Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brody na plecionce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 11:26

@all

Mam prośbę o pomoc, nawinalem na klasyczny kolowrotek (duzy Team Dragon) plecionke PowerPro 30 lb
Nawinalem mokrą, ciasno (wypuscilem powierzchniowego woblera stojac na opasce). Nadmiaru plecionki juz sie pozbylem ze szpuli, jest w tej chwili jakies 2mm od brzegu szpuli wolne.

Przy wyrzucie, niezależnie od kija i uzywanej przynety, robia mi sie paskudne brody. Wyglada to tak rze rzucam, przyneta leci lagonym lukiem kilkanascie metrow, o nagle czuje jak cos prztyka o przelotki. Przy sciaganiu przynety okazuje sie ze na plecionce utworzyla sie mala brodka niestety na tyle ciasno zasuplona ze musze odcinac tan kawalek plecionki i wiazac od nowa. Nie musze dodawac iz jest to dosyc upierdliwe, zwlaszcza w nocy. Aha, stosuje zestawy z kretlikiem.
Zastanawiam sie co moze byc przyczyna, moze powinienem przesmarowac rolke w tym kolowrotku ???

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 11:28

Powinieneś zmienić kołowrotek :unsure: <_<

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 12:08

Mifek dobrze radzi, jezeli kolowrotek nienajlepiej nawija (a tam musi byc skoro masz caly czas klopoty) to najlepiej zmien, ja stawiam na Daiwe zza Wody.
Im grubsza pleciona tym problem bedzie sie nasilal...
Gumo

#4 OFFLINE   Tomek123

Tomek123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN

Napisano 01 wrzesień 2005 - 12:16

Ja spróbowałbym wypuść plecionkę bez rzadnej przynęty z łódką, żeby sie wyprostowała tak jak się robi z żyłką po łowieniu na obrotówki.

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 12:22

Daiwa fajna jest na pewno. Nie wiem do czego chcesz użyć tej maszyny, ale jeśli zależy ci na trwałości to jest coś takiego jak PENN SLAMMER. Koleś ma (chyba jeszcze) do sprzedania takową maszynke w wielkości 260. Mocny i sprawny młyn. Ciężki troche, ale to przez to, że ma metalową obudowę... B)


gdyby nie to że właśnie probuje sobie załatwić c3 4601 i gdyby w ogole nie casting to pewnie sam bym go wciągnał :mellow:

#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 01 wrzesień 2005 - 12:33

Takie problemy wynikaja jedynie ze złego układania zyłki przez kołowrotek. Ale nie tylko. Problemem jest także gdy na szpuli plecionka/żyłka leży luźno. Taki problem powstaje przy lekkomyślnym prowadzeniu przynety (nawijanie luźnej linki) lub takimż nawijaniu świeżej żyłki/plecionki na kołowrotek. Jeszcze coś. Mokra plecionka nawinieta na kołowrotek zajmuje trochę więcej miejsca. Po wyschnieciu linka zmniejsza objetość na szpuli i tak między kolejnymi zwojami pwstaja przerwy, które sa przyczyną Twoich problemów. Jeżeli się mylę proszę o poprawę

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 12:36

Salar faktycznie tak jest. O ile przy odpowiedniej mocy szpuli maszyny na pierwszych zwojach - od strony szpuli - nie stanie się nic (choc koledze kiedyś rozerwało spzule w quicku :( ), o tyle przy koljenych zwojach może dojśc do tego,że plecionka zmiejaszając swoją obietość- kurcząc się zacznie wchodzić pod wcześniejsze zwoje... Takie życie
  • Dingo lubi to

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 12:56

To prawda, nie zauwazylem...mokrej plecionki bym nie nawijal, zwrocilbym tez uwage na plecionke nowa, ktora sie na szpuli jeszcze nie ulozyla.
Potwierdzam, jezeli ktos chce potezny kolowrot to Penn Slammer bedzie dobrym wyborem. Do wielkosci 360 nie jest on przesadnie ciezki, od 460 zaczyna sie waga...
Model 260 bedzie malogabarytowy i tak nie za bardzo wiadomo po co komu taka solidnosc przy sprzecie na niewielkie rybki.
360 jest odpowiednikiem 4-ki i mozna z powodzeniem wziac go do ciezkiej roboty.(Friko, to ten co mowiles, ze wyglada jak z fajansu :lol: )
Gdyby sprzedawal 460 albo 560 to chetnie bym wszedl...

Przy okazji dziekuje Pittowi, ktory zwrocil moja uwage na w/w model.
Gumo

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:03

NO w sumie faktycznie 260 nie nalezy do wielkich maszyn.. ale pojemność szpuli ma wystarczającą choć zależy też do czego... Cena jeśli dobrze pamiętam to chyba cos ok 350 pln :mellow:

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:09

Prawda, pojemnosc szpuli jest wystarczajaca, 360 polknal spokojnie 150y 30LBS...
Gumo


#11 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:09

@Friko

Mialem taki sam probelm z moim Quantumem, mialem nawinieta plecionke 30lb i brody byly co ktorys rzut. Az w koncu zrobila sie jedna taka Zocha na szpuli ze musialem pozbyc sie duzej czesci linki i wtedy problem z plataniem sie skonczyl. Czyli w moim przypadku byl to nadmiar plecionki na kolowrotku.

Pzdr

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:11

O XAVI :mellow:

Ty żyjesz... :mellow:

Powiedz lepiej, kiedy będzie w wiadomej okolicy ... ;)

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:23

@all

dziekuje za rady. Zrobie tak - zwine plecionke ze kolowrotka na jakas szpulke i nawine ja jeszcze raz (zeby byla sucha przy nawijaniu). postaram sie to zrobic pod jakims obciazeniem. Dodatkowo zwroce uwage ile zostalo jej na szpuli, najwyzej nie bede nawijal do konca - postaram sie zostawic cos ze 4mm wolnego liczac od brzegu szpuli.

Mam nadzieje ze pomoze.
He he, nie ma to jak forum!

Pozdrawiam

ps. z tym wysychaniem plecionki zabiliscie mi cwieka. Jaka plecionke w takim razie nawijacie na multiki - tez sucha? Bo ja zostalem nauczony zeby nawijac mokra, i tak nawijam... Ale jesli prawda jest ze przy wysychaniu zmniejsza objetosc to przeciez powinno sie nawijac sucha.... jest jakas roznica miedzy multikami a normalnymi kreciolami jezeli chodzi o nawijanie plecionki???

#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:24

GOD BOY B) <_<

#15 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:37

@mifek
Planuję być na zachodzie od 18 września a jak będzie to zobaczymy. Noga musi być już dość sprawna co bym mogł po kamieniach skakać. Narazie ten wyjazd jest zalatwiony czysto teoretycznie, ale mam nadzieję że rozwinie się w dobrym kierunku.

Pozdrawiam


#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:39

Xavi no miło będzie Cie gościć na Zachodzie :mellow:


z tego co isę orientuje to i Buri planował jakoś gdzieś wyjazd na zachód

Buri jak to teraz wygląda????

#17 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:48

Friko, zmień na ruchomą szpulę, tam się takie rzeczy bez przyczyny nie dzieją. Ja osobiście nawijałem zawszę plecionkę bez moczenia, raczej dość ciasno.
Mifek, trudno narazie powiedzieć. Może będę, a jeśli będę to też jakoś najwcześniej chyba po 15tym. Może się uda jakiś zlocik zrobić :D Yo

#18 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 14:33

@Friko,

zarówno na multika i kręcioł nawijam plecionkę tak samo. Nawijam dość ciasno, zawsze suchą linkę. Nigdy nie robię tego sam i korzystam z pomocy drugiej osoby, która z odpowiednią siłą trzyma szpulę z linką.

Przypuszczam, że miałeś nawiniętą zbyt dużą ilość plecionki, bo później kiedy uciąłeś pewną część linki i dałeś mi rzucać swoim kijem to przez cały czas nie zrobiła mi się ani razu broda. :D
A sumek już nie chciał wziąć...hehehe :mellow:

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 14:43

@Seba
meczy mnie ten sumek....mysle o come-back z ciezszym zestawem - nie dasz rady?

ps.
patrz, a ja na multik tylko mokra, pod duzym obciazeniem (wypuszczam woblera w trollu) i nie mam prawie w ogole zadnych splatan, zakleszczen, nic z tych rzeczy - zwlaszcza na tym 6501 trollingowym - a powinny byc skoro jak plecionka wysycha to traci na objetosci...

#20 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 15:38

@Friko,

mnie też męczy ta wczorajsza dziadyga. No coż, widać tak musiało być. Zresztą lekki boleniowy zestaw to za mało...
Chętnie powtórzyłbym, jednak nie mam czasu.
  • myst lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych