Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Team Dragon Long Range


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 28 maj 2014 - 10:04

Witam.

Team Dragon Long Range 2.90m/ c.w. 10-28g. Zastanawiam sie kupić tego kija z myślą o boleniach. Wiecie cos wiecej na jego temat?

Chciałem dodać ze kosztuje około 500 zl. może macie jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam.


Użytkownik Siemson edytował ten post 28 maj 2014 - 10:26


#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 czerwiec 2014 - 11:15

a nie lepiej coś sprawdzonego chocby z naszej gieldy? nawet jesli mialby być lekko uzywany?



#3 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 15 czerwiec 2014 - 13:56

mam tego kij jeden sezon ,  lowilem nim bolki i sandacze , dalekie rzuty , czucie super jak na tej klasy sprzet ,rybe tez trzyma ladnie 



#4 OFFLINE   Zander+

Zander+

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 grudzień 2014 - 14:40

Witam Szanowne grono...oświeżę trochę wątek dotyczy wędzisk...

TEAM DRAGON LONG RANGE 2,90/10-28g lub 2,90/14-35g

...bardziej bym się kierował ku "patykowi" z większym cw....czy ktoś miał styczność z ww. kijkami?....szukam patyka na średnią rzekę z średnim uciągiem jaką jest Warta na moim odcinku gdzie łowię...przynęty woblery max 10cm + gumy 8-10cm na główkach 10-20g...pod kątem sandaczy...ale żeby sumka który jest częstym przyłowem też zatrzymał...bo w tej chwili łowiąc Batsonem HS1021F mam problem z zatrzymaniem wąsatych w rozmiarze około 1,50m.... :)

 

...Dzięki za odpowiedz...



#5 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 15:29

a nie lepiej coś sprawdzonego chocby z naszej gieldy? nawet jesli mialby być lekko uzywany?

A dlaczego uważasz,że Team Dragon nie jest sprawdzony?Ja sądzę wprost odwrotnie,że to właśnie na giełdzie są wędki użyte tylko raz bądź dwa i już są sprzedawane,a są to głównie Phenixy.Team Dragon w moim odczuciu jest chyba najbardziej sprawdzoną serią jaka mogłaby być,tak samo jak młynek Spro Red Arc.



#6 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 15:32

Witam.

Team Dragon Long Range 2.90m/ c.w. 10-28g. Zastanawiam sie kupić tego kija z myślą o boleniach. Wiecie cos wiecej na jego temat?

Chciałem dodać ze kosztuje około 500 zl. może macie jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam.

Ja mam też dobrą propozycję ostatnio widziałem używkę na Alle.... HM62 Thril właśnie w takiej kwocie,coś takiego też bym polecił Tobie.Pozdrawiam



#7 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 15:32

Przepraszam chodziło mi o HM 69 a nie 62



#8 OFFLINE   Zander+

Zander+

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 grudzień 2014 - 15:58

Witam Szanowne grono...oświeżę trochę wątek dotyczy wędzisk...

TEAM DRAGON LONG RANGE 2,90/10-28g lub 2,90/14-35g

...bardziej bym się kierował ku "patykowi" z większym cw....czy ktoś miał styczność z ww. kijkami?....szukam patyka na średnią rzekę z średnim uciągiem jaką jest Warta na moim odcinku gdzie łowię...przynęty woblery max 10cm + gumy 8-10cm na główkach 10-20g...pod kątem sandaczy...ale żeby sumka który jest częstym przyłowem też zatrzymał...bo w tej chwili łowiąc Batsonem HS1021F mam problem z zatrzymaniem wąsatych w rozmiarze około 1,50m.... :)

 

...Dzięki za odpowiedz...

 

 

 

Dodam że brałem jeszcze pod uwagę kijek Konger Paladin CX Hard Blade 305 cw.10-35g...lub Black River 300 cw do 28g tylko cena jest dużo wyższa...niż Team Dragon...mogę wydać max...400-500 złociszy za "patyka"...TEAM DRAGON LONG RANGE 2,90/10-28g jest w atrakcyjnej cenie 400zł z przesyłką...a wiem że jest to bardzo udana i chwalona seria... :)  niestety z mojej "wichury" do najbliższego porządnego sklepu gdzie mógłbym pomacać cokolwiek dobrego mam w granicach 70km w jedną stronę...także tnę koszty i pytam Szanownej braci wędkarskiej... :D może byście coś jeszcze doradzili z tzw. masówki pod ww. wymienione przynęty i rybki z którymi mam zamiar zmierzyć się w nadchodzącym sezonie na rzece Warcie?...niestety jeszcze nie nadszedł czas na kolejnego patyka z pracowni... :) 

 

Pzdr.

 

#9 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 16:10

 

Dodam że brałem jeszcze pod uwagę kijek Konger Paladin CX Hard Blade 305 cw.10-35g...lub Black River 300 cw do 28g tylko cena jest dużo wyższa...niż Team Dragon...mogę wydać max...400-500 złociszy za "patyka"...TEAM DRAGON LONG RANGE 2,90/10-28g jest w atrakcyjnej cenie 400zł z przesyłką...a wiem że jest to bardzo udana i chwalona seria... :)  niestety z mojej "wichury" do najbliższego porządnego sklepu gdzie mógłbym pomacać cokolwiek dobrego mam w granicach 70km w jedną stronę...także tnę koszty i pytam Szanownej braci wędkarskiej... :D może byście coś jeszcze doradzili z tzw. masówki pod ww. wymienione przynęty i rybki z którymi mam zamiar zmierzyć się w nadchodzącym sezonie na rzece Warcie?...niestety jeszcze nie nadszedł czas na kolejnego patyka z pracowni... :) 

 

Pzdr.

 

 

Spokojnie kolego.Paladiny Kongera ta miałbyć taki ubogi odpowiednik Dragona z serii HM.Nie bój się brać team dragona z neta nie widząc go.Team Dragon są to chyba jedyne wędki w tej cenie które są wyważone idealnie(wiem bo miałem te modele o których piszesz z tym ,że ja miałem długość 2,70).Druga sprawa to zawsze rób jak ja,mianowicie przed kupnem dzwonie do sprzedawcy aby wszystko sprawdził i zobaczył z jakim młynkiem wędka jest wyważona i w ogóle.Wiem,że jest kilku sprzedawców którzy wciskają kity ludziom,ale również są też tacy którzy mają niesamowitę pojęcie i prowadzą sklep i łowią.Ps Jak chcesz coś wiedzieć to na priw zapraszam.Pozdro



#10 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 28 grudzień 2014 - 17:13

Spokojnie kolego.Paladiny Kongera ta miałbyć taki ubogi odpowiednik Dragona z serii HM.Nie bój się brać team dragona z neta nie widząc go.Team Dragon są to chyba jedyne wędki w tej cenie które są wyważone idealnie(wiem bo miałem te modele o których piszesz z tym ,że ja miałem długość 2,70).Druga sprawa to zawsze rób jak ja,mianowicie przed kupnem dzwonie do sprzedawcy aby wszystko sprawdził i zobaczył z jakim młynkiem wędka jest wyważona i w ogóle.Wiem,że jest kilku sprzedawców którzy wciskają kity ludziom,ale również są też tacy którzy mają niesamowitę pojęcie i prowadzą sklep i łowią.Ps Jak chcesz coś wiedzieć to na priw zapraszam.Pozdro

Przepraszam, że wtrącę kolego  Arsen1986, czy miałeś kiedykolwiek w ręce inną wędkę?  Bo wypowiadasz się jak kandydat na pracownika roku w Dragonie. 


  • coma lubi to

#11 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 grudzień 2014 - 17:16

Przepraszam, że wtrącę kolego Arsen1986, czy miałeś kiedykolwiek w ręce inną wędkę? Bo wypowiadasz się jak kandydat na pracownika roku w Dragonie.

Nieważne, poprostu "zawsze rób jak ja ! " i wszystko jasne :D

Użytkownik Kombajnista_z_PGRu edytował ten post 28 grudzień 2014 - 17:16


#12 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:09

Jeśli mogę dodać swoje 3 grosze.

 

Kolega kupił w tym roku TD 2.9 10-28g ze starszej serii ( bez tej "modnej" "ajfoniarskiej" białej wstawki przed fore, która moim zdaniem i zdaniem mojego kolegi jest festyniarska). Na 1szej wyprawie kij strzelił w dolniku podczas wyrzucania koguta o masie ok 15g. Strzelił poniżej mocowania kołowrotka, mniej więcej w połowie rear gripu. Wtedy wyszło szydło z worka, okazało się że kij był złożony przez "kińcika" z dwóch blanków zatopionych w plastikowej rurce glutem z kleju, a na to nałożony został korek. Ot, peszek.

Firma Dragon stanęła na wysokości zadania przyznając, że taki kij w ogóle nie powinien był trafić do sprzedaży. Koledze migiem oddano kasę, z powodu braku takiego samego kija na stanie ( mieli tylko tą nową białą serię). Kolega poszukał i znalazł kij 10-28g ale 2.75 też ze starej serii. Jest zadowolony, ale mówi że ten 2.9 bardziej mu leżał. Ja sam miałem 255 cm 10-28g i też byłem zadowolony. Jeśli nie przeszkadza Ci w Long Range ta biała wstawka, to myślę że też będziesz zadowolony.



#13 OFFLINE   Zander+

Zander+

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:31

Jeśli mogę dodać swoje 3 grosze.

 

Kolega kupił w tym roku TD 2.9 10-28g ze starszej serii ( bez tej "modnej" "ajfoniarskiej" białej wstawki przed fore, która moim zdaniem i zdaniem mojego kolegi jest festyniarska). Na 1szej wyprawie kij strzelił w dolniku podczas wyrzucania koguta o masie ok 15g. Strzelił poniżej mocowania kołowrotka, mniej więcej w połowie rear gripu. Wtedy wyszło szydło z worka, okazało się że kij był złożony przez "kińcika" z dwóch blanków zatopionych w plastikowej rurce glutem z kleju, a na to nałożony został korek. Ot, peszek.

Firma Dragon stanęła na wysokości zadania przyznając, że taki kij w ogóle nie powinien był trafić do sprzedaży. Koledze migiem oddano kasę, z powodu braku takiego samego kija na stanie ( mieli tylko tą nową białą serię). Kolega poszukał i znalazł kij 10-28g ale 2.75 też ze starej serii. Jest zadowolony, ale mówi że ten 2.9 bardziej mu leżał. Ja sam miałem 255 cm 10-28g i też byłem zadowolony. Jeśli nie przeszkadza Ci w Long Range ta biała wstawka, to myślę że też będziesz zadowolony.

 

 

Dzięki za rady... :D  coraz bardziej jestem przekonany do TD 2,9/10-28g...z odmłodzonej serii...doczytałem że Dragon obecnie zastosował grafit o wytrzymalszym module czyli 72 mln PSI zamiast stosowanego wcześniej 80 mln PSI...a które były zbyt "łamliwe"..."kruche"...no i akcja blanku przed była typowo szczytowa teraz pod obciążeniem ma być bardziej progresywna...a to już mi się podoba...ale wyjdzie w praniu... ;) oczywiście jak nie wpadnie mi nic ciekawszego do głowy w tej cenie... :rolleyes:

 

Pzdr.



#14 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 22:02

Wiesz co, machałem tym nowym TD ale 2.75 w CW w Bydgoszczy i już prawie go kupiłem ale ta wstawka biała mnie po oczach tak raziła...... A tak poza tym kijek miodzio.



#15 OFFLINE   Gimmick

Gimmick

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaSława
  • Imię:Bartek

Napisano 06 styczeń 2015 - 12:30

 Ja mam takie pytanie.

Czy model TD 2,75m/28 sprawdził by się przy połowie bolków i sandaczy na woblery powierzchniowe?



#16 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 13:53

A co myślicie o zbrojeniu nowej serii Team Dragon, przelotka prowadząca we wszystkich kijach nawet tych mocnych i długich to 25, nie będzie to się gryzło z kołowrotkiem z szeroką szpulą..



#17 OFFLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:02

 Ja mam takie pytanie.

Czy model TD 2,75m/28 sprawdził by się przy połowie bolków i sandaczy na woblery powierzchniowe?

A dlaczego nie?



#18 OFFLINE   Gimmick

Gimmick

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaSława
  • Imię:Bartek

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:25

Opisany jest jako x-fast,nie będzie za sztywny?



#19 ONLINE   Szogo636

Szogo636

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:38

Ja posiadam ten kijek a mianowicie TD 2.75 Long Range i nie jest to sztywniak,nie złowiłem jeszcze na niego żadnego bolenia a jedynie kilka szczupaków,czuć na nim pistolety 30sto centymetrowe.

Jak na razie jestem z niego zadowolony,łowiłem nim na wiśle i nie klęka nawet w ostrym nurcie.

Co do woblerów...jeszcze dokładnie nie przetestowałem ale +10 gram latają już na zadawalającą odległość.

Próbowałem łowić nawet bonito około 2-3 g może nie lecą za daleko ale ich praca jest zdecydowanie wyczuwalna.

 

Pozdrawiam Szogo636



#20 OFFLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:40

Łowie nad Odrą i powiem ci tak, jakby moj patyk uległ (odpukać) jakiemuś wypadkowi to kupuje bez zastanowienia TD 2,75m/28






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych