy ślizg i duże Vmax :). Przewiduję też pływanie w 3 osoby i silnk nie może klęknąć (czyli nadal szybko w  ślizg i niewielkie straty na Vmax).

Rozważam kilka opcji (homologacja sempera do 30KM, ale przy przewożeniu silnika z podparciem producent nie broni montażu cięższej jednostki):

1. 30KM (Suzuki mimo, że mi się podobało - spalanie, praca) jest niestety silnikiem 25KM rozdmuchanym przez soft w ECU do 30KM, Honda 30KM jest na gaźniku więc wogóle o nie nie myślę. Ciekawy jest Mercury, ale 30KM jest biedne - bez power trym, rozrusznika - ceny w okolicach 21k

2. 40KM Suzuki - fajny i jest mechanicznie bazą wyjściową do 60KM (też odbywa się to tylko przez wymianę sterownika silnika), może być z bajeranckim multirumplem, trimem etc, waga 100kg - cena 27k

3. Mercury F50 - ma wszystkie bajery, których potrzebuję, ale waży najwięcej (118kg) tyle, że jest przyszłościowy (zmiana łodzi nie spowoduje konieczności wymiany silnika) -cena 27,5k (czyli prawie to samo co Suzuki 40KM).

 

Co wybrać ? Używek nie chę ponieważ ich cena (nawet 5-8 letnich) jest niższa o 20-30% od ceny nowego z gwarancją.

 

Będę wdzięczny za pomysły.

Pozdrawiam,

Mariusz



#1024 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 28 luty 2019 - 07:47

Za 15K da radę kupić 50 hp dobry silnik ale...
...na twoim miejscu rozważał bym sprzedaż łódki i celował w coś około 5metrowego z Alu.

Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.
Używki nie gryzą ;)

#1025 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 28 luty 2019 - 09:17

Ciekawy jest Mercury, ale 30KM jest biedne - bez power trym, rozrusznika - ceny w okolicach 21k
 

 

Jest dostępny Mercury F30 EFI z power trymem i elektrycznym rozrusznikiem - to wersja ELHPT) w cenie, którą podałeś. Używam od roku.


  • Paweł J lubi to

#1026 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 28 luty 2019 - 09:53

Za 15K da radę kupić 50 hp dobry silnik ale...
...na twoim miejscu rozważał bym sprzedaż łódki i celował w coś około 5metrowego z Alu.

Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.
Używki nie gryzą ;)

Też tak zrobiłem,Lowe FM165 z 50 Mercury, czekam waśnie na transport z Holandii


  • kotwitz lubi to

#1027 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 28 luty 2019 - 10:19

Za 15K da radę kupić 50 hp dobry silnik ale...
...na twoim miejscu rozważał bym sprzedaż łódki i celował w coś około 5metrowego z Alu.

Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.
Używki nie gryzą ;)

Kamil,

każda alu, którą oglądałem kojarzy mi się z wanną :( niesamowity rezonans, każde puknięcie brzmi jak w dzwon, design łódek (tych do 20k) nie powala. Nie wędkuję na zawodach tylko rekreacyjnie i semper mi się podoba. Suzi 20KM pozwoliła poczuć trochę wiatru we włosach, ale chce mi się więcej i szybciej popływać.

Używane silniki pewnie nie są też złe, ale ja lubię mieć gwarancję, serwis i nie martwić się, że kupię babola tylko korzystać z nabytku.

Śledzę ogłoszenia używanych silników i jak widzę 8-10 letni motor z nalotem 100Mh to dochodzę do wniosku, że to większy proceder niż cofanie liczników w samochodach - ja pływając naprawdę niewiele zrobiłem przez sezon 45-50Mh. Stąd decyzja - spalina ma być nowa i perspektywiczna dlatego bardzo myślę nad DF40 lub F50, bo te jednostki pociągną naprawdę spore łódki w przyszłości.



#1028 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 28 luty 2019 - 10:39

Kamil,

każda alu, którą oglądałem kojarzy mi się z wanną :( niesamowity rezonans, każde puknięcie brzmi jak w dzwon, design łódek (tych do 20k) nie powala. Nie wędkuję na zawodach tylko rekreacyjnie i semper mi się podoba. Suzi 20KM pozwoliła poczuć trochę wiatru we włosach, ale chce mi się więcej i szybciej popływać.

Używane silniki pewnie nie są też złe, ale ja lubię mieć gwarancję, serwis i nie martwić się, że kupię babola tylko korzystać z nabytku.

Śledzę ogłoszenia używanych silników i jak widzę 8-10 letni motor z nalotem 100Mh to dochodzę do wniosku, że to większy proceder niż cofanie liczników w samochodach - ja pływając naprawdę niewiele zrobiłem przez sezon 45-50Mh. Stąd decyzja - spalina ma być nowa i perspektywiczna dlatego bardzo myślę nad DF40 lub F50, bo te jednostki pociągną naprawdę spore łódki w przyszłości.


Wbrew pozorom i ogólnym "strachom" nie ma co się obawiać o silnik używany. Przecież to jest taki sam silnik jak w samochodzie, a nawet prostszy. Co do przebiegu, to jego cofnięcie wiązało by się z wymianą sterownika, a te najtańsze nie są więc mało opłacalne dla handlarza. Przebieg 500mh to żaden przebieg, a co dopiero 100 :)

Wyobraź sobie, że średnia prędkość na godzinę w twoim samochodzie to 50 km/h , a olej zmieniasz co 15tys km. Wychodzi na to, że silnik w twoim aucie pracował 300 mth od zmiany do zmiany oleju, a przecież przeciętna jego żywotność to 250-350 tyś km :) 

Jeśli jednak ma być wszystko nowe to doskonale rozumiem twoje rozterki . 

Ja bym kupił silnik 4 cylindrowy 60 hp jeżeli w planie ma być ewentualna zmiana jednostki. 



#1029 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 luty 2019 - 11:52

Często handlarze piszą przelot "na oko", bo i tak wiedzą, że mało kto sprawdzi. Jak dobrze wygląda, to ma kilkadziesiąt mth :). Takie realia. W przypadku konstrukcji na gaźniku jakakolwiek weryfikacja jest niemożliwa. Przy realnym i pewnym przebiegu 500mth to żaden strach. Silniki pracują po kilka tysięcy mth.



#1030 OFFLINE   wisnia1999

wisnia1999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 28 luty 2019 - 12:52

Kamil,
każda alu, którą oglądałem kojarzy mi się z wanną :( niesamowity rezonans, każde puknięcie brzmi jak w dzwon, design łódek (tych do 20k) nie powala. Nie wędkuję na zawodach tylko rekreacyjnie i semper mi się podoba. Suzi 20KM pozwoliła poczuć trochę wiatru we włosach, ale chce mi się więcej i szybciej popływać.
Używane silniki pewnie nie są też złe, ale ja lubię mieć gwarancję, serwis i nie martwić się, że kupię babola tylko korzystać z nabytku.
Śledzę ogłoszenia używanych silników i jak widzę 8-10 letni motor z nalotem 100Mh to dochodzę do wniosku, że to większy proceder niż cofanie liczników w samochodach - ja pływając naprawdę niewiele zrobiłem przez sezon 45-50Mh. Stąd decyzja - spalina ma być nowa i perspektywiczna dlatego bardzo myślę nad DF40 lub F50, bo te jednostki pociągną naprawdę spore łódki w przyszłości.

A przeglądałeś ofertę Tohatsu?? Maja fajne silniki (w miarę lekkie) i w dobrej cenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1031 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 28 luty 2019 - 14:04

Kamil,

każda alu, którą oglądałem kojarzy mi się z wanną :( niesamowity rezonans, każde puknięcie brzmi jak w dzwon, design łódek (tych do 20k) nie powala. Nie wędkuję na zawodach tylko rekreacyjnie i semper mi się podoba. Suzi 20KM pozwoliła poczuć trochę wiatru we włosach, ale chce mi się więcej i szybciej popływać.

Używane silniki pewnie nie są też złe, ale ja lubię mieć gwarancję, serwis i nie martwić się, że kupię babola tylko korzystać z nabytku.

Śledzę ogłoszenia używanych silników i jak widzę 8-10 letni motor z nalotem 100Mh to dochodzę do wniosku, że to większy proceder niż cofanie liczników w samochodach - ja pływając naprawdę niewiele zrobiłem przez sezon 45-50Mh. Stąd decyzja - spalina ma być nowa i perspektywiczna dlatego bardzo myślę nad DF40 lub F50, bo te jednostki pociągną naprawdę spore łódki w przyszłości.

2011Alumacraft classic 165 cs
Fishing boat wrap by custom wraps
Boat is very good condition carpet to
Everything works on that fishing machine
Engine 70 hp Yamaha 2011 four stroke
Minikota 55 lb working condition
Seats are perfect condition
Radio whit cd
Trailer have brand new wheels and tires zero mills
Bimini top like new
3 battery 6 rod holders
No low ball please and don't need help to sale. Price firm

 

a cena 13 750$

jak policzysz 30 000 silnik, 20 000 łajba, 5 000 wózek, dziobówka...

to trzeba dołożyć na transport i podatki...

Załączone pliki


  • SkiDivPL lubi to

#1032 OFFLINE   wisnia1999

wisnia1999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 28 luty 2019 - 14:34

2011Alumacraft classic 165 cs
Fishing boat wrap by custom wraps
Boat is very good condition carpet to
Everything works on that fishing machine
Engine 70 hp Yamaha 2011 four stroke
Minikota 55 lb working condition
Seats are perfect condition
Radio whit cd
Trailer have brand new wheels and tires zero mills
Bimini top like new
3 battery 6 rod holders
No low ball please and don't need help to sale. Price firm

a cena 13 750$
jak policzysz 30 000 silnik, 20 000 łajba, 5 000 wózek, dziobówka...
to trzeba dołożyć na transport i podatki...

Szkoda tylko, że cło na łodzie z USA wzrosło w tamtym roku do 25%.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • szczupak1 lubi to

#1033 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 marzec 2019 - 23:59

O kurka, to teraz trzeba doliczac do łajb z US lekką ręką 50%, a z transportem i innymi kosztami to z 60.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 03 marzec 2019 - 00:01


#1034 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 20:35

W Yamah na wtryski po 2013 roku motogodzin się nie cofnie. Z zegara dedykowanego motogodziny odczytasz . Z komputera odczytasz ile godzin na jakich silnik pływał. Jedyna opcja kombinacji to  wymiana sterownika o ten tani nie jest.



#1035 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 03 marzec 2019 - 21:27

Jak co to wiem kto ma Yamahę 25GWHS to ta lekka na wtrysku z rozrusznikiem z 2017 roku po ok 25 godzinach na gwarancji serwisowana, z papierami z PL dystrybucji. Za 16000. Jak nowa.

#1036 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 marzec 2019 - 12:41

To naprawdę mało używana. Ja zrzuciłem się w ubiegłym sezonie w połowie sierpnia, a do grudnia nalatałem ~50mth, chociaż nie pływałem tyle, ile bym chciał.



#1037 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2019 - 12:59

Choć reguły nie ma to wydaje mi się, że wędkarze pływają znacznie więcej niż "wodniacy" . Mam kilku znajomych, którzy pływają głównie podczas urlopu, roczny przebieg w okolicach 20mth.



#1038 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2019 - 17:38

Jest dostępny Mercury F30 EFI z power trymem i elektrycznym rozrusznikiem - to wersja ELHPT) w cenie, którą podałeś. Używam od roku.

Też wybrałem taką opcję, ale więcej napiszę po sezonie.
  • mario lubi to

#1039 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 04 marzec 2019 - 18:14

A nic nie napiszesz , bardzo dobre oszczedne i bezawaryjne silniki
  • mario i Paweł J lubią to

#1040 OFFLINE   lin2

lin2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 22 marzec 2019 - 22:01

Szanowni koledzy, kumpel, który ma kilka stawów kupił łódź /360cm na 100cm/  i teraz zastanawia się jaki silnik do tego wsadzić. Jak sam określił potrzebuje silnik do "pyrkania" po stawie a nie do pływania z zadartym dziobem. Proszę o jakieś sugestie co do mocy silnika spalinowego do tej łajby.

pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)