Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bielizna termiczna (oddychająca)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:07

Jakoś nie mogę znaleźć nic konkretnego w wyszukiwarce w tym temacie - czyżbyśmy jeszcze o tym nie rozmawiali :unsure:

Tak czy inaczej miałbym prośbę do Użytkowników żeby podzielili się swoimi doświadczeniami - jakie modele, jakich firm się sprawdziły, jakich należy unikać.

Mamy właśnie zimną część sezonu, kiedy dobra oodychająca bielizna + kombinezon to jest to co pozwala zachować komfort wędkowania. A więc temat na czasie. Zwłaszcza że i gwiazdka tuż tuż

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:12

Kupiłem jakiś czas temu Scierra, cały zestawik.Jest ok. Co prawda pod kombinezon idą jeszcze zwykłe spodnie (najlepszy by był polar) i sweter, ale w takim secie jest już naprawdę na maxa ciepło. Potwierdzam ze wilgoć jest trzymana z dala od ciała, jak się przegrzewam to na sucho, bez wrażenia noc w kondomie towarzyszącego bez bielizny i swetra (znaczy jak jest cieplej). Ale sam termal chyba nie wystarczy pod kombinezon jak jest w okolicy zera

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:21

No wlasnie, dla mnie do +2 stopni dotychczasowa bielizna sie sprawdzala (i wystarczala) pod kombinezon (jednoczesciowy i niezbyt gruby).

W okolicach 0 + wiatr + cała dniówka - i zaczyna być zmino. Słyszałem że istnieją cieplejsze odmiany bielizny termicznej...

W ostatniej relacji z Syrsan widze ze @Wujek ma fajne wdzianko, takie zachodzace na szyje - nie wiem co to za firma i jak z ciepłotą.

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:25

kup sobie bielizne narciarska, np. odlo, moze tez byc salewa, mammut ... nie ma nic lepszego :D
na klate lekki rolli z polaru, tez narciarski, a jak juz prawdziwy sybir to jeszcze jeden polar z zamkiem pod szyje i nie ma bata, zmarznac sie nie da ...
no chyba, ze do tego zalozysz sandaly ;) :mellow:

http://www.sportscheck.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Spo rtscheck-SportscheckCh-Site/de_CH/-/CHF/SPM_BrowseCatalog-St art;sid=Qv1mTnkCbLQjTjA85MxEjCxSL_qrCHV1lcD9pr8WvL_pfLp6R78S UQ67Toqxcw==?CategoryName=sh80111611
http://www.pm-outdoorshop.de/shop/index.php?cat=c58_Skiunter waesche.html

#5 OFFLINE   TeeS

TeeS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:28

@Friko,

Ja mogę polecićbieliznę Crafta. Komfortowa, ciepła, oddychjąca i w dobrej cenie. Znajdziesz ją tutaj: www.bieliznatermoaktywna.pl

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:30

@Pitt
@TeeS

a jak z grubością/ciepłotą? Szukam czegoś cieplejszego, od 0 stopni w dól...

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:35

@friko
dosyc trudno jest jezdzic na nartach przy +5C wiec o cieplote nie ma co sie martwic, a i o grubosc tez nie, w koncu to bielizna dla aktywnych, wynika z tego, ze jak opakujesz sie jak baleron, to wprawdzie pojezdzisz na deskach ... ale czy rzeczywscie bedzie wygodnie? :unsure: ;) :lol:

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:40

i tu widze pewna roznice, bo na lodce o tej porze roku nie jestes zbyt aktywny. Stoisz / siedzisz - i marzniesz.

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:42

no wiec jak uwazasz, ze ja dobrowolnie marzne, to powinienes jak najszybciej zrezygnowac z moich propozycji :D

#10 OFFLINE   TeeS

TeeS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:48

@Friko,

Ja mam komplet Pro Zero i w komplecie z Urus2 i Dozer2 (Geoffa) i polar jako warstwa środkowa nigdy nie zmarzłem na rybach. Czy to szwędając się za pstrągami zimą czy na łodzi w lodowaty wiatr.
Wersja Pro Zero jest cieńka nawet zaskakująco ciepła jak na ciepłote i komfort, który daje.

Tomek

#11 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 09 grudzień 2008 - 18:01

http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?mod=offers&kat=2 7&prod=625
Używam takiej bluzy i kaleson Kwarka. Warte każdej złotówki- ciepło, sucho i nie śmierdzi (po tygodniu survivalu w Rosji). Dla mnie najbardziej extremalne warunki to 4-5 km marsz przez las, a później stanie po klejnoty w rzece (listopad)- stosowałem bieliznę + 2 warstwa polar(spodnie i bluza) + oddychające spodniobuty i kurtka. Działa.

#12 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 grudzień 2008 - 18:06

Moze ze wzgledu na miejsce, z ktorego pisz,e nie pownienem sie wychylac ws odziezy na zimna pore Embarassed

Niemniej jednak probowalem juz kilku rozwiazan i jak na razie widze ze rozwiazania firmowane jako UNDER ARMOR przebily dotychczasowe wdzianka - probowalem roznych z PL, czy Bass Pro itd.

http://www.underarmo...n/mens/tactical

Guzu

#13 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2008 - 18:39

Ja zarówno na narty, jak i podczas chłodnych wypraw wędkarskich, używam bielizny termicznej firmy mser + windstopper 'Icepeak' na górę i jestem bardzo zadowolony.

Zmarzły mi jednak podczas ostatniego wędkowania końcówki kończyn (dłonie, stopy) - mimo że na nogach miałem buty goretexowe i grube narciarskie skarpety znanej amerykańskiej firmy. Ale to temat kontynuowany w innym wątku.

Wędkarzom polecam pozesonowe (luty-marzec) wyprzedaże w sklepach z odzieżą narciarską - można wtedy właśnie komplet bielizny termicznej lub windstoppery nabyć tam w bardzo rozsądnej cenie.

#14 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 09 grudzień 2008 - 19:22

Używam bielizny narciarskiej Quechua. Taki komplet w Decathlonie to wydatek rzędu 100 -150 zł. Do tego jakiś polarek, jak zimno bardzo, to dwa. I nie powinieneś zmarznąć.
Do tej pory zakładałem zwykłą zimową kurtkę, wiec przy dłuższym marszu w trudnym terenie bywało za gorąco. Ale jak stałem na wiślanej główce, często przy silnym wietrze marzły mi tylko dłonie. To samo na łodzi.
Teraz, jak nabyłem też kurtkę oddychającą i wodo-wiatroochronną, mam nadzieję, że komfort termiczny podczas marszów nad rzekę poprawi się :D
Zastanawiam się też jaka jest różnica między zwykłą bielizną z Decathlona czy innego tego rodzaju sklepu a taką profesjonalną? Poza ceną oczywiście. Czy warto płacić często 3x więcej?

#15 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 09 grudzień 2008 - 19:38

Podobno tkaninę typu polar wytwarza się ze zużytych butelek PET :unsure: . Nosząc bluzę polarową, mamy na sobie 35 zużytych butelek plastikowych :D.Tylko jak odróżnić dobry polar od kiepskiej jakości :unsure:,sugerować się może ceną :unsure:.

#16 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 19:47

@Friko,

Do tej pory używałem wyrobów firmy Technopile. Bez zarzutów. Ale ostatnio zmienił mi się rozmiar - do góry <_< . Szukając szybkiego rozwiązania kupiłem zestaw SeaFox, który pójdzie do neoprenów (napiszę jak się sprawdził - test w sobotę). Zestaw składa się z pełnej 1 (jedynki) - góra i dół, i dodatkowo na to 2 (dwójka) - tylko góra. Na wierzch założę kurtkę The North Face. Powyższe to zestaw do brodzenia w morzu. Na brzegowe wyprawy i na łódkę dotychczas wystarczał mi poprzedni zestaw. Czasami na łódce wzbogacony bardzo ciepłymi spodniami Addidasa. Aha, na wierzch zakładałem oddychający zestaw NATO i kamizelkę ratunkową. Dodatkowo balaclawa i SHL-ka oraz rękawice SnowBee.

#17 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 grudzień 2008 - 19:54

No wlasnie, dla mnie do +2 stopni dotychczasowa bielizna sie sprawdzala (i wystarczala) pod kombinezon (jednoczesciowy i niezbyt gruby).

W okolicach 0 + wiatr + cała dniówka - i zaczyna być zmino. Słyszałem że istnieją cieplejsze odmiany bielizny termicznej...

W ostatniej relacji z Syrsan widze ze @Wujek ma fajne wdzianko, takie zachodzace na szyje - nie wiem co to za firma i jak z ciepłotą.


Teraz dopiero przeczytałem wątek. Bielizna jest firmy gotherm, nie jest droga, komplet kosztował ok 100zł. Co prawda nie przećwiczyłem jej w ekstremalnych warunkach, więc nie będę się wypowiadał, ale sprawia wrażenie ciepłej. Łowiłem w niej w tym roku w warunkach że marzły mi ręce i stopy, ale na górze i w nogi było ok.


#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2008 - 19:59

Bardzo dziekuje ze wszystkie odpowiedzi. Widze ze w temacie odziezy zostalem mocno z tylu Embarassed



#19 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 20:27

@Friko,

Pozwól, że dodam jeszcze jedną rzecz. Dla mnie, na łodzi, gdzie nie mam zbyt dużo ruchu, najważniejszym jest ciepło w nogi/stopy. Proponuję, i stosuję, buty o rozmiar większe, aby zapewnić dobre krążenie krwi (nie śmiejcie się, ale bardzo dobrze sprawdziły się gumofilce :lol: :lol: ) . Dotychczas stosowałem skarpety jedwabne i grube oddychające. Całkiem niedawno kolega maratończyk i uczestnik biegów na orientację polecił mi, w jego opinii znakomite, polskie skarpety Trekking Extreme - 28PLN w net'cie, 38 PLN w sklepie Bergson. Kolegom, którzy naprawdę marzną w stopy lub mają kłopoty z krążeniem polecam Electric Socks - amerykański wynalazek, który działa! Dwie baterie 9V wystarczą na jeden dzień na łodzi.

#20 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 grudzień 2008 - 21:10

Bardzo interesujący temat. Przyznaję, dotychczas nie przywiązywałem, specjalnej uwagi, do ubioru.
Łowiłem głównie brzegu.
Zestaw: gumowce, z filcową wkładką (STOMIL) + 2 pary grubszych skarpet bawełnianych. Do tego kalesony + koszulka ocieplana z długim rękawem pod spód. Na wierzch sweter a'la Jedność Łowiecka + kurtka z REAL (40zł) i portki struksowe z Czech. Oczywiście jakaś czapka i rękawice neoprenowe.
To wystarczało, do całodziennego szwendania za pstragiem. Nawet czasem za bardzo wystarczało.
Ten ubiór nie zdał jednak zupełnie egzaminu na łodzi. Nawet bez mrozu, nie zapewniał właściwej ochrony termicznej gdy @Tornado pchnął manetkę gazu do porzodu.
Chyba już czas na zakupy :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych