Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#2401 ONLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 18 październik 2021 - 17:51

Zmobilizowałem się do oglądnięcia proponowanych ukraińskich filmików, i widać tam jak na Parsunie 2t 15HP? w dwie osoby przy czym pasażerka to szczupła laska, płyną w ślizgu około 30km/h.
Po dociążeniu trzecią osobą wyraźnie traci lekkość ślizgu i zaczyna chlapać na boki.
Co ciekawe, na 6HP 2 i 3 osoby płyną całkiem sprawnie, może i nie w ślizgu ale dość szybko.
Nie ma co wkładać kija w mrowisko czy to ćwierć czy pełny ślizg, ale widać na oko że 450DSL najlepiej idzie około 30km/h, a 22-25km/h to taka męczarnia.


W rzeczy samej. Dwie osoby i szpej to mam na GPS 28-33km/h zależy od zafalowania i pływów (pływam głównie po wybrzeżu UK) czuć że ponton,, leci" przy 4 osobach porusza się dość sprawnie ale czuć że to już nie to.

#2402 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 18 październik 2021 - 22:00

Myślę sobie że idealne zestrojenie silnika z łódką ślizgową to takie że przy typowym obciążeniu - pewnie wchodzi w ślizg przekraczając 30km/h, aby można było zmniejszyć nieco gaz dla zejścia do prędkości najbardziej ekonomicznej, przy okazji nieco odciążając silnik. Dla Kolibri 360 to nieco mniej niż 30km/h a dla Kolibri 450 może być 30km/h a nawet powyżej.

A co zrobić jak mało koników na pawęży?

Ująć gazu i płynąć 17-18km/h

Dla pełni satysfakcji ważne jest by nie oczekiwać od zestawu więcej niż może dać.

Prócz tego w drodze na przystań przepuścić kogoś w korku ulicznym, na przystani przywitać się z kolegami itp.

Łódka ta sama, prędkość ta sama i woda też, ale przyjemniej.



#2403 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 02 listopad 2021 - 10:05

witam. w silniku parsun 15hp nie działa mi gaszenie silnika. Jest zamontowany standardowy przycisk ze zrywka. Czy gaszenie silnika polega na zaniku iskry w wyniku wcisniecia przycisku? Do przycisku idzie bialy kabel z modulu i masa silnika. Przycisk wyczyszczony, podanie masy bezposrednio do bialego kabla z pominieciem przycisku rowniez nie gasi silnika. Gdzie szukac przyczyny?

#2404 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 listopad 2021 - 10:26

Edit. Zle doczytałem. :)

Użytkownik Tresor edytował ten post 02 listopad 2021 - 10:27


#2405 OFFLINE   xjakub

xjakub

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Jakub

Napisano 03 listopad 2021 - 13:55

Doradźcie proszę - chce zakupić silnik - będzie to Tohatsu 6 km. Silnik będzie nowy.

Zakupić teraz czy czekać do wiosny ?

Zimą nie pływam - więc jak zakupie teraz to i tak będzie stał w garażu



#2406 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 listopad 2021 - 13:59

Doradźcie proszę - chce zakupić silnik - będzie to Tohatsu 6 km. Silnik będzie nowy.
Zakupić teraz czy czekać do wiosny ?
Zimą nie pływam - więc jak zakupie teraz to i tak będzie stał w garażu


Kup Teraz jak możesz i "zrób" przegląd wg zaleceń żebyś nie stracił gwarancji...

#2407 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 03 listopad 2021 - 14:16

Teoria a praktyka. Silnik można zawiesić na Pawez max 80 kg i mam 25 l baniak na paliwo . Czy jeśli założone 100 kg silnik a baniak na paliwo przesune na dziób to wyjdzie na to samo ? Silnik 80 kg 30 km silnik 100 kg 50 km tohatsu

#2408 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 03 listopad 2021 - 14:59

Trzymasz zbiornik na pawęży ?

#2409 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 03 listopad 2021 - 15:07

Pewnie ze tak . I się zastanawiam czy po zmianie na cięższy silnik ale przesune paliwo na dziób czy łódka nie będzie kaczkowac
  • sol321 lubi to

#2410 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 listopad 2021 - 16:12

Pewnie ze tak . I się zastanawiam czy po zmianie na cięższy silnik ale przesune paliwo na dziób czy łódka nie będzie kaczkowac

Wręcz przeciwnie.

#2411 OFFLINE   xjakub

xjakub

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Jakub

Napisano 03 listopad 2021 - 17:35

Mam jeszcze jedno pytanie. Zakupić silnik że zbiornikiem zewnętrznym 12l czy z zbiornikiem wewnętrznym ? Wydaje mi się że opcją że zbiornikiem zewnętrznym wygodniejsza w transporcie silnika no inwiększy zasięg.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#2412 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 03 listopad 2021 - 17:47

kup z linią paliwową czyli ze zbiornikiem zewnętrznym .Tak jest praktyczniej i bezpieczniej .



#2413 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 568 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 03 listopad 2021 - 17:48

Pewnie ze tak . I się zastanawiam czy po zmianie na cięższy silnik ale przesune paliwo na dziób czy łódka nie będzie kaczkowac

Zatrudnij jakiegoś kumpla w charakterze ruchomego balastu i będzie ok

https://youtu.be/SjNi3qPeOrg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik gumowy edytował ten post 03 listopad 2021 - 17:50


#2414 OFFLINE   xjakub

xjakub

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Jakub

Napisano 03 listopad 2021 - 17:52

kup z linią paliwową czyli ze zbiornikiem zewnętrznym .Tak jest praktyczniej i bezpieczniej .

Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#2415 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 listopad 2021 - 17:59

Mam jeszcze jedno pytanie. Zakupić silnik że zbiornikiem zewnętrznym 12l czy z zbiornikiem wewnętrznym ? Wydaje mi się że opcją że zbiornikiem zewnętrznym wygodniejsza w transporcie silnika no inwiększy zasięg.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Zwiększy zasięg to raz a dwa to nie tankujesz na wodzie gdzie jak łódką buja i jest wiatr  to jest tankowanie do dupy  . Mam linie paliwową  , ale tankowałem paliwo u kolegi na wodzie  i wiem co to znaczy  



#2416 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 03 listopad 2021 - 19:03

nie tylko do dupy ale i niebezpieczne ,sam przerabiałem takie sytuacje jak paliwo się skończyło a fale były wysokie na metr.



#2417 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 03 listopad 2021 - 22:09

Zwiększy zasięg to raz a dwa to nie tankujesz na wodzie gdzie jak łódką buja i jest wiatr  to jest tankowanie do dupy  . Mam linie paliwową  , ale tankowałem paliwo u kolegi na wodzie  i wiem co to znaczy  

Paweł ,warto sobie kupić kanister z lejkiem ,który posiada zaworek. Ów lejek jest wkręcany do kanistra .Nalewając paliwo musimy wcisnąć lejek opierając go o rant zbiornika paliwa. Jak już widzimy ,że mamy full podnosimy kanister i paliwo przestaje płynąć mimo ,że trzymamy kanister do góry nogami .

Sprzedawcy pisząc ,że jest to automatyczny lejek wprowadzają kupującego w błąd. On nie jest automatyczny .Ale robi robotę na łódce. 

 

img_20211104050747_kani1_zmniejszamy_pl.

 

Husqvarna    w kanistrach kombi ma na 100 % automatyczny. Po nalaniu do pełna odcina dopływ paliwa .Wiem bo mam taki i nigdy mi nie przelało paliwa i oleju tankując pilarkę. Fajny ale gabarytowo nie pasuje do łódki.

 

 

img_20211104050619_kani2_zmniejszamy_pl.



#2418 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 listopad 2021 - 22:14

Aż tak wysokich fal nie miałem , ale bujało galancie  i jak nie płyniesz  na silniku to wiatr Cię spycha i dryfujesz bokiem do fali  i nie wiesz czego się trzymać żeby nie fiknąć z karnistrem do wody  , nikomu tego nie  życzę . 



#2419 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 listopad 2021 - 22:22

Paweł ,warto sobie kupić kanister z lejkiem ,który posiada zaworek. Ów lejek jest wkręcany do kanistra .Nalewając paliwo musimy wcisnąć lejek opierając go o rant zbiornika paliwa. Jak już widzimy ,że mamy full podnosimy kanister i paliwo przestaje płynąć mimo ,że trzymamy kanister do góry nogami .

Sprzedawcy pisząc ,że jest to automatyczny lejek wprowadzają kupującego w błąd. On nie jest automatyczny .Ale robi robotę na łódce. 

 

img_20211104050747_kani1_zmniejszamy_pl.

 

Husqvarna    w kanistrach kombi ma na 100 % automatyczny. Po nalaniu do pełna odcina dopływ paliwa .Wiem bo mam taki i nigdy mi nie przelało paliwa i oleju tankując pilarkę. Fajny ale gabarytowo nie pasuje do łódki.

 

 

img_20211104050619_kani2_zmniejszamy_pl.

Ja mam linię paliwową 12 l , ale kolega mówił że jest sporo paliwa , jak coś to mam karnisterek w bakiście w jego łódce , kuziwa nigdy tej nalewajki nie zapomnę  ;) . podpowiem Mu żeby coś kupił bo zwykły to porażka żeby nalać paliwo   



#2420 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 03 listopad 2021 - 23:58

Doradźcie proszę - chce zakupić silnik - będzie to Tohatsu 6 km. Silnik będzie nowy.

Zakupić teraz czy czekać do wiosny ?

Zimą nie pływam - więc jak zakupie teraz to i tak będzie stał w garażu

Jeśli masz gdzie i sprzedający posiada interesujący Cię model to bierz w tym roku.

 

W przyszłym roku Tohatsu leci kilka % do góry (różne % dla różnych modeli - tak przynajmniej było w tym roku) , no i najwcześniejsze dostawy przewidziane w 2022r to kwiecień / maj - oczywiście jeśli dojadą silniki które mają dojechać ...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych