Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Norwegia Dorsze z brzegu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
196 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 16:01

 

Dobra. Byłem w sklepie i porozmawiałem z Norwegiem swoim połamanym norweskim. Teraz na łowienie z brzegu morza zaproponował mi gotowy zestaw w kartonie : wędkę shimano catana cw 15-40, kołowrotek shimano catana 4000, żyłka 0,30. Wszystko to teraz na morskie pstrągi z dodatkowo pilkerami o wadze ok. 25 g. To sprzęt tak jak tutaj koledzy u góry mają. 

 

 

 

Mała poprawka. Żadne morskie pstrągi ! Tylko chodziło o trocie :)


Użytkownik Kerrigan edytował ten post 14 wrzesień 2016 - 16:04


#142 OFFLINE   save87

save87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdańsk / Oslo
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 wrzesień 2016 - 16:11

A to już zmienia postać rzeczy i w tym wypadku przyznam mu rację. Ciężko jest o sreberko i nastawiając się na tą rybę zdecydowanie polecam muchówkę niż spina. Tutaj miała być poranna trotka a wyszło jak wyszło ;) 
https://www.youtube....h?v=BY7-R8Io_w8


  • fish28 lubi to

#143 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 23:54

niezły filmik :)



#144 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 21:54

Jaki masz wyrzut wędki ? od ilu do ilu ?



#145 OFFLINE   save87

save87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdańsk / Oslo
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 wrzesień 2016 - 22:40

To wędka muchowa Sage approach 9' #7



#146 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 20:09

Są jakieś zasady przy łowieniu na pilkera z przywieszkami na makrele ? Czy to obojętnie jaka wędka spinningowa ? Nie ma problemu jakbym sobie na wędce o cw 15-40 g założył pilkera o masie 25g i dodał przywieszkę z 5 haczykami na makrelki ? To tak to się robi ? ;p



#147 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2016 - 21:27

W takim przypadku jak pytasz to pilker nie wchodzi w grę. Tylko oliwka lub pałeczki tyrolskie. Do tego przysłowiowa choinka ma makrele i zestaw gotowy. Kij trochę mocniejszy bo kilka ryb robi zamieszanie, bo to nie śledzie. Kup sobie wklejankę morską to da radę.

Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 27 wrzesień 2016 - 21:28


#148 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2016 - 21:30

Przy twoich potrzebach wg mnie 50 gr to minimum, nie wiem jaki jest dryf, ale jak silny to nawet wiecej. Jak będziesz łowić to nabierzesz doświadczenia.

#149 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2016 - 21:37

Jeśli chodzi o muchówkę to ciężko mi coś doradzić, napewno muchy typu krewetka ze sznurem lub głowicą tonacą . Bo dorsz to ryba przydenna . Może też będzie skuteczny ciężki boczny trok z muchą.

#150 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 22:24

W takim przypadku jak pytasz to pilker nie wchodzi w grę. Tylko oliwka lub pałeczki tyrolskie. Do tego przysłowiowa choinka ma makrele i zestaw gotowy. Kij trochę mocniejszy bo kilka ryb robi zamieszanie, bo to nie śledzie. Kup sobie wklejankę morską to da radę.

 

hmm kij mi się połamie czy nie dam rady wyciągnąć ryb  ? Dlaczego nie można pilkera ? W końcu to też obciążenie ... ? Miałem wizję na montaż pilkera i przywieszki na makrele na bocznym troku.


Użytkownik Kerrigan edytował ten post 27 wrzesień 2016 - 22:26


#151 OFFLINE   save87

save87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdańsk / Oslo
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 wrzesień 2016 - 22:32

hmm kij mi się połamie czy nie dam rady wyciągnąć ryb  ? Dlaczego nie można pilkera ? W końcu to też obciążenie ... ? Miałem wizję na montaż pilkera i przywieszki na makrele na bocznym troku.

 

Na bocznym troku? Wydaje mi się chyba takim zestawem nie da się rzucać bez splątań.



#152 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:09

Chyba miał na myśli troki do których dowiązane są haczyki w zestawie na makrele/śledzie a nie montaż całego zestawu w formie bocznego troka.

 

Pilker jako obciążenie dla zestawu na makrele możesz spokojnie zastosować, w niczym nie będzie to przeszkadzało, a nawet takie błyskające obciążenie pobudza ryby do zainteresowania się przynętami.

 

Makrele w Oslofiordzie to nie są makrele hiszpańskie, tak od razu nie zdemolują mu tej Catany  ;) .



#153 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:17

Wg mnie troki nie musza być długie . Jako obciążenie lekki pilker też się nada. ;)  Tylko oliwki są tańsze (w cenie 1 pilkera pewnie kupi się 2-3 szt. :huh: )  i ciężar mają bardziej skupiony, a tym samym są bardziej "lotne".  :D



#154 OFFLINE   Adi420

Adi420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Krokosz

Napisano 28 wrzesień 2016 - 11:17

Witam

 

Jak tam dorsze w norwegii? w moim rejonie gdzie jestem (more og romsdal) niedaleko Kristiansund (a dokladnie zatoka Kristvika) ostatnio zniknely calkiem, ostatni siedzial na wedce w maju jesli chodzi o lowienie z brzegu... teraz od groma makreli i fladry. Moze jest ktos z tego rejonu i moglby sie podzielic jakas wskazowka. 

 

Pozdrawiam 



#155 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 28 wrzesień 2016 - 15:47

Próbowałeś w nocy w płytszych miejscach?

#156 OFFLINE   Adi420

Adi420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Krokosz

Napisano 01 październik 2016 - 12:36

probowalem praktycznie o kazdej porze, najplytsze miejsce dostepne z brzegu ktore mam to okolo 10-15 metrow. Zero rezultatow 



#157 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 03 październik 2016 - 07:42

Ja łowiłem nocą w miejscach płytszych,ok 4-8 m.Tam gdzie była jakaś roślinność i pokarm dla dorszy.Lekka główka 10-12 g i kogut czarny albo czarne gumy,kilka razy tylko wróciłem o kiju.Ale to w Danii,Norweskiego morza niestety nie znam.

#158 OFFLINE   Adi420

Adi420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Krokosz

Napisano 04 październik 2016 - 13:22

Panowie taka rybka dzisiaj wpadla z samego dna, okolo 45 cm, wyglada jak karmazyn ale kolor nie ten, ktos wie co to jest?

Załączone pliki



#159 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 04 październik 2016 - 15:23

Prawdopodobnie to wargacz kniazik.



#160 OFFLINE   dawid_zbro

dawid_zbro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjaølensvåg
  • Imię:Dawid

Napisano 20 styczeń 2017 - 18:55

Witam panowie świeży na forum jestem ale w norge juz jakiś czas lowie niestety tylko z brzegu bo jeszcze lajby sie nie dorobiłem. na poczatku byl spining, później i nadal splawik przelotowy 30gr minimum. Teraz od jakiegoś czasu duży kij c.w 250 gr 420cm i ciężarki przelotowe od 150 gr lowisko okolo 120 m gleboko z tym ze dość daleko trzeba machnąć ale takim ciężarem można... No i oczywiście duży kolowrotek z wolnym biegiem. Aha zapomniałem powiedziec ze większość zlowionych ryb na fileta z makreli jak biorą to świeże a jak nie to mrożone z kiwi😊 chciałbym sie tez nauczyć machania mucha bo ponoć swietna zabawa i inne ryby tylko... Nie wiem od czego zacząć moze jakies podpowiedzi? A apropo gruntu to biorą rdzawce, brosmy(piekna i bardzo smaczna ryba)no o oczywiście dorsze ale jeszcze nie teraz... Zdjęcie z zeszłego tyg rdzawiec ok 4 kg wlasnie z gruntu.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych