Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z życia wzięte


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 02 czerwiec 2014 - 12:16

Wybrałem się wczoraj z 4 letnim synem na spacer. Przechodziliśmy przez most, zatrzymaliśmy się na chwile, spojrzelismy na wodę i powiedziałem do niego.

- Zobacz synku, ta rzeka jest brudna ale gdyby była czysta to widzielibyśmy tu z góry rybki.

Młody się zaciekawił i odpowiedział.

- A te brzydkie rybki to się wypuszcza z powrotem do wody.

- Ja wypuszczam wszystkie rybki z powrotem do wody - odpowiedziałem.

- Nawet pyszne? - zapytał syn.

- Nawet pyszne - odparłem

Widząc jego zdziwienie, dodałem.

- Wiesz te pyszne rybki też mają w wodzie swoja mamę i tatę i swoje dzieci i przykro byłoby je tak zabijać.

Młody przez chwie przemyślał temat i w końcu powiedział.

- Tato od dzisiaj będziemy jeść tylko te ryby robione w sklepie :)



#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 czerwiec 2014 - 12:20

Ja już od dłuższego czasu praktykuję spożywanie ryb robionych w GS Samopomoc Chłopska :) .Sola najlepiej bierze :rolleyes: .



#3 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 12:22

Dzieci zaskakują nas na każdym kroku ;)

 

Już się boję, jak za 3-4 miesiące mój zacznie dobrze gadać i dopiero się będzie działo... ;)



#4 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 czerwiec 2014 - 12:42

Super postawa! tak niewiele trzeba, a w glowie mlodej czlowieka na dluuuugo zostaje!



#5 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 02 czerwiec 2014 - 13:59

Harry dlatego ja mam taki sklep i w nim robię rybki:) Ludzie je zjadają, ja coś tam zarobię i wszyscy są zadowoleni:).


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 02 czerwiec 2014 - 13:59


#6 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 02 czerwiec 2014 - 16:34

Ja mam hodowlę w pobliżu i tam nabywam rybki do spożycia.



#7 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 02 czerwiec 2014 - 16:44

Harry dlatego ja mam taki sklep i w nim robię rybki:) Ludzie je zjadają, ja coś tam zarobię i wszyscy są zadowoleni:).

 

No to musimy Cię kiedys odwiedzić :)



#8 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 03 czerwiec 2014 - 05:35

Zaproszenie zawsze macie. Młody dostanie wędkę i sam sobie złowi.



#9 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 03 czerwiec 2014 - 07:09

Widząc jego zdziwienie, dodałem.

- Wiesz te pyszne rybki też mają w wodzie swoja mamę i tatę i swoje dzieci i przykro byłoby je tak zabijać.

Młody przez chwie przemyślał temat i w końcu powiedział.

- Tato od dzisiaj będziemy jeść tylko te ryby robione w sklepie :)

A co będzie jak za kilkanaście lat gdzieś przeczyta że takie rybie dzieci z gatunków drapieżnych lubią zjeść braciszka lub siostrzyczkę a rybi rodzice własne dzieci  :P .

I wtedy pomyśli: co ja narobiłem? Eliminując te najbardziej drapieżne mogłem uratować ileś tam rybich istnień  :P  ;) .



#10 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 03 czerwiec 2014 - 07:45

To że w ogóle będzie o tym myślał będzie dla mnie sukcesem :)



#11 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 03 czerwiec 2014 - 10:03

Taki swiat. ktos zjada kogos... Miliony lat tak to sobie wymyslily i ciezko bedzie znalezc lepsza alternatywe. ;-)



#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 czerwiec 2014 - 13:19

Ryby, które robi "sklep" Krisa, są pierwyj sort. Wędzone półtusze palii do dziś pamiętam. Ileż istnień pstrągowych na wyjeździe AD 2012 ocalało dzięki nim ;) :)

A dla moich chłopaków (3,6,9) C&R jest zdecydowanie bardziej naturalną koleją rzeczy niż beretowanie. Dzieci mają świeże umysły, łatwo im wpoić prawidłowe postawy i nawyki. Pamiętam, pierwszy szczupak najstarszego miał dobre 75 centów - nawet mu do głowy nie przyszło, żeby go przeznaczyć do konsumpcji...



#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 17:13

A co będzie jak za kilkanaście lat gdzieś przeczyta że takie rybie dzieci z gatunków drapieżnych lubią zjeść braciszka lub siostrzyczkę a rybi rodzice własne dzieci  :P .

I wtedy pomyśli: co ja narobiłem? Eliminując te najbardziej drapieżne mogłem uratować ileś tam rybich istnień  :P  ;) .

 

prawdopodobnie madry ojciec wytlumaczy wtedy dziecku dlaczego natura funkcjonuje tak a nie inaczej i mlody czlowiek, ponownie, sie czegos cennego nauczy, a moglby przeciez trafic o wiele gorzej i np. dowiedziec sie, od ojca lub wujka, od ilu kilogramow przewozonych filetow oplaca sie wyjazd do norwegii lub jak przeliczyc okonie-dloniaki na powierzchnie patelni :)


  • piotrek245, Dienekes i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#14 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 03 czerwiec 2014 - 17:28

prawdopodobnie madry ojciec wytlumaczy wtedy dziecku dlaczego natura funkcjonuje tak a nie inaczej i mlody czlowiek, ponownie, sie czegos cennego nauczy, a moglby przeciez trafic o wiele gorzej i np. dowiedziec sie, od ojca lub wujka, od ilu kilogramow przewozonych filetow oplaca sie wyjazd do norwegii lub jak przeliczyc okonie-dloniaki na powierzchnie patelni :)

Moze byc gorzej - jak juz nie bedzie czego przewozic i jak sie dowie tego od ojca i tatusia....


  • Dienekes lubi to

#15 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 03 czerwiec 2014 - 18:00

Mogę sobie też wyobrazić sytuację kiedy jeden taki brzdąc powie drugiemu w przedszkolu, że ryby trzeba wypuszczać a potem tamten powtórzy wujkowi mięsiarzowi i go zawstydzi:)
Do wprowadzenia pewnych zmian potrzeba zmiany pokoleń, tyle że te pokolenia muszą otrzymać odpowiednią edukację. 

Ja kiedy opowiadam w pracy, kulturalnym wyedukowanym ludziom gdzie jeżdżę na ryby i co tam łowię, to zawsze słyszę to samo pytanie.

- I co wy robicie z tymi wszystkimi rybami? 

Potem następuje długi wykład w którym tłumaczę im o co w tym wszystkim chodzi. Dopiero wtedy rozjaśnia im się w głowach i zaczynają rozumieć. 

Fajnie, kiedy potem opowiadają komuś, że mają znajomego który jest zakręcony, łowi wielkie ryby, robi zdjęcia i je wypuszcza, bo robi to dla frajdy a nie dla mięsa. Tak pomalutku buduje się świadomość wśród osób które z wędkarstwem nie mają kompletnie nic wspólnego. 


  • robert67 i piotrek245 lubią to

#16 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2014 - 18:41

Dzieci są nie tylko ufne, ale i pozbawione okrucieństwa, przynajmniej w znaczeniu pojmowanym przez świat dorosłych.

Ja nie mam komfortowej sytuacji, z jednej strony widzą jak tata ryby uwalnia, z drugiej wiedzą, że dziadek lubi rybę zabrać do domu.

Właściwie lubił, bo stan zdrowia nie pozwala mu już wędkować.

Miałem kilka wydawałoby się trudnych rozmów, dlaczego tak, a nie tak, i muszę powiedzieć, że znacznie łatwiej, powiem nawet, że z ulgą, dziecko przyjmuje naukę, że rybie daruje się życie, że trzeba ją wypuścić na wolność. One z natury nie widzą sensu w praniu biednej rybki po łbie, by potem ją wybebeszyć, to złe wzorce absorbują z oporem, chociaż trwale, niestety.


  • piotrek245 lubi to

#17 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 03 czerwiec 2014 - 20:10

Niestety idiotów nie brakuje. Dzisiaj pojechałem pod tamę na J. Żywieckim, akurat zrzucali wodę koleś przyciął bolka za płetwę grzbietową. Takiego gluta może 55cm. Dociągnął do brzegu bolek się wypiął. Pier....oł kijem o kamory i za rybą. Glut na swoje nieszczęście zgłupiał na chwilę i zamiast dać dyla z kamieni dał się złapać i wyrzucić daleko od brzegu. Podleciał kolega i zaczął bolenia okładać kijem, wszystko  na oczach6-8 letniej córki jednego z nich- zwinąłem się do domu.



#18 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 03 czerwiec 2014 - 20:31

Trza było im pogratulować, może coś by dotarło... a jeszcze wstyd przed córką by pozostał.



#19 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 04 czerwiec 2014 - 04:46

No co Ty. Nie wierzę. Dziecko chłonie mięsiarstwo tak samo jak C&R, zależy jak się je ukierunkuje. Wystarczy mu dać ten kij do ręki i powiedzieć,  że tak się to robi.


  • popper lubi to

#20 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 04 czerwiec 2014 - 13:19

...my narazie /ja i 2-letnia córcia/ na etapie spacerów brzegiem rzeki i ratowania ślimaków i dżdżownic, które leżą na ścieżkach żeby ich ktoś nie rozdeptał :)

 

Ale zgadzam się z opinią Krisu23 - dziecko obserwuje i naśladuje.

I nie ważne co robisz - to co robi rodzic w oczach dziecka jest właściwe i jedyne słuszne.


  • mifek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych