Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

JAXON VX MACHINE 400

jaxon kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 czerwiec 2014 - 10:47

Po 2 sezonach orki postanowiłem przesmarować mojego dżeksona który przeżył  każdy mój kontrakt zagraniczny (sandacz, szczupak w finlandi przynęty do 40gr; dorsz, czarniak, rdzawiec- morze północne norwegia głównie pilkery nawet do 100gr) oraz łowienie w polsce na wiśle sandaczy na koguty, nawet próbowałem nim poławiać sumy niestety nie miałem nawet kontaktu z wąsaczem :(. Kołowrotek 2krotnie lądował na skałach i w najgorszym wypadku skończyło to się wygiętym kabłonkiem i drobnymi otarciami. Po ostatnim łowieniu w słonej wodzie zaczęło szumieć łożysko w rolce które wymieniłem na nowe :). VX u mnie nie miał lekko a nawet powiedziałbym że miał przej....ne i dawał radę :)

Załączony plik  jx3.JPG   64,83 KB   79 Ilość pobrańZałączony plik  jx4.JPG   63,39 KB   70 Ilość pobrań

Załączony plik  jx1.JPG   37,17 KB   71 Ilość pobrań

Kołowrotek nawija przyzwoicie(PP 30lb o ile dobrze pamiętam). Ze szpulki zmyłem napisy dla poprawy wyglądu :P

Załączony plik  jx2.JPG   67,93 KB   69 Ilość pobrań

Śrubki wymieniłem z imbusowych które było mi ciężko odkręcić na zwykłe na płaski śrubokręt :)

Załączony plik  jx11.JPG   93,36 KB   59 Ilość pobrańZałączony plik  jx10.JPG   87,61 KB   62 Ilość pobrań

Hamulec oraz mechanizm posuwu szpulki

Załączony plik  jx12.JPG   88,83 KB   59 Ilość pobrań

Masywne koło zębate- nie widać jakichkolwiek oznak zużycia po 2 sezonach

Załączony plik  jx9.JPG   90,62 KB   60 Ilość pobrań

Załączony plik  jx5.JPG   89,33 KB   60 Ilość pobrańZałączony plik  jx6.JPG   52,7 KB   57 Ilość pobrań

Załączony plik  jx7.JPG   89,19 KB   58 Ilość pobrańZałączony plik  jx8.JPG   85,41 KB   55 Ilość pobrań

Nawaliłem dosyć sporo smalcu ale dżekson pracuje bardzo ładnie, nie czuć ząbkowania, nic się nie zacina, nie stuka. 

VX-a kupiłem do zadań specjalnych i ciężkiego łowienia gdzie bałbym się posłać pozostałe moje kołowrotki. Polecam tym którzy poszukują mocnego metalowego kołowrotka za niewielkie pieniądze :) Mam nadzieję że komuś to się przyda bo nieczęsto pojawiają się tu na forum kołowrotki z dolnej półki :)

 

 

 

 

 

 


Użytkownik Del Toro edytował ten post 27 czerwiec 2018 - 13:40


#2 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 03 czerwiec 2014 - 10:58

Elegancko. Czytałem gdzieś że Jaxony z serii ZX i VX to naprawdę przyzwoite kołowrotki.



#3 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 03 czerwiec 2014 - 10:59

Szpulka to mi znajomo wygląda bardzo i czuje że znalazłaby zastosowanie w tym co od Ciebie kupiłem tylko w wielkości 3000/4000 . Jak będziesz miał możliwość to bym jakiś wymiar prosił plus minus istotnych miejsc szpuli. Pzdr.


Widzę że rolka tym smarem na spirytusie już umazana :D

Użytkownik Qowax001 edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 11:00


#4 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 czerwiec 2014 - 13:56

szpulka nie będzie raczej pasowała do taurusa 3000-4000 jest zbyt szeroka jeśli chodzi o resztę wymiarów to nie mam suwmiarki żeby to zmierzyć 



#5 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 03 czerwiec 2014 - 13:57

szpulka nie będzie raczej pasowała do taurusa 3000-4000 jest zbyt szeroka jeśli chodzi o resztę wymiarów to nie mam suwmiarki żeby to zmierzyć


w daiwe może wskoczyć jakaś. Masz może zapas do sprzedania w miare tanio ? Albo możliwość podpasowania do jakiejś r4 ?

Użytkownik Qowax001 edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 13:58


#6 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 czerwiec 2014 - 14:29

do daiwy moze by wskoczyla ale szpulka zapasowa niestety w tym kolowrotku jest z tworzywa a takiej pewnie bys nie chcial :P



#7 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 03 czerwiec 2014 - 14:32

Na aledrogo po 4dyszki są zapasowe alu ale do 100tki.

#8 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 03 czerwiec 2014 - 21:12

Super opis!
Nie wszystko co tańsze jest do du..:-)

#9 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 442 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 czerwiec 2014 - 08:53

To prosty i solidny kołowrotek, jedyna wada jaką zauważyłem to słabo spasowana rolka kabłąka, potrafi wciągnąć cienką linkę pod kołnierz od strony kabłąka. Również marnej jakości są śrubki do skręcania korpusu, na kilka kołowrotków z którymi się zetknąłem w każdym przynajmniej jedna miała zdeformowane gniazdo na imbus.

Użytkownik drzejko edytował ten post 04 czerwiec 2014 - 09:03

  • jkos lubi to

#10 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 04 czerwiec 2014 - 10:05

To prosty i solidny kołowrotek, jedyna wada jaką zauważyłem to słabo spasowana rolka kabłąka, potrafi wciągnąć cienką linkę pod kołnierz od strony kabłąka. Również marnej jakości są śrubki do skręcania korpusu, na kilka kołowrotków z którymi się zetknąłem w każdym przynajmniej jedna miała zdeformowane gniazdo na imbus.

Być może trzeba pod rolkę dać podkładkę celem skasowanai luzów. Tak samo mi w Team Drgonie 735 plecionka 0,10 się zakleszczała a przyczyna było wytarcie się do zera podkładek z plastiku. Zamówiłem nowe w Dragonie i już śmiga wszystko ok.



#11 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 czerwiec 2014 - 13:32

Bardzo dobry opis ze zdjęciami :).  Dużo osób odradzało te maszynki od jaxona a jednak widzę że dają radę w każdych warunkach.



#12 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 czerwiec 2014 - 13:56

Za tydzień jaxon jedzie zemną dalej na dorsze i czarniaki także orki ciąg dalszy :)


  • lew27 lubi to

#13 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 czerwiec 2014 - 19:03

A powiedz mi czym zmywałeś stary smar ? Benzyną ekstrakcyjną ? 



#14 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 04 czerwiec 2014 - 19:12

I widać, że tak "modny" niedawno Battle, może temu dzaksonkowi co najwyżej buty czyścić...



#15 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 czerwiec 2014 - 19:32

zostawiłem bebechy na noc w słoiczku z benzynką ekstrakcyjną coby dobrze smar odszedł :)



#16 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 czerwiec 2014 - 19:47

Ok dzięki za info :D.  Miałem sam użyć innego preparatu ale go nie mogę nigdzie w mieście dostać, to zastosuję właśnie tą benzynke.



#17 OFFLINE   leszek258

leszek258

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK

Napisano 15 czerwiec 2014 - 16:02

mam 200 vx i działa bez problemu a peen jest za szybki  ( 6:1) i nie wytrzymał próby czasu i się rozwalił to go zamieniłem na 300 zx i jest ok. zdjęcia pomocne .

pozdrawiam  ;)



#18 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 15:19

Posiadam model vx 200. Dostałem go używanego. Przy pierwszym łowieniu okazało się, że podczas pracy pod obciążeniem wydaje pracuje głośniej. Na który z elementów powinienem zwrócić szczególną uwagę podczas rozbierania kręciołka ? 



#19 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:51

jeżeli pracuje głośno podczas zwijania linki a podczas pracy na "sucho" nie wydaje żadnych odgłosów to w 90% winne jest temu łożysko od rolki



#20 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 19:01

Właśnie temu elementowi się przyglądałem. Zrobiłem test na zasadzie przeciągania linki przez samą rolkę (czyli bez ruchu obrotowego). Sęk w tym, że wtedy nie wydaje tego odgłosu. Podobny terkok jest jeszcze wtedy, gdy energicznie zakręcę korbką przy zdjętej szpuli. Ten odgłos to nie "szum" / "buczenie" typowe dla łożysk, ale taki terkot jak w danych kołowrotach na blokadzie biegu wstecznego (tylko nieco cichszy). 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaxon, kołowrotek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych