Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zestaw na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Phill88

Phill88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Filip

Napisano 02 czerwiec 2014 - 22:37

Hej! jestem nowy na forum wiec czesc wszystkim :]

 

Ryby łowie rekreacyjnie od małego przeważnie na spławik i czasem na grunt... chciałbym spróbować swoich sil w spinningu co wiąże się z kupnem odpowiedniego zestawu.

Poczytałem troche na forach i stronach o specyfikacji wedek i kolowrotkow i wybralem cos dla siebie, chcialbym jednak aby bardziej zaawansowani rybacy ocenili moj wybor.

Chciałbym żeby zestaw był w miarę uniwersalny bo zamierzam łowić na wodzie stojącej oraz na rzekach.

 

wędka jaka wybrałem to: 

CORMORAN I-COR ONE ULTRA JIGGERSPIN 2.70 M 7-28 G

(http://allegro.pl/co...4216014029.html)

Kołowrotek Spro Passion 740 FD na ktory nawine żyłke DRAGON MAXIMA SPIN CAST 0,23mm lub 0,20mm

 

Jeśli znacie jakieś lepsze zamienniki w tym przedziale cenowym to mam nadzieje ze coś doradzicie :]

Pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za podpowiedzi



#2 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 04 czerwiec 2014 - 08:58

Kolego nie wiem na jakiej podstawie wybrałeś taki młyn do tej żyłki i kija. Powinienes jeszcze pocztac.

Wysłane z mojego C2005 przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 04 czerwiec 2014 - 10:43

Kolego Phill88 - rybaków na tym portalu raczej znajdziesz niewielu - za to wędkarzy mnóstwo. :D

 

Kol. KI-UB

A dlaczego by nie Passion? W tym przedziale cenowym Spro Passion konkurencji raczej nie ma...Passion wielkości 40 to jak u innych firm 30 - to nieduży kołowrotek.

Proponuję koledze Phill88 dokupić do niego matchową szpulę (są na allegro) żeby nawijać cienkie linki bez podkładu, choć nie jest to niezbędne - na głębokiej szpuli z podkładem również dobrze układa.

Kołowrotek dobry wybór, kija nie znam więc się nie wypowiem.



#4 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 10:57

Tak naprawdę, to podałeś zbyt mało informacji o wielu czynnikach:

1. wody na których łowisz? (woda stojąca = jeziora, stawy, zbiorniki zaporowe?, rzeka=duża rzeka, mały ciurek?)

2. brzeg czy łódka?

3. planowane gatunki połowu?

4. przynęty, jakie chcesz stosować?

5. budżet jaki chcesz przeznaczyć na zakup?

 

Cięzko wybrać w niskich pieniadzach zestaw, ktory obsłuży Ci lekkie okoniowanie w jeziorze i cięższe sandaczowanie w bydgoskiej Wiśle.

 

Parametry kija 270cm 7-28g czynia go w miarę uniwersalną wędką z brzegu na Wisłę i szczupaki w jeziorze. Na okonie kij jest trochę za mocny, tu lepiej skupic się na wędkach do 15-18g.

 

Jeśli chcesz łowić przeważnie w jeziorach i mniejszych rzekach, to wybierz lżejszy kij, np. do 18g. Na Wisłę przydałby sie nawet trochę mocniejszy niż te górne 28g, np taki do 35-40g.

 

Kręcioły Spro sa bardzo dobre jak na swoją klase cenową. Do takiego kija wybierz coś w rozmiarze 3000-4000. Ten Passion 740 bedzie ok do średnich i cięższych zastosowań. Przy okoniowaniu mniejszymi przynętami 5-10g będziesz potrzebował lżejszego zestawu i cieńszych żyłek lub plecionek.



#5 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 04 czerwiec 2014 - 11:00

Hej,

Podobnie jak TY niedawno zaczynałem, jeżeli chodzi o kolowrotek wskoczyłeś idealnie (też go używam i chwale)

Co do żyłki polece Ci trabucco z szczupakiem 0.20 nic wiecej.

Kij 7-28 to dosyc mocny kij, akurat nie wiem jak to w przypadku Cormorana. Ja proponowałbym Ci kij miększy ale bez wklejanki, cos w stylu Iri Lucky i o dl nie wiekszej jak 2,75. Ostatnio nabylem i chwale czy to od paprocha czy wiekszej gumy. A na rzeke pod woblerka jak znalazl.

 @up kolega dogłębniej sie dopytuje, ja podałem "ogolnikowo" nie mam 20 wędek, jedynie dwie i takim sprzetem łowie od kałuży po Bug.


Użytkownik adamekkp edytował ten post 04 czerwiec 2014 - 11:01


#6 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 04 czerwiec 2014 - 12:11

Ten Passion też nada się na okonie ale właśnie do takich zastosowań lepiej mieć matchową szpulę. Używam go z wędką Tango 2,40 do 8 gr. Wyważona super.



#7 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 04 czerwiec 2014 - 15:02

Passion jest jak najbardziej ok, chodziło o rozmiar 4000.  Wędka uniwersał, żyłka też to i kołowrotek powinien pasować. Po co tyle złomu tachać 3000 będzie bardziej pasować... piszę z własnego doświadczenia bo też tak zacząłem a potem szybko dokupywałem kręcioł w mniejszym rozmiarze. To chyba nie ma być lekarstwo na jakieś kompleksy ;) .


Użytkownik KJ-UB edytował ten post 04 czerwiec 2014 - 15:04


#8 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 04 czerwiec 2014 - 15:45

Passion jest jak najbardziej ok, chodziło o rozmiar 4000.  Wędka uniwersał, żyłka też to i kołowrotek powinien pasować. Po co tyle złomu tachać 3000 będzie bardziej pasować... piszę z własnego doświadczenia bo też tak zacząłem a potem szybko dokupywałem kręcioł w mniejszym rozmiarze. To chyba nie ma być lekarstwo na jakieś kompleksy ;) .

 

Passiona 730 od 740 różni 4 gramy.... Od 4 gramów różnicy kolega przepukliny nie dostanie... Proponowałem 740 bo do niego jest matchowa szpula a do 730 nie ma (przyda się do BT czy innych metod z cienką żyłką lub do cienkiej plecionki - szpula Daiwy T8Braid 0,14 wchodzi idealnie).



#9 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 04 czerwiec 2014 - 15:55

No oczywiscie tez jest to jakies rozwiazanie

Wysłane z mojego C2005 przy użyciu Tapatalka

#10 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 04 czerwiec 2014 - 22:11

Jeśli zaczynasz, od razu poszedłbym w plecionkę zamiast żyłki. To najlepsze lekarstwo na ból, jakim dla początkujących są zaczepy. Jak ćwierć wieku temu plecionki stały się dostępniejsze od razu zaczęły rosnąć moje pudła z przynętami (i to zboczenie zostało mi do dziś). Obecnie ceny plecionek nie odbiegają drastycznie od żyłek, a poza kwestią zaczepów masz większą kontrolę nad przynętą, czucie dna, brań, pewniejsze zacięcie, łatwiej przynętę utrzymać w nurcie, na odpowiedniej głębokości itd. Poza łowieniem w temperaturze poniżej zera niemal same zalety.


  • polifem8 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych