Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersalna szczupakowka - okolo 2.7m, cw do 35g

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bagi_glogow

bagi_glogow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 11 luty 2007 - 23:23

Witam Administrację i Użytkowników tego Forum.

Potrzebuję waszej pomocy, :D a mianowicie chciał bym uzbroić sobie jakiś blank w pracowni FC tylko mam mały problem z wyborem odpowiedniego blanku. Mam już pewien typ, ale że nigdy nie miałem klasowego kijka w ręku więc może mój wybór nie jest najlepszy. :D Moim typem jest Talon 8'6MHF2 z grafitu ITM lub VI+, biorę również pod uwagę blank COMPOSITE DEVELOPMENTS z serii Royal (BLCJWPIKEM296 lub BLCJWPIKEM2108)ale niestety nie znalazłem żadnych opinii na jego temat. :(
Może ktoś z Szanownych Forumowiczów spotkał się z takim blankiem.
A może wziąść Talon-a 8'6MXF2 z w grafitu VI+ może ze względu na mniejszą modułowość będzie miał głębsze ugięcie i po zacięciu ryby kij będzie ładnie ją trzymał? :D Jeszcze nie wiem czy będę łowił żyłką czy plecionką, do tej pory była to żyłka. :D
Do wędeczki zamierzam zastosować resonance grip, ponieważ najważniejsza rzeczą w tym kiju ma być czucie przynęty. :D

Kij będzie używany do połowu szczupaka (w 70%), sandacza (w 15%), bolenia (w 15%). :D

Rodzaje przynęt: obrotówki nr.2 i 3 long, obrotówki nr.3 i 4 z normalną paletką, wahadłówki 10 do 20 gram, woblery 5 do 10 cm, kopyta i twistery na główkach 5 do 20 gram.

Miejscem połowu będzie rzeka Odra (okolice Głogowa) ze sporą ilością główek.

Mam nadzieję że to nie za duży rozrzut przynęt oraz rybek. :D
Proszę o pomoc (opinie na temat wybranego blanku) posiadaczy takich wędek. Na kijka mam do wydania około 1300 zł.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam bagi_glogow :D

P.S. bardzo mi się podoba wasze Forum, myślę że najlepsze w tej dziedzinie. :D

#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 luty 2007 - 23:30

na CD ma spinek do 14 gram tych cięzszych nie macałem co do talona to ja jakoś do rzecznych łowów wolałbym 9'lub nawet 10 z grafitu VI+ te ITMy sa jak dla mnie jakies delikatne i nie chodzi tu oto że ITM jest droższy tylko jakos taki wysoki modól mnie odstrasza,i bałbym się jak byłbym na rybach że stuknęgdzies o kamień i papa kijku :( natomiast VI+ zniesie bardzie spartańskie warunki a waloru użytkowe sa podobne co do itma,tymbardziej jak dasz rezonans to i mnatym i natym bedzie dobre czucie.

#3 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 luty 2007 - 23:36

rozumiem ,ze woblery to GLOGI z :lol: Głogowa,ja sam bede montował niebawem kij na talonie mhxf w FC lub samodzielnie,zobaczymy po targach,muszę z fachowcami zbrojmistrzami :mellow: pogadać :mellow:
pozdro hasior

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2007 - 07:30

Witaj na forum @bagi

cieszę się że w końcu zdecydowałeś się napisać. Mam nadzieję iż w pomoc dla Ciebie włączy się Irek Matuszewski, który oba wymienione przez Ciebie blanki zna jak nikt.

Mógłbyś przybliżyć który blank z serii Royal miałeś na myśli?

Słowo o przynętach. Obrotówkę typu Comet czy Aglia nr 4 od woblerka 5cm dzieli pewna przepasc, zwłaszcza w warunkach rzecznych. Rozumiem że jeżeli chodiz o te duże obrotówki to zamierzasz nimi łowić wyłącznie na stojącej wodzie, np w zastoiskach na klatkach?

Pozdrawiam

#5 OFFLINE   bagi_glogow

bagi_glogow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 12 luty 2007 - 07:53

W sumie najczęściej łowię między klatkami. Ale czasami łowie też troszkę w nurcie, ale tam będę używał odpowiednio mniejszych przynęt które da się prowadzić tym kijkiem. :D
Pozdrawiam bagi_glogow

#6 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 luty 2007 - 08:05

Sprobuj rozejrzec sie za blankami 270 cm i ciezarze wyrzutu ok 1 oz.
Nie x-fast tylko fast, albo mod-fast. To juz kwestia preferencji.

Jest taki pike z serii Royal w Cedekach. Jest kilka Talonow takich.

Guzu


#7 OFFLINE   bagi_glogow

bagi_glogow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 12 luty 2007 - 08:24

Co do długości kija to do tej pory łowiłem kijami 210 cm i łowiło mi się dobrze, więc w moim przypadku kij 260 cm to i tak przepaść, myślę że 260 cm to będzie odpowiednia dla mnie długość. A co do szybkości to wolę kije szybsze :D nawet bardzo szybkie. :D
Pozdrawiam bagi_glogow

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2007 - 08:34

Odra rzeczywiscie stanowi taki typ łowiska rzecznego, iż pozwala na użytkownie sprzetu wygodniejszego dla wedkarza (np. krotszego kijka) niz np. Wisla.

Ale bedac w tym roku nad Odra co najmniej raz błogosławiłem długość swojego spinningu, który obrotówkę typu long w wielkosci 1+ pozwolił mi posłać na środek klatki. Kijkiem 210 tego bym nie zrobil wymieniona przyneta, a ciezszej przynety bym nie poprowadzil odpowiednio, bo klatka byla plytka. Tak ze nawet nad Odra dluzsza wedka czasami sie przydaje. Choc na pewno nie jest to sprzet najwygodniejszy i najbardziej optymalby z punktu widzenia czucia przynety. Wydaje mi sie ze dlugosci 8'6-9'0 na Odre to jest rozsadny kompromis.

Osobiscie na wygode lowienie w moim przypadku przeklada sie dobre wywazenie wedki. Jezeli nie lowisz z nadgrastka (a raczej nie, bo nie szukasz kleniowca w koncu), to proponowalbym zastosowac dlugi dolnik, powyzej 30 cm w dol od kolowrotka, w celu lepszego wywazenia kija.

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 luty 2007 - 10:17

Witam Administrację i Użytkowników tego Forum.


Witam Ciebie serdecznie! Życzę przyjemności w wymianie doświadczeń.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 luty 2007 - 14:16

witaj na forum :D

#11 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 12 luty 2007 - 19:07

Witam,
@bagi_glogow, analizując Twoje potrzeby i rozpiętość przynęt sądzę, że potrzebna będzie wędka o średnim ugięciu, ale szybka. Idealnie pasującym blankiem będzie moim zdaniem Talon 86MHF2 z ITM. Wędka na tym blanku pozwoli na operowanie nawet 5 cm woblerem i spokojnie zniesie traktowanie 20 gramową główką z kopytem czy Longiem 3. Pod szczupaka czy bolenia będzie idealny, na sandacza będzie trochę miękko. Trzeba będzie nadrabiać szerszym i mocniejszym zacięciem. Nie ma wędzisk uniwersalnych.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#12 OFFLINE   bagi_glogow

bagi_glogow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 12 luty 2007 - 19:53

Panie Irku a czy ten sam blank tylko że w węglu VI+ był by także odpowiedni? A co z tym Talonem 8'6MXF2 w węglu VI+ powinien być wolniejszy od tego ITM czy on także by się nadał, pytam ponieważ lubię kije szybkie. A może jakieś inne typy z Batsona?
Pozdrawiam dziękuję za fachowe porady.

#13 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 12 luty 2007 - 20:11

Szybkie nie znaczy szczytowe. Zaproponowałem MHF zamiast MXF, ponieważ w pierwszym poście napisałeś szczupak 70%. MHF ma ustępliwy dolnik, czyli taki, jaki powinno się używać do łowienia tej ryby. MXF ma dolnk znacznie sztywniejszy i nieustępliwy. Gdyby to było 70% sandacz, z pewnością bym polecił MXF. Z Batsona mogę polecić IST1025F. Bardzo podobny do MHF ale nieco delikatniejszy - 17lb.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#14 OFFLINE   bagi_glogow

bagi_glogow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 12 luty 2007 - 20:17

OK bardzo dziękuję za naświetlenie sprawy. Embarassed
Pozdrawiam

#15 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 luty 2007 - 14:01

Bagi,
rozumiem, że do tej pory łowiłeś kijkami krótkimi ( 2,1 m). Napisałeś,że łowiło Ci się fajnie - rozumiem też lubię taką długość. Więc dlaczego zmiana ? pytam - bo przecież na świecie właśnie kije krótsze mają najlepsze konstrukcje a i firm mnogość.

#16 OFFLINE   bagi_glogow

bagi_glogow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 14 luty 2007 - 14:41

Tak, do tej pory łowiłem kijkami krótkimi, no ale nie miałem porównania z kijami długimi(klasowymi), które poleca większość osób ze względu na długość rzutu. Myślę że warto sprawdzić tą teorię na sobie.
Pozdrawiam

#17 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 luty 2007 - 14:47

Nie do końca zgadzam się z teorią/praktyką, że daleko - znaczy długo. Ale powodzenia. A markowy krótki !!

#18 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 luty 2007 - 18:08

Ależ drogi Wojtku , dłuższy bez wątpienia bedzie bardziej dalekosiężny .. Długość pojawia się niejako z urzędu wszędzie tam , gdzie dystans rośnie . W surfcastingu , morskim spinningu , drifcie czy floacie . I nie chce być inaczej ..
Zalety krótkiego kija na łódce są nie do przecenienia . Jednak brzeg większej wody , utrudniony dostęp to raczej domena kijów dłuższych . 8'0 , 9'0 to średniaki , dobra długość /jak dla mnie / to min. 10'6 . Tu już wyrażnie widać korzyść z centymetrów przed uchwytem .
W europejskim modelu , wtórnym do amerykańskiego , tę modyfikację długości mocno widać . Lokalna specyfika ..

#19 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 luty 2007 - 10:36

Sławku,
nie każdy długi będzie dalekosiężny. Dobra konstrukcja, da pewne możliwości.
A co z kiepskimi długimi modelami ?

#20 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 luty 2007 - 12:54

Kiepskich nie kupimy . Kupimy St. Croix ..
No i kilka innych .





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych