Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobra kurtka przeciwdeszczowa?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 07:00

a może coś powiecie o tej kurtce Vision Kura bo cena jest super wygląda dobrze... wytrzyma 3-4 godz w deszczu? Oddycha w miarę? bo mam jeszcze świetny polar na jesień, który nie przepuści tak szybko wody więc szukam czegoś na kilka godzin deszczu niekoniecznie ulewnego tylko zwykły deszczyk. Rzadko się zdarza żeby ulewa trwała 6 godz.

#282 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 08:05

a może ktoś korzysta z ubrań Elbrus? Opisy mówią, że niby wodoszczelność na poziomie 15 000 mm to wydaje się rewelacją bo zwykle jest 8 000-10 000.......

#283 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1626 postów
  • Lokalizacjamieszkam w Łodzi, próbuję łowić w okręgach piotrkowskim, częstochowskim, sieradzkim
  • Imię:Aleksander

Napisano 14 wrzesień 2018 - 10:06

Z tego co pamiętam pierwsze wypusty miały oryginalny GORE.

Ta z linku to chyba nie jest kontraktowa kurtka?

Jak zaznaczyłem używam tej kurtki od 10-ciu lat i nie mam wiedzy jak zachowują się obecnie. Link zamieściłem wyłącznie poglądowo, bo sklep w którym kupowałem moją, już nie istnieje.

Jak kurtka się sprawdza, najlepiej świadczy fakt że w ubiegłym roku nie przemokła podczas ulewnych opadów przez ponad 6 godzin podczas ubiegłorocznych zawodów w Gdańsku 11 listopada. Była i jest użytkowana dość intensywnie, bo nie tylko podczas łowienia, ale również na co dzień podczas opadów, a przez te 10 lat była wielokrotnie prana. Jedyna jej wada, to brak pętelki do wieszania, a nie doszywałem, żeby na karku nie powstało miejsce potencjalnego przesiąkania... ;)

#284 ONLINE   Żbiku

Żbiku

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3301 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Kuba

Napisano 14 wrzesień 2018 - 10:58

a może coś powiecie o tej kurtce Vision Kura bo cena jest super wygląda dobrze... wytrzyma 3-4 godz w deszczu? Oddycha w miarę? bo mam jeszcze świetny polar na jesień, który nie przepuści tak szybko wody więc szukam czegoś na kilka godzin deszczu niekoniecznie ulewnego tylko zwykły deszczyk. Rzadko się zdarza żeby ulewa trwała 6 godz.

Lekka i cienka to jej zaleta. Miałem ją jedynie w drobny deszczyk i nie było problemu. Oddychalnosc taka sobie.

#285 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 16:12

Obawiam się, że polar będzie Ci wystawał spod tej kurtki, bo jest dosyć krótka. Ja mam Lohi i każdy rozsuwany polar wystaje na dole. Moim zdaniem to są typowe kurtki do brodzenia, a nie do łażenia- po prostu są za krótkie i w zimniejszych porach roku nic nic pod spód nie założysz chyba, że krótką bluzę, a nie o to chyba chodzi w ciuchach na chłodniejsze pory roku. Na łódce będzie jeszcze gorzej: przy schylaniu się lub przy siadaniu będziesz świecił plecami. Na łódź musi być raczej coś dłuższego co przykryje wszystko znajdujące się pod kurtką i to najlepiej z lekkim zapasem.

#286 OFFLINE   kostom63

kostom63

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 21:36

a może ktoś korzysta z ubrań Elbrus? Opisy mówią, że niby wodoszczelność na poziomie 15 000 mm to wydaje się rewelacją bo zwykle jest 8 000-10 000.......

Cześć, mam Softshel i polar z windstoperem . Ten pierwszy to słabo przed deszczem chroni, natomiast polar bardzo dobrze. Suwaki niestety niezbyt dobre mają obydwa
Tomek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych